"

Akvaryum Balık Yemleri

" araması için 2237 sonuç listeleniyor
KARGO BEDAVA
LotusDıscus 3 Kg Kova
206 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
HasPul Yem 1 Kg
80 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
EkolPond Stick Color (1 Kg)
38 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
LotusTropical 1 Kg Balık Yemi
77,20 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
LotusCichlid Pellet 1kg Balık Yemi
59 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
TetraPro Algae 250ml
(15)
42,76 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Balık Yemleri

Her canlının beslenmeye gereksinimi olduğu gibi balıklar da beslenmeye ihtiyaç duyar. Balıkların büyüyüp gelişmeleri ve yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için beslenme oldukça önemlidir. Balıkları beslerken çok farklı türde balık yemi kullanılır. Balık yemleri balıkların renklerini canlandırır. Hastalıklara karşı dirençli olmasını sağlar ve bağırsak faaliyetlerini düzenler.

Canlı Balık Yemi

Canlı yemler balıkların gelişiminde oldukça önemli bir yere sahiptir. Ne kadar kaliteli olursa olsun, hiçbir normal yem canlı yeminin yerini tutamaz. Canlı balık yemi balıkların hızla gelişerek büyümesini sağlar. Renklerini daha parlak ve güzel hale getirir. Balıkların doğal ortamlarında yaşıyormuş gibi hissetmelerini sağlayarak balıklara huzur ve rahatlık verir. Balıklar her zaman olmasa bile ara sıra mutlaka canlı yemle beslenerek güç ve enerji toplamalıdır. Canlı yemler tür ayrımı yapılmaksızın her çeşit balık tarafından tüketilebilir. Canlı balık yemleri doğal, organik ve katkı maddesizdir. Solucan, karides ve kurt gibi canlı hayvanların özel bir teknikle dondurulup kurutulması şeklinde elde edilir.

Yavru Balık Yemi

Balık yetiştirmek eğlenceli bir uğraş olduğu kadar zahmetlidir de. Balık yetiştirmenin büyük bir özveri istediği aşikardır. Hele bir de söz konusu yavru balıklar ise… Yavru balıkların doğru ve yeterli beslenmesi sağlıklı ve uzun ömürlü olmaları açısından oldukça önem taşır. Bu anlamda yavru balık yemi seçimi hayati bir mesele gibi görünür. Yavru balık yemi seçilirken balık yeminin boyutuna dikkat edilmelidir. Zira yavru balıkların yemesinin kolay olması açısından boyutu küçük yemlerin tercih edilmesi gerekir. Yavru balık yemleri pul şeklinde, granül veya toz şeklinde olabilir. Toz şeklinde olan yemleri, boyutu en ufak olan balıklar tüketir. Granül şeklinde olan yemler balıklar tarafından lokmalar halinde ısırılarak ya da bütün halinde tüketilir. Pul şeklinde olan yemler ise su yüzeyinde kolaylıkla yüzerek balıkların pratik bir şekilde ürünü yemesini sağlar. Yavru balık yemleri, gelişme çağındaki balıklarınıza ihtiyaç duydukları vitamin ve mineralleri sağlayarak hızlı bir şekilde büyümelerine yardımcı olur.

Japon Balığı Yemi

Hemen hemen en yaygın yetiştirilen balık türü olan japon balığının nasıl besleneceği konusu çok hassastır. Tüm japon balıkları esasında aynı yemlerle beslenir. Ancak yine de japon balığı yemi seçerken balıkların fiziksel ve biyolojik özelliklerine en uygun yemi seçmek oldukça önemlidir. Japon balığı yemi karbonhidrat bakımından zengin olmalıdır çünkü japon balıkları karbonhidrat almazsa sağlıkları bozulur ve ömürleri kısalır. Karbonhidrat içerikli japon balığı yemi, japon balıkları için olmazsa olmaz bir yem türüdür. Japon balığı yemi; çubuk, granül ve pul gibi çeşitli şekillerde üretilmiştir.

Beta Balığı Yemi

Beta balığı yemi, içeriğindeki hayvansal proteinler sayesinde balıklarınızın gelişimini sağlar. Doğal pigmentler taşıdığı için balıklarınızın renklerinin canlı ve parlak olmasını sağlar.

Lepistes Balık Yemi

Lepistes balık yemi özel bakım gerektiren lepisteslerinizin günlük olarak ihtiyaç duyduğu tüm vitaminler ve mineralleri taşır. Küçük taneli granül şeklinde olanları bulunduğu gibi, pul şeklinde olanları da vardır. Lepistes balık yemi enerji verici bir yemdir. Balıklarınızın gerek duyduğu özenli bakımı sağlamak adına oldukça uygun bir balık yemidir.

Balık Tatil Yemi

Evde balık besleyenler için tatil planı yapmak balıklara bağlıdır. Tatile giderken balıklara kimin bakacağı konusu gereksiz bir huzursuzluk yaratır. Bu nedenle balık tatil yemi kullanılarak bu sorunun aşılması oldukça mantıklıdır. Tablet ya da çubuk şeklinde tasarlanmış olan balık tatil yemi ürünleri, evde yokken akvaryuma yeterli sayıda bırakıldığında suda çözünmeden kalabilme özelliği sayesinde balıklar için aşağı yukarı bir hafta veya on günlük bir besleme garantisi verir. Bu şekilde tatildeyken balıklara kimin bakacağı sorunundan da kolaylıkla kurtulmuş olursunuz. Balık tatil yemleri kolay sindirilebilen protein ve vitamin yönünden zengin ürünlerdir.

Balık Yemi Fiyatları

Balık yemi fiyatları, pek çok etmene bağlı olarak değişir. Hemen hemen her kalitede ve fiyatta ürün bulmanın mümkün olduğu balık yemi ürünlerine Trendyol akvaryum ürünleri kategorisinden ulaşabilirsiniz. Boyutlarına, gramajına ve markasına göre değişen balık yemi fiyatları konusunda ayrıntılı bilgi almak için balık yemleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.