"

Akvaryum Isıtıcıları

" araması için 204 sonuç listeleniyor
KARGO BEDAVA
TetraHT 200 Isıtıcı
(1)
169,00 TL
140 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
ATLANTİKIsıtıcı 50w
70,00 TL
50,90 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
SERADelta Isıtıcı 50w
242,19 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
SERADelta Isıtıcı 300w
279,01 TL
Sepete Git
LiyaLy-303 Hassas Cam Derece Ince
19,00 TL
12,90 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Akvaryum Isıtıcıları

Ev ya da iş yerlerinde balık ve su canlıları besleyen akvaryum sevdalıları, bu canlılara en uygun ortamı sağlayabilmek için pek çok malzemeye ihtiyaç duyuyor. Akvaryum dekorasyonu için çeşitli organik bitkiler, kum gibi malzemelerin yanında en önemlileri arasında yer alan filtre ve akvaryum ısıtıcısı, özel olarak ilgilenilmesi gereken diğer ürünlerden oluyor. Akvaryumlarda canlıların hayatı için temel madde su olduğu için aslında tüm akvaryum bakımı öncelikle suyun sağlıklı yaşama koşullarına uygun hale getirilmesinden geçiyor. Suyun temiz kalmasını sağlayan filtreler en önemli yardımcı malzemelerden olurken akvaryum ısıtıcısı ise filtrenin gerisinde kalmayan, su canlıları için hayati önem taşıyan bir diğer malzeme oluyor. Akvaryum ısıtıcısı, akvaryum içindeki suyun ısısını balıkların yaşaması için en uygun seviyeye getirmeye yarayan yardımcı görevi görüyor. Balıkların soğukkanlı hayvanlar olması ve kendi vücut ısılarını kontrol edememesi, su ısısının kontrolünün dışarıdan yapılmasını çok da zorunlu hale getiriyor.

Akvaryum Isıtıcısı ile Su Daima Olması Gerektiği Isıda

Suyun sıcaklık ayarı her balık türü için önemli olmakla birlikte japon balığı gibi 18-22 derece aralıklarında yaşayabilen balıklar sudaki hassas ısı değişimlerinden çok fazla etkilenmiyor. Bunun yanında Discus gibi doğal ortamları tropik yerler olan balıklar, sudaki ısı değişiminden çok daha fazla etkileniyor ve onlar için suyun sürekli 27-30 derece aralıklarında tutulması gerekiyor. Akvaryum ısıtıcısı ise tam olarak burada devreye giriyor. Akvaryum ısıtıcısı, olası durumlarda akvaryumdaki suyun ani şekilde düşmesini ve balıkların bundan etkilenerek hasta olmasını, hatta ölümlerini engelliyor. Sıcaklık şokuna maruz kalan balıkların çoğu, hayatta kalamadığı için onların akvaryum ısıtıcısı ile kurtarılması çok önemli oluyor. Akvaryum ısıtıcısı çeşitleri, gerektiğinde kendiliğinden devreye giren ve manuel olarak sizin müdahalenizle devreye giren olmak üzere iki farklı çeşitte sunuluyor. Sıcaklık sensörüne sahip olan otomatik akvaryum ısıtıcısı, akvaryumda çok daha hassas ısı ayarı yapabildiği için ve kontrolü sizin elinizden aldığından dolayı daha zahmetsiz ve güvenilir oluyor, daha çok tercih ediliyor. Manuel akvaryum ısıtıcısı ise akvaryum içine koyduğunuz termometre yardımıyla suyun ısısını düzenli olarak kontrol etmenizi ve gerekli gördüğünüz durumda ısıtıcıyı çalıştırmanızı gerektiriyor. Bu durumda kontrol ve hakimiyet tamamen sizin elinizde olduğu için suyun doğru sıcaklıkta kalmasında ekstra özen göstermeniz gerekiyor.

Hassas Su Sıcaklığı Ayarı Yapabilen Otomatik Akvaryum Isıtıcısı ile Balıklarınız Güvende

Çok tercih edilen akvaryum ısıtıcısı seçeneklerinden otomatik termostata sahip ısıtıcılar, akvaryum ısıtıcı camı türünde iken en güzel özelliği, su sıcaklığı ayarlanan ısı değerine geldiğinde ısıtıcının otomatik olarak kapanması oluyor. Isının düşme durumunda ise sıcaklığı eski değerine ulaştırmak için otomatik olarak yeniden açılan akvaryum ısıtıcı camı, hem kendi enerjinizden hem evinizin elektriğinden tasarruf ettiriyor. Bu akvaryum ısıtıcısı ürünler, akvaryumun camlarına sabitlenebilmeleri için paketleri içinde vantuzlar bulunduruyor. Cam akvaryum Isıtıcısı, akvaryum içine yerleştirilirken tüp tamamen suyun içinde, kafa kısmı ise dışında kalıyor. Isıtıcının su dolaşımının en çok olduğu bölgeye dikey şekilde takılması öneriliyor. Daha sonra fişe takılan akvaryum ısıtıcısı, ısıtma işlemi devam ederken uyarı ışıkları yayıyor, işlem bittiğinde ise ikaz ışıkları sönüyor. Su istenilen sıcaklık seviyesine geldiğinde ısı otomatik olarak sabitleniyor. Akvaryum ısıtıcısı kullanırken dikkat etmeniz gereken önemli bir detay, ısıtıcıyı suyun dışındayken fişe takmamanız gerektiği. Önce suyun içine yerleştirip sonra çalıştırmanız gerekiyor. Akvaryum ısıtıcısı çalışırken suyun yüzeyine çıkarsa önce soğumasını bekleyip daha sonra tekrar sabitlemelisiniz. Akvaryum ısıtıcı camı ürünleri, akvaryum ısıtıcısı yedek camı ile beraber sunuluyor.

Farklı Kullanım Çeşitleriyle Akvaryum Isıtıcısı Seçenekleri

Cam-tüp akvaryum ısıtıcısı modellerinin yanında plastik kaplamalı akvaryum ısıtıcısı, kablo ısıtıcı, zemin ısıtıcıları, filtre içi akvaryum ısıtıcısı gibi farklı seçenekler de tercih ediliyor. Plastik kaplamalı akvaryum ısıtıcısı, üzeri kaplama olup cam çeşitler gibi akvaryumun yan camlarına yapıştırılarak kullanılıyor. Isıtma performansları daha düşük olduğu için genellikle küçük akvaryumlar için kullanılıyor. Kablo akvaryum ısıtıcısı ise ısı yayan bir kablonun akvaryumun içine konulmasıyla çalışıyor ve genellikle akvaryum zeminine yerleştiriliyor. Sıcaklığı kontrol etmek için termometreye ihtiyaç duyuluyor. Zemin akvaryum ısıtıcısı, kum ile döşenmiş akvaryumlar için tercih ediliyor ve zeminde kumun içine gömülüyor. Fiyatları diğer akvaryum ısıtıcısı türlerine göre daha yüksek olan zemin ısıtıcıları, organik bitkilerin de çok daha canlı kalmasını sağlıyor. Son olarak filtre içi akvaryum ısıtıcısı akvaryumun filtreli motoru içinde bulunuyor ve sıcaklığı hava dolaşımı ile sağlıyor. Ekstra olarak hava motoru alınmasına gerek kalınmayan, içinde termometre de bulunduran filtre içi akvaryum ısıtıcısı, tek seferde üç görevi üstleniyor.

Akvaryumunuzun büyüklüğüne, beslediğiniz su canlıların türlerine göre yapabileceğiniz akvaryum ısıtıcı seçimi için tüm modelleri Trendyol’un akvaryum ürünleri ısıtıcılar kategorisinden inceleyebilir, size en uygun ısıtıcı modelini seçebilirsiniz.