"

Ağda

" araması için 1277 sonuç listeleniyor

Ağda

İstenmeyen tüylerin yok edilebilmesi için kullanılan ağda, kişiler için hızlı ve pratik bir çözümdür. Uzun süre tüylerin çıkmasına engel olur. Pürüzsüz ve yumuşak bir cilde sahip olmak için ağda yöntemini tercih edebilirsiniz. Birbirinden çeşitli ağda ürünleri için Trendyol'daki tıraş, ağda ve epilasyon kategorisine göz atabilirsiniz.

Ağda Çeşitleri Nelerdir?

Kıl ve tüy derdinden kurtulmak isteyen herkes tıraş, ağda ve epilasyon yöntemlerinden birini tercih eder. Ağda kullanmak isteyenler için birden fazla seçenek mevcuttur. Sir ağda, boncuk ağda ve ılık ağda en çok kullanılan ağda çeşitleri arasında yer alır. Boncuk ağda, bir çeşit el ağdasıdır. Boncuk şeklinde üretilir. Ilık ağda, kavanoz şeklinde bir kutu içerisinde bulunur. Isıtıldıktan sonra spatula yardımıyla cilde rahat bir şekilde sürülebilir. Ilık ağdadan farklı olan sir ağda, reçineden elde edilir. Kıl kökünü besleyen hiçbir madde içermez. Bir seferde birden fazla tüyü kolayca alabilir. Sir ağdayı, ağda bezi yardımıyla cildinizin üzerinden tek hamlede çekebilirsiniz. Pudrasız ağdalardan olan naturel ağda ve azulen ağda ise renk olarak birbirlerinden farklıdır. Naturel ağda, doğal bal rengi görünümündedir. İçerisinde katkı yoktur ve cilde zarar vermez. Azulen ağdanın naturel ağdadan tek farkı, içeriğindeki yeşil doğal boyadır. Vücut yapısı hassas olan kişiler, pudralı ağdaları tercih edebilir.

Ağda Nasıl Kullanılır?

Ağdanın kullanım şekli, çeşitleri arasında farklılık gösterebilir. Fazla zamanı olmayanlar için pratik bir uygulama olan soğuk ağda bandı, kol ve bacak bölgelerinde rahatlıkla kullanılabilir. Yüz için özel olarak tasarlanmış çeşitleri de seçenekler arasındadır. Hazır ağda bandı ile kısa süre tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Bantları elinizde kısa bir süre boyunca ısıttıktan sonra uygulamak istediğiniz bölgeye yapıştırabilir ve tek bir hamleyle cildinizden ayırarak kullanabilirsiniz. Sir ağda uygulamalarında ağda bezi ve temizleme mendilleri de kullanmanız oldukça önemlidir. Sir içermeyen ağdaların kalıntılarını ise su yardımıyla temizleyebilirsiniz. Soyulabilir inci ağdaları kullanmadan önce uygun bir ağda ısıtıcısı içerisinde ısıtmanız gerekir. Isıttığınız ağdayı spatula yardımıyla tüylerin bulunduğu bölgeye sürebilirsiniz. Ağda soğuduğunda çekme işlemine başlayabilirsiniz. Ağdayı ince bir tabaka halinde sürmeniz daha başarılı sonuçlara ulaşmanızı sağlar.

Sir Ağdanın Avantajları

Reçineden elde edilen sir ağda, düzenli olarak kullanıldığında tüylerin azalmasına yardımcı olur. İçeriğinde yer alan argan yağı, shea yağı gibi doğal yağlar sayesinde cildinizi besler. Etrafı kirletmeden kolay bir şekilde uygulama yapmanıza olanak tanır. Ortalama olarak 28 güne kadar pürüzsüz bir görünüm sunar. Düzenli sir ağda kullanımıyla batık ve kıl dönmesi gibi problemlerin önüne geçilebilir. Doğal ve pratik olması bakımından tercih edilir. Her türlü cilt yapısı için sir ağda çeşitleri bulunur. İhtiyacınıza göre pudralı ya da pudrasız sir ağda ürünlerini kullanabilirsiniz. Meyve ve bitki özlü çeşitlerini tercih ederek cildinizin rahat bir nefes almasını sağlayabilirsiniz. Acıyı az hissettirmesi sebebiyle de pudralı sir ağdaları tercih edebilirsiniz.

Sir Ağda Fiyatları

Çeşitleri ve markaları doğrultusunda değişen sir ağda fiyatları ekonomik olması nedeniyle her bütçeye hitap eder. İçerisinde temizleme mendillerinin de yer aldığı ağda seti ürünleriyle büyük ölçüde tasarruf yapabilirsiniz. Kaliteli sir ağda markaları arasından yapacağınız seçimle tüyleri en iyi şekilde alabilirsiniz. Bünyesi güçlü olan kişiler sert yapılı ağdaları, hassas olan kişiler ise yumuşak yapılı ağdaları tercih edebilir. Çeşitli boyutlarda üretilen ve tüy azaltıcı özelliği bulunan roll-on kartuşlu ağdaları uygun fiyata alarak birden fazla kez kullanabilirsiniz. Dilerseniz sir ağda makineleri ile işleminizi kolaylaştırabilirsiniz. Cilt tipinize ve ihtiyacınıza uygun olan çeşitli ağda ürünlerini Trendyol üzerinden online alışveriş yaparak satın alabilirsiniz.