Kargo ve Teslimat

Kargo ücretiniz ne kadar?

trendyol.com üzerinden verilen siparişlerde 6.99 TL kargo bedeli tahsil edilmektedir. Sipariş verme işlemi sırasında bu tutar faturanıza yansıtılmaktadır.

Ayrıca, aynı gün içerisinde yaptığınız ilk kargo ödemesinden sonra yapacağınız tüm 20TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedavadır. Bu sayede farklı butiklerden dilediğinizce alışveriş yapabilirsiniz.

Kargom ne zaman ulaşır?

Vermiş olduğunuz sipariş, satın aldığınız ürüne ait kampanyanın sona ermesini takip eden, ortalama 10 gün içerisinde tarafınıza ulaştırılmaktadır. Siparişlerinizi, “Hesabım“ bölümündeki “Son Siparişlerim“ sekmesinden kontrol edebilirsiniz. Siparişinizin kargoya teslim edilmesiyle birlikte “Son Siparişlerim" sekmesinde, “Kargom Nerede?" linkinden siparişinizin hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz. Siparişiniz dağıtıma çıktığında kargo firması tarafından SMS ile tarafınıza bilgi aktarılmaktadır.

Aldığım ürün hangi saatlerde teslim edilecek?

Siparişiniz Yurtiçi Kargo veya MNG Kargo tarafından 09:00 – 18:00 olan mesai saatleri içerisinde (hafta içi ve Cumartesi) belirtmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilmektedir.

Siparişimin teslimat adresini değiştirebilir miyim?

Siparişinizin statüsünü kontrol etmek için ana sayfanızda yer alan “Hesabım“ sekmesinden ilgili siparişi kontrol ediniz. Eğer siparişiniz “Siparişiniz Alınmıştır” statüsünde ise teslimat adresinizi değiştirebilirsiniz. Yeni adresinizi iletmek için tıklayabilir ya da destek@trendyol.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Siparişimin alıcı kişisini değiştirebilir miyim?

Siparişinizin statüsünü kontrol etmek için ana sayfanızda yer alan “Hesabım“ sekmesinden ilgili siparişi kontrol ediniz. Eğer siparişiniz “Siparişiniz Alınmıştır” statüsünde ise alıcı kişi bilgisini değiştirebilirsiniz. Yeni alıcı bilgilerini iletmek için tıklayabilir ya da destek@trendyol.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Siparişim kargoya verilmiş. Adres değişikliği yapmak istiyorum.

Güncel adres bilginizi kargo firmasına iletebilmemiz için tıklayabilir ya da destek@trendyol.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Resmi tatil günlerinde teslimat yapılıyor mu?

Resmi tatil günlerinde kargo firmaları teslimat yapmamaktadır.

Satın aldığım ürünü erken gönderebilir misiniz?

trendyol.com alışveriş modeline göre teslimat işlemleri ilgili kampanyanın sona erme tarihinden itibaren 1 hafta içerisinde yapılmaktadır.

Siparişim ben adresimde yokken gelmiş.

Kargo firması belirtmiş olduğunuz adrese siparişinizi teslim eder. Adresinizde bulunamamanız durumunda paketinizi en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakılır. 3 gün içerisinde paketinizi belirtilen şubeden almamanız durumunda siparişiniz trendyol.com’a iade edilir.

Kargom hangi şirket ile gönderilecek?

trendyol.com kargo işlemlerini Yurtiçi Kargo veya MNG KArgo ile sürdürmektedir. Siparişilerinize ait kargolar Yurtiçi Kargo veya MNG Kargo aracılığı ile belirttiğiniz adrese teslim edilir.

Faturayı neden paketin üzerinde gönderiyorsunuz?

Yasal olarak siparişinize ait faturayı paket üzerinde gönderme ve isim soyisim yazma zorunluluğu bulunmaktadır.

Yurtdışına teslimatınız var mı?

trendyol.com aracılığıyla verilen siparişlerin teslimatı, şu anda yalnızca Türkiye sınırları içerisinde yapılmaktadır.