"

Ahşap Yüzey Temizleyici

" araması için 202 sonuç listeleniyor
ProntoKlasik Mobilya Cilası - 300 Ml
(52)
29,55 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Ahşap Temizleyici ve Parlatıcı

Ahşap mobilyalarınızın ve eşyalarınızın düzenli olarak tozunu alsanız da zamanla üzerlerinde kirli bir tabaka oluşması kaçınılmazdır. Bu nedenle ahşap temizleyici gibi doğru ürünlerle ve düzenli aralıklarla temizlik yapmanız gerekir. Ahşabın doğal yapısına zarar vermeyecek şekilde formüle edilmiş ahşap temizleyici ürünler ile tüm ahşap yüzeyleri derinlemesine temizleyebilirsiniz.

Ahşap temizleyici nedir?

Ahşap temizleyici ürünler, tüm ahşap yüzeylerde kullanıma uygun, genellikle su bazlı üretilen ürünlerdir. Genel temizlik ürünlerinin kullanılamadığı ahşap yüzeylerde, ahşap temizleyici, temiz ve parlak bir yüzey elde etmek için kullanır. Ayrıca yer döşemeleri üzerindeki ayakkabı izleri, yiyecek döküntüleri ve hatta sıvı lekeleri gibi inatçı lekeleri çıkarmak için de ahşap temizleyici kullanılabilir. Ahşap mobilya ve eşyalar eskidikçe kirlenir ve yıpranmaya başlayabilir. Özellikle yüzey aşınmışsa veya orijinal ahşap cilası yeterli değilse yıpranma kaçınılmazdır. Ahşap temizleyici, yüzeye zarar vermeden temizlik yapmanızı sağlar. Marc ahşap temizleyici gibi ürünler, inatçı lekeleri ve ağır kirleri gidermek için ahşabın derinlerine inerek temizler. Düzenli ahşap temizleyici kullanmak ahşabın görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur.

Ahşap temizleyici nerelerde kullanılır?

Pronto ahşap temizleyici gibi ahşap temizleyici ürünler, ahşabın doğal yapısını korumak için genellikle su bazlı bir formüle sahiptir. Yeni ve eski her türlü ahşap yüzeyde ahşap temizleyici kullanılabilir. Ahşap temizleyici temiz bir görünüm elde etmek ve yüzeyleri nazikçe temizlemek için sulandırılarak uygulanabileceği gibi, ağır kirlerde ve ahşabı derinlemesine temizlemek için de tercih edilebilir. Her türlü cilalı ya cilasız ahşap yüzeyler, laminatlar, ev ve bahçe mobilyaları, masif ahşap döşemeler, ahşap zemin kaplamaların temizliğinde ahşap temizleyici, suyla karıştırılarak ya da direkt olarak kullanılabilir. Ahşap temizleyici kullanım şekli üründen ürüne değişebilir. Genel temizlik için çoğu durumda ahşap temizleyici suyla seyreltilerek kullanılır.

Ahşap nasıl temizlenir?

Ahşap temizliğinde, ahşabın genellikle suyla temasından kaçınılır. Bununla birlikte yapışkan ve inatçı lekelerin su ve sabun içeren ahşap temizleyici ile temizlenmesi gerekebilir. Ahşabın yapısıyla uyumlu malzemelerden üretilmiş ahşap temizleyici ürünleri, ahşaba zarar vermez. Özel formülü sayesinde ahşap temizleyici, ahşabı temizlerken yüzeyleri korur ve parlak bir görünüm kazandırır. Temizlik bezini, suyla karıştırılmış ahşap temizleyici karışımına batırarak yüzeyi kolayca temizleyebilirsiniz.

Düzenli toz alın

Ahşap temizleyici ile ahşap eşyaların sık sık tozunu almak ince bir tabaka halinde biriken ve yüzeyleri çizebilen havadaki kalıntıları giderir. Kuru ve yumuşak bezler veya özel fiber toz bezleri tozu etkili şekilde temizler, ancak tozun havaya yayılmasını önlemek için bezi çok hafif bir şekilde nemlendirmeniz gerekir.

Derinlemesine temizlik yapın

Mobilyalarınızda, mutfak masalarında ve çocuk mobilyalarında kullanılanlar gibi plastik bir kaplama olmadıkça, doğal ahşap yüzeylere hiçbir zaman çok amaçlı temizleme spreylerinin kullanılması önerilmez. Kir tabakalarını gidermek için ilk adım olarak ahşap temizleyici ve su kullanabilirsiniz. Su bazlı ahşap temizleyici ile çıkmayan daha ağır kirler için süt görünümlü, hem solvent bazlı hem de yağ bazlı artıkları çözmek için formüle edilmiş özel ahşap temizleyici alternatiflerini kullanabilirsiniz. Ahşap temizliği için en güvenilir çözüm, ahşap için özel olarak üretilmiş ahşap temizleyici kullanmaktır. Keten tohumu yağı, terebentin veya beyaz sirke içeren karışımları ahşap temizliğinde kullanmaktan kaçının. Bu maddeler yüzeylere geri döndürülemez hasarlar verebilir.

Su lekelerini giderin

Ahşap temizleyici sadece ağır kirler için değil su gibi sıvıların neden olduğu lekeler için de etkilidir. Ahşap bir masaya doğrudan sıcak veya soğuk bir içecek koyulduğunda ahşapta halkayı andıran lekeler meydana gelir. Ahşaptaki su lekelerini gidermek için su bazlı ahşap temizleyici ürünlerini kullanabilirsiniz. Lekeli bölgeye birkaç damla ahşap temizleyici uygulayın ve leke temizlenene kadar yumuşak bir bezle ovalayın. Daha sonra temiz ve nemli bir bezle silin ve iyice kurulayın. İnatçı lekeler için ahşap temizleyici, birkaç dakika süreyle leke üzerinde bırakılarak da kullanılabilir.

Ahşap yüzeyler nasıl korunur?

Mobilyalarınızı ahşap temizleyici ile temizlendikten sonra mevcut cilayı korumak ve yüzeye parlaklık eklemek için üzerine su bazlı ahşap cilası ya da ahşap parlatıcı uygulayabilirsiniz. Cilayı temiz bir bez üzerine dökün ve dairesel hareketlerle ahşaba yedirin. Ahşap mobilyaların üst kısımları hafif şekilde çizilirse ahşap temizleyici kullandıktan sonra balmumu uygulayın veya keçeli bir rötuş kalemi kullanın. Daha derin çizikleri onarmak için ahşap dolgu macunlarını tercih edebilirsiniz.

Ahşap temizleyici nasıl saklanır?

Ahşap yüzey temizleyici ürünleri, kapağı sıkıca kapatılmış şekilde serin ve kuru halde muhafaza edilirse uzun bir raf ömrüne sahiptir. Uzun süre boyunca kullanılmayan ahşap temizleyici şişeleri, ahşaba uygulamadan önce iyice çalkalanmalıdır. Ahşabın, özel ahşap temizleyici gibi doğru ürünlerle nasıl temizleneceğini bilmek eşyalarınızın daha güzel görünmesini sağlar. Değerli ahşap eşyalarınızı ve mobilyalarını temizlemek ve bakımını yapmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm ahşap temizleyici ürünleri en uygun fiyatlarla Trendyol yüzey temizlik ürünleri kategorisinde bulabilir ve beğendiklerinizi hemen sipariş verebilirsiniz.