placeholder
"

Araba Örtüsü

" araması için 30860 sonuç listeleniyor

Araba Örtüsü

Araba Örtüsü ile Aracınızı Korumaya Alın

Branda olarak da bilinen araba örtüleri; arabaların dış etkenlerden olumsuz yönde etkilenmemeleri adına tasarlanmış olan koruyucu kılıflardır. Araçların yağmur, kar, toz ve diğer dış etkenler sebebi ile deforme olmasına olanak vermemek için tercih edilmektedir. Araç örtülerinin pek çok farklı çeşidi bulunmakla birlikte farklı araçlar için de üretilmiş olan boyutları bulunmaktadır. Kişiler; kendi araçlarının boyutuna ve modeline göre araç örtülerinin seçimlerini yaparak kullanım sağlayabilmektedir. Araba brandası pek çok farklı kullanım için tercih edilebilmektedir. Bunlardan en önemlisi ise aracın kaportasında meydana gelebilecek güneş yanıklarının korunmasıdır. Güneş ışınlarına fazla maruz kalan araçların kaportalarında çeşitli deformasyonlar meydana gelmektedir. bu deformasyonlar ise; hem aracın değerini düşürmekte hem de görüntüsünü olumsuz yönde etkilemektedir. Güneş ışınları kaportanın boyasını kaldırdığı için pek çok kişi bu durumu yaşamamak adına arabalarında örtü kullanmayı tercih etmektedir. Araba çadırı olarak da bilinen bu örtüler, güneşli günlerde koruyucu olabildiği gibi soğuk ve yağışlı günler için de tercih edilebilmektedir. Bu kapsamda; yağmur, kar ya da dolu yağışları esnasında oluşabilecek deformasyonların önüne geçebilmek için pek çok araç sahibi tarafından kullanılmaktadır. Bu kullanım ile aracın hem soğuktan korunması hem de dış etkenler ile zarar görmesi engellenebilmektedir. Araçlar için kullanılan brandaların diğer bir amacı ise; aracın tozlanmasını ve kirlenmesini önlemektir. Aracın daha sınırlı kullanılması gibi durumlarda tozlanmaması ve tekrar yıkanma işleminin yapılmaması için pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Branda fiyatları seçilecek olan brandanın boyutuna ve özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Araba örtülerinin kullanım alanı oldukça fazla olmakla birlikte, uzun süre kullanımlar için özel olarak tasarlanması sebebi ile de dayanıklı bir yapıya sahiptir. Araçların dış yüzeylerinin korunabilmesinin yanı sıra soğuk dönemler için motorun donmamasına da olanak verir. Soğuk havalarda motorun ısınması zaman alabilmektedir. Özellikle aracın üzerinde kar birikmesi durumunda, kişiler araçlarını çalıştırma konusunda zorlanabilmektedir. Bu durumları önlemek amacı ile de brandaların kullanımı tercih edilmektedir. Araç brandası aracı korumak için tasarlanmış olan bir kılıftır. Bu kılıf kullanılarak pek çok dış etkenden aracı muhafaza etmek mümkün olmaktadır.

Araba Örtüsü ile Aracınıza Zarar Gelmesin

Araçlar için tasarlanmış olan örtüler farklı kullanım alanları için geliştirilmiş olarak kişilerin beğenisine sunulmaktadır. Bu kapsamda aracın dış yüzeyini korumak için tasarlanan kılıfları bulabilmek mümkün olduğu gibi iç tasarım için de kullanılabilen örtü seçenekleri bulunmaktadır. Araçların iç kısmı için tasarlanan branda örtü seçenekleri; genellikle aracın içini temiz tutmak amacı ile tercih edilen örtü seçenekleri arasında yer alır. Birden fazla araç içi örtü seçenekleri arasından seçimler yapılarak kullanım sağlanabilmektedir. Bu kapsamda arka koltuklar için tasarlanan örtüler bulunduğu gibi bagaj ve ön koltuklar için tasarlanmış olan pek çok model vardır. Arka koltuklar için tasarlanan araba örtüsü seçenekleri çocuklu aileler başta olmak üzere pek çok kişinin tercihi arasında yer almaktadır. Hafif yapıda oldukları için kolay bir şekilde takılıp çıkarılabilmektedir. Çok az yer kapladığı için de kişilerin beğenisini kazanmış olan bir araç ürünüdür. Farklı renklerde farklı ölçülerde tasarlanan araç içi örtü modelleri arasında kişiler isteklerine göre seçimler yapabilir. Araçların bagajı için tasarlanan örtüler ise, fonksiyonel yapıları sayesinde kişilere kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bagaj kısmının kirlenmesi ve tozlanmasına karşın kullanılabilen bu tasarımların pek çok farklı seçeneği mevcuttur. Kişiler araç bagajlarının büyüklüğüne göre seçimler yaparak kullanım sağlayabilmektedir. Araba üstü çadır seçenekleri ise; araçların dış etkenlerden olumsuz yönde etkilenmemesi adına tasarlanmış olan koruyucu kılıflardır. Farklı renk ve boyutlara sahip olan bu kılıf seçenekleri arasından seçimler yapılarak kullanım sağlanabilmektedir. Araçların dış bölümü için tercih edilecek olan kılıflar seçilirken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bu kapsamda öncelikle aracın boyutlarına uyumlu olan bir ölçüye sahip olan kılıf seçiminin yapılması gerekir. Araca uygun olan kılıf, aracı tekerleklerine kadar kapatmalıdır. Kılıfın rengi farklı olarak seçilebilmekle beraber, genel olarak en çok tercihe dilen renk gri tonları olarak bilinmektedir. Çadır kılıflar; su geçirmeyecek yapıya sahip oldukları için konforlu bir kullanıma olanak vermektedir. Kılıfı katladıktan sonra bagaj içine koyarak muhafaza edebilmek mümkündür. Araç örtüsü seçeneklerinin çantalı olan modelleri de bulunmaktadır.

Araba Örtüsü ile İçiniz Rahat Etsin

Araçlar için özel olarak tasarlanmış olan iç ve dış kılıfların dışında araba tentesi seçenekleri arasından da seçimler yapılabilmektedir. Tente modelleri genel olarak ayaklı bir yapıya sahip olmakla birlikte, portatif bir kullanıma olanak vermektedir. Aracı güneşten ve yağıştan koruyan tentelerin pek çok farklı tasarımı bulunmaktadır. Bu kapsamda tenteler; katlanabilir bir yapıya sahiptir. Araca kolaylıkla sığabilecek bir yapıda tasarlanan araç tenteleri, su geçirmeyen özellikte oldukları için de kişilere konforlu bir kullanım sunmaktadır. Araç tentesi tasarımlarının iki farklı seçeneği bulunur. Bu seçenekler arasında ilk sırada yer alan ise; ayaklı olarak tasarlanmış olan tente modelleri olarak bilinmektedir. Düz bir zemine kısa sürede kurulabilen ayaklı tenteler, uzunluk olarak da arabanın boyutuna göre ayarlanabilmektedir. En çok tercihe dilen tente seçeneği olarak bilinen bu modellerin farklı renk seçenekleri de mevcuttur. Kişiler; bu renk seçenekleri arasından seçimlerini yaparak kullanım sağlayabilmektedir. Aracın güneşten korunmasını ve deformasyona uğramamasını sağlayan tentelerin kullanımında dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Bu kapsamda öncelikle tente kurulumu için uygun bir zemin ayarlaması yapılması gerekir. Tentenin sağlam olabilmesi için düz bir zemin seçilmeli ve eğim oranı olmamalıdır. Diğer bir tente türü ise; aracın üst kısmına monte edilebilen koruyucu ürünler olarak bilinmektedir. Kişiler istedikleri zaman bu tenteleri kurarak kullanım sağlayabilmektedir. Buradaki amaç ise hem güneş ve yağıştan aracı korumak hem de araç üstünde bagaj bulunması durumunda eşyaların herhangi bir zarar görmesini engellemektir. Oldukça kullanışı olan bu tente seçenekleri arasından kişiler istedikleri ürünü seçerek kullanıma başlayabilir. Kurulumu da oldukça pratik olan bu tente seçenekleri, yine aynı şekilde kolayca katlanabilmektedir. Oto çadır seçenekleri arasından seçimler yapılarak araçların dış yüzeyini koruyabilmek mümkün olmaktadır. Bu kapsamda geliştirilmiş olan pek çok çadır modeli bulunur. Kişiler, beklentilerini karşılayacak özelliklere sahip olan bir çadır seçimi yaparak memnuniyetlerini arttırabilmektedir. Branda çeşitleri arasından kullanım alanına göre seçimler yapılarak daha rahat bir araba koruması sağlamak mümkündür. Bu çeşitler arasından seçimler yapılırken, aracın markasına ve modeline göre karar vermek gerekmektedir. Kararsız kalınması durumunda ise kullanıcı deneyimlerinden faydalanmak için yorumlar bölümü incelenebilmektedir. Araba brandası fiyatları; seçilecek olan ürüne göre farklılık gösterebilir.

Araba Örtüsü ile Açık Alanlarda Da Aracınızı Park Edebilin

Araba örtüsü modelleri arasından seçimler yapılarak istenilen her yerde araçların park edilebilmesi mümkün olmaktadır. Özellikle bahar aylarında polenlerin oluşması durumu, aracı olumsuz yönde etkileyebilerek kişilere maddi açıdan külfet yaratabilmektedir. Bunun sebebi ise hava filtresine dolan polenler ve küçük yapraklar olarak bilinir. Hava filtresine herhangi bir yabancı madde girmemesi için araçlara özel olarak tasarlanan otomobil brandası kullanmak gerekmektedir. Bu kullanım ile araçların filtre bölmeleri de hava ile temas edemeyeceği için kişilere ekstra bir masraf da çıkmamaktadır. Araçların nereye park edildiği oldukça önemlidir. Herhangi bir sebepten dolayı zarar görmemeleri adına daha sakin bir alana park etmek tercih edilmektedir. Sadece aracın güneşten ya da diğer doğal etkenlerden değil, herhangi bir temastan da koruyan oto örtüsü seçenekleri bu kapsamda kullanılmasının önemi büyüktür. Araçların kaportaları farklı nedenlerden dolayı çizilebilmektedir. Bu durumun yaşanmaması adına ve temasın ortadan kalkması için araçları park ettikten sonra koruyucu bir kılıfın kullanılması gerekmektedir. Böylece kişiler araçlarını her türlü dış etkenden koruyabilmektedir. Araba örtüleri farklı boyutlarda ve renklerde tasarlanmaktadır. Bu sebeple de kişiler; araçlarına uygun bir kılıf alarak aracın korunmasını sağlayabilmektedir. Arabalar için kullanılacak olan kılıfların su geçirmez bir yapıda olmasının yanı sıra, arabaya temas edecek olan iç yüzeyinin de aracı çizmeyecek içeriğe sahip olması gerekir. Bu kapsamda dış kısım polyester, iç kısım ise pamuklu bir yapıya sahip olmalıdır. Kılıfın pamuklu bir yapıya sahip olması, araç için oldukça önemlidir. Özellikle sık sık kılıf kullanılması durumunda, pamuklu iç yüzeye sahip olan araç kılıfları ile araçların çizilmesinin önüne geçilebilmektedir. Oto branda fiyatları; seçilecek olan kılıfa göre farklılık gösterebilir. Araçlar için tasarlanmış olan dış kılıfların yanı sıra; araba koltuk örtüsü modelleri de bulunmaktadır. Bu kapsamda kişiler; koltuk kılıfı alarak da araçlarının iç kısmının zarar görmesinin önüne geçebilmektedir. Araç içi koltuk örtülerinin de brandalar gibi araçların markasına ve modeline göre seçilmesi gerekir. Bu kapsamda her araç ve koltuk tipine uygun bir koltuk kılıfı bulabilmek mümkündür. Koltuk kılıflarının pek çok farklı rengi ve deseni bulunmaktadır. Kişiler; kendi zevklerine göre seçim yaparak araçlarının içini daha estetik bir hale getirebilir. Koltuk örtülerinin yanları lastikli olan modelleri bulunduğu gibi, lastiksiz olarak tasarlanmış olan modellerini de bulabilmek mümkündür. Koltuk kılıfları oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Bu sebeple de kolaylıkla takılıp çıkarılabilmektedir. Bunun yanı sıra; koltuk örtüleri kolay bir şekilde yıkanarak kısa sürede kuruyabilmektedir. Koltuk örtülerinin pamuklu olarak tasarlanmış seçenekleri bulunduğu gibi su geçirmeyecek yapıda tasarlanan farklı modelleri de mevcuttur. Araba örtü fiyatları gibi koltuk örtüsü fiyatları da seçilecek olan modele göre farklılık göstermektedir.

Araba Örtüsü ile Farklı Tasarımları Keşfederek Konforu Yakalayın

Arabanın üstüne çadır kullanımı, pek çok kişinin tercih ettiği bir durumdur. Araçların herhangi bir dış etkenden korunması için tercih edilen çadır modellerinin farklı seçenekleri bulunmaktadır. Kişiler; bu alanda beklentilerini karşılayacak seçimler yaparak araba çadırlarına sahip olabilmektedir. Bu kapsamda araç branda fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Araçlara özel olarak tasalanan çadırların pek çok farklı modeli bulunmaktadır. Katlanan özellikte tasarlanmış olan çadır seçenekleri, pek çok kişinin tercih ettiği araç koruma kılıfları arasında yer alır. Su geçirmeyen bir yapıya sahip oldukları için konforlu bir kullanıma olanak vermektedir. Katlanır araba çadırı seçerken, aracın boyutlarına orantılı olacak bir çadır seçimi yapmak gerekir. Arabaların üzerine konumlandırılan çadırlar, uzun süre kullanımlar için uygun olmakla birlikte, kişilerin beklentilerini karşılayacak donanıma da sahiptir. Bu kapsamda araba üzeri çadır seçenekleri, pratik bir şekilde katlanabilmektedir. Alt kısmı lastikli olan çadırlar; araçların daha korunaklı hale gelmesine olanak verir. Araba örtüsü fiyatları farklılık göstermekle birlikte, uygun fiyatlı olarak kişilerin beğenisine sunulmaktadır. Arabaların kaporta kısmını korumak için tasarlanan kılıfların yanı sıra, araçların camlarını korumak amacı ile özel olarak üretilen pek çok farklı kılıf bulunmaktadır. Bu kapsamda araba cam örtüsü modelleri arasından seçimler yapılarak camların dış etkenlere karşı korunabilmesi mümkündür. Cam örtüleri ile camları darbelere karşı koruyabilmek mümkün olduğu gibi soğuk havalarda camın buzlanması da önlenebilmektedir. Bu sebeple de araba camı örtüsü kullanımı, pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Arabalar için seçilecek olan cam örtülerinin araçların boyutlarına uygun bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. Cama uyum sağlayan örtülerin kullanımı daha rahat bir şekilde olabildiği için bu detaya dikkat edilmesi gerekir. Diğer bir koruyucu ürün ise araba torpido örtüsü olarak bilinmektedir. Aracın iç kısmı için tasarlanan bu örtüler; torpidonun tozlanmasını engelleyerek daha estetik bir görüntü sunmaktadır. Farklı renk seçenekleri arasından seçimler yapılarak farklı bir görünüm oluşturulabilmektedir.

Araba Örtüsü Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Araç için kullanılan araba brandası bez inceliğinde olabildiği gibi, kalın bir çadır kumaşına da sahip olabilmektedir. Bez kumaş yapısına sahip olan kılıflar; genel olarak çadırların alt kısmına ekstra bir koruyucu katman olarak kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra güneşten korumak için de bez olan kılıflar tercih edilebilmektedir. Bez kılıflar oldukça hafif bir yapıya sahip oldukları için daha pratik bir şekilde kullanılabilmektedir. Araç içi kılıflar arasında yer alan araba bagaj örtüsü ise; bagaj bölümünün daha uzun süre temiz kalabilmesi için tercih edilmektedir. Bu kapsamda farklı boyutlarda ve materyalde olan bagaj kılıfları aracından aracın bagaj boyutuna uygun seçimler yapılarak kullanım sağlanabilir. Araçlarda kılıf olarak kullanılan diğer bir seçenek ise araba cam brandası olarak bilinmektedir. Camların deformasyona uğramaması için koruma amacı ile tasarlanmış olan bu ürünler pek çok kişinin tercihleri arasında yer almaktadır. Araçlar için seçilecek olan kılıfların çeşidi fazla olduğu için, kişilerin beklentilerine göre seçimler yapması gerekir. Bunun yanı sıra aracın modeline ve markasına göre bir kılıf seçimi yapılmalıdır. Kılıf kullanımları araçların herhangi bir dış etkene karşı korunabilmesi için önem teşkil etmektedir. Hem yaz hem de kış mevsiminde çeşitli doğa olayları ve diğer durumlar için kılıf kullanılması, aracın performansını da yükseltmekte olup, daha konforlu bir araç kullanımı sağlamak için de önemlidir. Bunun yanı sıra araçların çizilmemesi için de kılıf kullanılması gerekir. Bu kapsamda araba çadır brandası seçenekleri arasından araca uygun bir seçim yapılarak araçların muhafaza edilmesi mümkün olmaktadır. Çadırın yanı sıra bez araba örtüsü de pek çok kişinin tercih ettiği koruyucu kılıf seçenekleri arasında yer alır. Bez olması daha pratik bir kullanım sağlamakla beraber, yer de kaplamamaktadır. Yaz için daha çok tercih edilen bez örtüler; daha kolay bir şekilde yıkanabilmektedir. Araba örtüsü kumaş olarak; genellikle dış kısmı su geçirmemesi için polyester kumaştan iç kısmı ise aracı çizmemesi için pamuklu kumaştan olacak şekilde tasarlanmaktadır. Böylece araçlar hem yağışlardan korunabilmekte, hem de kılıfın uygulanması sırasında herhangi bir çizilme olasılığına karşı da korunabilmektedir. Araba için gölgelik olarak da kullanılabilen bu kılıflara alternatif olarak kurulabilir tente seçenekleri de tercih edilebilmektedir. Güneş ışınlarının aracın kaportasını deforme etmemesi için gölgelik amacı ile kılıf kullanımının önemi büyüktür. Tüm araç kılıfları, tente modelleri, koltuk, bagaj ve cam örtülerinin özelliklerini, yapılarını ve fiyatlarını Trendyol üzerinden inceleyebilmeniz mümkündür.