"

Araç İçi Kameralar

" araması için 420 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Araç içi kamera

Yaşamın her anına ortak olan kameralar artık araç içlerinde de tercih ediliyor. Araç içi kameraları, sürücü ve araç güvenliği için bir gereklilik hâline geliyor. Her ihtiyaca ve bütçeye uygun, farklı teknolojik özelliklere sahip olan bu cihazlar, daha güvenli ve konforlu seyahat imkânı sunuyor. Araç içi kamera; hem otomobil hem de diğer büyük araçların içine monte edilen ve 7/24 kayıt imkânı bulunan bir cihaz olarak öne çıkıyor. Genellikle iki kameradan oluşan bu cihaz aracın hem ön hem de arka tarafı tehlikelerden koruyor. Son yıllarda artan trafik sorunları ve kazaları bu cihazların kullanımını da artırıyor. Araç içi kamera sistemi, olası kazalar için kanıt sağlamanın yanı sıra trafiği, sürücü ve yolcuları izleme fırsatı da sunuyor. Gelişmiş bir teknolojiyle üretilen araç içi kameralar farklı model ve özelliklere sahip. Aracın sadece içini değil dış ortamını da görmek isteyenler çift kameralı araç içi kamera ürününü tercih edebilir. Diğer yandan araç içi dikiz aynası kamera ise sadece dış ortamı ve park alanını görmek isteyenlere hitap ediyor. Kameranın araç içinde yer kaplamasını ve çok fazla görünür olmasını istemeyenler ise araç içi küçük kamera ürününü satın alabilir.

Araç İçi Kameranın Özellikleri

Araçlarda kullanılan ve gelişmiş bir teknolojinin ürünü olan araç içi kameraları fonksiyonel özellikleriyle dikkat çekiyor. Görüntü ve video özelliği bulunan bu cihazların 7/24 kayıt özelliği araçların güvenliği için bir artı olarak öne çıkıyor. Ayrıca kayıtları kameraya bağlanan DVR cihazı ile kolayca USB’ye aktarmak da mümkün. Wi-Fi özelliği bulunan kameralarda ise kamera kayıtları canlı olarak uzaktan izlenebiliyor. Bunun yanı sıra kimi araç içi kamera ürünleri GPS moduyla navigasyon hizmeti de sunuyor.

Araç Kamerası Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Araç içi kamera satın alırken kayıt açısı, çözünürlük, hafıza kartı ve döngüsel kayıt, Wi-Fi, uzaktan erişim ve GPS gibi özellikleri göz önünde bulundurarak tercih yapmak gerekiyor. Öncelikle olası bir kaza ya da hırsızlık gibi durumda çevreyi daha iyi görebilmek için kayıt açısı ve çözünürlük özelliklerinin yüksek kalitede olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Çözünürlük açısından hd araç içi kamera ürünlerini tercih edebilirsiniz. Araç içi kameralarda standart 120 olmak üzere 140, 170 ve 180 derecelik açılarla kayıt yapabilen cihazlar bulunuyor. Hafıza kartları 60 GB’den 120 GB’ye kadar değişebiliyor. Döngüsel kayıt özelliği olan cihazlarda ise hafıza kartı dolsa da eski kayıtları silip kaydetmeye devam ediyor. Bazı kamera modellerinde bulunan hareket algılama ve park modu ise olası kaza ve darpları engelliyor. Araç içi hareket sensörlü kamera modelleri, her hareketi algılayarak sizin için daha güvenli bir sürüş deneyimi sunuyor. Wi-Fi özelliği bulunan kameraları tercih ederek farklı yerlerden aracınızı uzaktan izleyebilirsiniz. Ayrıca bu, özellikle hırsızlık ve benzeri olası durumların tespitini kolaylaştırıyor. Güvenliğin yanı sıra arabayla uzun seyahatler yapmayı seviyorsanız mutlaka gece görüş özelliği olan araç içi kameraları tercih etmelisiniz.

Araç İçi Kamerası Fiyatları

Araç içi kamera fiyatları; cihazın markası, modeli ve teknolojik özelliklerine göre farklılık gösteriyor. Temel özelliklere sahip araç içi kameraların fiyatları uygun olurken; gece görüşü, GPS, Wi-Fi gibi ek özelliklere sahip cihazların fiyatı daha yüksek oluyor. Bu sebeple öncelikle ihtiyaç ve beklentilerinizi belirlemeli ve araç içi kamera markaları arasından seçim yapmalısınız. Xiaomi, Everest, Mio, Piranha araç içi kamera modellerine ve daha fazla markanın ürünlerine Trendyol'un oto ses ve görüntü sistemleri kategorisi üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Siz de güvenli ve konforlu bir yolculuk deneyimi için Trendyol üzerinden araç içi kamera ürününüzün siparişini verin ve güvenle alışveriş yapmanın keyfini çıkarın!