"

Altın Bileklik

" araması için 6176 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Altın Bileklik

Zamansız mücevher parçalarından biri olan altın bileklikler, herhangi bir görünümü tamamlamak için şık aksesuarlardır. Zincirlerden, çeyrek altın bileklik modellerine kadar, farklı tarzlar için yüzlerce tasarım bulunabilir. Altın bileklik modellerini bileklik kategorisi içerisinde inceleyebilir, Trendyol ayrıcalığıyla anında satın alabilirsiniz.

Altın Bileklik Modelleri

Altın takı tasarımları trendlere göre değişmekle birlikte, modasını neredeyse hiç geçmeyen başlıca altın bileklik modelleri şunlardır.

Boncuklu altın bileklikler: Bu tür bilekliklerde, değerli taşlardan veya diğer malzemelerden yapılmış boncuklar bulunur. Genellikle boncukları bir arada tutan altın zincir öne çıkmaz. Boncuklar değerli veya yarı değerli taşlar veya diğer değerli metallerden yapılmış olabilir.

Zincir bileklikler: Modası neredeyse hiç geçmeyen klasik ve çok yönlü bir modeldir. Zincir bilekliklerin zincir tipine bağlı olarak (su yolu, yılan gibi) farklı stilleri olabilir. Kıyafetlere takılması muhtemel parçalar içermediklerinden, günlük kullanım için uygundur.

Pırlanta bileklikler: Zarif ve değerli pırlantalarla süslenen pırlanta bileklikler, taş sayısına ve sırasına bağlı olarak özel ve şık birçok modele sahiptir. Genellikle özel günler için daha uygundur.

Manşet bileklikler: İki ucu arasında boşluk bulunan manşet bileklikler, klasik altın bileklik modellerden biridir. Klips ya da kanca gibi ara bağlantıları yoktur. Genellikle tek parçadan oluşan bileklik modellerinde tercih edilen bir stildir.

Altın bileklik modeline karar verirken, ortamınızı göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Örneğin; mesai saatleri içinde ya da sınıfta kullanılacak çok parçalı bir bileklik gürültüye neden olabilir ve yakınızdaki kişilerin dikkatini dağıtabilir. Profesyonel bir stil için çalışırken taktığınız bileklik gibi aksesuarların, kişiliğinize hitap eden, ince ve şık bir model olması daha uygun olabilir. İş dışında şık bir kıyafet giyiyorsanız, daha sade hatlara sahip bir altın bileklik kullanabilirsiniz. Aynı şekilde, sade bir kıyafet giyiyorsanız, gösterişli bir altın bileklik ile görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Aynı bilekte çok sayıda altın bileklik kullanmak kalabalık bir görünüme sebep olabilir. Şık ve zarif görünüme, tek bir bileklikle bile ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte doğru kıyafetle eşleştirilmiş birden fazla bileklik de oldukça hoş görünebilir. Özellikle farklı renklerde veya desenlerde birkaç bilekliği eşleştirebilirsiniz. Bilekliklerinizi eşleştirirken, dağınık bir görünüm oluşturmaması için gümüş ve altını bir arada kullanmaktan kaçınmalısınız.

Bileğinize en uygun ölçüyü bulmak, mükemmel bilekliği seçmek için bir başka önemli unsurdur. Eğer bilekliğiniz çok sıkıysa hareketlerinizi kısıtlayabilir. Bileğinize büyük gelen bir bileklik, bilekliğin ne kadar güzel olduğuna bakılmaksızın muhtemelen üzerinizde hoş görünmeyecektir. Aynı zamanda bileğinizden kolayca kayabileceği için kaybolma riski yüksektir. Bileğinizi ölçerek, sizin için en uygun bedeni bulabilirsiniz. İdeal bileklik ölçüsü, bilek çevresini ölçerek ve bu ölçüye 1 ila 2 cm eklenerek bulunabilir.

Altın Bileklik Fiyatları

Altın bileklik fiyatları, altının ayarına ve işçilik maliyetine göre farklılık gösterir. Yatırım amaçlı alınan bilekliklerde işçilik maliyetinin düşük olduğu modellerin seçilmesi önerilir. Örneğin; çeyrek altın bileklik modelleri hem aksesuar hem de yatırım amacıyla altın almak için popülerdir.

Altının fiyatı saflığına göre belirlenir. Saf altın 24 ayardır. Saflığı artan altının yumuşaklığı da artar. Bu yüzden genellikle bileklik gibi darbelere açık olan takıların formunu kaybetmemesi için saf altından çok, diğer metallerle güçlendirilmiş altın alaşımları daha fazla kullanılır. Alaşımdaki altının saflığı 10 ila 22 arasında değişir. Örneğin; 22 ayar bileklik, 14 ayar altın bileklik ile kıyaslandığında daha değerlidir. 

Altın bileklikler farklı renklerde üretilebilir. Sarı saf altın rengi olmakla birlikte, altın alaşımına eklenen bakır ve gümüş gibi metallerle altına farklı renkler kazandırılabilir. Bakır alaşımlı altından gül rengi, gümüş ve paladyum alaşımlı altından ise beyaz altın elde edilir.

En şık altın bileklik modellerini ayrıcalıklı fiyatlarla Trendyol'da!