"

Alıştırma Bardakları

" araması için 1763 sonuç listeleniyor

Alıştırma Bardakları Çeşitleri ile Eğitici Modeller

Bebeklerin sıvı tüketim alışkanlıkları kazanması için çok sayıda marka tarafından üretilen alıştırma bardağı modelleri ile bebeklerin yeni yetileri kazanması sağlanır. Bebekler emme içgüdüsü ile dünyaya geldikten kısa bir süre sonra biberonları ile bağ kurarlar. İlk aylarda bu bağ son derece önemli olsa da ilerleyen dönemlerde bebeklerin bardakla su içmeleri gerekmektedir. Bu nedenle alıştırma bardakları kullanılmaya başlayarak büyüyen bebeklerin sıvı tüketim alışkanlıklarının değiştirilmesi ve bardak kullanımının öğrenilmesi sağlanmaktadır. Alıştırma bardağı kullanımı bebekler için son derece önemli olan ürünlerden bir tanesi olurken çok sayıda model ile bebeklerin ilgisini çekecek ürünler bulunabilir. Başta pipetli modeller olmak üzere damlatmaz, akıtmaz, mini, suluk gibi çok sayıda model bebekler için ebeveynlere sunulmaktadır. Plastik ürünler olabildiği gibi aynı zamanda alıştırma bardağı cam modelleri de kullanıcılar için sunulan modeller arasında yer alırken bebeklerin cam ürünleri atma ve kırma eğilimleri olması nedeniyle ebeveynler tarafından çok fazla tercih edilmemektedir.

Alıştırma Bardakları

Alıştırma Bardakları

Alıştırma bardağı kullananlar tarafından yapılan yorumlar ve kaliteleri ile diğer kullanıcılara yol gösterirken farklı renk ve modelleri ile çok sayıda ürün bulunmaktadır. Alıştırma bardağı kaç aylıkken kullanılır soruları ebeveynler tarafından sıklıkla araştırılırken uzmanlar 9-18 aylık bebeklerin kullanımını daha sonrasında kullanımının azaltılması gerektiğini savunmaktadır. Genel olarak kız bebekler için pembe renkler tercih edilirken erkek bebekler için mavi tonlarda ki alıştırma bardakları ebeveynlerin dikkatini çekmektedir. Pipetli alıştırma bardakları bebeklerin alışkanlığı kazandıktan bir süre sonra kullanılması tavsiye edilen ürünler olmalarına karşın anne ve babalar tarafından pipetli modellerde sıklıkla tercih edilmektedir. Çoğunlukla suluk formunda olan alıştırma bardakları suyu akıtmayan modellerine ek olarak damlatmama özelliklerine de sahip olabilir. Bebeklerin bardak kullanımına alışmalarına yardımcı olan ürünler emme eğiliminin son bulması kullanılmasına karşın ebeveynler çoğunlukla damlatmaz ve akıtmaz modellere yönelmektedir. Bu ürünler bebeklerin alıştırma bardaklarında da emme yoluyla su içmelerine olanak sağlarken bebeklerin ayakta ve oturma pozisyonlarında su içerken dengelerini sağlamalarına, anne sütünden sonra biberon ve diğer gıdaların tüketilmesine alıştırma aşaması olarak dikkat çekmektedir. Farklı boyutları olmasına rağmen standart modeller tercih edilirken ebeveynler her ihtimale karşı mini alıştırma bardağı modellerine de sahip olmak isteyebilir. Bu ürünler genel olarak bebekler için hazırlanan çantalara yerleştirilen ve yedek olarak kullanılan ürünlerdir. Alıştırma bardakları fiyatlandırma konusunda da geniş bir yelpazeye sahiptir. Fiyatlar; ürünlerin model ve tasarımları başta olmak üzere, özellikleri, uç yapıları, kaliteleri ve sağlıklı olup olmamalarına göre değişken fiyatlar göstermektedir. Bebeklerin kullanımı için geçmesi gereken aylara göre de fiyatları değişkenlik gösteren alıştırma bardakları erişilebilir fiyatlar ile her bütçeye uygun olarak satın alınabilir. Su alıştırma bardakları ailelerin hayatını kolaylaştırır.

Alıştırma Bardağı Modelleri

Alıştırma Bardağı Modelleri

Alıştırma bardakları farklı amaç ve tarzları ile bebeklere sıvı alma konusunda yardımcı olan ürünlerdir. Modeller arasında geniş bir çeşitlilik olmasına rağmen ebeveynler tarafından damlatmaz alıştırma bardağı sıklıkla tercih edilmektedir. Bu ürünler bebeklerin su içme eylemini tamamlamaları sonrasında bardakları bırakmalarında durumlarında bile damlatma yapmayarak ne bebeğin üzerini ne de beşiğini ıslatmamaktadır. Bebekler için ilk etapta tercih edilebilecek ürünlerden olan damlatmayan modeller yine bebeklerin emme eylemleri sonucunda kullanılmaktadır. Damlatmaz modellere ek olarak ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilen modellerden bir diğeri ise akıtmaz alıştırma bardağı modelleridir. Bu ürünlerde tıpkı damlatmayan modellerde olduğu kullanılmalarına karşın silikonlu yapıları ile hiçbir yerinden dışarıya su çıkarmamaktadır. Mini alıştırma bardağı modelleri de kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmelerine karşın bu model ürünler yedek olarak kullanılmaktadır. Bebekler için hazırlanan çantalarda alıştırma bardağı yedeği olan bu ürünlerin cam modelleri de bulunurken bebeklere mama verilmek istendiğinde de tercih edilebilir. Küçük olması nedeniyle bebeklerin rahat kavrayabildiği ürünlerdir. Alıştırma bardağı suluk modellerinde ise büyük olmalarına karşın bebeklerin rahatlıkla tutabileceği tutmaçlar ile rahatlık sağlamaktadır. Alıştırma bardakları arasında sıklıkla tercih edilen suluk modelleri ağız kısımlarının yapısı ile değişkenlik göstermektedir. Uzmanlar dişleri olmayan ve hassas damak yapısına sahip olan bebekler için suluk modellerinin uçları yumuşak olan tasarımlarının tercih edilmesi gerektiğini belirtirken dişleri çıkan ve damak hassaslığı bulunmayan bebekler için daha sert yapılarda ki suluk tasarımları tercih edilebilir.

Modeller arasında yer alan alıştırma bardağı pipetli modellerde sıklıkla tercih edilenler arasında yer almaktadır. Normal bardaklardan daha uzun bir ağızlığa sahip olan pipetli modeller aynı zamanda pipetlerin şekil alabilmesi ile de geniş kullanım alanı sunmaktadır. Ayrıca, içerisinde ki su bittiği durumlarda bebeklerin havaya kaldırmalarına gerek kalmadan içerisinde bulunan pipet yardımıyla sürekli olarak aynı pozisyonda kullanılabilen pipetli modeller alıştırma bardakları arasında ergonomisi en yüksek olan modeller olarak görülmektedir. Alıştırma bardağı önerisi arasında bebeklerin kaç aylık oldukları ile ilgili sorular sorulmaktadır. Henüz dişleri çıkmamış çocuklar için yumuşak uçlu alıştırma bardaklarının alınması önerisi yapılırken aynı zamanda alıştırma bardağı tavsiye bilgileri arasında cam ürünlerden ilk dönemlerde uzak durulması gerektiği belirtilmektedir. Bebeklerin atma eğilimleri olması ve çarpma gibi durumlarda zarar verebilmesi nedeniyle cam ürünler yerine yumuşak plastiklerin tercih edilmesi tavsiye edilenler arasında yerini almaktadır. Bebekler için alıştırma bardakları üretimleri pek çok farklı marka tarafından yapılabilmektedir. Çok sayıda marka olması çok sayıda model ve tasarımı da beraberinde getirirken kullanıcılar için özel ürünler bulunabilir. Alıştırma bardakları farklı renkler, ebatlar, renkler, model ve tasarımları ile bebeklerin ilgisini çekebilecek, su ve sıvı tüketim alışkanlıklarının kazanılmasına yardımcı olabilen ürünler olarak dikkat çekerken aynı zamanda uzun süreli olarak da kullanılabilir. Alıştırma bardağı ne zaman kullanılır sorularına genel olarak 9 ve 18 aylar arasında kullanımlar önerilmektedir. 18 ayın sonunda alıştırma bardağı ve biberon kullanımlarının zamanla azaltılması ve bir süre sonra tamamen bırakılması gerektiği uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Alıştırma bardağı nasıl kullanılır sorularında ise genel olarak haznesi çıkarılan ürünlerin içerisine bebeklere uygun suların koyulması sonrasında haznenin uç kısımla sabitlenmesi şeklinde kullanılmaktadır.

Alıştırma Bardağı Fiyatları

Alıştırma Bardağı Fiyatları

Alıştırma bardakları pek çok farklı markanın üretimleri nedeniyle geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Alıştırma su bardağı fiyatları çok sayıda markanın üretimleri nedeniyle farklı model ve tasarımlara ev sahipliği yaparken kullanıcıların istek ve talepleri doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Alıştırma bardakları geniş fiyata aralığına ek olarak farklı renk, model ve tasarımları ile de bilinirken erişilebilir fiyatlar ile bebek sahiplerine olanak sağlanmaktadır. Bebekler için alıştırma bardakları modelleri arasında değişken fiyatlar göstermesine karşın aynı zamanda sağlıklı olup olmamaları ve kaliteleri ile de değişken fiyatlar gösterebilir. Her markanın farklı fiyatlandırma politikası kullanması nedeniyle geniş bir fiyat skalasına sahip olan alıştırma bardakları bebeklerin yeni alışkanlıklarını kazanmalarına yardımcı olması nedeniyle tercih edilmektedir. İlk defa kullanılacak ürünler için yumuşak uçlu modeller tavsiye edilirken alıştırma bardağıyla uzun zaman geçiren bebekler için farklı tasarımlar tercih edilebilir. Farklı model ve tasarımları kendi aralarında farklı fiyatlardan satışa sunulurken ebeveynlerin bebeklerine uygun ürünleri tercih etmeleri gerekmektedir. Sağlıklı ve kaliteli ürünlerin fiyatları yüksek olabilmelerine karşın bebeklerin sağlıkları için kaliteli markaların kaliteli ürünlerinin tercih edilmesi gerekmektedir.

Alıştırma Bardakları Kaç Yaş İçin Uygundur?

9 ile 18 ay arası kullanımı uygun olan alıştırma bardaklarına başlarken öncelikle alanında uzman bir doktordan tavsiye almak gerekir. Bebeğin gelişimi uygun onayı verildiği takdirde, alıştırma bardaklarının kullanımı 9. aydan itibaren başlayabilir. Kavrama becerisini kazanmış bebekler için bu durum korkulduğu kadar çok zor bir işlev olmaz. Ancak yumuşak dokulu biberon ve anne göğsünden sonra pipet kullanımını ilk başlarda belki kabullenmek istemeyebilir. Oyunlar eşliğinde bebeğe bardak kullanım son derece kolay biçimde öğretilebilir.

Alıştırma Bardağı Çeşitleri Nelerdir?

Pipetli kullanım 9 ay için uygun değil ise biberon tarzı kulplu alıştırma bardakları seçimi yapılabilir. Bebeğin ağız ve damak yapısına uygun kaliteli üretim ürünlerin seçimi bu noktada uygun olabilir. Bebeğin bu bardakları istememesi halinde biberon kullanıma geri dönmek uygun olmaz. Sabır ile alıştırma bardaklarını sevdirmek gerekir. Biberon kullanımı belli bir dönem sonrası ağız ve damak yapısına zarar verici nitelikte olabilir. Müzikler ve oyunlar ile bardağı bebeğe sevdirmek mümkündür. Farklı renk ve desen seçeneklerine sahip olan tasarımlar arasında miniklerin zevkine yönelik bir tasarım bulmak mümkündür.

Alıştırma Bardakları Nasıl Olmalıdır?

Bebeğin gelişimine uygun bardak modeli seçimi için öncelikli tercih olarak kulplu tasarımlara yönelmek gerekir. Kulplu bardak modellerinin kullanımı son derece idealdir. Aynı zamanda tutma ve kavrama becerisi bakımından da kulplu bardakların kullanımı oldukça rahattır. Bebekler, ürünleri iki eli ile kolayca kavrayabilir. Uç kısımlarının yapısı ağıza uygun olan bardağı kullanmada çok bir zorluk yaşamazlar. Bebeğin alışma ve gelişim durumuna göre başka seçenekler denemek isteyenler uygun bardak modellerinden destek alabilir. Üretimleri bebeklere özel olan ürünler; son derece kaliteli ve sağlık açısından da ideal ürünlerdir. Anneler için her dönem olduğu gibi bu dönemde elbette biraz zorlayıcı geçebilir. Bu nedenle süreci en sağlıklı ve sorunsuz şekilde atlatmaya özen gösterilmelidir.