"

Akvaryum Otomatik Yem Makinaları

" araması için 27 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Otomatik Yem Makinaları

Akvaryumda görmeye alışık olduğunuz otomatik yem makineleri, evde bulunmadığınız zamanlarda yemleme yapmak için tasarlanmıştır. Uzun süreli tatile çıkacağınız zaman balıklara yem verme amacıyla geliştirilen aletler, düzenli bir şekilde akvaryuma yem bırakarak balıklarınızın aç kalmasını önler.

Otomatik Yem Makinaları Modelleri

Otomatik yem makineleri, çalışma prensibinden yem alma miktarına kadar birçok özelliği ile değişir. Özellikle akvaryumun büyüklüğü, balık sayısı gibi faktörler, otomatik balık yemleme makinelerini farklılaştırır. Otomatik yem makineleri arasında her türlü akvaryum ile uyumlu ürünler, daha rahat bir kullanım sunduğu için tercih edilir. Terrarium veya nano akvaryum ile uyumlu çalışan otomatik yem makineleri, su geçirmez niteliktedir ve genellikle kalem pil ile çalışır. Pili azaldığında otomatik uyarı veren otomatik yem makineleri, tatlı ve tuzlu suya uyumlu çalışan yapıları ile kullanıcıya büyük kolaylık sağlar. Gerek tatlı su balıklarının gerekse de tuzlu su balıklarının yer aldığı akvaryumlarda kullanılabilen otomatik yem makineleri incelenirken yem haznesinin büyüklüğüne dikkat etmek gerekir. 100 ml, 125 ml, 250 ml ve üzerinde yem kapasitesine sahip olan otomatik yem makineleri, modeline göre günde 1 ila 5 kez yemleme yapabilir. Eğer balıklarınızı günde birden fazla defa yemlemeniz gerekiyorsa yem kapasitesi fazla ürünleri tercih edebilirsiniz. Otomatik yem makineleri arasında harici bir yem haznesi takılabilen ürünlere de erişebilirsiniz. Üst kısmında yer alan özel bölüme yem haznesi takılarak yem alma kapasitesi artırılan otomatik yem makineleri, özellikle sık sık uzun seyahate çıkanlar için ideal bir kullanım sergiler.

Daha Kolay Bir Kullanım Sunan Otomatik Yem Makinaları

Otomatik yem makineleri arasında kalem pil dışında adaptörle çalışan ürünler de bulunur. Adaptörü ayrı satılan yem makineleri, pil değiştirmekle uğraşmak istemeyenler için iyi bir alternatif olacaktır. Adaptörle çalışan otomatik yem makineleri, akvaryumdan çıkarılmadan üstten açılan kapağı ile kolayca doldurma imkânı verdiği için uzun süre sorunsuz bir kullanım sunar. Otomatik yem makineleri, genellikle şeffaf yem haznelerine sahip olur. İçinde kalan yemi görmeye imkân veren otomatik yem makineleri, yem miktarını takip etmeyi kolaylaştırır. Şeffaf hazneli ürünler dışında yiyecek bölmesi ışık geçirmeyen plastikten üretilen ürünlere de cazip fiyatlar ile erişebilirsiniz. Güneş, ışık ve havadan dolayı yemlerin bozulmasını önleyen hava ve ışık geçirmeyen otomatik yem makineleri, yemleri zararlı ışınlardan koruyarak balıklarınızı daha sağlıklı bir şekilde beslemeye olanak tanır. Otomatik yem makineleri içinde manuel çalışma özelliği sunan ürünler de yer alır. Otomatik çalışmayla birlikte elle de çalıştırabileceğiniz ürünler, ayarlanan yemleme zamanları dışında balıklarınızı beslemeye de imkân verir. Otomatik yem makineleri arasında yer alan farklı modeller, zamanlamayla birlikte yem miktarını da belirlemeye imkân verir ve modeline göre otomatik yem makineleri, iki farklı programlama özelliği taşır. İki ayrı yem haznesine sahip ürünler ise farklı balıklar besleyenler için daha kullanışlı olacaktır.

Otomatik Yem Makinaları Nasıl Kullanılır?

Otomatik yem makineleri, farklı özellikler taşısa da benzer çalışma özelliklerine sahiptir. Genellikle ön yüzeylerinde LCD ekran bulunan makineler, yem verme saatini ekrandan takip etmenize olanak verir. Gelişmiş özellikler taşıyan otomatik yem makineleri, LCD ekrandan saati ayarlama dışında yem verme miktarını görerek ayarlamanıza olanak tanır. Dijital ekrandan bilgileri kolayca takıp etmeye izin veren otomatik yem makineleri arasında düşük, orta ve yüksek seviye yem veren ürünler bulunur. Akvaryum büyüklüğüne bağlı olarak yem miktarı ayarlanan otomatik yem makineleri seviyesini, balıkların türüne ve sayısına göre ayarlamanız mümkün olur.

Otomatik yem makinelerinin kurulumu ise oldukça basittir. Akvaryum camına yerleştirilen otomatik yem makineleri, genellikle alt kısımlarında bulunan vidanın sıkılarak sabitlenmesi ile kolayca kurulur. İşlem sırasında yem depolama haznesinin akvaryumun üst kısmına gelmesi gerektiğine dikkat edilmelidir. Otomatik yem makineleri içine yem koymak da oldukça kolay bir işlemdir. Genellikle üst kapağı açılarak yem doldurulan makineleri yem haznesinin kuru olması gerekir. Otomatik yem makineleri, pul yem, granül ve stick yem türleri için uygun bir kullanım sunar. Balık türüne bağlı olarak farklı yemleri içine koyabileceğiniz otomatik yem makineleri, uzun süreli kullanım ardından temizlenmeli; düşük pil uyarısı veren ürünlerin ise modeline göre pili değiştirilmelidir. Bakımı oldukça kolay olan otomatik yemleme makinası modellerini Trendyol akvaryum ürünleri kategorisinden inceleyerek ürün özelliklerini öğrenebilir; indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz.