placeholder
"

175 70 R14 Lastik

" araması için 310 sonuç listeleniyor

175 70 R14

Lastik; araçların özellikle güvenliği, hareket kabiliyeti ve hız performansı açısından önemli bir parçadır. Her araca göre de farklı ölçü ve özelliklerde üretilir. Güvenli bir sürüş deneyimi yaşamak için, aracı uygun lastik ile tamamlamak gerekir. Araç için uygun lastik seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Lastik ölçüleri, aracın hız kabiliyeti ve ağırlığına göre hesaplanır. Bununla birlikte lastiklerin yük taşıma kapasitesi belirleyici bir etkendir. Aracınıza uygun lastiği belirlemek için aracın üretimi esnasında yazılan standart lastik ölçülerini bilmeniz önemlidir. Bunu öğrenmek için araç içinde yazan bilgilendirmelere bakabilir ya da üretici ile iletişime geçebilirsiniz. Lastiklerin üzerinde bulunan harf ve rakamlar, o lastiğin özelliklerini anlatır. Üzerinde yazılı olan bilgilerden; bir lastiğin maksimum yük kapasitesini ve o lastikle yapabileceğiniz maksimum hız oranını öğrenebilirsiniz. Kapasitenin üzerinde bir hız oranı, istenmeyen tehlikeli durumlara yol açabilir. Bu kapasiteyi aşmamak, özellikle belli bir hızda gidilen uzun yollarda çok önemlidir. Araca uygun doğru lastiği belirlemek için lastik boyutuna, sınırı belirlenen hız oranına ve lastiğin taşıyabileceği maksimum yük kapasitesine dikkat etmek gerekir. Tüm bu oranların araç ile uyumlu olması gerekir. Araç ile doğru lastiği buluşturduğunuzda ideal ve konforlu bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Uygun lastik seçimi, siz ve ailenizin konforu ve güvenliği için en önemli kriterdir. Aracınız için ideal ölçüde bir lastik seçtiğinizde güvenle yola çıkabilirsiniz. Lastiğin üzerinde bulunan bilgiler, lastiğin özellikleri hakkında bilgi verir. Lastikler, araç çeşitlerine göre boyutlandırılır ve ona göre üretilir. Aracın ağırlığı da hesaba katılarak aracı taşıyabilecek özelliklerde lastikler ile birleştirilir.  

4 Mevsim Kullanılabilen 175 70 R14 Lastik Modelleri

175 70 R14 Jant Özelliklerini Keşfedin

Lastiklerin, aracın en önemli bileşeni olmasının yanında farklı etkileri de bulunur. Doğru lastik kullanımı ile yakıt tasarrufu sağlayabilirsiniz. Mükemmel yol tutuşu ve sürüş konforu elde edebilirsiniz. Güvenli ve konforlu bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bunlar, lastiğin boyutu ve özellikleri ile bağlantılı olarak gerçekleşir. Lastiğin genişliği ve yanak yüksekliği, yol zemininde yarattığı etki ile doğru orantılıdır. Taban genişliği özellikle yol tutuşunu artıran bir etkiye sahiptir. Ayrıca fren kabiliyetinin performansını da etkiler. Lastiğin tabanı ne kadar geniş olursa, yol ile teması o kadar artar. Temasın fazla olmasından dolayı da fren mesafesi kısalır ve konforlu bir yolculuk sunar.

Bir diğer etkili faktör ise, yanak yüksekliğidir. Lastiğin yanak yüksekliği inceldikçe, kusurlu yollarda konfor oranı düşer. Bu durumda yol üzerinde bulunan kusurlar daha fazla hissedilir. Bunun yanı sıra jantın boyutu; konfor, yol tutuşu ve yakıt tüketimini etkileyen bir faktördür. Jantın büyüklüğü konforu olumsuz etkiler. Jant büyüklüğü de ağırlığı beraberinde getireceği için aracın performansını düşürür. Büyük olan jantın belli bir dönüş hızına erişmek için çok fazla güç tüketmesi gerekir. Ağır olan büyük metal jantlar, performansı ve yakıt tüketimini olumsuz etkiler. Ağır janta sahip bir tekerin dönmek için ihtiyacı olan güç, yakıtı etkiler. Farklı ölçülerde bulunan jantlar, araç ile uyumlu olduğundan konforu yakalamak kaçınılmazdır. 175 70 R14 jant genişliği; sedan araçlar, minivanlar ve aile araçları için uygun özelliklere sahiptir. Farklı malzemelerden üretilen jantlar, farklı avantajlar da yaratır. Çelik jantların darbeye karşı tepkisi alüminyum jantlara oranla daha dayanıklıdır. Trendyol ürünleri arasından 175 70 R14 çelik janta sahip lastik modellerini inceleyerek beğendiğiniz modele kolayca sahip olabilir ve çelik jantların maliyet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

İdeal Sürüş İçin 175 70 R14 Lastik Özellikleri

Günlük sürüş için ideal olan 175 70 R14 lastikler; farklı koşullara, yük kapasitelerine ve hız limitlerine göre çeşitlendirilir. Lastiklerin özellikleri; belirli bir süratte, belirli yük taşıma kapasitelerine göre değişir. Burada aracın genel ağırlığı da etkilidir. Lastik; kendi ağırlığı ile birlikte hem aracın ağırlığını hem de araçta bulunan insan ve eşya ağırlığını taşır. Sürüş esnasından, belirli bir hızda gidildiği göz önüne alınarak bu oranlar sınırlandırılır. Lastiğin taşıyabileceği yükten fazla ve hız sınırının üzerinde bir sürüş, olumsuz güvenlik sorunları oluşturur. Yük sınırı aşılmadan, bu yük ile yapılabilecek hız sınırı aşılırsa yine olumsuz durumlar yaşanabilir. Bu durumların olmaması için belirtilen lastik kapasitesini geçmeyecek yük ile ideal hızda seyrederek sürüş gerçekleştirebilirsiniz. Genel olarak şehir araçlarında tercih edilen 175 70 R14 84 T lastikler; 14 inç, 175 milimetre kalınlığındaki bu lastiğin maksimum 190 kilometre hızda, 500 kilogram ağırlığı taşıyabileceğini ifade eder. Günlük şehir için kullanılan araçlar için uygun bir ebattır. Biraz daha büyük ve yük taşıdığınız bir araca sahipseniz, 175 70 R14 88 T büyüklüğe ve özelliğe sahip lastik tercih edebilirsiniz. Lastik başına düşen maksimum 560 kilogram ile 190 kilometre hız yapabileceğiniz anlamına gelir. Bu oran ortalama büyüklükte bir araç için uygundur. Ulaşım gereksinimlerini karşılamaya yarayan araçların, ulaşım esnasında güvenli ve konforlu olması tercih edilir. Belirlenen kurallar çerçevesinde seçilen lastik ve dikkatli kullanım ile güvenlik kolayca sağlanır. Lastik seçerken yol ve hava şartlarının mutlaka gözden geçirilmesi ve buna uygun değişiklikler yapılması gerekir. Koşulları sağlayarak aynı zaman maliyet tasarrufu da yapmak mümkündür. Lastikler, yakıt tüketimini de etkilediği için, uygun seçilmesi halinde fayda yaratır. Trendyol üzerinden modeller arasında araştırma yaparak aracınıza uygun olan lastiği bulabilirsiniz.

175/70 R14 Lastik Önerileri

Sınıflara ayrılan ve sınırları çizilen lastikler, araçların türüne göre seçilmelidir. T sınıfındaki lastikler, genel performans için belirlenen özelliklere sahiptir. Fazla ağırlığa sahip olmayan küçük bir binek araca sahipseniz; 175 70 R14 86 T sınıfında bir lastik seçebilirsiniz. Bu lastikle maksimum 2.120 kilogram ağırlık ile maksimum 190 kilometre hıza ulaşabilirsiniz. Küçük araçların ağırlığı hesaba katılarak lastik seçilmesi önemlidir. Hafif olan bu araçlarla çok fazla hız yapılması durumunda araç savrulabilir. Bu lastikler, virajlı yollarda rahat ve güvenli bir sürüş için de ideal özelliklere sahiptir. Spor bir aracınız varsa 175/ 70 R14 95 T özelliklerine sahip bir lastik de tercih edebilirsiniz. Bu lastik ile maksimum 190 kilometre hızla, en fazla 2.760 kilogram yük taşıyabilirsiniz. Örneğin aracın ağırlığı 1.750 kilo ise bu ağırlık düşüldüğünde araca maksimum 1.010 kilo yük koyabilirsiniz. Kafa karıştırıcı gelse de sınırsız bir hız ve yük kapasitesi mümkün olmayacaktır. Dolayısıyla mükemmel uyum ve yüksek güvenlik için bu özellikleri bilmek önemlidir. Araçla eşya veya yük taşıyorsanız, lastik taşıma kapasitesini buna göre seçebilirsiniz. Yüklenen araçta basınç ve sürtünme fazla olacağı için daha düşük bir hızda seyretmesi gerekir. Bu durumda “C” hız endeksine sahip lastikleri incelemeniz önerilir. 175/70 R14 C boyutu ve indekse sahip lastikler; aracın maksimum 60 kilometre hız yapabilmesine olanak tanır. Özellikle ticari araçlarda, seçimlere dikkat etmek önemlidir. Bu lastik hız endeksi; yük ile dolu bir araçta gidilebilecek ideal hız limitidir.

Lastiklerin üzerinde yazılı olan tüm bu bilgilerden, kullanım şeklini, ulaşabileceğiniz maksimum hız ve yük limitlerinizi öğrenebilirsiniz. Aracınızın türüne göre farklı özellikleri barındıran lastik seçeneklerini inceleyerek ideal lastiğinizi belirleyebilirsiniz. 

175 70 R14 Lastik Özellikleri

Fren kabiliyeti, sürüşte önemli bir yere sahiptir. Ortalama 100 kilometre hızla seyreden bir aracın 1 kilometre hıza inmesi için ağırlık ve lastikler hayati önem taşır. Bu ve benzeri senaryolar dikkate alınarak lastiklerin kapasiteleri sınırlandırılır. 175 70 R14 lastik, her durumda kontrol sağlamanızı kolaylaştırmak için tasarlanır. Tüm yol koşullarında uyum sağlaması için mevsimlere göre çeşitlendirilir. Tüm zeminler düşünülerek tasarlanan lastikler, sorunsuz bir kullanım hedefler. Bazı modellerde bulunan sırt tasarımı farklı özellik ve avantajlar sunar. Sürüş esnasında yolu kavrama ve güvenlik özellikler ile sunulur. V şeklinde tasarlanan modelleri, yağışlı yollarda ve ıslak zeminde iyi bir performans sergiler. Farklı tasarlanan lastik desenlerinin hem güvenlik hem de estetik görevleri bulunur. Özellikle uzun yolculuklarda ses de yol şartları kadar yorucu bir etkendir. Bu yüzden sürüş konforunun yanı sıra birçok model, sessiz sürüş imkanı sunmasıyla da kullanıcıların beğenisini kazanır. Lastik seçimi yaparken özellikle üretim tarihine dikkat etmeniz önerilir. Sürekli kullanılan ve lastiklerin performans ve ömürleri önemlidir. Çok fazla beklemiş olan lastikler, zaman içinde bazı özelliklerini kaybedebilir. Üretim aşamasında da belirli bir sürede kullanım hedeflenir. Bunun sebebi üretilirken kullanılan malzemelerin dayanıklılığı ve bekleme süresidir. Kullanım ve güvenlik için lastiklerinizi ortalama 5 yılda bir değiştirmeniz önerilir. Bu süre ticari araçlarda ve çok fazla kullanılan araçlarda kısalabilir. İdeal bir sürüş, konfor, performans ve güvenlik için lastik en büyük etkendir. Aracınıza uygun lastik seçimi yaparak; kendiniz ve aileniz için maksimum güvenlik önlemi almış olursunuz. Sonrasında gelen konfor ve rahatlık, özellikle uzun yolculuklarda sürüşü ve kullanıcı performansını da etkiler. Lastikler; aracın standart fabrika lastik ölçülerinin yüzde 3’ü oranında yükseltilebilir. Aynı şekilde taban, jant ve yanak ölçüleri bu oran baz alınarak küçültülebilir. Trendyol’da farklı markaların 175 70 R14 lastik çeşitlerine kolayca ulaşabilir, kriterlerinize uygun seçimleri yapmanız için tasarlamış filtreleme özelliklerini kullanarak kısa sürede istediğiniz ürüne erişebilirsiniz.

Trendyol Avantajlarıyla Sunulan 175/70 R14 Lastikler

Aracınız için doğru lastiği belirleyerek rahat, konforlu bir sürüş ve ideal performans elde edebilirsiniz. Araç güvenliğinin en temel parçası olan lastikler; markalara göre farklı fiyatlarda sunulur. Boyut ve özellikler aynı zamanda yakıt maliyetlerini de azaltma gibi özelliklere sahiptir. İdeal lastik için olması gereken tüm bileşenleri göz önünde bulundurduğunuzda, daha az yakıt tüketebilirsiniz. Aracınızın uygun yükte ve belirli bir hızda seyretmesi, minimum yakıt maliyeti için önemlidir. 175 70 R14 lastik fiyatları; Lastik desen özelliklerinden üretim malzemelerine, boyutlarından limitlerine kadar birçok faktörden etkilenir. Bütçenizi belirleyerek fiyat aralığına göre listeleme yapabilirsiniz. Diğer kullanıcıların yorumlarını inceleyerek de fikir edinebilirsiniz. Mevsim şartlarına uygun olarak üretilen yaz ve kış lastiklerini inceleyebilir, Trendyol’da sunulan ve 4 mevsim kullanılabilen 175 70 R14 lastik modellerine de ulaşabilirsiniz. Farklı avantajlar sağlayan desenlere göz atabilir, lastiğinizi bu kriterlere uygun seçebilirsiniz. Trendyol filtrelerini kullanarak tercihlerinize daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Trendyol, üst düzey kullanıcı memnuniyeti hedefiyle kaliteli markaları kullanıcı ile buluşturur. Trendyol’un sunduğu, en çok tercih edilen ve kaliteli markaların modelleri arasında karşılaştırma yapabilir ve tercihlerinizi buna göre belirleyebilirsiniz. Kış lastiği ile birlikte temin edebileceğiniz 175 70 R14 zincir seçeneklerine de ulaşabilir, güvenle yola çıkabilirsiniz. Trendyol’un fiyat avantajlarından yararlanarak ideal lastiğinize uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz