Ankara Nobel Tıp Kitapevleri
Eczacıların Sorumlulukları Ve Disiplin Suçları ANK-47

İlk Yorumu Sen Yap!
Ürünü değerlendirmek için lütfen
53 TL
KARGO BEDAVA
Satıcı:
10
Satıcı Puanı
10 /10
Satıcı puanı, müşteri geri bildirimleri ve satıcının sipariş sürecindeki performansı dikkate alınarak hesaplanmaktadır.
Ürün Bilgileri
Tüm Özellikleri Gör
  • 15 gün içinde ücretsiz iade.Detaylı bilgi için tıklayın
  • Bu ürün ANKARA NOBEL TIP KITABEVLERI BASIM YAYIN EGITIM DA tarafından gönderilecektir.
  • Kampanya fiyatından satılmak üzere 10 adetten fazla stok sunulmuştur.
  • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.

Ürün Açıklaması

Günümüzde, küreselleşme sonucu sağlık hizmetlerine erişim, sağlık olanaklarından yararlanmadaki eşitsizlikler gerek ülkemizde, gerekse dünyada yaygın sağlık sorunları derinleştirmekte, ilaç ve sağlık alanını serbest pazar ekonomisine göre düzenleyen neoliberal sağlık politikalarının insan ve toplum üzerindeki baskısı, her geçen gün artmaktadır.

Giderek artan teknoloji kullanımıyla birlikte, eczacılık mesleğine dış faktörler tarafından yapılan ve eczacıların mesleki haklarının engellenmesi veya gaspına yönelik haksız rekabet yaratan ; aktarlar, marketler, internet satıcıları vb. gibi kesimlerden gelen müdahaleler, eczacıların hastalarla olduğu gibi Sosyal Güvenlik Kurumu, Sağlık Müdürlükleri, meslektaşları, hekimler ve diğer sağlık çalışanları, Türk Eczacıları Birliği ve Bölge Eczacı Odaları ile olan ilişkilerini de bozmakta, pek çok etik, deontolojik ve hukuki sorunları da beraberinde getirmektedir.

Sağlık sistmei içinde halka en yakın 1. Basamak sağlık hizmeti sunucuları olan serbest eczaneler ve eczacılık sistemi üzerinde uygulanan politikalar; Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yersiz olarak artırılan baskı ve denetlemelr, buna karşın, ilaç fiyatlarındaki indirimler, düşen eczacı kar hadleri ve Sosyal Güvenlik Kurumu, Sağlık Uygulama Tebliği(SUT) ve Bütçe Uygulama Talimatı (BUT) gibi geri ödeme sistemlerinin yol açtığı neoliberal sağlık sistemi politikaları sonucu ; eczaneler arası deontolojiye aykırı rekabetin boyutları giderek derinleşmiş, değişen uygulamalara paralel olarak yeni deontolojik, etik ve hukuki sorunlar ortaya çıkmaya başlamıştır.

Bülent Kıran

2019

Satıcı: ANKARA NOBEL TIP KITABEVLERI BASIM YAYIN EGITIM DA Satıcı Ünvanı: ANKARA NOBEL TIP KİTA.BAS. YAY.EĞT.DN.PA.DAĞ.S.VE T.L.Ş. İletişim: Satıcının Trendyol tarafından teyit edilmiş e-posta ve iletişim adresi kayıt altındadır. Şehir: Ankara Vergi Kimlik Numarası: 0690461093
Şikayet Et