"

Agm Akü

" araması için 1134 sonuç listeleniyor

Agm Akü Çeşitleri ile Bitmek Bilmeyen Enerji

Kuru akü olarak adlandırılan Agm akü yüksek standartlarda üretilmiş olup kullanım ömrü oldukça uzundur. Kapalı kurşun-asit batarya sistemiyle üretilmiştir. Akünün içerisinde bulunan pil dökülmesin diye fiberglas mat kullanılmıştır. Fiberglas mat sülfürik asitin hızla emilmesini sağlayarak pilin dökülmesine engel olur. Kullanım ömrünün uzun olması ve pratiklik sağlamasından dolayı sıklıkla tercih edilir. Gaz verimliliği oranı oldukça yüksek seviyelerde olup elektrik direnci düşük ve asit katmanlaşması oranı da azdır. Kullanım alanı oldukça geniştir. Güç kaynağının kesintisiz olması nedeniyle özellikle telekomünikasyon sistemleri tarafından sıklıkla kullanılır. Agm akü soğuk havalarda da ekstra verimlilik sağlar. Sarsıntılara ve darbelere karşı daha dayanıklıdır. Özel bakım gerektirmeyen su sızdırmaz özellikte üretilir. Ağırlığı ve güvenilirliği nedeniyle askeri ve yolcu uçaklarında kullanımı tercih edilir. Dökülme oluşmadığından dolayı taşınması kolaydır. %80 oranında deşarj özelliği bulunur.

Agm Akü Nedir?

Agm Akü Nedir?

Akülü çocuk arabalarında, akülü tekerlekli sandalyelerde araba ve karavanlarda kullanılabilir. Agm start stop akü sayesinde motorunuz ihtiyaç duyulduğunda çalıştırılıp kullanılmadığı zamanlarda durdurulabilir. Araba içlerinde radyo, aydınlatma ve kilit sistemlerinde kullanılır. Dizel veya benzinle çalışan araçlar için uygundur. Akü kutup başlıkları akmaya karşı korumalı kapakla korunur. Her türlü iklim ve yol şartlarında maksimum performansla çalışır. Agm start stop akü 80-90 bin kerelik motor çalışma özelliğine sahip olup oldukça uzun ömürlüdür. Tüm araçlara uygun seçenekleri mevcuttur. Alaşımlı ızgara ve hızlı şarj olma özelliğine sahiptir. Sarsıntı ve titreşimlere karşı dayanıklıdır. Güvenilir kilitli kapak sayesinde bakım ve kontrol gerektirmez. Çevreye zarar verebilecek karbon salınımı oldukça düşük orandadır. Doğa dostu ürünlerdir. Yakıt tasarrufu sağlamaya yardımcı olur. 70 amper Agm akü genellikle 12 V elektrik gücüyle çalışır. Boyutları yaklaşık olarak 70x46x101 ile 70x47x107 arasında değişkenlik gösterebilir. Kare ve dikdörtgen formda üretilmiştir. Standart bir kullanım performansı sağlar. En çok tercih edilen Agm akü çeşitlerinden biri olan 80 amper Agm akü yüksek performans sağlayan özelliği sayesinde uzmanlar tarafından da en çok tavsiye edilen ürünlerdendir. Sorunsuz bir şekilde ve uzun ömürlü çalışma sistemiyle üretilir.

Agm Akü Çeşitleri

Agm Akü Çeşitleri

Yüksek performans sağlayan Agm aküler kullanım talimatlarına uygun şekilde kullanıldığında kullanım ömrü ortalama 4-5 yıl kadardır. Bu aküler diğer akü türlerinden farklı çalışırlar. Pek çok yönden daha kullanışlı ve avantajlı akü çeşitleridir. Ancak yol şartları ve aşırı sıcaklar kullanım ömrünü olumsuz yönde etkileyen faktörlerdendir. Agm Akü ömrü süresini uzatabilmek için düzenli ve periyodik bir şekilde bakımını yaptırmalı ve kontrol ettirilmelidir. Bir akünün ömrünü belirleyecek olan en önemli faktör marşa basma sayıları ve dış koşulların etkileridir. Çok sıcak havalarda akü tüketimi daha hızlıdır. Yaşanılan bölgenin iklim şartlarına uygun aküler kullanılması akü ömrünün uzatılmasında etkili bir rol oynar. Soğuk hava şartlarında en üstün performans sunarlar. Aşınmaya karşı dayanıklıdır. Agm jel akü sülfürik asitin jel kıvamında olup ve silika boncuklar tarafından emilerek üretilen akü çeşididir. Yani içinde bulunan elektrolitler jel kıvamındadır. Böylece akma dökülme riskine karşı ekstra koruma sağlar. Derin deşarj özelliğinden dolayı kullanım avantajı sağlar. Özellikle yüksek ısılara karşı dayanıklı bir yapıya sahip olarak bilinir. Kullanım alanı olarak en çok tekneler, karavanlar, golf araçları seralar, jeneratörler, ambulanslar, savunma sanayii araçları, transpaletler, yer temizleme makineleri, telekomünikasyon sistemleri, tekerlekli sandalyeler ve mobil dükkânlar sayılabilir. Agm jel akü içine su veya başka herhangi bir sıvı eklemeye gerek yoktur. Kullanım kapasitesi oldukça yüksek olup yaklaşık %80 civarındadır. Çevre dostu bir ürün olup hava kirliliği oluşturmaz. Oldukça dayanıklı bir ürün olup ekstra bakım gerektirmez zorlu hava koşullarına dayanıklı bir üründür. Ayrıca oldukça ekonomik bir seçenektir. 70 aH Agm akü çeşitleri start stop araç aküleri arasındadır. Yine araçlarda kullanılabilen 100 amper Agm akü seçenekleri de mevcuttur. Aracınız için uygun aküyü bulmak için önceki akünüze bakabilirsiniz. İnternet üzerinden araştırmalar yaparak ya da bir uzmana danışarak uygun aküyü bulabilirsiniz. Yanlış akü seçimi istenmeyen problemlere yol açabilir. Ayrıca 95 amper agm akü, 80 ah agm akü, 90 amper agm akü, 105 amper agm akü, 150 amper agm akü, 100ah agm akü seçeneklerine Trendyol üzerinden göz atabilirsiniz.

Agm Akü Fiyatları

Agm Akü Fiyatları

Agm akü nedir, sorusunun yanıtı şu şekildedir: Kuru akü olarak da adlandırılan akü çeşididir. Sıvı ve jel akülere oranla daha hafif yapıdadır. Agm akü özellikleri arasında en çok öne çıkanlar ise soğuk havalarda yüksek performans göstermeleri ve hızlı şarj olmalarıdır. Agm akü, uygun şarj aleti ile şarj edilmelidir. Şarj edilirken ortamın hava alıyor olması gereklidir ve sıcaklığın 49 derecenin üzerine çıkmaması gerekir. Oldukça hızlı şarj olan Agm aküler tamamen deşarj olmadan şarj dolumları yapılmalıdır.Akülerin her biri farklı özelliklerdedir ve üretim şekilleri de birbirinden farklıdır. Çeşitli araçları çalıştırmak için ihtiyaç duyulan akülerin kapasiteleri farklıdır. Agm akü özellikle arabalarda en sık tercih edilen akü çeşitleri arasındadır. Arabaların çalışması için aküler olmazsa olmazdır. Arabanız ya da aküyü kullanacağınız makinanın özelliklerine uygun aküleri bütçenize uygun şekilde seçerek istediğiniz performansı alabilirsiniz. Örneğin akülü bisiklet, yat gibi yüksek performans isteyen araçlar 200 amper Agm akü ile çalışır. Binek ve hafif ticari araçlarda 72 amper Agm akü kullanılabilir. Akü çeşitleri arasında Agm deep cycle akü seçeneğini de bulabilirsiniz. Aracınız için uygun modeli bulmak için araştırmalar ve karşılaştırmalar yapabilirsiniz. Aküler bittikçe doldurulabilir. Agm akü şarj cihazı ile dolum yapabilirsiniz. Akülerin kullanım ömürlerini uzatmak ve tam performansta çalışmasını sağlamak için düzenli olarak Agm akü bakımı yaptırmalısınız. Agm akü fiyatları akülerin özelliklerine, kapasitelerine ve markalarına göre değişiklik gösterir. Akü haznesinin boyutu da Agm akü fiyatını etkileyen faktörler arasındadır. Aküleri inceleyerek özelliklerine ve kullanıcı yorumlarına erişebilirsiniz. Onlarca markanın yüzlerce farklı Agm akü modellerini ve fiyatlarını Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz. Fiyat, marka ve özellik filtrelemelerini düzenleyerek aradığınız aküyü kolaylıkla bulabilirsiniz. Satın almak istediğiniz ürünü sepetinize ekleyerek hızlı ve kolay alışverişi Trendyol ile gerçekleştirebilirsiniz.