Fiyat
HDMI
Ekran Yenileme Hızı
İşlemci Modeli
Garanti Süresi
Hard Disk Kapasitesi
Bağlantılar
Ram (Sistem Belleği) Tipi
Cihaz Ağırlığı
Çözünürlük
Ekran Boyutu
Ekran Kartı
Ekran Kartı Hafızası
Ekran Kartı Tipi
Garanti Tipi
İşlemci Tipi
İşlemci Çekirdek Sayısı
İşlemci Nesli
İşletim Sistemi
Kapasite
Klavye
Kullanım Amacı
Dokunmatik Ekran
Optik Sürücü Tipi
Panel Tipi
Ram (Sistem Belleği)
Ekran Kartı Bellek Tipi
SSD Kapasitesi
Renk
Satıcı Tipi
"

16 Gb Ekran Kartı

" araması için 3192 sonuç listeleniyor

Yeni Oyunlar İçin 16 Gb Ekran Kartı Çeşitleri Trendyol'da!

Bilgisayarın temel yapı taşlarından olan ekran kartı, verilen komutların ekran üzerine yansımasını sağlayan bir donanım ürünüdür. Bilgisayarda işleyeceğiniz grafik verilerini görüntü olarak ekrana yansıtır. Farklı yazılım ve donanıma sahip özellikler ile ne kadar yüksek GB oranına sahip bir ekran kartı kullanırsanız aldığınız görüntü kalitesi ve çözünürlük oranı o derece yüksek olacaktır. Eğer bilgisayarda verilerinizi hızlı işlemek ve mesleğiniz gereği yaptığınız işlerden daha iyi performans almak istiyorsanız 16 GB ekran kartı ile tüm bu olumlu özelliklere kolayca erişebilirsiniz. Sadece mesleki alanda değil oyun oynamayı seven gamer müşteriler için de ekran kartı büyük bir önem arz etmektedir. Yeni nesil ekran kartları kullanarak oyun performanslarını iyileştirmek istemektedirler. Bunun içinde kullanabileceğiniz 16 GB ürün modelleri ve eklentileri maksimum oranda keyif almanızı sağlayacaktır.

16 GB Ekran Kartı Modelleri

16 GB Ekran Kartı Modelleri

Bilgisayarınızda kullanabileceğiniz ekran kartı çeşitleri tamamen kişisel tercihinize dayanmaktadır. Genel olarak dikkat etmeniz gerekenler arasında paylaşımlı veya paylaşımsız özellikleri vardır. Paylaşımlı (On-board) ekran kartı tüm ihtiyaçlarını sistem üzerinden karşılamaktadır. Grafik tasarım veya başka ağır olmayan işlemlerde bu kartın 16 GB olan ürün modelini kullanmayı tercih edebilirsiniz. Paylaşımsız olan ekran kartı tipi ise kendine ait belleğinden tüm sistemsel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Fiziksel yapısıyla kategorize edilen bu ekran kartları kullandıkları veri yoluyla da sınıflandırılabilirler. PCI, AGB, VLB, PCI-Express ve harici ISA olarak birbirinden ayrılan veri işleme sınıfları arasında ki tek fark veriyi kullanım yöntemleridir. Günümüzün bilişim sektöründe ekran kartı üreten 3 firma bulunmaktadır. Bu firmalar: AMD, NVIDIA ve Intel’dir. Her birinin de 16 GB ekran kartı laptop ve PC ürünleri bulunmakta olup istediğiniz model ve ürünlere sahip olabilirsiniz.

16 GB Ekran Kartı Temel Bileşen ve Özellikleri

16 GB Ekran Kartı Temel Bileşen ve Özellikleri

İşletim sisteminiz üzerinden çalıştırdığınız uygulamaların birçoğu belirli bir oranda ekran kartınızın belleğini kullanmaktadır. Seçtiğiniz 16 ekran kartı tipi bellek yeterli oranda grafik işlemcisi barındıracağı için ister yeni nesil oyunları oynayın isterseniz de detaylı çizimler yapın, tüm bu işlemleriniz için 4K’ya varan yüksek çözünürlüklü ekran seçenekleri sunacaktır. Gamer kullanıcıların tercih ettiği 16 GB ekran kartı masaüstü kullanımı ile oyun bilgisayarlarının performansı istenilen düzeye arttırılmaktadır. Stutter denilen oyun takılmalarını ortadan kaldıracağınız, tüm oyunları oynamanıza imkân sağlayacak bir ortam yaratmaktadır. Akıcı bir oyun deneyimi yaşatan sektördeki bu ekran kartları müşterilerin avantajına sunulan VGA BIOS, GPU, RAMDAC ve Video RAM adı verilen temel bileşenlere sahiptir. Her bileşen kendine has özellikler ile ekran kartının çalışması için gerekli komutları içermesinin yanında kullanım ömrünün de uzamasını sağlamaktadır.

16 GB Ekran Kartı Fiyatları

16 GB Ekran Kartı Fiyatları

Dijitalleşen dünyasında yapılan birçok uygulama artık bilişim ağının elindedir. Uygun özelliklere sahip ekran kartı kullanımı sayesinde 3 boyutlu aplikasyonları ve bilgisayar oyunlarını üst düzey segmentte çalıştırabilirsiniz. Müşterilerinde sıklıkla tercih ettiği 16 GB’lık belleğe sahip ekran kartları ile çok kolay ve hızınızdan ödün vermeden işlerinizi halledebilirsiniz. Yüksek düzeyde işlem gerektiren uygulamalarda ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bu ekran kartı ile Mining dahil olmak üzere birçok uygulama yapabilirsiniz. İster hobi olarak oyun oynayabilir isterseniz de profesyonel alanda işlerinizi yürütebilirsiniz. Müşterilerin sıklıkla kullanmayı tercih ettikleri 16 GB ekran kartı fiyatları bellek tiplerine, markasına, soğutma sistemine ve grafik yongası gibi özelliklere göre sektörde değişen fiyatlandırmalara sahiptir. Trendyol’dan inceleyebileceğiniz bu ürünlere uygun fiyat seçenekleriyle sahip olabilirsiniz.