İlgili Kategoriler
Araç Marka ve Model
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Araba Örtüsü

" araması için 64159 sonuç listeleniyor

Dış Etkenlere Karşı Araba Örtüsü Çeşitleri Trendyol'da!

Branda olarak da bilinen araba örtüleri; taşıtların dış etkenlerden olumsuz yönde etkilenmemeleri adına tasarlanmış olan koruyucu kılıflardır. Araçların yağmur, kar, toz ve diğer dış etkenler sebebi ile deforme olmasına olanak vermemek için tercih edilir. Bu tasarımların pek çok farklı çeşidi bulunmakla birlikte farklı araçlar için de üretilmiş olan boyutları bulunur. Kişiler; kendi araçlarının boyutuna ve modeline göre örtülerinin seçimlerini yaparak kullanım sağlar. Araba brandası pek çok farklı kullanım için tercih edilebilir. Bunlardan önemlisi ise kaportada meydana gelebilecek güneş yanıklarının korunmasıdır. Güneş ışınlarına fazla maruz kalan kaportalarda çeşitli deformasyonlar meydana gelir. Bu deformasyonlar ise; hem aracın değerini düşürmekte hem de görüntüsünü olumsuz yönde etkiler. Güneş ışınları kaportanın boyasını kaldırdığı için pek çok kişi bu durumu yaşamamak adına örtü kullanmayı tercih ederler. Araba çadırı olarak da bilinen bu örtüler, güneşli günlerde koruyucu olabildiği gibi soğuk ve yağışlı günler için de tercih edilebilir. Bu kapsamda; yağmur, kar ya da dolu yağışları esnasında oluşabilecek deformasyonların önüne geçebilmek için pek çok kişi tarafından dolu geçirmez araba örtüsü kullanılır. Taşıtlar için kullanılan brandaların diğer bir amacı ise; yüzeyin tozlanmasını ve kirlenmesini önler. Aracın sınırlı kullanılması gibi durumlarda tozlanmaması ve tekrar yıkanma işleminin yapılmaması için pek çok kişi tarafından tercih edilir. Taşıt örtülerinin kullanım alanı oldukça fazla olmakla birlikte, uzun süre kullanımlar için özel olarak tasarlanması sebebi ile de dayanıklı yapıya sahiptir. Dış yüzeylerin korunabilmesinin yanı sıra soğuk dönemler için motorun donmamasına da olanak verir. Soğuk havalarda motorun ısınması zaman alabilir. Özellikle taşıtın üzerinde kar birikmesi durumunda, kişiler araçlarını çalıştırma konusunda zorlanabilir. Bu durumları önlemek amacı ile de araba kar örtüsü kullanımı tercih edilir. Bu kılıf kullanılarak pek çok dış etkenden taşıtı muhafaza etmek mümkün olur. Yumuşacık kılıfları tercih edenler için araba peluş örtü tavsiye edilir. Farklı modellerle sunulan seçeneklere, Trendyol sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Arabalar yatak örtüsü gibi dikkat çeken tasarımlara da göz atabilirsiniz.

Araba Örtüsü ile Yüksek Koruma

Araba Örtüsü ile Yüksek Koruma

Taşıtlar için tasarlanmış olan örtüler farklı kullanım alanları için geliştirilmiş olarak kişilerin beğenisine sunulur. Bu kapsamda dış yüzeyi korumak için tasarlanan kılıfları bulabilmek mümkün olduğu gibi iç tasarım için de kullanılabilen örtü seçenekleri bulunur. Araçların iç kısmı için tasarlanan branda örtü seçenekleri; genellikle içini temiz tutmak amacı ile tercih edilen örtü seçenekleri arasında yer alır. Birden fazla örtü seçenekleri arasından seçimler yapılarak kullanım sağlanabilir. Bu kapsamda arka koltuklar için tasarlanan araba arka koltuk örtüsü bulunduğu gibi bagaj ve ön koltuklar için tasarlanmış olan pek çok model vardır. Arka koltuklar için tasarlanan seçenekler, çocuklu aileler başta olmak üzere pek çok kişinin tercihi arasında yer alır. Akülü oto sahibi olan çocukları mutlu edecek ürün de akülü araba örtüsü modeli bulunur. Özel olarak bebeklerin rahat için tasarlanan bebek araba örtüsü çeşitleri bebek sahibi kişilerden oldukça tercih edilir. Ayrıca araba puset örtüsü de oldukça sevilen çeşitler arasında yer alır. Hafif yapıda oldukları için kolay şekilde takılıp çıkarılabilir. Çok az yer kapladığı için de kişilerin beğenisini kazanmış olan bir üründür. Farklı renklerde farklı ölçülerde tasarlanan iç örtü modelleri arasında kişiler isteklerine göre seçimler yapabilir. Taşıtların bagajı için tasarlanan örtüler ise, fonksiyonel yapıları sayesinde kişilere kullanım kolaylığı sağlanır. Bagaj kısmının kirlenmesi ve tozlanmasına karşın kullanılabilen bu tasarımların pek çok farklı seçeneği bulunur. Kişiler bagajlarının büyüklüğüne göre seçimler yaparak kullanım sağlayabilir. Taşıt üstü çadır seçenekleri ise; dış etkenlerden olumsuz yönde etkilenilmemesi için tasarlanmış olan koruyucu kılıflardır. Farklı renk ve boyutlara sahip olan bu kılıf seçenekleri arasından seçimler yapılarak kullanım sağlanabilir. Taşıtların dış bölümü için tercih edilecek olan araba dış örtüsü seçilirken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunur. Bu kapsamda öncelikle aracın boyutlarına uyumlu olan ölçüye sahip olan kılıf seçiminin yapılması gerekir. Araca uygun olan kılıfın, yüzeyi tekerleklere kadar kapatması beklenir. Kılıfın rengi farklı olarak seçilebilmek ile beraber, genel olarak sık tercih edilen renk gri tonları olarak bilinir. Çadır kılıflar; su geçirmeyecek yapıya sahip olduklarından konforlu kullanıma olanak verir. Kılıfı katladıktan sonra bagaj içine koyarak muhafaza edebilmek mümkündür. Örtüsü seçeneklerinin çantalı olan modelleri de bulunur. Otonun tamamını değil de sadece bir kısmını örtmek isteyenlere, yarım araba örtüsü yerinde bir tercih olur. Otonun sadece ön kısmına özel olarak tasarlanan araba ön cam örtüsü camları korumak adına faydalı olur. Trendyol sayesinde otomatik araba örtüsü gibi işlevsellik sunan tasarımları, detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

Güvenli Kullanım Sunan Araba Örtüsü Modelleri

Güvenli Kullanım Sunan Araba Örtüsü Modelleri

Taşıtlara özel olarak tasarlanmış olan iç ve dış kılıfların dışında araba tentesi seçenekleri arasından da seçimler yapılabilir. Tente modelleri genel olarak ayaklı yapıya sahip olmakla birlikte, portatif kullanıma olanak verir. Otomobili güneşten ve yağıştan koruyan tentelerin pek çok farklı tasarımı bulunur. Bu kapsamda tenteler; katlanabilir yapıya sahiptir. Taşıta kolaylıkla sığabilecek bir yapıda tasarlanan oto tenteleri, su geçirmeyen özellikte olduklarından da kişilere konforlu bir kullanım sunar. Otomobil tentesi tasarımlarının iki farklı seçeneği bulunur. Bu seçenekler arasında ilk sırada yer alan ise; ayaklı olarak tasarlanmış olan tente modelleri olarak bilinir. Düz zemine kısa sürede kurulabilen ayaklı tenteler, uzunluk olarak da taşıtın boyutuna göre ayarlanabilir Sık tercih edilen tente seçeneği olarak bilinen bu modellerin farklı renk seçenekleri de bulunur. Kişiler; bu renk seçenekleri arasından seçimlerini yaparak kullanım sağlayabilir. Otomobilin güneşten korunmasını ve deformasyona uğramamasını sağlayan tentelerin kullanımında dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar bulunur. Bu kapsamda öncelikle tente kurulumu açısından uygun bir zemin ayarlaması yapılması gerekir. Tentenin sağlam olabilmesi adına düz bir zemin seçilmeli ve eğim oranı olmamalıdır. Diğer bir tente türü ise; araba tavan örtüsü, otomobilin üst kısmına monte edilebilen koruyucu ürünler olarak bilinir. Kişiler istedikleri zaman bu tenteleri kurarak kullanım sağlayabilir. Buradaki amaç ise hem güneş ve yağıştan otomobili korumak hem de araç üstünde bagaj bulunması durumunda eşyaların herhangi bir zarar görmesini engeller. Oldukça kullanışlı olan bu tente seçenekleri arasından kişiler istedikleri ürünü seçerek kullanmaya başlayabilir. Kurulumu da oldukça pratik olan bu tente seçenekleri, yine aynı şekilde kolayca katlanabilir. Oto çadır seçenekleri arasından seçimler yapılarak otomobilin dış yüzeyini koruyabilmek mümkün olur. Kişiler, beklentilerini karşılayacak özelliklere sahip olan bir çadır seçimi yaparak memnuniyetlerini artırabilirler. Evcil dostları olan oto sahiplerine özel farklı ve şık araba hayvan örtüsü modelleri tasarlanır. Evcil hayvan araba örtüsü ile küçük dostunuz güvende ve rahat bir şekilde yolculuk edebilir. Köpek bir dostunuz varsa da onun konforu adına köpek araba örtüsü ürününü satın alabilirsiniz. Beğenilen pek çok tasarıma, Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Açık Alanlarda Koruma Sağlayan Araba Örtüsü Seçenekleri

Açık Alanlarda Koruma Sağlayan Araba Örtüsü Seçenekleri

Kaliteli ürün modelleri arasından seçimler yapılarak istenilen her yerde araçların park edilebilmesi mümkün olur. Özellikle bahar aylarında polenlerin oluşması durumu, otomobili olumsuz yönde etkileyebilecek kişilere maddi açıdan külfet yaratabilir. Bunun sebebi ise hava filtresine dolan polenler ve küçük yapraklar olarak bilinir. Hava filtresine herhangi bir yabancı madde girmemesi adına araçlara özel olarak tasarlanan otomobil brandası kullanmak gerekir. Bu kullanım ile otomobillerin filtre bölmeleri de hava ile temas edemeyeceğinden kişilere ekstra bir masraf da çıkmaz. Otomobillere özel olarak tasarlanmış olan dış kılıfların yanı sıra; araba koltuk örtüsü modelleri de bulunur. Bu kapsamda kişiler; koltuk kılıfı alarak da otomobillerin iç kısmının zarar görmesinin önüne geçebilir. Koltuk kılıflarının pek çok farklı rengi ve deseni bulunur. Kişiler; kendi zevklerine göre seçim yaparak araçlarının içini estetik bir hale getirebilir. Sadece koltuklara uyan bu ürün araba konsol örtüsü olarak da tasarlanır. Böylece otonuzun iç ve dış yüzeyleri güvende kalır. Koltuk örtülerinin yanları lastikli araba örtüsü modelleri bulunduğu gibi, lastiksiz olarak tasarlanmış olan modellerini de bulabilmek mümkündür. Koltuk kılıfları oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Bu sebeple de kolaylıkla takılıp çıkarılabilir. Bunun yanı sıra; koltuk örtüleri kolay bir şekilde yıkanarak kısa sürede kuruyabilir. Koltuk örtülerinin pamuklu araba örtüsü olarak tasarlanmış seçenekleri bulunduğu gibi su geçirmeyecek yapıda tasarlanan farklı modelleri de bulunur. Farklı tarz sevenlere özel ise dantelli araba örtüsü modelleri de bulunur. Kılıfların çeşitleri renkli de bulunur. Siyah, beyaz, gri ve kırmızı araba örtüsü olacak şekilde birçok farklı renkte tasarlanabilir. Koltuk örtüsü fiyatları da seçilecek olan modele göre farklılık gösterir. Ayrıca beğendiğiniz ve ihtiyacınız olan ürünü araba örtüsü indirim dönemlerinde Trendyol’da bularak uygun fiyata sahip olabilirsiniz.

Fonksiyonel Kullanım Sunan Araba Örtüsü Tasarımları

Fonksiyonel Kullanım Sunan Araba Örtüsü Tasarımları

Araçların kaportaları farklı nedenlerden dolayı çizilebilir. Bu durumun yaşanmaması adına ve temasın ortadan kalkması için araçları park ettikten sonra koruyucu bir kılıfın kullanılması gerekir. Böylece kişiler araçlarını her türlü dış etkenden koruyabilir. Ürünler, farklı boyutlarda ve renklerde tasarlanır. Bu sebeple de kişiler; araçlarına uygun bir kılıf alarak aracın korunmasını sağlayabilir. Taşıtlarda kullanılacak olan kılıfların su geçirmez bir yapıda olmasının yanı sıra temas edecek olan iç yüzeyinin de aracı çizmeyecek içeriğe sahip olması gerekir. Bu kapsamda dış kısım polyester, iç kısım ise pamuklu bir yapıya sahip olmalıdır. Kılıfın pamuklu bir yapıya sahip olması, araç açısından oldukça önemlidir. Özellikle sık sık kılıf kullanılması durumunda, pamuklu iç yüzeye sahip olan araç kılıfları ile araçların çizilmesinin önüne geçilebilir. Oto branda fiyatları; seçilecek olan kılıfa göre farklılık gösterebilir. Uzun bir yolculuk yapmak üzere iseniz, mutlaka araba yatak örtüsü ürününden edinmenizde fayda bulunur. Araba örtüsü çeşitleri arasından kullanım alanına göre seçimler yapılarak rahat bir koruma sağlamak mümkündür. Bu çeşitler arasından seçimler yapılırken, aracın markasına ve modeline göre karar vermek gerekir. Araba örtüsü online alışverişi sırasında kararsız kalınması durumunda ise müşteri deneyimlerinden faydalanmak için yorumlar bölümü incelenebilir. Branda fiyatları; seçilecek olan ürüne göre farklılık gösterebilir. Araçlarda kılıf olarak kullanılan diğer bir seçenek ise cam brandası olarak bilinir. Camların deformasyona uğramaması için koruma amacı ile tasarlanmış olan bu ürünler pek çok kişinin tercihleri arasında yer alır. Araçlar için seçilecek olan kılıfların çeşidi fazla olduğu için, kişilerin beklentilerine göre seçimler yapması gerekir. Birbirinden farklı tasarımları Trendyol üzerinden inceleyerek kendi kullanım tarzınıza uygun seçimler yapabilirsiniz.

Farklı Tasarım Detaylarına Sahip Araba Örtüsü Çeşitleri

Farklı Tasarım Detaylarına Sahip Araba Örtüsü Çeşitleri

Taşıtın üstüne çadır kullanımı, pek çok kişinin tercih ettiği bir durumdur. Araçların herhangi bir dış etkenden korunması için tercih edilen çadır modellerinin farklı seçenekleri bulunur. Kişiler; bu alanda beklentilerini karşılayacak seçimler yaparak taşıt çadırlarına sahip olabilir. Bu kapsamda araç branda fiyatları farklılık gösterebilir. Araçlara özel olarak tasarlanan çadırların pek çok farklı modeli bulunur. Katlanan özellikte tasarlanmış olan çadır seçenekleri, pek çok kişinin tercih ettiği araç koruma kılıfları arasında yer alır. Araba örtüsü su geçirmez bu yapıya sahip oldukları için konforlu bir kullanıma olanak verir. Katlanır çadır seçerken, aracın boyutlarına orantılı olacak bir çadır seçimi yapmak gerekir. Taşıtların üzerine konumlandırılan çadırlar, uzun süre kullanımlar için uygun olmakla birlikte, kişilerin beklentilerini karşılayacak donanıma da sahiptir. Bu kapsamda araba üzeri çadır seçenekleri, pratik bir şekilde katlanabilir. Alt kısmı lastikli olan çadırlar; araçların korunaklı hale gelmesine olanak verir. Araba örtüsü fiyatları farklılık göstermekle birlikte, uygun fiyatlı olarak kişilerin beğenisine sunulur. Taşıtların kaporta kısmını korumak için tasarlanan kılıfların yanı sıra, araçların camlarını korumak amacı ile özel olarak üretilen pek çok farklı kılıf bulunur. Bu kapsamda araba cam perdesi modelleri arasından seçimler yapılarak camların dış etkenlere karşı korunabilmesi mümkündür. Cam örtüleri ile camları darbelere karşı koruyabilmek mümkün olduğu gibi soğuk havalarda camın buzlanması da önlenebilir. Bu sebeple de araba cam örtüsü kullanımı, pek çok kişi tarafından tercih edilir. Diğer bir koruyucu ürün ise araba torpido örtüsü olarak bilinir. Aracın iç kısmı için tasarlanan bu örtüler; torpidonun tozlanmasını engelleyerek estetik bir görüntü sunar. Trendyol’daki farklı renk seçenekleri arasından seçimler yaparak aracınıza farklı bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Bütçenize Dost Araba Örtüsü Fiyatları

Bütçenize Dost Araba Örtüsü Fiyatları

Araç için kullanılan branda bez inceliğinde olabildiği gibi, kalın bir çadır kumaşına da sahip olabilir. Bez kumaş yapısına sahip olan kılıflar; genel olarak çadırların alt kısmına ekstra bir koruyucu katman olarak kullanılır. Bunun yanı sıra güneşten korumak için de bez olan kılıflar tercih edilebilir. Araba örtüsü bez oldukça hafif bir yapıya sahip oldukları için pratik bir şekilde kullanılabilir. Araç içi kılıflar arasında yer alan araba bagaj örtüsü ise; bagaj bölümünün uzun süre temiz kalabilmesi için tercih edilir. Bu kapsamda farklı boyutlarda ve materyalde olan bagaj kılıfları aracından aracın bagaj boyutuna uygun seçimler yapılarak kullanım sağlanabilir. Hem yaz hem de kış mevsiminde çeşitli doğa olayları ve diğer durumlar için kılıf kullanılması, aracın performansını da yükseltmekte olup konforlu bir araç kullanımı sağlamak için de önemlidir. Bunun yanı sıra yüzeyin çizilmemesi için de kılıf kullanılması gerekir. Bu kapsamda çadır brandası seçenekleri arasından araca uygun bir seçim yapılarak araçların muhafaza edilmesi mümkün olur. Çadırın yanı sıra bez örtü de pek çok kişinin tercih ettiği koruyucu kılıf seçenekleri arasında yer alır. Bez olması pratik bir kullanım sağlamakla beraber, yer de kaplamaz. Yaz için çok tercih edilen bez örtüler; kolay bir şekilde yıkanabilir. Kumaş araba örtüsü olarak; genellikle dış kısmı su geçirmemesi için polyester kumaştan iç kısmı ise aracı çizmemesi için pamuklu kumaştan olacak şekilde tasarlanır. Böylece araçlar hem yağışlardan korunabilir, hem de kılıfın uygulanması sırasında herhangi bir çizilme olasılığına karşı da korur. Tüm araç kılıfları, tente modelleri, koltuk, bagaj ve cam örtülerinin özelliklerini, yapılarını ve fiyatlarını Trendyol üzerinden inceleyebilmeniz mümkündür.

Araba Örtüsü Ne İşe Yarar?

Araba örtüsü modelleri; araçları güneş ışınlarından korur. Aynı zamanda araba boyalarının atmasını ve yıpranmasını önler. Araçların üzerinde oluşabilecek güneş yanıkları bu örtü sayesinde meydana gelmez. Ayrıca yağmur, sel ya da dolu gibi doğal afetlere karşı dahi araba örtülerinin koruyucu özellikleri vardır. Araçların kaporta ve boyasının doğa olaylarından etkilenmesini önlemek amacıyla örtü kullanımı son derece yaygındır. Çünkü bu örtüler araçların kullanım ömrünü artırarak donanımlarının iyi bir şekilde kullanılmasına destek sunar.

Araba Örtüsü Nasıl Seçilir?

Araba örtüsü alırken dikkat edilmesi gereken en önemli detay; aracın tamamını kaplayabilmesidir. Her araç modeline göre farklı araba örtüsü modeli vardır. Sedan ya da hatchback araçların ölçüleri ve boyları aynı olmadığı için birbirleri yerine kullanılamaz. Seçim yaparken güneş ışınlarını absorbe etmemesine de özen gösterilmelidir. Çünkü güneş ışınlarını araca geçiren bir örtü kullanıldığında aracın içerisi aşırı derecede ısınır. Dolayısıyla kaportası ağır hasar alır. Boyasında çözülmeler yaşanabilir. Ayrıca kaput kısmı zamanla çürüyebilir. Renk olarak da kişinin kendi zevkine göre tercih yapması önerilir. Bu ürünleri üreten firmalar, her zevke uygun olacak şekilde tüm modelleri imal eder. Araç sahibinin kişisel zevkleri yanında araca hangi modelin uygun olacağı da son derece önemlidir. Özellikle cam kısımlarını kaplaması önerilir.

Araba Örtüsü Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Araçlarda araba örtüsü kullanımının en önemli avantajı; taşıtların ömrünü artırmasıdır. Aynı zamanda boyasında deformasyon olmasını engellemesidir. Kaporta ya da kaput kısımlarında güneş ışınlarından selden veya yağmurdan dolayı oluşabilecek hasarlar bu örtüler sayesinde yaşanmayabilir. Yaşanılan yerin iklimine göre bazı zamanlarda dolu olayları da görülebileceği düşünülerek araba örtüleri kalın kumaşlardan imal edilir. Ham madde olarak ise sıklıkla güneş ışığını geçirmeyen plastik materyaller kullanılır. Araç sahipleri arabalarını bu örtü sayesinde pek çok dış etkene karşı korumuş olur.