"

Akvaryum Balık Yavrulukları

" araması için 86 sonuç listeleniyor
KARGO BEDAVA
BiolifeFiltreli Yavruluk
67,85 TL
Sepete Git
BoyuTekli Tul Yavruluk
29,99 TL
Sepete Git
SealifeKüçük Tekli Yavruluk
(1)
19,90 TL
15,90 TL
Sepete Git
GardenmixKüçük Boy Balık Yavruluğu
(9)
20,45 TL
Sepete Git
Kardelenİkili Balık Yavruluğu
(4)
27,00 TL
23 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
DophinTül Yavruluk
32,11 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
DophinYavruluk Motorlu
73,58 TL
Sepete Git
KardelenTekli Balık Yavruluğu
(2)
27,00 TL
18,90 TL
Sepete Git
SealifeKüçük Tekli Yavruluk
(1)
27,00 TL
18 TL
Sepete Git
MeçT023 Ikili Kuluçka
36,90 TL
29,90 TL
Sepete Git
White BalanceTekli Kuluçka Seti
29,90 TL
22,90 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Balık Yavrulukları

Akvaryumculuğa meraklı olan, beslediği balıkları çoğaltmak isteyen kişilerin edinmesi gereken ilk malzemelerin başında balık yavrulukları yer alıyor. Balık yavrulukları, kullanımı farklı amaçlara göre değişkenlik gösteriyor. Yeni doğmuş yavru balıkların diğer balıklar tarafından yenmesini önlemek amacıyla balık sağlığını gözeterek geliştirilen balık yavrulukları, aynı zamanda akvaryuma yeni gelen balıkların adaptasyon süreçlerinde vakit geçirmeleri için de kullanılabiliyor. Yaralı ve güçsüz balıkları diğerlerinden ayırmak için ya da canlı doğuran balıklara doğumhane olması için temin edilen balık yavrulukları ise diğer kullanım amaçları arasında yer alıyor.

Çok Amaçlı Balık Yavrulukları ile Balıklara Akvaryumda Özerk Alan

Çok tercih edilen balık yavrulukları çeşitleri arasında bulunan şeffaf balık yavrulukları, akvaryuma yeni bir balık alındığında balığın bu ortama duyduğu yabancılığını atması için kullanılıyor. Şeffaf balık yavruluk içinde dolanan ve akvaryumun içindeymiş gibi hisseden balık, yavruluktan çıkarılıp akvaryum içine diğer balıkların arasına konulduğunda artık yabancılık çekmiyor; uyumlu bir şekilde yaşamını sürdürüyor. Bunun yanında Beta gibi bazı balık türleri, tek şekilde beslenebilen özelliğe sahip olmalarıyla biliniyor. Bu balıkları akvaryumun yanında beslemek amacıyla da balık yavrulukları kullanılıyor. Böylece balık, hem güvende ve sağlıklı hem de bir o kadar sosyal oluyor. Akvaryum içinde karides canlı türünü besleyenler de mini karides tankı oluşturmak için yine şeffaf balık yavrulukları tercihinde bulunuyor. Bu balık yavruluğu türü, şelale tipi harici hava motoru ile havanın sirküle edilmesiyle çalıştırılıyor ve çok amaçlı bir ürün olmasıyla öne çıkıyor.

Bazı tek bölmeli balık yavrulukları ise ayırıcı ızgara aparatı ile birlikte akvaryistlere sunuluyor ve hem canlı doğuran hem de yumurtlayarak çoğalan balıkların yavruluk alanı olarak kullanılabiliyor. Optimum su akışına göre geliştirilen, şeffaf olan balık yavrulukları suyun içinde batmıyor. Izgara kısmı, ayırıcı görev üstlenerek yeni doğmuş yavru balıkların diğer balıklar tarafından yenmesini önlemiş oluyor. Bu balık yavrulukları, vantuzları sayesinde akvaryum camına sabitlenebiliyor; böylelikle pratik, zahmetsiz bir kullanım deneyimi de sunuyor.

Izgara Bölmeye Sahip Balık Yavrulukları ile Pratik ve Çok Fonksiyonlu Kullanım

Daha büyük boyutlu balık yavrulukları, ızgaralı ve ızgarasız kullanıldığında farklı kullanım seçenekleri sunuyor. Bu tür balık yavrulukları, ızgarasız kullanıldığında daha çok yaralı, saldırgan ya da asosyal balıkları diğer balıklardan ayırmak; böylelikle akvaryumda güvenli bir ortam oluşturmak isteyen akvaryistler tarafından tercih edilebiliyor. Sorunlu balıklar, akvaryum tankı olarak kullanılan balık yavrulukları içine yerleştiriliyor. Izgaralı kullanım seçeneğinde ise bu balık yavrulukları, hem yumurtlayarak hem de canlı doğum yaparak çoğalan balıklar için yavruluk olarak kullanılıyor; güvenli bir doğum ortamı oluşturuluyor. Yavrular, doğduktan sonra büyüyene kadar da balık yavrulukları içinde kalabiliyor. Izgaralı ve bölmeli olarak kullanıldığında ise balık yavrulukları, daha fazla amaca hizmet ediyor. Aynı anda iki hamile balığı aynı yavruluk içine koyabilme imkânı tanıyan bölmeli kullanım şekli, fonksiyonel ve pratik bir kullanım deneyimi sunuyor.

Akvaryumun dışına asılarak akvaryum içinde yer kaplamayan balık yavrulukları ise yavru balıklar için ya da sorunlu balıkları ayırmak için kullanılabiliyor. Bir hava motoru bağlanarak yavruluk içine sürekli su sirkülasyonunun sağlandığı askılı akvaryum balık yavrulukları ya uygun kalınlıkta bir cama ya da akvaryum çerçevesine pratik bir şekilde takılabiliyor.

Balık Yumurtlama Hunisi ile Muhafazakar Yumurtlama Ortamı

Balık yumurtlama hunisi, akvaryumculukla yakından ilgilenenlerin sık kullandığı bir başka ihtiyaç oluyor. Huni şeklindeki bu ürün, yaşını doldurmuş olan ve çiftleştirilmek istenen Discus türündeki balıkların eşlerini seçmesi ve daha sonra çiftleşip yumurtalarını dökmeleri için kullanılıyor. Bu balık yavrulukları, huni şeklinde olduğu için yumurtasından çıkan balıklar, akvaryumun zeminine doğru düşmüyor ve güvenli bir şekilde asılı kalmaya devam ediyor. Pürüzsüz bir yüzeye sahip olmaları, akvaryum içindeki yosun ve pislikleri de kendinden uzak tutuyor. Böylece yumurtaların mantarlaşma olasılığı düşüyor.

Bir diğer akvaryum balık yavrulukları çeşidi de seramik yumurtlama mağarası ismiyle sunuluyor. Fırınlanmış kilden yapılan ve seramik mağara balık yavrulukları, yumurtalarını biriktirmek için oyuk tasarımı tercih eden balıklar için kullanılıyor. Mağara tasarımı içinde kendilerini güvende hisseden balıklar, burada saklanarak yumurtalarını muhafaza ediyor. Hem ürüyor hem barınıyor hem de saklanıyorlar. Bu balık yavrulukları, estetik görünümleriyle aynı zamanda akvaryum içinde dekoratif olarak da kullanılmış oluyor. Akvaryum balık yavrulukları, beslenen balıkların cinsine ve boyuna göre özel olarak tasarlanıyor ve akvaryumcular tarafından da bu özelliklere göre tercih ediliyor.

Beslediğiniz balığın türüne göre tercih edebileceğiniz tüm akvaryum balık yavrulukları özelliklerini Trendyol’un akvaryum ürünleri kategorisinden inceleyebilirsiniz.