"

22 Ayar Altın

" araması için 16607 sonuç listeleniyor

Her Tarza Uygun 22 Ayar Altın Mücevher Modelleri Trendyol’da

22 ayar altın kaplama kullanılarak bijuteri bileklik, kolye, küpe, yüzük gibi çeşitli aksesuarlar tasarlanır. Özel tasarım ürünler, tamamen maden veya kaplama olan imitasyon modellerden oluşabilir. Ürünler, özel günlerde birbiriyle uyumlu aksesuarları kullanmak isteyen ve renkli tasarımlardan hoşlananlar için tasarlanır. Gerçek 22 ayar altın gram fiyatı ve işçilik değeri üzerinden hesaplanarak satışa sunulur. Kadın, erkek ve çocuklar için hem gerçek hem de imitasyon takılar bulabilirsiniz. Modeller markalar tarafından farklı ebatlarda, bedenlerde ve renklerde tasarlanır. Farklı temalara sahip takı tasarımlarını ister günlük hayatta ister özel günlerde kullanabilirsiniz. Çeşitli materyallerden tasarlanan özel tasarım ürünlerini inceleyerek kişisel ilgi alanınıza uygun olanları satın alabilirsiniz. Modeller fantezi, günlük ve klasik tip olarak ayrılır. Ürünlerde geçmeli ya da papağan klipsli olmak üzere farklı türde kilit özelliği bulunabilir. Boncuklu, doğal taşlı, opal ve zirkon taşlı ürünler farklı tarzlara sahip müşterilere hitap eder. 22 ayar altın çeşitleri arasında çeyrek, tam, beşibiryerde, yarım gibi yatırımlık ziynet modelleri mevcuttur. 0.5 gr, 5 gr 22 ayar altın gramajlarına sahip farklı tasarım ürünlerini inceleyebilir, tarzınızla uyumlu olan modelleri satın alabilirsiniz. Trendyol’da yer alan bijuteri çeşitlerini inceleyerek renkli ve farklı taşlarla süslü ürünleri sipariş edebilirsiniz.

Her Tarza Uygun Altın Takı Modelleri

Her Tarza Uygun Altın Takı Modelleri

22 ayar altın kolye küpe ve yüzük gibi pek çok aksesuar bulunur. Boncuklu, zirkon taşlı pek çok tasarım, farklı tarzlara hitap edecek şekilde modellenir. Mat ve parlak tasarımlara sahip imitasyon ve gerçek maden kaplama modeller, farklı desenlerle hareketlendirilir. Düz, parlak, simli, nazar boncuklu, halka zincirli, taş detaylı, baklava model, halat zincirli 22 ayar altın gerdanlık, hasır kelepçe, bileklik ve daha fazlasını bulmak mümkündür. 22 ayar altın bilezik zirkon taşlı, burma, paftalı burma, çivi tasarım, kibrit çöpü, taşsız, şarnelli, işçiliksiz, şeritli, hasır detaylı gibi pek çok modelde üretilir. Modeller, farklı ortamlara uyum sağlayabileceğiniz şekilde özel tasarımlara sahiptir. Elinizin ölçülerine uygun olacak şekilde ebat seçeneğinde bulunabilirsiniz. 45 cm, 14 cm, 19 cm, 22 cm, 20 cm, 18 cm, 43 cm, 50 cm, 17 cm, 40 cm, 70 cm gibi farklı ebatlarda her ele uygun imitasyon ya da gerçek ürün bulunur. 22 ayar altın bileklik seçenekleri çerçeveli, kulplu, çerçevesiz, zirkon kelepçe, cam kırığı modeli gibi pek çok alternatif sunar. Bileklikler, birbirinden farklı desene ve kaplama çeşidine sahiptir. Gerçek veya imitasyon modellerden farklı kombinler oluşturulabilir. Kolyeler, farklı zincir uzunluklarına sahiptir. 22 ayar altın küpe kolye ve yüzük tasarımlarını inceleyerek birbiriyle uyumlu parçaları satın alabilirsiniz. Kutlama, düğün, kına, nişan gibi pek çok özel günde bu ürünleri kullanabilirsiniz. Gerçek ürünler ile aynı ağırlıkta olan, kaplama bijuteri ürünler, markalar tarafından özenle tasarlanır. 22 ayar altın yüzük modellerinde kullanılan zirkon taşları özel el işçiliğiyle oluşturulur. 22 ayar altın kemer modellerini düğünlerde, söz ve nişan gibi özel günlerde kullanabilirsiniz. Kıyafetlerin üzerinde kullanılan desenli, taşlı, taşsız farklı modellerde kemerler bulunur. 3'lü mini set altın 22 ayar ürünlerinden edinerek birbiriyle uyumlu parçaları günlük hayatınızda veya katıldığınız davetlerde takabilirsiniz. Kıyafet kombinlerinizi kullandığınız aksesuarlara göre ayarlayabilirsiniz. 22 ayar altın alyans yeni evlenecek veya nişanlanacak olan çiftler için modern çizgilerle tasarlanır. Ürünler her parmak için farklı ölçü seçeneği sunar. Trendyol’da yer alan çeşitli setleri edinebilir, 22 ayar altın fiyatı ne kadar öğrendikten sonra beğendiğiniz takıları güvenle satın alabilirsiniz.

Farklı Desenlerde 22 Ayar Takı Seti Seçenekleri

Farklı Desenlerde 22 Ayar Takı Seti Seçenekleri

22 ayar altın modelleri hem gerçek takılardan hem de birebir aynı şekilde tasarlanan imitasyon alternatifleriyle müşterilerin ilgi odağı olur. Kaplama yapılan ürünler kararma ve solma gibi olumsuz durumlara sebep olmaz. Çamaşır suyu veya farklı kimyasallara temas etmediği sürece kaplama takıları uzun süre kullanabilirsiniz. 22 ayar altın takı seti modern ya da geleneksel model alternatifleriyle farklı tarzlara hitap eder. Sade modellere ilgi duyan, sadelikten yana olanlar için işçiliksiz desensiz sade tasarımlar da bulunur. Nazar boncuklarının yer aldığı, kaplama çizgi desenlerinin bulunduğu yenilikçi ürün çeşitleri sunulur. 22 ayar altın düğün seti edinerek sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. 22 ayar altın takılar tarihi tuğralar, nazar boncuk detayları, makrome ipleri, damla tasarımları gibi alternatiflerinden oluşur. 22 ayar altın Hint küpesi, sarkaç tasarımları ve gösterişli desenleriyle müşterilerin ilgi odağı olur. 22 ayar altın kelepçe bilezik modelleri simli, desenli, baklava, düz parlak, cam kırığı, lazerli, kumlu pek çok şık desen alternatifi sunar. Uygun fiyatlı pek çok takı seti renk, taş, desen çeşitleriyle kişiselleştirilir. Markalara ait çeşitli takı ürünlerini inceleyerek tarzınıza uygun olanları satın alabilirsiniz. Sarkık küpe, uzun kolye, büyük ebatlara sahip yüzükler ve daha fazlası markalar tarafından özenle satışa sunulur. 22 ayar altın kaç lira diye baktığınız zaman beğendiğiniz ürünün modelinin de fiyat üzerinde etkili olduğunu görebilirsiniz. 22 ayar altın fiyatları ölçüsüne, deseninde kullanılan el işçiliğine, taşının özelliğine göre değişiklik gösterir. Ürünler farklı gramajlarda, renklerde ve modellerdedir. 22 ayar altın kaç TL diye araştıranlar, Trendyol üzerindeki gerçek altın ürünlerin endekse göre hergün güncellendiğini görebilirler.

Uygun Fiyatlı 22 Ayar Altın Tasarımları

Uygun Fiyatlı 22 Ayar Altın Tasarımları

1 gr 22 ayar altın fiyatı sürekli değişiklik gösterir. 22 ayar altın ne kadar olduğunu güncel olarak ürün fiyatlarında görebilirsiniz. Çeyrek, yarım ve tam gibi farklı gramajlardaki takı seçeneklerini değerlendirebilir, sevdiklerinize bebek doğumunda, nişanda, kınada, düğünde hediye edebilirsiniz. Kaplama yapılan ürünler daha uygun fiyatlandırılır ve dökülme ya da kararma gibi olumsuz durumlara karşı yüksek kaliteye sahip malzemeler kullanılır. Tüm zevklere hitap etmeye uygun olan bileklikler, taşlı ve taşsız kolyeler, zarif kuyum işçiliğine sahip detaylarla süslenir. Evlilik için satın alınan alyanslar, mücevherler markaları tarafından özenli bir el işçiliği ile müşterilerle buluşur. Mücevherler ve bijuteri aksesuar setleri, model alternatiflerini geniş bir yelpazede sunar. Modeller yuvarlak, kare, damla, oval gibi çeşitli şekillerden de oluşur. 22 ayar altın set edinerek sevdiklerinizin özel günlerini kutlayabilir veya kendiniz için şık, zarif aksesuar seçenekleri oluşturabilirsiniz. 22 ayar altın yorum ve değerlendirmeleri incelendiğinde müşterilerin ürünlerden memnun kaldığı görülür. Modeller, işlenen taşların özelliğine, tasarımındaki özene ve kaliteye göre farklı şekilde fiyatlandırılır. 22 ayar altın zincirler farklı kolye uçları ile kombin yapılarak çeşitli tasarımlar oluşturulabilir. Menü filtreleme özelliği sayesinde bütçenize uygun fiyatlı pek çok modeli değerlendirebilirsiniz. 22 ayar altın set fiyatları kaç parçalı bir takım olduğuna göre değişebilir. Setler, otantik kültürü yansıtan tarihi detaylara sahip mücevherler ya da kaplama bijuteriler olabilir. Bu ürünlerde de beyaz, gold, rose gold gibi renk alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. 22 ayar altın kolye ucu edinerek istediğiniz zincirler üzerinde kullanabilir veya aynı zincir üzerine farklı kolye uçları deneyerek farklı kombinler oluşturabilirsiniz. 22 ayar altın modelleri ve fiyatları hakkında Trendyol’dan bilgi alabilir, uygun fiyatlı olan pek çok ürünü inceleyerek beğendiğiniz modelleri satın alabilirsiniz.

22 Ayar Altın Nedir?

Altın, doğada saf hâlde bulunan önemli bir madendir. Birtakım işlemlere tâbi tutularak satışa sunulur hâle getirilir. Kolay işlenen bu maden, bazı yardımcı metallerle karıştırılarak daha dayanıklı bir hâl alır. Buna bağlı olarak da altının ayarı belirlenir. Altının ayarları ülkeye göre değişkenlik gösterse de Türkiye’de çoğunlukla 8, 14, 18 ve 22 ayarlar kullanılır. İçerisine ne kadar çok farklı metaller karıştırılırsa altın o kadar sertleşir. 22 ayar altında 0,91666 altın bulunur. Kalan kısım ise yardımcı metallerden oluşur. 22 ayar altında daha az farklı metaller olduğu için 14 ayar bir altına göre daha yumuşaktır. 22 ayar bir ürünün üzerinde 916 numarası damgası bulunur. Bu damganın bulunmadığı ürünler gerçek altın olmayabilir. Bunu ise güvenilir bir kuyumcuya giderek öğrenebilirsiniz. Bu ayarda üretilen ürünler ise kolye, yüzük, alyans, bileklik, bilezik, küpe ve zincir gibi takılardır.

22 Ayar Altında Ne Kadar Altın Bulunur?

Altının tercih edilen ayarı ülkeden ülkeye değişiklik gösterse de ülkemizde yaygın kullanım alanı olan 22 ayar, en revaçtaki ölçüdür. Altındaki ayar, altının saflığını belirtmek için kullanılır. Uluslararası piyasalarda ise ayar yerine kırat denilir. 22 ayar altın 0,916 milyemdir. Milyem ise altının saflık derecesinin binde olarak ifade edilmesidir. 916 milyem, ürünün binde 916’sı saf altın, geri kalan 84’ü ise altın haricî metaller olduğunu ifade eder. 22 ayar altınlarda 22k ya da 916 damgasının bulunması ürünün ayarını gösterir. Birçok farklı aksesuarda tercih edilen 22 ayar, altının safa en yakın hâlidir. Kolye, bileklik ve bilezik çeşitleriyle birçok farklı zevke uygun ürün bulabilirsiniz. Ürünün içerisine ne oranda başka yardımcı metaller eklendiyse buna göre ürünün rengi de değişiklik gösterebilir. Ürünün ayarını kesin olarak belirtmese de bu detay, ürünün ayarını aşağı yukarı tahmin edebilmenizi sağlar.

22 Ayar Altın Rengi Nasıl Olur?

Saf altın oldukça kolay şekil alan, paslanmayan, kararmayan, donuklaşmayan ve çok yumuşak değerli bir madendir. Kullanılabilir hâle gelmesi için içerisine bazı metallerin ya da alaşımların eklenmesi gerekir. Bunlar eklendiği ölçüde altın sertleşerek daha dayanıklı bir hâle gelir ve rengi de buna bağlı olarak değişir. Altının içerisine gümüş, bakır, nikel ya da başka metaller eklenir. Eklenen maddenin rengi de altının rengini önemli ölçüde etkiler. Bakırla karıştırılan altın kırmızı, gümüşle karıştırılan altın sarı, nikel ya da platin gibi metallerle karıştırılan altın ise beyaz renge dönüşür. Rengine göre adlandırmalar da buna istinaden verilir. Bu yüzden renk ya da ton farkı, ürünün içerisindeki metallere göre oluşur. Aradığınız renkte altına farklı tasarımdaki ürünlerle ulaşabilirsiniz. Sarı burma bilezik, beyaz düz bilezikler gibi çeşitlerden istediğiniz rengi seçebilirsiniz.