"

Ağız Gargarası

" araması için 318 sonuç listeleniyor
ListerineCool Mint 1000 ml
(1913)
68,46 TL
29,50 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Ağız Gargarası

Her ne kadar ağız bakımı denildiğinde akla ilk olarak diş fırçası ve diş macunu gelse de bilinenin aksine ağız bakımı için diş fırçalamak tek başına yeterli değildir. Sağlıklı bir ağız yapısı, ferah bir nefes, çürüksüz, beyaz dişler ve göz alıcı bir gülümseme için tam bir ağız bakımı gerekmektedir. Tam bir ağız bakımı için ise diş fırçası ve diş macununun yanında diş ipi, ara yüz fırçası, tercihen dil fırçası ve en önemlisi ağız gargarası ürünlerine ihtiyacınız olacaktır. Ağız bakımının son dokunuşu olarak kullanacağınız bir ağız gargarası, gün boyu süren bir ağız temizliği sağlayacaktır.

Ağız Gargarası Nedir?

Gün içerisinde vücudumuzda bakteri oluşumuna en açık ve en korunmasız alanlardan biri ağzımızdır. Yediğimiz yemekler, içtiğimiz su, nefes alışverişi nedeniyle oluşan hava akımı gibi birçok unsurdan dolayı ağzımızın içerisinde bakteriler oluşur. Dişlerin arasında kalan ve diş ipi ile alınamayan yemek artıkları ve mikroskobik kalıntılar da ağız içi bakteri ve koku oluşumunu hızlandırır.

Ağız gargaraları, ağız yapısı içerisinde oluşan, diş fırçası, diş ipi veya ara yüz fırçasıyla temizlenemeyen bakterilerin temizliğinde kullanılan etkili ağız bakım ürünleridir. Ağız içi hastalıklarını tedavi eden tıbbi gargaraların yanında özellikle son dönemlerde kullanımı artan günlük kişisel bakım amaçlı gargaralar da bulunmaktadır. Günlük olarak kullanılan bu gargaralar, kendi içerisinde kullanıcıların tercihlerine göre farklı türlere ayrılmaktadır.

Günlük ağız bakımı amaçlı; ağız temizleme suyu, ağız bakım ürünü, ağız çalkalama suyu gibi isimlerle de anılan ağız gargaraları, birçok farklı çeşitle tüketicilere sunulmaktadır. Listerine, Oral-B, Desert Essence ve Colgate gibi tanınmış markalar tarafından üretilen alkol veya alkolsüz, nane ferahlığı sunan, diş beyazlatma özelliği taşıyan, hassas dişlere uygun ve çantada taşıma boyutunda gargaralar gibi birçok farklı ağız gargarası çeşidi bulunmaktadır. Böylece kullanıcılara kendi ağız yapısına ve zevkine uygun ürünü seçme şansı tanınmaktadır.

Ağız Gargarası Neden Kullanılmalı?

Günlük hayatta düzenli olarak dişimizi fırçalarız ve böylece ağız bakımımızı tamamladığımızı düşünürüz. Oysa ki diş fırçasının ağzımızda ulaşabildiği ve temizleyebildiği bölgeler oldukça kısıtlıdır. Gün boyu dişlerin arasında, diş etlerinin kenarlarında ve ağzın pek çok bölgesinde bakteri toplanır. Diş ipi ve ara yüz fırçası, yemek kalıntılarını temizleme konusunda yardımcı olsa da bu bakterilere çözüm olmaz. Tam da bu nedenle ağzımızı zararlı bakterilerden arındıracak ve ağzımızda sağlıklı, ferah ortam yaratacak bir temizlik bakım ürününe ihtiyaç duyarız. Ağız gargaraları, ağız yapısı içerisindeki zararlı bakterileri temizlerken aynı zamanda ağız kokusunu da yok ederek ferah bir nefes sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Ağız yapısında biriken zararlı asitlerin diş ve diş etleri çevresinde bakteri plağı oluşturmasına engel olan ağız gargaraları, yaşanabilecek olası diş ve diş eti problemlerinin önüne geçerek koruyucu bir görev alır. Diş çürümesine, diş eti hastalıklarına ve diş kaybına yol açabilecek olan bakteri plağı oluşumunu engelleyerek ağız yapısının korumasını sağlar.

Ağız Gargarası Nasıl Kullanılır?

Ağız gargaraları günlük ağız bakımının ayrılmaz bir parçası olarak hayatımızda yer almaktadır. Ağız kokusu, gargara sayesinde tarihe karışırken, birçok ağız içi hastalığın da kolaylıkla önüne geçilebilmektedir. Yine de ağız gargarası kullanımında bazı durumlara özen gösterilmesi gerekmektedir.

Uzmanlar, ağız gargaralarının ağız bakımında oldukça önemli olduğunu ve tamamlayıcı görevde bulunduğunu söylemektedir. Ağız gargaraları tek başına kullanımdan çok ağız bakımını tamamlayıcı ürünlerdir. Günlük olarak mutlaka dişler fırçalanmalı, diş ipi ya da ara yüz fırçası kullanılmalıdır. Tüm bu bakımların üstüne uygulanacak olan ağız gargarası, ağızdaki bakterilerin yok olmasını sağlayacak ve nefese gün boyu süren bir ferahlık sağlayacaktır. Bunun yanında tam bir ağız sağlığı için düzenli ağız gargarası kullanımı önem taşımaktadır. Her gün ağız temizliği sırasında uygulanan ağız gargarası, devamlı bir etkiyi garantiler. Her ağız temizliği sırasında 30 saniye boyunca uygulanan ağız gargarası, olası diş hastalıklarının büyük ölçüde önüne geçmektedir.