"

Akvaryum Dekor Ve Aksesuarları

" araması için 1379 sonuç listeleniyor
KARGO BEDAVA
AkkumSüt Beyaz Kuvars Kum 25 Kg
85 TL
Sepete Git
VitasandDak78 Silis Kum 750 Gr
(2)
19,00 TL
12,90 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
XiongfaPlastik Bitki 30 cm
(1)
35,32 TL
Sepete Git
AquaelAquel Cama Yapışan Derece
13,14 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
rennwayAkvaryum Maşası
41,30 TL
35,91 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Akvaryum Dekor ve Aksesuarları

Güvenilir markalar tarafından üretilen ve yüksek kalite beklentisini her yönüyle karşılayan akvaryum dekor malzemeleri, balıklara doğal bir ortam yaratmanızı sağlıyor. Her boyda akvaryuma uygun olan geniş ürün yelpazesi, hayal ettiğiniz görünümü kolaylıkla yakalamanıza olanak tanıyor. Su altı hayalinizi gerçekleştirmek için en keyifli akvaryum aksesuar çeşitleri sizleri bekliyor.

Balıklara Doğal Ortam Sunan Akvaryum Dekor Malzemeleri

Dilediğiniz su altı ortamını yaratabileceğiniz onlarca farklı figür seçeneği ile farklı stillerde akvaryum dekoru yapılabiliyor. Balıklara doğal bir ortam sunan minyatür batık gemiler, seçenekleriniz arasında yer alıyor. Yosun tutmuş kayalar, batık tahta parçaları ve daha onlarca farklı figür, hayallerinizi bir anda gerçeğe dönüştürmenize olanak tanıyor. Son derece doğal bir görünüm kazandırılan bu akvaryum aksesuar çeşitleri arasında dalgıç, hayvan kemikleri, batık vazolar, istiridyeler, mercanlar, hazine sandıkları da yer alıyor.

Belirli bir tema üzerinde dekoratif çalışma yapmak isteyenler de Trendyol seçenekleri arasında kurguya uygun akvaryum aksesuarları bulabiliyor. Dilediğiniz temayı uygulayabileceğiniz ve bu temayı küçük detaylarla tamamlayabileceğiniz tasarımlar, sadece tek tıkla kapınıza kadar geliyor. Farklı dekorasyon temalarına uyum sağlayabilen akvaryum dekor taş çeşitleri de alternatifleriniz arasından size göz kırpıyor. Ayrıca, balıklarınız için doğal bir sığınak olabilecek tasarımlar da mutlaka incelenmesi gereken dekoratif akvaryum süsleri arasında yer alıyor.

Suya Kimyasal Salınım Yapmayan Akvaryum Süsleri

Akvaryumun biyolojik dengesine hiçbir negatif etkide bulunmayan akvaryum süsleri, polyester gibi suya kimyasal salınım yapmayan materyaller kullanılarak üretiliyor. Ürünlerin renklendirilmesinde kullanılan boya malzemeleri de suya salınım yapmayan renklendiriciler arasından özenle seçiliyor. Balıklarınıza ya da akvaryumda kullandığınız diğer malzemelere hiçbir zarar vermeyen akvaryum süsü seçenekleri, gönül rahatlığı ile tercih yapmanızı sağlıyor. Akvaryumda arka fon dizaynı yapmanızı sağlayacak dekoratif akvaryum figürleri de bu özelliklerin tümünü bünyesinde barındırıyor.

Natürel bir görünüm elde etmek isteyenler, rotasını akvaryum bitkileri yönüne çeviriyor. Farklı renk ve boy seçenekleri sunan bitkiler, balıkların ilgi gösterdiği dekoratif malzemeler arasında yer almasıyla da ön plana çıkıyor. Sizler için hazırlanan özel koleksiyon içerisinde her boydaki akvaryumda rahatlıkla bulundurabileceğiniz en şık akvaryum bitkisi çeşitleri yer alıyor. Genel görünüm bakımından doğal ortamı baz almak isteyenler için de akvaryum bitki çeşitleri, cazip bir seçeneğe dönüşüyor.

Hava Kabarcıklı Akvaryum Dekor Süsleri

Dinamik ve canlı görünen bir akvaryum dekorasyonu yapmak isteyenler, tercihini hava kabarcıklı olan tasarımlardan yana kullanıyor. Bu özel koleksiyonda hava kabarcığı yapabilen akvaryum dekor kaya modellerinin yanı sıra farklı figür seçenekleri de bulunuyor. Balıklar için yaşayan bir atmosfer elde etmenizi sağlayacak olan tasarımlar arasında boşluklar ve delikler içeren modeller de yer alıyor. Balıklar için ideal bir gezinti alanına dönüşen hava kabarcıklı akvaryum süsü çeşitleri de alternatifleriniz arasında yer alıyor.

Kolaylıkla temizlenebilen akvaryum için dekoratif süsler, uzun kullanım ömürleriyle de dikkat çekiyor. Suda çok uzun süre kaldığında da deforme olmayan ve renkleri solmayan yüksek mukavemet özelliği sergileyen akvaryum süslerinin yanı sıra pratik bir şekilde akvaryum temizliği yapabileceğiniz ürün çeşitleri de bu özel koleksiyonda sizlerle buluşuyor. Akvaryum camını saniyeler içerisinde temizlemenizi sağlayacak olan akvaryum mıknatıslı silecek modelleri, göz atabileceğiniz malzemeler arasında yer alıyor.

Akvaryum Dekorasyonu Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dekorasyon çalışmasında dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, akvaryumdaki canlıların doğal yapısına uygun materyalleri seçmeniz oluyor. Özellikle akvaryum taşları ve diğer büyük süslerin akıntıyı önlemeyecek ebatlara sahip olanlar arasından seçilmesi gerekiyor. Her akvaryumda dekoratif süs çeşitleriyle bol miktarda oyuk ve boşluk yaratılması öneriliyor. Çünkü canlılar, kimi zaman sığınak olarak kullanabilecekleri boşluklara ve oyuklara gereksinim duyabiliyor. Canlıların büyük bölümü, koyu renklere de sahip olan dekoratif objelere ilgi gösteriyor. Dekorasyon çalışmasının, öncelikle balıkların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yapılması gerekiyor.

Akvaryum canlılarının büyüklüğü de dikkate alınması gereken unsurlar arasında yer alıyor. Seçilen dekoratif objelerde bulunan boşlukların balıkların sıkışabileceği ebatlarda olmaması, büyük önem taşıyor. Doğal görünümden uzaklaşmadan hazırlanan dekoratif akvaryum aksesuarları, çok daha güzel sonuçlar elde etmeyi sağlıyor. Kedi balığı gibi bazı balık çeşitleri, kuru dal, kök ya da ağaçlara ihtiyaç duyabiliyor. Canlıların spesifik ihtiyaçları da dikkate alınması gereken unsurlar arasında yer alıyor. Muhteşem bir akvaryum dekorasyonu yapmanızı sağlayacak istisnasız tüm ihtiyaçlarınızı Trendyol’un akvaryum ürünleri kategorisinden karşılayabilirsiniz.