"

Allık

" araması için 1318 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Allık

Cilt tonunu dengeleyen ve ışıltı kazandıran allıklar, doğru uygulandığında yüzünüzün en güzel özelliklerini açığa belirginleştirir. Farklı cilt tipleri için geliştirilmiş pudra, krem, likit ve jel formundaki allıklar ile makyajınızı kusursuzlaştırabilir, göz alıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Mac, Nars, Pastel ve The Balm allık gibi önde gelen makyaj markalarının en iyi allık çeşitlerini ten makyajı kategorisinde inceleyebilirsiniz. Trendyol tarafından sunulan ayrıcalıklı allık fiyatları ile beğendiğiniz ürünü anında satın alabilirsiniz. 

Allık Türleri Nelerdir?

Cilt tipiniz için sayısız allık çeşidi arasından seçim yapabilirsiniz. Yağlı ciltler için pudra Mac allık, kuru ciltler için krem ve canlı bir görünüm için likit Nars allık ya da Pastel allık çeşitlerini tercih edebilirsiniz. 

Pudra allık, hemen hemen tüm makyaj markaları tarafından sunulan geleneksel allıklardan biridir. Cilde çok iyi karışır ve geniş bir şekilde uygulanabilir. Pudra allık özellikle yağlı ciltler için uygundur çünkü, fazla yağı emer ve parlaklığı kontrol eder. Mac allık çeşitleri arasında cilt tonunuza uygun pudra allıkları inceleyebilirsiniz. Pudra formundaki allık paleti çeşitleri ile farklı tonları karıştırarak kullanabilirsiniz.

Krem allık, toz ya da pudra benzerlerinden farklı olarak kuru ciltler için idealdir. Nemlendirici bir formüle sahiptir ve cilt üzerinde nazik bir şekilde kayar. Nemli ve parıltılı bir cilt istiyorsanız, jel allıklar aradığınız ürün olabilir. Jel allıklar, ışık çarptığında yüzünüze taze bir parlaklık veren nemlendirici formüle sahiptir. Hafif dokusuyla cildinizin nefes almasını kolaylaştırır. Böylece cildinizde parlaklık veya solgunluk endişesi olmadan nemli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Likit allıkların en önemli avantajı uzun ömürlü olmasıdır. Likit allık çeşitleri çok yoğun pigment içerdiklerinden, lekelere neden olmaması için dikkatli uygulamanız gerekebilir. Birçok ürün hızlı kurur ve karıştırmak zorlaşır. Bu nedenle jel allık uygularken hızlı hareket etmeniz gerekir. Ürünü uygulamak için elmacık kemikleriniz boyunca noktalar şeklinde cildinize sürebilir ve parmaklarınızı kullanarak karıştırabilirsiniz.

Allık Rengi Nasıl Seçilir?

Allık rengi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli ayrıntı cilt altı tonudur. Genel olarak soğuk, sıcak ve nötr olmak üzere üç alt ton vardır. Cildinizin alt tonunu bilmek; allık, fondöten ve ruj seçimini doğru şekilde yapmanızı sağlar. Alt tonunuzu belirlemek için bileğinizdeki damarların rengini inceleyebilirsiniz. Bu bölgedeki cilt incedir ve damarlar kolayca görünür. Damarlarınızın rengi mavi veya mavi-morsa soğuk, yeşil veya mavi-yeşilse sıcak, mavi ve yeşil damarların karışımı varsa nötr bir tona sahipsiniz demektir.

Açık tenli kişilerde, allık yanaklarda güçlü bir şekilde öne çıkar. Bu yüzden yumuşak bir pembe veya şeftali rengi uygun olabilir. Serin bir alt tonunuz varsa, pembe veya kayısı renkte Flormar allık ile cildinizin pembemsi tonunu tamamlayabilirsiniz. Sıcak bir tonunuz varsa, şeftali rengi bir allık genel olarak cildinizi aydınlatmanıza yardımcı olabilir.

Orta ten tonlarına sahipseniz, mercan veya leylak rengi gibi daha koyu renkler cildinize parlak bir ışıltı verir. Soğuk bir alt tonunuz varsa, elmacık kemiklerinizi vurgulamak için leylak rengi veya erik rengini deneyebilirsiniz. Sıcak bir tonunuz varsa, parıltıyı ortaya çıkarmak için mercan, şarap ya da şeftali tonu allık seçebilirsiniz.

Koyu tenliyseniz, derin ve parlak renklerin teninize ne kadar yakıştığını görünce şaşırabilirsiniz. Koyu pembe ya da bronzer allık, yanaklarınızı aydınlatır ve yüzünüze eşsiz bir parlaklık kazandırır. Serin bir alt tonunuz varsa, fuşya veya erik rengi sizi şık ve sofistike gösterebilir. Sıcak bir alt tonunuz varsa; kuru üzüm, bronz veya terracotta renkleri deneyebilirsiniz.

Allık Nasıl Sürülür?

Allık kullanmanın temel amaçlardan biri, yüzün doğal hatlarını taklit etmek ve vurgulamaktır. Farklı görünümler ve efektler için allığı birçok teknikle sürebilirsiniz. Örneğin, bronz allık ile yanakların dolgunluğuna dikkat çekerek kare veya uzun yüz şeklini dengeleyebilirsiniz. Oval ya da kare bir yüze sahipseniz, yoğun ve kubbe şeklinde bir fırça ile allığı dairesel hareketlerle elmacık kemiklerinin üzerine yoğun bir şekilde uygulayabilirsiniz. Daha sonra rengi dağıtmak için fırçayı kulaklarınıza doğru hafifçe uzatabilirsiniz. Kalp şeklinde bir yüze sahipseniz, yanakları bütünüyle vurgulamak yerine, sadece elmacık kemiklerini vurgulamak, yüz özelliklerinizi daha belirgin hale getirecektir. Allığı elmacık kemiklerinize daha kolay uygulamak için yanaklarınızı içe doğru çekmenizi ve allığı C şeklinde uygulamanızı öneririz. En iyi allık çeşitleri, avantajlı fiyatlarla Trendyol'da sizi bekliyor!