"

Altın Kolye

" araması için 17885 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Altın Kolye

Güzel bir altın kolye, beraber kullanıldığı her şeye stil katar. Çok sayıda modelle, modaya uygun bir hediye seçeneği olmasının yanı sıra, altın kolyeler romantik bir jest yapma fırsatı da sunar. En harika kolye modellerini kolye kategorisi içerisinden inceleyebilir, en avantajlı fiyatlarla Trendyol'dan anında satın alabilirsiniz.

Altın Kolye Modelleri

Altın kolyeler için neredeyse sonsuz sayıda modelle karşılaşabilirsiniz. Klasik görünümden hoşlanıyorsanız sarı ve kırmızı renkli altın zincir kolye modellerini tercih edebilirsiniz. Beyaz altın kolye modellerini, günlük kullanım için kıyafetlerinizle daha kolay eşleştirebilirsiniz. İsimli altın kolye modelleri ile kendi isminizi ya da sevdiklerinizin ismini boynunuzda zarif bir şekilde taşıyabilirsiniz. Daha sade bir görünüm için altın harf kolye modellerini seçebilirsiniz. Geleneksel bir tarz için ise nazar boncuklu altın kolye modellerini inceleyebilirsiniz.

Altın Kolye Çeşitleri

Altın kolye satın almadan önce cevaplamanız gereken en önemli sorulardan biri kolyenin saf altın mı yoksa da sadece altın kaplama mı olduğu sorusudur. Altın ne kadar saflaşırsa o kadar yumuşar ve bu kolye olarak kullanımında daha az dayanıklı olacağı anlamına gelir.

Altın kaplama kolyeler daha uygun fiyatlıdır. Ancak kaplama bir süre sonra aşınır ve altındaki metal açığa çıkar. Bu durumda yeni bir kolye satın almanız gerekebilir. Kolyenizi sık sık takacaksanız, tamamı altından üretilmiş kolye modelleri daha iyi bir seçimdir.

Altın Kolye Fiyatları

Altın kolye fiyatları; kullanılan altının ayarı, ağırlığı ve işçiliği ile belirlenir. Bazı altın kolyeler, içleri boş olduğu için benzer büyüklükteki muadillerine kıyasla daha hafiftir. İçi boş altın kolyeler daha uygun fiyatlıdır. Bununla birlikte bu kolye modellerindeki potansiyel sorun, zincirin kırılması ve onarılmasının neredeyse imkansız olmasıdır.

Altının ayarı yükseldikçe kalitesi ve fiyatı artar. Öte yandan, altın saflaştıkça yumuşar ve dayanıklılığı azalır. Bu nedenle, altın kolyenizi her gün kullanacaksanız, dayanıklı olması açısından 14 ve 18 ayar altın kolye modellerini tercih edebilirsiniz. Bu modeller 20 ve 22 ayar altın kolye modellerine kıyasla, daha yüksek bir yüzde ile altın içermeyen alaşımlar içerirler ve deforme olmaları daha zordur.

Düşük ayar altından üretilmiş kolye modelleri daha dayanıklı olmasına rağmen, nikel alerjiniz varsa iyi bir seçim olmayabilir. Birçok altın kolye alaşımı nikel içerir ve altının saflığı ne kadar düşük olursa kolyedeki nikel yüzdesi o kadar fazla demektir. Alerjik sorunlar konusunda endişeleriniz varsa ve kolyenin nikel alaşımlı olmadığından emin değilseniz, daha yüksek ayarlı altın kolyeleri tercih edebilirsiniz. Örneğin isimli kolye altın ayarı seçerken, 10 ayar yerine 14 veya 18 ayar altın seçebilirsiniz. Bununla birlikte çok ciddi nikel alerjiniz varsa, 14 ayar altın da alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Altın Kolye Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Altın kolyede kullanılan zincirin modeli, kolyenin ne kadar uzun süre sağlam bir şekilde kullanılabileceğini belirleyebilir. Örneğin balıksırtı gibi zincir modelleri bükülmeye daha yatkındır. Diğer bir hassas bağlantı türü yuvarlak yılan zincirdir. Bu zincirlerin kıyafetlerinize takılması ve bükmesi daha muhtemeldir. Bu nedenle oldukça hassas bir şekilde kullanılmaları gerekir.

Altın kolyeler için zincir kalınlığı da önemlidir. Kolyenizi bir uçla beraber kullanacaksanız, ilave ağırlığı taşıyabilecek kadar kalın olduğundan emin olmanız gerekir.

Güvenlik açısından altın kolyenizin sağlam bir şekilde kapanan bir klipse sahip olduğundan emin olmalısınız. Papağan klipsler, kolyeler için en iyi seçeneklerden biridir. Kolyenizi sertçe çekseniz bile kolayca açılmaz.

Altın kolyelerin genellikle göz ardı edilen bir özelliği, yüzey yapısıdır. Kıyafetlerinize ya da saçınıza takılmaması için kolyenizin pürüzsüz bir yüzeye sahip olduğundan emin olmalısınız. İlk bakışta bunun önemli olmadığını düşünebilirsiniz, ancak zincir pürüzlü bir yüzeye sahipse ve kolyenizi birkaç saat boyunca takarsanız, cildinizin tahriş olması kaçınılmazdır.

En zarif altın kolye modelleri, en avantajlı fiyatlarla Trendyol'da!