"

Akvaryumlar

" araması için 258 sonuç listeleniyor
KARGO BEDAVA
EverestFanus Şeffaf
(1)
69,90 TL
Sepete Git
2Adam1DekorDuvar Akvaryumu
(8)
79,90 TL
39,90 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Akvaryumlar

Evlerinde balık bakmak isteyen hayvanseverlerin yardımcısı olan akvaryumlar Trendyol akvaryum ürünleri kategorisinde yer alır. Akvaryum seçenekleri aracılığıyla bakmak istediğiniz balık türü için en uygun modelleri bulabilirsiniz. Farklı balık türlerinin değişen ihtiyaçlarına göre tasarlanmış olan akvaryumlar çok sayıda özellik sunar. Su haznesi kapasitesi, cam kalınlığı, geometrik biçim gibi noktalarıyla birbirinden ayrılan ve akvaryum fiyatları açısından da geniş bir çeşitlilik sunan bu ürünler sayesinde kolay bir şekilde balık besleyebilirsiniz. Balıkların akvaryumlar aracılığıyla daha görünür hale gelmesini sağlamak için de kullanabileceğiniz LED aydınlatmalı akvaryum modelleri sayesinde günün her saatinde göz önünde olan balıklara sahip olabilirsiniz. Farklı noktalara yerleştirilmiş olan ışıklandırma özellikleriyle göz dolduran akvaryumlar; salon, ofis gibi ortamlara derinlik katarak daha huzurlu bir atmosfer oluşturur. Modern tasarımlarıyla fark yaratan akvaryumlar dayanıklı camları ile uzun ömürlü bir kullanım deneyimi yaşatır.

Akvaryum Özellikleri Nelerdir?

Dekor malzemelerine sahip olan akvaryum çeşitleri, ev ortamını yeniden dizayn etmenizi sağlar. Akvaryumlar için ekstra dekor malzemeleri de satın alınabilir. Kullanacağınız aksesuarlarla birlikte akvaryumlar yeni ve özgün bir görünüm kazanarak daha da dikkat çeker. Yapay bitki içeren akvaryumlar daha doğal bir dış görünüş sundukları gibi, balıklar için de hareket çeşitliliği yaratır. Alttan aydınlatmalı akvaryumlar güçlü ışıkları ile gece saatlerinde oda aydınlatmasına katkı sağlar. Tabanına çakıl taşı yerleştirilebilen akvaryumlar daha dolu görünür. Farklı renklere sahip olan çakıl taşları ile özgün bir akvaryum tasarımı yaratabilirsiniz. Dekoratif ayaklara sahip olan akvaryumlar farklı mobilyaların üzerine rahatlıkla yerleştirilebilir. Suyu temizleme özelliğine sahip olan ve hava veren motorlar ile satışa sunulan akvaryum çeşitleri, modern akvaryumlar arasında göze girmeyi başarır. Suyun temizliğinin balıkların sağlığı için son derece önem taşıdığı göz önüne alındığında bu konuya özen gösteren akvaryumlar, kullanıcılar için oldukça konforlu bir deneyimi vadeder.

Akvaryum Çeşitleri Nelerdir?

Geometrik biçimlerine ve boyutlarına göre farklı seçenekler yaratan akvaryumlar birçok modele sahiptir. Kaç balığa sahip olduğunuza ya da balıklarınızın boyutlarına göre sizin için en ideal olan akvaryum ürününü seçebilirsiniz. Kalın camları ile göz dolduran büyük akvaryumlar; ofis, iş yeri, restoran gibi alanlarda ziyaretçilerin beğenisini kazanır. Çok sayıda balığın aynı anda yüzebildiği bu akvaryumlar bulundukları ortama dinginlik katar. LED lambası bulunan akvaryumlar, gündüz saatlerinde ışıklandırma özelliği kullanılmadan da değerlendirilebilir. Farklı renkteki lambalarla zengin bir çeşitlilik yaratan akvaryumlar çocukların da dikkatini çekmeyi başarır ve hayvan sevgisi aşılama konusunda ebeveynlere yardımcı olur. Sağlam yapıları ile göz dolduran akvaryum modelleri ile ev konforu içerisinde balık besleyebilmenin verdiği huzura erişirsiniz. Tank şeklindeki akvaryumlar birbirleriyle aynı ortamda bulunmaması gereken balıkların ayrı tutulabilmesi için ayraç desteği sağlar. Ayracın saydan yapısı sayesinde balıklar birbirini görebilir ve yalnızlık yüzünden stres yaşamaz. Tıpa desteği bulunan akvaryumlar, içlerinde yer alan suyun kısa zaman içerisinde boşaltılabilmesini sağlar. Pratik tıpa desteği temiz su değişimi sağlamak için hayvanseverlere yardımcı olur.

Akvaryum Nasıl Temizlenir?

Balık sağlığı için akvaryumlar düzenli aralıklarla temizlenmelidir. Akvaryumlar için geliştirilmiş olan özel süngerleri kullanarak akvaryumun içindeki balıkları çıkarmaya gerek kalmadan cam bölmeleri temizleyebilirsiniz. Daha derinlemesine temizlik için tıpa aracılığıyla akvaryumlar içerisindeki suları boşaltabilirsiniz. Balıkları başka bir akvaryuma aldıktan sonra boş haldeki akvaryumun temizliğini derinlemesine bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Dip süpürge aksesuarlarını kullanarak akvaryumlar içerisindeki dip noktaları verimli bir şekilde daha hijyenik hale getirebilirsiniz. Akvaryumlar, fırçalar aracılığıyla da temizlenmeye uygun bir yapı taşır. Yosun bağlamış olan noktalar ya da camın renginin solmasına neden olan tortular etkili bir temizlik sağlayan fırçalar yardımıyla kolayca çıkarılabilir. Akvaryumlar içerisinde bulunan motorlar da sıklıkla temizlenmelidir. Motorun dış yüzeyindeki kalıntıları sünger ve fırça aracılığıyla alabilirsiniz. Hava akışının düzenli bir şekilde sağlandığı akvaryumlar balıkların yaşam alanı olmaya daha uygundur. Dekor amaçlı olarak akvaryumlar içerisinde kullanılan aksesuarlar ise kolayca çıkarılabilir yapıları sayesinde bulaşık makinesinde yıkanabilir. Akvaryumlar, temiz kaldığı sürece balıklar da daha hareketli ve canlı bir şekilde yüzer.