"

Acana

" araması için 70 sonuç listeleniyor

Acana

Ailenizin minik üyeleri kedileriniz ve köpekleriniz için beslenme oldukça önemlidir. Hayvanlarınızın sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişebilmesi beslenmeleri ile doğru orantılıdır. Evcil hayvanları bazen ciğer, et, tavuk veya balık gibi yiyeceklerle besleyebilirsiniz. Ancak yine de bu her zaman mümkün olmayabilir. İşte böyle zamanlarda en az bu yiyecekler kadar besin değeri yüksek ve besleyici mamalar imdadınıza yetişir. Son zamanlarda üretilen mamalar, artık normal et ve tavuk gibi ürünlerden bile belki de daha besleyici olarak üretilir. Özellikle Acana mama alanında kendini kanıtlayarak kedi ve köpek beslenmesine damgasını vurmuş durumdadır. Acana somonlu mamalardan ördek etli mamalara, tavuklu mamalardan sığır etli mamalara kadar pek çok çeşit mama üretir.

Kedi ve Köpek Beslenmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mama seçiminde dikkat edilmesi gereken belli başlı kriterler vardır. Bunlar; evcil hayvanın yaşı, cinsiyeti, hareketli olup olmaması ve kısırlaştırılıp kısırlaştırılmaması gibi hassas konulardır. Örneğin; yaşlı hayvanlar yağ oranı düşük mamalarla beslenirken yavru hayvanlar sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişmeleri için protein yönünden yüksek mamalarla beslenmelidir. Evcil hayvanların sağlıklı bir hayat sürdürmeleri ve gelişimleri için ne ile beslendiği kadar beslenme düzenleri de önemlidir. Hayvanlarınız belli başlı markaları tercih ederken bunu belli rutinlere oturtmanız gerekir. Acana mama, bu alanda ürettiği geniş ürün yelpazesi ile her türden, yaştan ve cinsten kedinin beslenme ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayacak durumdadır. Acana mamadan evcil hayvanınıza uygun olarak tercih ettiğiniz mamayı günde kaç defa vermeniz gerekiyorsa ona uygun olarak verip hayvanınızın beslenme rutinini oluşturmalısınız. Evcil hayvanınızın beslenme rutinini oluştururken hareketli olup olmadığı ve yaş durumu dikkat edilmesi gereken iki ana noktadır. Hayvanınız oldukça haşarı ve hareketli ise proteinli Acana mamaların yanında kalori oranı yüksek yağlı ve karbonhidrat ağırlıklı Acana mamalarla beslenebilir. Yavru veya gelişme çağındaki genç bir hayvansa sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için protein oranı yüksek Acana mamalar tercih edebilirsiniz. Eğer evcil hayvanınız yağlı ve kilo oranı da yüksek ise Acana mama seçiminde biraz daha dikkatli olmalısınız. Yaşı ilerlemiş ve tombullaşmış hayvanınız için yağ ve karbonhidrat oranı düşük light mamalardan tercih edebilirsiniz.

Acana Yavru Kedi Maması

Acana yavru kedi maması içeriği genel olarak protein ağırlıklıdır mamalarda karbonhidrat ve yağ bulunmaz. Acana mamalar yavru kedilerin büyümeleri ve sağlıklı bir şekilde gelişebilmeleri için gereken tüm vitamin ve mineralleri taşıyan besleyici ürünlerdir. Acana yavru kedi mamaları organiktir. Acana mamalar genellikle et ürünlerinden üretilmiştir. Acana mamalar; balık, kuzu, ördek ve tavuk eti ağırlıklı ürünlerdir. Et dışında bir diğer protein deposu olan yumurta da Acana mamalarda kullanılan bir besin maddesidir. Etin yanında ıspanak, patates ve elma gibi besleyici değeri yüksek olan sebze ve meyveler de Acana mamalarda yoğun olarak kullanılmıştır. Acana yavru kedi mamaları, içeriğindeki yoğun omega 3 sayesinde kedilerin tüy ve deri sağlığına da iyi gelir. Deri ve tüylerini parlaklaştırır. Dökülmeleri ortadan kaldırır. Acana mamalar, kedinizin kalp sağlığına da olumlu yönde etki sağlar. Karbonhidrat ve yağ yönünden yoğun olmadığı, protein yönünden yoğun olduğu için kedilerinizin obezite olma riskini ortadan kaldırır.

Acana Pacifica Köpek Maması

Acana Pacifica köpek maması; taze Pasifik somonu, dil balığı ve ringa balığından üretilmiştir. Acana, mamalarda taze balık kullanımına oldukça büyük önem verir. Omega 3 yönünden zengin bu taze balıklar köpeklerinizin tüy sağlığını olumlu yönde etkiler. Acana mamalar, köpeklerinizin protein ihtiyacını en yüksek derecede karşılar. Acana Pacifica mama, kolay sindirilebilir özelliğiyle köpeklerinizin hazımsızlık problemlerini engeller.

Acana Kedi ve Acana Köpek Maması Fiyatları

Acana kedi Acana köpek maması fiyatları; mamaların gramajına, özelliklerine, hangi yaş grubundaki kedi veya köpekler için alındığına göre değişir. Hemen hemen her aralıkta Acana mama fiyatları bulmak mümkündür. Bütçenize uygun aradığınız en iyi özellikte Acana mama çeşitleri için Trendyol'un Pet Shop kategorisini hemen incelemeniz yeterli olacaktır.

Yukarı Çık