"

Alez

" araması için 2387 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Alez

Günün yorgunluğundan stresinden ancak iyi bir uykuyla kurtuluruz. Bunun için yattığımız yatağın konforu ve hijyeni son derece önemlidir. Bir takım önlemler alarak yatağınızın ve yastığınızın temiz ve hijyenik kalmasını sağlayabilirsiniz. Nevresim takımlarınızın yatağınızda yeterli hijyen sağlayamadığı durumlarda alez sayesinde yatağınız koruma altına alınır. Yatak alezi, yatağa çarşafı sermeden önce kullanılan örtüdür. Yatak odası tekstili içinde önemli yeri olan alez, yatağın üst yüzeyini koruyan antibakteriyel yapıya sahiptir. Yatağınızı korumanın yanında dolgun bir görünüm sağlar. Yatağın sadece dört kenarından lastik ile yatağı koruyan ürünlerde, bu lastikler sayesinde kayma ve ortada toplanma sorunu yaşanmaz. Tüm çevresi lastikli olan alez yatağın yüzeyini kaplar ve diğer üründe olduğu gibi kayma, toplanma ile karşı karşıya kalmazsınız. Yatağı çevreleyen lastik sayesinde kolayca yatağa takılır. Yatağın kirlenmesini ve sıvı geçirmesini önlemek amaçlı üretilen alez çeşitleri, kullanılan iç dolgu malzemesine, kapitoneli ya da sıvı geçirmez özelliğine göre çeşitlilik gösterir.

Sıvı Geçirmez Alez

Yatağınızda kaza sonucu dökülen sıvılar yatağın içine geçerek leke ve bakteri üremesine sebep olur. Sıvı geçirmez özelliğe sahip alez çeşitleri yatağınızı çeşitli sıvılardan korumak amaçlı üretilen ürünlerdir. İki ana katmandan oluşur. Üst malzemesinin antibakteriyel ve alerji yapmayan pamuksu yüzeyi ile son derece rahat bir kullanım imkânı yaratır. Alt katmanda bulunan polyester ise sıvı geçirgenliğini önler. Yatağınızın temiz ve hijyen kalmasını sağlar. Kaz tüyü, elyaf, yün ve pamuk gibi çeşitlilik gösteren iç dolgu malzemeleri ile üretilen yatak koruyucu alez, sağlıklı bir kullanım sergiler. Gözenekli yapıları sayesinde terlemeyi önleyici bir yapıya sahip olan koruyucular konforlu ve sağlıklı bir uyku imkânı sunar. Su geçirmez alez çeşitleri arasında, üst yüzeyi havlu olan ürünler ayrıca çarşafa ihtiyaç duymaksızın kullanım imkânı tanır. Yazın terletmediği gibi kışın da sıcak tutma özelliğine sahiptir.

Standart Alez ve Yastık Alezi

Klasik kullanım özelliğine sahip kapitoneli yatak koruyucu alez çeşitleri pamuksu yüzeyleri ile rahatlık sağlar. Leke tutmayan özellikleri sayesinde kolay temizlenir. Yatağınıza kolaylıkla takılan ürünlerin temizliğini çamaşır makinenizde rahatlıkla yapabiliriniz. Sizler için çeşitli markalardan bir araya getirilen yatak alezleri her ölçüde yatakta rahatlıkla kullanım imkânı sağlayan geniş bir yelpazeye sahiptir. Yastıklarınızda oluşabilecek lekelere karşı yastık alezi çeşitleri gerekli korumayı sağlayan ürünlerdir. Standart boyutları ile yastıklarınıza uyum sorunu yaşamazsınız. Kapitoneli modellerini bulabileceğiniz gibi sıvı geçirmez özellikte olan yastık alezleri de mevcuttur. Aşırı terleme problemi olanlar için tercih edilebilecek ideal bir üründür. Fermuarlı yapıları sayesinde kolaylıkla çıkarılıp yıkanır. Gözenekli yapıları sayesinde sıcak havalarda terleme yapmayan sıvı geçirmez yastık alezleri sizlere deliksiz bir uykunun keyfini yaşatır.

Alez Fiyatları

Üretildiği malzeme, kalınlığı ve kalitesi alez fiyatlarının belirleyici özellikleridir. Kullanılan ana dolgu malzemesi fiyat aralığında etkendir. %100 yün pamuk ve yün alez çeşitleri uygun fiyat aralıkları ile satışa sunulur. Sağlıklı kullanım sağlayan yün ve pamuk alezlerin kalınlıkları ve fiyatları çeşitli markalarda farklılık gösterir. Kaz tüyü alez çeşitleri fiyatları ile benzer ürünlere göre değişenlik gösterir. Kapitone alezler ise kalitesine ve ebatlarına göre kullanıcıya sunulur. Mikro elyaf dolgulu ürünler benzerleri ile aynı fiyat aralığında bulunur. Mikrofiber yüzeye sahip ürünler sağladıkları hijyenik kullanım ile tercih edilen ürünler arasında yer alırlar. Kapitone ve sıvı geçirmez olarak ayrılan yastık alezleri kullanılan malzemeye göre fiyat farklılığı gösterir. Çeşitli markaların sıvı geçirmez alez çeşitlerinin yanında, çift kişilik alez ve yastık alezi çeşitlerine Trendyol'un yatak odası tekstili kategorisinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.