"

Altın Küpe

" araması için 2022 sonuç listeleniyor

Altın Küpe

Altın küpe, altının kendine has ışıltısı, sayısız model seçeneği ve zarafeti ile şık takı seçeneklerinden biridir. Aynı zamanda iyi bir hediye alternatifidir. Altının kolay işlenebilen yapısı sayesinde hemen hemen her tarz için bir altın küpe bulunabilir. En iyi altın küpe markaları tarafından sunulan çivi, damla ya da halka gibi en popüler altın küpe modellerini küpe kategorisinde inceleyebilirsiniz. Trendyol ayrıcalığı ile beğendiğiniz ürünleri anında satın alabilirsiniz.

Altın Küpe Modelleri

Saf altın en yumuşak metallerden biridir. Bu nedenle hemen hemen her şekilde işlenebilir. Klasikten moderne hemen hemen her tarz için bir altın küpe bulunabilir. Geniş çeşitlilikteki küpe modelleri, boyutları ve fiyatları ile hediye için mükemmel çifti bulmanızı kolaylaştırır. En popüler küpe modelleri arasında çivi, halka ve damla küpe modelleri yer alır. Çivi küpe modelleri küçük oldukları için takılması oldukça kolaydır. Sade ve minimal tasarımlarıyla, bir kokteyl elbisesiyle ya da bir jean pantolonla birlikte takılabilirler. İnci, pırlanta ya da değerli taşlarla işlenmiş çok sayıda çivi küpe modeli bulunabilir.

Daire ya da yarım daire formundaki altın halka küpe çeşitleri daha kadınsı bir görünüme sahiptir. Tek başına altından ya da değerli taşlarla tasarlanabilir. Çivi küpe gibi halka küpeler de farklı tarzlara uygun olarak takılabilir. Taşsız küpe modelleri daha casual bir tarz için tercih edilebilir. Klasik modellerden biri olan damla ya da sallantılı küpe modelleri, harekete bağlı olarak sallanır ve görünüşü zarif bir şekilde tamamlar. Genellikle inci, pırlanta ve değerli taşlarla işlenen bu modeller, özel günler ve abiye kıyafetlerle uyumludur.

Altın Küpe Fiyatları

Altın küpe fiyatları, altının ayarına (saflığına) ve işçilik maliyetlerine göre geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Altının değeri saflığıyla doğru orantılıdır. Altın ne kadar safsa, değeri o kadar yüksek olur. Altının saflığı 24 ayar üzerinden belirtilir. 24 ayar altın, % 100 saf altındır. Altının saflık derecesi düştükçe, ayarı da düşer. Örneğin, 24 ayar altın % 100 safsa, 10 ayar altın % 41.7 oranında saftır. Saf altın çok yumuşaktır ve kolayca zarar görebilir. Bu nedenle tüm takı tasarımlarında saf altın kullanılmaz. Altının dayanaklılığını artırmak için altın alaşımına belli oranda diğer metallerden eklenir. 

Altın alaşımlarında kullanılan en yaygın metallerden biri nikeldir. Nikel, altın alaşımını güçlendirip takıya dayanıklılık kazandırır. Bununla birlikte nikel alerjisi olan kişiler için daha yüksek oranda altın içeriğine sahip, minimum 18 ayar altından yapılmış küpe modellerinin seçilmesi önerilir. Altın küpe gibi takılarda ayar seçilirken kullanım süresi dikkate alınmalıdır. Örneğin, her gün takmayı planladığınız bir küpe satın alacaksanız, darbelere karşı dayanıklı olan 14 ila 18 ayar arasındaki altın küpe modellerini tercih edebilirsiniz. Özel günlerde takmak için bir küpe arıyorsanız, 18 ila 24 ayar arasında değişen küpe modellerini tercih edebilirsiniz.

Altın Küpe Çeşitleri

Altın küpe çeşitleri, modelden bağımsız olarak farklı renklere sahip olabilir. Örneğin, 24 ayar saf altının rengi sarıdır. Bununla birlikte altın küpe alırken sadece altın sarı rengiyle sınırlı değilsiniz. Altın renklerinden bazıları şunlardır.

Sarı altın: Altın denilince akla gelen renktir. Ancak sarı altın takıların hepsi altın değildir. Altın kaplama takılar saf altın görünümünü taklit eder.

Beyaz altın: Gümüşün daha parlak bir versiyonuna benzeyen beyaz altın, en az sarı-altın kadar popülerdir. Rengini altın alaşımında kullanılan beyaz metallerden (yani paladyum, nikel veya manganez) alır.

Pembe altın: Pembemsi bir renk tonuna sahip bir altın alaşımıdır. Rengi elde etmek için genellikle bakır kullanılır.

Yeşil altın: Gümüşle karıştırılmış altından yapılmış nadir çeşitlerden biridir. Parlak yeşilimsi sarı bir renk tonuna sahiptir. Zümrüt gibi yeşil taşları çok iyi tamamlar. Yeşil altın çoğunlukla laboratuvarlarda üretilir. Bu nedenle çok nadir ve pahalıdır.

Yukarı Çık