"

Altın Yüzük

" araması için 7324 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Altın Yüzük

Altın yüzükler, çok eski zamanlardan bu yana kadın ve erkeklerin en çok kullandıkları takı çeşitleri olarak biliniyor. Takı kullanma alışkanlığı olmayan kişiler bile en azından altın alyans ihtiyacına sahip oluyor. Altın yüzüklerin en popüleri olan altın alyans modelleri; yuvarlak, kare, ince, kalın, çift renk, tek renk, bombeli, taşlı ve benzeri birçok çeşide ayrılıyor. Altın yüzükler; taşlı yüzükler, düz modeller, sarı altın, beyaz altın, rose altın, fantezi yüzükler gibi birçok yüzük modelini kapsıyor. 

Altın Alyanslarla Mutlu Evlilikler

Dünyanın her yerinde eviliğin simgesi olan altın alyans modelleri, günümüzde kullanıcıların kişisel zevkleri doğrultusunda çok çeşitli modellerle ortaya çıkıyor. Genelde ince, kalın; beyaz, sarı, pembe altın olarak çeşitlere ayrılan alyans modelleri, zaman zaman taşlı, kare biçimli, beyaz sarı renk gibi farklı tasarımlarla ayrıcalıklı zevklere hizmet ediyor. Altın yüzük çeşitleri; tektaş, baget, beştaş olarak yine nişan ve evlilik dönemlerinde geline hediye olarak satın alınıyor. Bu yüzüklerin bir kısmı takı seti parçası şeklinde hediye olarak da satın alınabiliyor ve geline hediye ediliyor. Alyans modelleri, kadın ve erkeğin bir örnek kullandıkları yüzükler olarak biliniyor. Altınbaş, ‌Pink ‌Gold ‌Store, ‌Gülaylar evlilik yüzükleriyle öne çıkan markalar arasında sayılıyor. 

Tasarım Harikası Altın Yüzükler 

Son yıllarda takı kullanımının dünya trendlerinin ön sıralarına yerleşmesiyle yüzük modelleri de bu hıza ayak uyduruyor. Sıra dışı tasarımlarla tüketici karşısına çıkan altın yüzük modelleri; büyük, küçük, kalın, ince ya da taşlı, taşsız ve benzeri gruplara ayrılıyor. ‌Modaseverler artık neredeyse tüm parmaklarında ve eklem bölgelerinde aynı anda birçok yüzük kullanıyor. Markalar da gidişata ayak uydurarak oldukça ilginç dizaynlarla ürettikleri modelleri sunuyor. Reis Kuyumculuk tarafından üretilen incecik, nazar boncuklu, minik baget, sallantılı halka, ‌tamtur, zümrüt detaylı baget pırlanta modelleri yoğun ilgi görüyor. Tuğrul Kuyumculuk'un 22 ayar altın üzerine tasarladığı tuğra modelleri, özellikle tarihe, antikaya meraklı tüketiciler tarafından ilgiyle karşılanıyor. Son yılların yükselen markası Ayşe ‌Rodoslu'nun ince işçilikle üretilmiş göz, çiçek, yıldız, ay, gökyüzü modelleri ile mercan ve turkuaz kullanarak üretmiş olduğu üst sınıf kalitede yüzükler, ‌modaseverlerin en beğendikleri modeller arasında yer alıyor. ‌Ülseven tasarımı küçük parmak ve orta parmak için özel olarak tasarlanmış zarif yüzükleri de genç ve genç hissedenleri kendisine çekiyor.

Sembol İçeren Altın Yüzükler

Özellikle son yıllarda belli figürler kadınlar tarafından takı olarak tercih ediliyor. Melekler, hayvanlar, harfler, Allah'ın isimleri, Atatürk büstü gibi semboller yüzüklerin üzerinde kullanıcısına şans getirmesi için takılıyor. Erkek altın yüzüklerinde ise büyük Osmanlı detayı ya da Atatürk sembolü yer alıyor. Altın yüzüklerin incili, safirli, zümrüt detaylı, siyah pırlantalı, kehribar taşlı ve benzeri pek çok seçeneği bulunuyor. Yılan dolama yüzük modeli, yaprak modeli gibi iddialı modeller de tüketicilerin ilgisini çekiyor. Blush& ‌Max ‌Fine ‌Jewelry markasına ‌ait kalın, modern tasarımlı yüzükler dikkat çekmeyi seven kadınların gözdesi halinde. ‌Ecce markasının pırlantalı harf ‌yüzükeri de özellikle özel gün hediye alternatifi olarak tercih ediliyor.

Altın Yüzük Fiyatları

Altın yüzük fiyatları birçok parametreye bağlı olarak farklılık arz ediyor. Altın yüzük taşlı bir modelse taş özellikleri yüzüğün fiyatını ‌etkileren kriterler arasında bulunuyor. Taşsız altın yüzüklerde altının ayarı ve gramı çok önemli bir yer tutuyor. Son olarak da yüzük tasarımı, fiyat konusunda belirleyici bir kriteri oluşturuyor.‌ Trendyol yüzük kategorisinde birçok markaya ait çok çeşitli altın yüzükler yer alıyor. Siz de kendinize ya da sevdiklerinize yüzük alma konusunda kararsızsanız, ‌birçok markaya Trendyol yüzük kategorisi aracılığıyla ulaşabilirsiniz.