"

50 Faktör Güneş Kremi

" araması için 399 sonuç listeleniyor

Yüksek Koruyucu 50 Faktör Güneş Kremi Çeşitleri Trendyol’da!

Cildin renk pigmenti olarak da bilinen melanin, güneşten gelen ve zararlı olan UVA ve UVB gibi ışınlara karşı korumada yetersiz kalabilir. Bunun sonucunda zamana bağlı olarak ciltte leke, çil, malezma ve kansere varana kadar olumsuz etkiler görülür. Aynı zamanda ciltteki yaşlanma süreci daha hızlı ve belirgin bir hale gelebilir. UVA ve UVB gibi zararlı ışınlardan korunmak için ise cilt tipine uygun koruma kreminin seçilmesi büyük önem taşır. Cildin yapısına ve ihtiyacına özel olarak üretilen ürünler, farklı markaların çatısı altında toplanır. Bunlar ihtiyaca göre 15, 20, 30 ve 50 faktör olmak üzere farklı filtreleme sistemlerine sahiptir. Özellikle de hassas bir cilt yapısına sahip olanlar için daha yüksek koruyucu özelliklere sahip olanlar üretilir. Hassas cilt yapısına ve ihtiyacına uygun olarak üretilen 50 faktör güneş kremi, yüksek koruma özelliği ile ciltte oluşabilecek leke ve çil gibi sorunların önüne geçmeye çalışır. Yağlı, kuru, karma ve hassas cilt tipine uygun ürünler ile zararlı ışınlara karşı koruma sağlanır. Zengin vitamin değerlerine ve besleyici yağlara sahip olanlar, UV ışınlarına karşı koruma sağlarken aynı zamanda ciltte oluşan kuruluğu önlemeye çalışır. Niasinamid içeriğine sahip olanlar, pigment bozukluklarını ve leke oluşumunu önleyici etki gösterir. Daha parlak ve aydınlık bir görünüm sağlar. Leke karşıtı olan 50 faktör güneş kremi yüz bölgesinde ton eşitliği sağlayarak uyumlu bir görünüm oluşturur. Yağlı ciltler için uyumlu olan modeller, su bazlı yapısı ile sivilce ve beyaz nokta oluşumunun önüne geçer. Mat yapıya sahip olanlar, uzun süre parlama yapmadan dilediğiniz görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. Kolajen ve peptit içerenler ise cildin zarar görmesini önlerken aynı zamanda yaşlanma belirtilerini de gidermeye çalışır. Kırışıklıklara karşı savaş açan bu tarz ürünler, cildin nemli ve dolgun bir yapıya kavuşmasını sağlar. Özellikle de yaşlanma ile beraber azalan kolejini yerine koymaya çalışarak etkisini gösterir. İhtiyacınıza uygun olana 50 faktör güneş kremi yorum ve puanlamalar sayesinde ulaşabilir, Trendyol üzerinden tercihinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Koruyucu Özellikleri ile 50 Faktör Güneş Kremi

Koruyucu Özellikleri ile 50 Faktör Güneş Kremi

Güneşten gelen zararlı ışınların cilt üzerindeki etkisini azaltan koruma kremleri birbirinden farklı markanın çatısı altında satışa sunulur. Farklı filtreleme özelliklerine sahip olan modellerin her birinin kullanım alanı cildin yapısına göre değişkenlik gösterir. Düşük filtreleme yapısına sahip olanlar, daha çok kış aylarında tercih edilirken yüksek filtreleme özelliğinde olanlar ise yazın kullanılmak üzere tasarlanır. Bununla beraber cildin yapısı da bakım ürünlerinin kullanımını etkileyen bir diğer özelliktir. Hassas cilt yapısına sahip olanlar daha çok 50 faktör güneş kremi vücut ve cilt için üretilen ürünlere yönelirler. Bunlar hassas ve kızarık cilt yapısına sahip olanlar için daha etkili bir koruma sağlarken ciltte oluşabilecek lekelenmelerin de önüne geçmeye çalışır. Akışkan, su bazlı ve mat yapıda olanlar, karma ve yağlı ciltlerde uzun süreli koruma ve parlama kontrolü sağladığı için tercih edilir. Farklı formlara sahip olanlar, cildin yapısına ve kullanım alanına göre tasarlanır. 50 faktör güneş kremi sprey, krem, jel, losyon gibi farklı formlarda üretilir. Tüm cilt tiplerine uygun olan modeller, suya, kuma ve tere karşı dayanıklı özellikleri ile uzun süreli etki gösterir. Jel formunda ve su bazlı olan ürünler, cilt üzerinde oluşabilecek yağlanmayı önler. Aynı zamanda komedojenik olmaması nedeniyle sivilce ve siyah nokta gibi problemlerin önüne geçmeye çalışır. Yüz ve vücut bölgesinde kullanılabilmesi sayesinde oldukça fonksiyonel bir yapıya sahiptir. Şişe içerisinde satılan jel formundaki 50 faktör güneş kremi 200 ml, 250 ml gibi hacim seçeneklerine sahiptir. İhtiyaca göre birçok ürün seçeneği arasından birisi tercih edilebilir. Makyaj bazı olarak da kullanılabilen modeller, kullanışlı yanı ile öne çıkar. Losyon formunda olan ve tüp içerisinde satışa sunulan modeller, ergonomik tasarımı ile oldukça kolay bir kullanım imkanı sağlar. İçeriğinde paraben içermeyenler, ciltteki alerjik oluşumlarının ve hassaslaşmanın önüne geçer. Krem formundaki 50 faktör güneş kremi çeşitleri, oldukça rağbet gören ürünler arasında yer alır. Yüz ve vücut için ayrı olarak üretilenler, vücudun farklı bölgelerinde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanır. İçeriğinde yer alan vitamin ve mineral değerleri ile sadece cildi korumakla kalmaz aynı zamanda onu besler. Özellikle de yüz bölgesinde kullanılanlar cildin zararlı etkilerden deforme olmasını önlemeye yardımcı olur. Yaşlanma karşıtı lifting etkili olanlar ise zamana bağlı oluşabilecek kırışıklıkların önüne geçmeye çalışır. Hafif, yağsız ve beyaz iz bırakmayanlar, makyaj bazı olarak da güvenle kullanılabilir. Böylece makyajın daha hoş görünmesine yardımcı olur. Siz de birbirinden farklı ürünler arasından ihtiyacınıza uygun olanı seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Trendyol üzerinden 50 faktör güneş kremi kullananların yapmış oldukları yorumları inceleyerek kendinize uygun olanı belirleyebilirsiniz.

Her Cilt Tipine Özel 50 Faktör Güneş Kremi

Her Cilt Tipine Özel 50 Faktör Güneş Kremi

UV ışınlarının cilt ve vücut üzerinde bıraktığı zararlı etkileri aza indirmek için en etkili yollarından birisi de koruma ürünleri kullanımıdır. Cilt tipine özel olarak üretilen modeller sayesinde zararlı ışınlara karşı korunmak mümkündür. İçeriğinde yer alan vitamin ve mineral değerleri ile cildin ışıltısını geri kazanmada yardımcı olur. Yetişkin ve bebeklere yönelik tasarlanan koruma ürünleri birbirinden farklı içeriklere sahiptir. 50 faktör güneş kremi bebek ciltleri daha hassas olduğu için doğal ve organik ürünler tercih edilir. Bunlar, UVA ve UVB korumasının yanı sıra bilgisayar ve telefon gibi teknolojik aletlerden yayılan mavi ışığı da önleyici etki gösterir. Yüksek seviyede bariyer sağlayarak foto yaşlanma etkilerini önlemeye çalışır. Sentetik madde içermeyen doğal içerikli modeller, bebek ve çocuk cildine anında uyum sağlar. Kokusuz ve hipoolojik olması nedeniyle ciltte tahrişten dolayı oluşabilecek kızarıklıkları engeller. İçeriğinde yer alan organik badem özü ve aloe vera 50 faktör güneş kremi ile besleyici bir özellik gösterir. Doymamış yağ asitleri bakımından zengin olanlar, hem hassas hem de kuru ciltlerle mükemmel bir uyum yakalar. Organik yapıya sahip olanlar mineral yağ, nanopartiküler, paraben, parfüm ve peg gibi zararlı materyaller içermeyebilir. Böylelikle kremden kaynaklı oluşabilecek tahriş, yanma, batma gibi sorunlar önlenmeye çalışılır. Cilt problemleri yaşayanlar için de birbirinden farklı güneş ürünleri üretilir. Egzama, parazit ve mantar gibi problemleri olanlar için özel tasarlanmış modeller bulunur. Özellikle de mineral filtreli, hassas ciltlere özgü kremler bu tarz cilt problemleri yaşayanlar için ideal olabilir. Karma ve yağlı ciltler için 50 faktör güneş kremi çeşitleri de farklı içerik ve hacim değerlerine sahiptir. Daha çok su bazlı, mat ve yağsız olanlar, günlük kullanım için oldukça uygundur. Diğer yandan kuru ve normal cilt yapısı için nemlendirici özellikte olan güneş kremleri üretilir. E vitamini içeriğine sahip olanlar, kuru ve normal cilt yapısına sahip olanlar için ideal bir tercih olabilir. Farklı modeller arasından 50 faktör güneş kremi tavsiye bölümünü Trendyol’dan inceleyerek kendinize uygun tercihi yapabilirsiniz.

Faydaları ile 50 Faktör Güneş Kremi

Faydaları ile 50 Faktör Güneş Kremi

Güneşten gelen UVA ve UVB gibi zararlı ışınlardan korunmanın en etkili yollarından birisi de güneş kremi kullanımıdır. Uzun vadede bu tarz ışınlar yaşlanmaya, kansere, sivilcelere ve leke problemine yol açabilir. Yüzde ve vücutta istenmeyen görüntülerin oluşmasına neden olabilir. Bunun sonucunda hem fiziksel hem de psikolojik problemlerin yaşanması olasıdır. Birbirinden farklı modeller ile bu sorunları en aza indirmek veya bertaraf etmek mümkündür. Özellikle de leke ve sivilce problemi yaşıyorsanız, içeriğinde asit içeren, cilt yenileyici ürünlere yönelebilirsiniz. Sivilce ve sonrasında iz kalma problemini salisilik asit içeren modeller ile gidermeniz mümkündür. 50 faktör güneş kremi leke karşıtı olanlar ile yüzde yer alan istenmeyen görüntülerin oluşması engellenebilir. Bunların içerisinde yer alan leke baskılayıcı ve cilt yenileyici maddeler, zamanla etki ederek istediğiniz görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. Güneş kreminin bir diğer faydası da mavi ışık olarak bilinen ve teknolojik aletlerden yayılan zararlı etmenleri önlemedir. Özellikle de bu tarz ışınlar zaman içinde ciltte lekelenmeye neden olabilir. Bunun önüne geçmek için cilde sürekli koruma altına almak oldukça önemlidir. Gün içerisinde 2-3 saatte bir yenilenen güneş ürünleri ile zararlı ışınlara karşı korunmak mümkündür. Güneş kreminin faydalarından yararlanmak için sürekli uygulama yapmak oldukça önemlidir. Ara vererek yapılan uygulamalar, istenilen sonucun elde edilmesini engelleyebilir. Bu yüzden yaz veya kış fark etmeksizin her gün güneş kremi kullanmak gerekir. Yağmurlu ve bulutlu havalarda dahi cildin durumuna göre uygun ürünü kullanmak oldukça önemlidir. Bunun için ilk iş olarak birbirinden farklı modeller arasından cildiniz için uyumlu olana göz gezdirebilirsiniz. 50 faktör güneş kremi online satın alma seçeneğinden yararlanarak Trendyol üzerinden ihtiyacınıza uygun olanları temin edebilirsiniz.

Etkili Yapıya Sahip 50 Faktör Güneş Kremi

Etkili Yapıya Sahip 50 Faktör Güneş Kremi

50 faktör güneş kremi özellikleri içeriğinde yer alan kimyasal ve bitkisel ürünlere göre değişiklik gösterebilir. Alerjik ciltler tarafından da sıklıkla tercih edilen modeller, bitki bazlı ürünler kullanılarak üretilir. Tamamen organik olanlar, gün içerisinde ciltte oluşabilecek tahrişleri önler. Hassas cilt yapısına sahip bebek ve çocuklar için de uygun olan bitki bazlılar, avokado ve badem özleri ile kuru ciltlerin nemlenmesine yardımcı olur. Vücut ve yüz için ayrı olarak tasarlananlar, gün içerisinde güvenle kullanılabilir. Kuma ve suya dayanıklı formülü ile kalıcılığını uzun süre korur. Atopiye eğilimli ciltler, anne adayları da dahil hemen herkesin kullanabileceği bitkisel bazlı modeller, yumuşak ve ipeksi formülü ile kolaylıkla uygulanır. Cilt problemleri çekenler için de oldukça uygun olduğundan uzun süre güvenle kullanılabilir. Hassas, kuru veya karma cilt yapısına sahip olan yetişkinler, cilt sorununu da baz alarak buna uygun ürünlerden yana tercihini kullanabilir. Kuru ciltler daha çok nemlendirici özellikte olan olanları tercih ederken yağlı ciltler su bazlı veya matlara yönelebilirler. Bunlar sürüldüğü andan itibaren iki saate varan dayanıklılığını koruduğu için bu süre sonunda tekrar yineleme yapmak gerekebilir. Bitkisel bazlı ürünlerin dışında kimyasal olanlar da oldukça rağbet görür. Bunun en önemli nedenlerinden birisi de kimyasal içerikli olanların daha uygun fiyatlı olmasından kaynaklanır. Fakat kimyasal içerikleri seçerken de dikkat edilmesi gereken belirli kurallar vardır. Özellikle de dermatolojik olarak test edilmiş olanların seçilmesi, cildinizde oluşabilecek sorunların önüne geçebilir. Aynı zamanda bunların cilt yapısı ile uyumlu olması ve güvenilir olması da oldukça önemlidir. Birbirinden farklı modeller arasından cildinizle uyumlu olanlara göz gezdirebilirsiniz. Trendyol üzerinden 50 faktör güneş kremi satın alma seçeneklerinden yararlanarak uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Mineral ve Kimyasal Filtreli 50 Faktör Güneş Kremi

Mineral ve Kimyasal Filtreli 50 Faktör Güneş Kremi

50 faktör güneş kremi kullananlar arasında en çok merak edilen konulardan birisi de kimyasal ve mineral filtre arasındaki farktır. Emici özelliğe sahip olan kimyasal filtreliler, hücreler tarafından absorbe edilir. Emilen güneş ışınları, daha sonra cilde ısı enerjisine dönüşür. Böylece UV ışınlarının zararlı etkileri önlenmeye çalışılır. Kimyasal filtreler, emici özellikte olduğu için bazı hassas ve atopik ciltlerde toleransı oldukça düşüktür. Tahriş, yanma, batma gibi problemlere sebep olabilir. Fakat kimyasal filtrenin en önemli artılarından birisi de kolay uygulanabilir olmasıdır. Cilt yüzeyinde kalmaması, hemen emilmesi onun tercih edilmesindeki en büyük sebeplerden birisidir. Ayrıca kimyasal filtreli olanlar, beyaz bir görüntüye sebep olmadığı, hızla emildiği için yüz bölgesinde sıklıkla tercih edilir. Mineral filtreli güneş kremleri ise bunun tam tersi olarak cilt üzerinde tabaka halinde kalır. Güneşten gelen zararlı ışınları emmeden yansıttığı için tam koruma sağlar. Daha çok hassas ve atopiye eğilimli ciltlerde kullanılan mineral filtreler, tahriş ve alerjik durumların önüne geçmeye çalışır. Oldukça yüksek bir koruma sağlamaları nedeniyle sıklıkla tercih edilirler. Cilt üzerinde kalkan görevi gören mineral filtrelilerin beyaz bir görüntü oluşturması olasıdır. Bunlar cilt yüzeyinde emilmediği için tabaka halinde kalır istenmeyen bir görünüm oluşturabilir. 50 faktör renkli güneş kremi ile tüm bu sorunun önüne geçmek mümkündür. Fondöten etkisine sahip olan modeller cilt tipi ile kolaylıkla uyum sağlar ve hoş bir etki bırakır. Yüksek kapatıcı özelliğine sahip olanlar, leke, sivilce, siyah nokta, çil gibi pek çok problemi kolaylıkla örter. Trendyol üzerinden elde edebileceğiniz 50 faktör güneş kremi indirim seçeneklerinden yararlanarak mineral ve kimyasal filtre bulunan ürünleri satın alabilirsiniz.

Avantajlı Fiyatları ile 50 Faktör Güneş Kremi

Avantajlı Fiyatları ile 50 Faktör Güneş Kremi

Hemen her cilt yapısına uygun olan güneş kremleri, UVA, UVB ışınların yanı sıra teknolojik aletlerden yayılan mavi ışığın olumsuz etkilerini de önlemeye çalışır. Etkili yapısı ile yaşlanma belirtisi, güneş lekesi gibi pek çok problemin de önüne geçmeye çalışır. Oldukça kullanışlı yapıya sahip olan güneş ürünleri, içerik yapısına ve marka seçeneğine göre farklı fiyatlandırılır. İçeriğinde yer alan vitamin ve mineral değerleri, fiyatlandırma politikasını etkileyebilir. Yaşlanma belirtilerini gideren kolajen ve peptit içerenlerin fiyatı marka seçeneğine göre farklılık gösterebilir. Yine bitki bazlı ve organik ürünlerde fiyat politikası bir miktar yüksek olabilir. Bunun dışında cilt problemlerine özgü üretilenlerde de farklı fiyatlandırmalar görülebilir. Diğer yandan uygun fiyatlı seçeneklere de erişmek mümkündür. Her bütçeye hitap eden ürünleri kategori içerisinden bulabilirsiniz. Özellikle de kimyasal yapıya sahip olanlar marka tercihine göre farklı avantajlar içerebilir. Bunların seçiminde dermatolojik olarak test edilmiş ve cilt yapısı ile uyumlu olanların tercih edilmesi muhtemel problemlerin önüne geçer. Güneş ürünlerinin seçiminde cilt ve vücut için üretilenler de farklı fiyatlandırılır. İçeriğinde yer alan ürün miktarı da fiyatlandırmayı etkileyen en önemli unsurlar arasında yer alır. Özellikle de ilk kez kullanacağınız bir markayı satın almadan önce düşük hacimli olanlardan tercihe başlamanız, fazla masrafın önüne geçebilir. Yine cilt yapısı ve cilt problemleri ile uyumlu olanlara yönelmek de bütçeden tasarruf sağlayabilir. Güneş kreminin fiyatlandırma politikasını etkileyen bir diğer unsur da form seçeneğidir. Jel, losyon ve yağ gibi farklı formların fiyatında da değişiklik görülebilir. Trendyol’un 50 faktör güneş kremi fiyatları ile ihtiyacınıza kolaylıkla ulaşabilir, kendinize uygun olan ideal tercihi yapabilirsiniz.

50 Faktör Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Zararlı UV ışınlarının cilde temas etmesini engellemek için 50 faktör değerindeki güneş kremlerinin kullanılması tavsiye edilir. Özellikle güneşte hemen kızaran hassas ve beyaz tenlerde, yanma oluşumunun önüne geçmek amacıyla güneş kremine ihtiyaç duyulur. Yüz, kol, eller ve vücudun diğer bölgelerinde kullanım için tasarlanan 50 faktör güneş kremi, doğrudan cilt yüzeyine sürülür. Özellikle yüz ve boyun bölgesinde kullanılması gereken güneş kremlerinin, masaj hareketleriyle cilde yedirilmesi gerekir. Göz çevresi ve dudaklara değmeyecek şekilde uygulanan güneş kremi, genital bölgeye de temas etmemelidir. Hassas ciltlerde tahrişe yol açmaması amacıyla güneş kreminin kullanımından önce yüzün küçük bir noktasında ve koltuk altında test etmek gerekir. Bronzlaşmayı kontrol altına almak ve ciltteki yanıkları engellemek amacıyla minimum 50 faktör değerinde koruma sağlayan güneş kremlerinin günlük şekilde kullanılması yeterlidir.

50 Faktör Güneş Kremi Kaç Saat Korur?

Zararlı ışınların etkisine karşı geliştirilmiş 50 faktör içeriğe sahip olan güneş kremlerinin koruma süreleri, cilt tipine göre çeşitlilik gösterir. Özellikle güneş altında korumasız şekilde 10 dakika kaldıktan sonra kızarmaya başlayan ciltlerde, mutlaka koruyucu krem kullanılması gerekir. SPF15 değerinde koruma gücüne sahip olan güneş kremleri, yanma süresinin 15 kat uzamasını sağlar. Güneşe karşı ciltte bariyer oluşturan kremlerin koruma süresini hesaplamak için dakika ve faktör değerinin çarpılması yeterlidir. Zararlı UV ışınlarına maruz kalan bir cildi daha fazla muhafaza eden 50 faktör güneş kremleri, 500 dakikaya kadar koruma sağlar. Doğrudan güneşten gelen zararlı ışınları %98’e kadar filtreleyebilen koruyucu kremler, ciltteki lekelenme ve yanık risklerinin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Güneş kremleri arasında maksimum koruma sağlayan 50 faktör içerikler, cildin sağlıklı görünümünün devam etmesine katkı sağlar.

50 Faktör Güneş Kremi Yanmayı Sağlar mı?

Zararlı ışınlara karşı koruma değeri 50 faktör olan güneş kremleri, cildin yanmasını engellerken bronz bir görünüm oluşmasını sağlar. Hafif buğday görünümlü tene sahip olmanızı sağlayan 50 faktör içerikli kremler, cildin parlaklığını muhafaza eder. Güneş ışınlarına bağlı olarak ortaya çıkan kırmızı görünüm, koruyucu krem kullanımıyla büyük oranda engellenir. Kalıcı güneş lekelerinin oluşumunu da engellemek amacıyla geliştirilen 50 faktör koruma içerikli kremler, bronz ve sağlıklı ciltlere kavuşma imkânı sunar. güneşlenme süresi boyunca daha fazla bronzlaşmak isteyen kişilerin daha düşük faktörlü koruma sağlayan kremleri tercih etmesi gerekir. Yüz ve vücutta güvenle kullanılabilen 50 faktör güneş kremleriyle gün boyu cildi korumak mümkündür. Hassas ciltlerde, bebeklerde ve çocuklarda da kullanıma uygun olan 50 faktör güneş kremleri, ışınlara karşı ekstra hassasiyete sahip olan kişilere tavsiye edilir.