Fiyat
Ekran Yenileme Hızı
İşlemci Modeli
Garanti Süresi
Hard Disk Kapasitesi
Ram (Sistem Belleği) Tipi
Cihaz Ağırlığı
Çözünürlük
Ekran Boyutu
Ekran Kartı
Ekran Kartı Hafızası
Ekran Kartı Tipi
Garanti Tipi
İşlemci Tipi
İşlemci Nesli
İşletim Sistemi
Kapasite
Kullanım Amacı
Dokunmatik Ekran
Panel Tipi
Ram (Sistem Belleği)
SSD Kapasitesi
Şarjlı Kullanım Süresi
Renk
Satıcı Tipi
"

Amd Laptop

" araması için 6576 sonuç listeleniyor

Yüksek Hızlı Amd Laptop Çeşitleri Trendyol'da!

Çoğu bilgisayar kullanıcısının merak ettiği AMD (Advanced Micro Devices) esasen bilgisayar işlemede kullanılan yarı iletken cihazların üretiminde uzmanlaşmış küresel şirkettir. Şirket ayrıca flash bellekler, grafik işlemciler, anakart yonga setleri ve çeşitli elektronik ürünlerde kullanılan bileşenleri de üretmektedir. Günümüzde AMD büyük bir mikroişlemci (bilgisayar çipleri) tedarikçisi olarak görülmektedir. Son yıllarda bilgisayar oyunu seven kullanıcılar için tasarlanmış oyun laptopları oldukça popüler hale gelmiştir. Bu kullanıcılar gerek performans gerekse maliyet açısından AMD laptop ya da AMD işlemcili laptop ürünlerine daha çok rağbet göstermektedir. Bu noktada yeni bir laptop almayı düşünenlerin AMD laptop önerisi için diğer kullanıcılara ait yorumları okumaları ve internet üzerinden detaylı bir araştırma yapmaları faydalı olacaktır.

AMD Laptop Özellikleri

AMD Laptop Özellikleri

Oyuncu laptopları hem CPU hem de GPU açısından yoğun oyunlar gibi ağır görevlerin üstesinden gelmek için tasarlanmış olup normal dizüstü bilgisayarların tarama, belge yazma, sunum oluşturma gibi günlük görevleri de hızlıca yerine getirebilecek şekilde üretilmişlerdir. Oyuncu laptopları yüksek performansı hedef alarak üretilmişlerdir. Özellikle AMD ekran kartı laptop gibi özel grafik kartlarına, yüksek hızlı işlemcilere, daha fazla RAM'e ve gelişmiş soğutma mekanizmalarına sahiptirler. Bir oyuncu bilgisayarının performansını etkileyen en önemli faktörlerden biri RAM olup çoğu kullanıcı 16GB ram AMD laptop tercih etmektedir. Öte yandan, normal dizüstü bilgisayarlar, performanstan çok verimlilik göz önünde bulundurularak oluşturulmuş ortalama performans donanımına ve RAM özelliklerine sahiptir. Oyun dizüstü bilgisayarlarındaki yüksek performanslı donanım, oyun ve grafik tasarımı gibi işlemci ve grafik kartı yoğun görevleri sorunsuz ve uzun süreler boyunca bozulmadan gerçekleştirmelerini sağlar. Bunun da ötesinde, çoğunlukla oyunculara hitap eden çarpıcı kasa tasarımlarına da sahiptirler. Çoğu kullanıcı AMD oyuncu laptop kullanmakta ve tüm bu özelliklere gaming AMD laptop ile erişebildiklerini belirtmektedir.

AMD Laptop Çeşitleri

AMD Laptop Çeşitleri

Genellikle CPU (Merkezi İşlem Birimi) olarak adlandırılan işlemci, bilgisayarın beyni olarak hizmet eder. Diğer tüm bileşenlere talimat gönderir ve kullanıcıdan aldığı girdilere ve bilgisayarda çalışan programlara göre ne yapmaları gerektiğini söyler. Intel ve AMD en büyük iki işlemci üreticisidir, ancak çoğu dizüstü bilgisayarda Intel işlemciler bulacaksınız. İşlemci türü ve işlemci kapasitesi AMD laptop fiyatları üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Buna karşılık oyunlarda yüksek performans elde edebilmek için iyi bir işlemciye sahip olmak önemli bir konudur. Normal dizüstü bilgisayarlar, Microsoft uygulamalarını çalıştırma ve web'de gezinme gibi daha az zorlu görevlerin üstesinden gelecek şekilde tasarlanmıştır ve bu nedenle aşırı güçlü işlemcilere ihtiyaç duymazlar. Daha az çekirdeğe sahip daha ucuz, daha yavaş işlemcilerle gelirler. Video düzenleme ve yazılım derleme gibi ileri teknoloji oyun ve diğer işlemci yoğun görevler, inanılmaz bir hızla hesaplanması gereken çok sayıda aritmetik ve mantıksal işlemi içerir. Yüksek performanslı işlemcilerin devreye girdiği yer burasıdır.

AMD Laptop Fiyatları

AMD Laptop Fiyatları

Rastgele Erişim Belleği (RAM), bilgisayarınızın kısa süreli belleğidir; CPU tarafından hızlı bir şekilde alınabilmesi için bilgisayarınızda açık olan programların verilerini depolamaktan sorumludur. RAM'e ihtiyaç duyulur, çünkü genellikle sabit sürücü gibi diğer depolama aygıtlarından bilgi okumak ve yazmaktan çok daha hızlıdır. Normal dizüstü bilgisayarlar 4 GB ile 8 GB arasında RAM ile gelirken, oyun dizüstü bilgisayarları ise 8 GB ile 16 GB arasında RAM'e sahiptir. 8 GB'den daha az RAM'e sahip modern bir oyun dizüstü bilgisayarı bulmak oldukça nadirdir. Bazı ileri teknoloji oyun dizüstü bilgisayarları 32 GB'a kadar RAM'e sahip olacak, ancak çoğu insan en azından şimdilik 32 GB RAM kullanmayacağı için bu fazladan kabul ediliyor. Genel olarak, dizüstü bilgisayarınızda ne kadar fazla RAM varsa, o kadar pahalı olur. Çoğu kullanıcı 16GB RAM AMD laptop hakkında olumlu yorumlarda bulunmakta ve tavsiye etmektedir. Normal dizüstü bilgisayarlar, oyun dizüstü bilgisayarlarından daha az RAM'e sahiptir, çünkü bunlar video oynatıcılar, web tarayıcıları ve bellekte tutulması için çok fazla veri gerektirmeyen hafif iş uygulamaları gibi daha az güç gerektiren programları çalıştırmak üzere tasarlanmıştır. Bu sebeple AMD laptop tavsiye eden kullanıcılar aynı zamanda RAM ve işlemci özelliklerine de dikkat çekmektedir. Trendyol’dan inceleyebileceğiniz bu ürünlere uygun fiyat seçenekleriyle sahip olabilirsiniz.