placeholder
"

A+++ Klima

" araması için 9613 sonuç listeleniyor

A+++ Klima Modelleri ile Enerjiden Tasarruf Sağla

Klimalar elektrik enerjisi kullanarak sıcak yaz günlerini serinletirken soğuk kış günlerini sıcacık bir hale getiren teknolojik ürünlerdir. Günümüzde her mekan için özel olarak tasarlanmış, farklı tip, renk ve modelde, farklı bütçelere uygun birçok klima çeşidi bulmak mümkündür. Elektrik enerjisi ile çalışan klimaların farklı enerji sınıfları ve enerji tasarruf modları vardır. Enerji sınıflarına göre elektrik enerjisi tüketen klimalar farklı çeşitlere ayrılır; A+++ klima enerji tüketimi sınıfı çok düşük bir enerji tüketimi yaptığı için hem para tasarrufu yapmanıza yardımcı olur hem de ekosistemi ve çevreyi korumayı amaçlar. Birçok teknoloji firması, farklı modellerde ve boyutlarda klima üretimi yapmaktadır.

A+++ Klima Enerjisi

A+++ Klima Enerjisi

Duvar tipi A+++ 9000 btu klimalar bir duvara monte edildikleri için hareket ettirilemezken mobil A+++ 12000 btu klimalar mekanın içinde kolaylıkla yerini değiştirebileceğiniz klimalardır. Duvar tipi klimalar genellikle ev gibi küçük mekanlarda tercih edilirken kule tipi, salon tipi, kaset tipi ve tavan klimalar daha geniş ve büyük mekanlarda tercih edilir. Alacağınız mekanın büyüklüğü klimayı seçerken dikkat etmeniz gereken özelliklerdendir. Evlerde kullanılan klimalar genellikle duvar tipi klimalardır. A+++ inverter klimalar hassas sıcaklık kontrolüne ve tasarruflu güç tüketimine sahiptir. Split A+++ ısıtma klima modelleri ortamın hem soğumasını hem de ısınmasını sağlayabilen klimalardır.

A+++ Klimaların Özellikleri ve Çeşitleri

A+++ Klimaların Özellikleri ve Çeşitleri

Klima seçerken dikkat edilmesi gereken özelliklerden birisi klimanın BTU’sudur. BTU, klimanın bir saat boyunca ortama verdiği enerji miktarını etkileyen bir enerji birimidir. Kullanacağınız mekanın büyüklüğüne göre 7000 Btu/h ila 55000 Btu/h arasında seçim yapabilirsiniz. Portatif ve işlevsel ürünler olan mobil klimalar, tekerlekleri sayesinde kullandığınız mekanın içinde yerini dilediğiniz gibi değiştirebileceğiniz ürünlerdir. Diğer klimalara göre daha küçük mekanlarda kullanılmak için tasarlanmışlardır. Mobil klimaların güçleri 7000 Btu/h ila 24000 Btu/h arasında değişiklik gösterir. Ev tipi klimalar, duvara montelenecek şekilde tasarlanmış olup diğer klima çeşitleri gibi uzaktan kumanda ile kontrol edilebilirler. A+++ klima modelleri, tavan arası boşluğa gizlenebilen ve hem ısıtmayı hem soğutmayı sağlayabilen klimalardır, merkezi ısıtma sistemlerinde sıklıkla kullanılırlar. A+++ klima çeşitleri geniş mekanlarda tercih edilir. Genelde ısınmayı sağlamak için kullanılan infrared ısıtıcılar, kızılötesi ışınlar yayarak ısı veren ürünlerdir. Teras, balkon gibi açık mekanlarda sıklıkla kullanılan bu ısıtıcılar genellikle ayaklı ve kule tipidir. Sıcak yaz günlerinde serinletmeyi amaçlayan tavan vantilatörleri ise evinizin dekorasyonuna göre seçebileceğiniz renklerde ve avizeli seçenekleri ile mevcuttur. Tavan vantilatörleri genelde küçük mekanlarda tercih edilir. Ayaklı vantilatörler sıcak ve nemli günleri serinleten ve ferahlatan ürünlerdir. Isıtıcı, iyonizer, soğutucu ve su buharlı gibi özellikler içeren ve farklı fiyat aralıklarında birçok model ve marka ayaklı vantilatör vardır.

A+++ Klima Fiyatları

A+++ Klima Fiyatları

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte klima tasarımlarında ve kullanımlarında da işinizi kolaylaştıracak birçok özellik vardır. Uzaktan Wi-Fi aracılığı ile markaların oluşturduğu uygulamalar sayesinde klimanızı evde yokken dahi kontrol edebilirsiniz. Evinize gelmeden açtığınız klima sayesinde, eviniz istediğiniz sıcaklığa ya da soğukluğa gelir. Klimalar elektrik enerjisi tüketimi yaparak çalışan elektronik ürünlerdir. Enerji tüketimini en az yapan modelleri seçmek hem ekosisteme hem bütçenize katkı yapmanızı sağlar. Birçok klima markası, en güçlü soğutma ve ısıtma sistemine sahip klimaları tasarlarken klimanın minimum seviyede enerji tüketmesini de göz önünde bulunmuştur. Genel olarak mekanların ısıtılması ve soğutulmasında klimalar tercih edilse de vantilatörler, quartz ısıtıcılar, infrared ısıtıcılar da tercih edilir ve farklı modellere ayrılır. Siz de A+++ ısıtıcı ve soğutucu ürünlerinin fiyatlarını, modellerini, özelliklerini ve kullanıcı yorumlarını inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. 24000 btu a+++ klima fiyatları, 12000 btu a+++ klima fiyatlarını sayfamızdan bulabilirsiniz.