"

Av Balıkçılık Malzemeleri

" araması için 18282 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Av Balıkçılık Malzemeleri

Balık avlamak, doğru malzemeler seçildiğinde oldukça keyifli bir spora dönüşür. Balıkçılık malzemeleri, denizde ve gölde, balık tutulan bölgeye göre değişkenlik gösterir. Kıyı balıkçılığının ve tekne balıkçılığın yapıldığı ülkemizde av malzemeleri de bu balıkçılık türlerine uygun olarak seçilir.  Balıkçılığın en temel malzemesi olan olta çeşitleri ve diğer av balıkçılık malzemeleri, Trendyol'un outdoor ekipmanları kategorisinde sizi bekliyor. 

Olta Çeşitleri

Balık avlamak için doğru olta seçtiğinizde tuttuğunuz balık sayısı da artar. Tuttuğunuz balık sayısındaki artış ise balıkçılık aktivitesinden daha çok keyif almanızı sağlar. Balıkçılık malzemeleri arasından olta seçerken amatör ve profesyonel olta seçenekleri arasından kendinize uygun olanı seçmeniz daha doğru olur. Eğer amatörseniz, kullanımı daha kolay olan başlangıç oltalarını tercih edebilirsiniz. Olta makinesi, olta kamışı ve taşıma kılıfı, başlangıç için yeterli olur. Bu üçlü ile olta kullanımına alıştıktan sonra misina iğne, metal zil, suni yem balık tutmak için gereken yardımcı ekipmanlar olarak tercih edilir. Tekne ile balık tutmak isteyenler için tekne olta takımları, balık tutmayı kolaylaştırır. Olta makinesi, kamış, misina ve iğneden oluşan setler ile denizde ya da gölde açılarak daha profesyonel şekilde balık tutabilirsiniz. Taşıma kolaylığı açısından teleskobik oltalar da en çok tercih edilenler arasında olmaktadır. Farklı boyutlarda bulunan olta kamışı seçenekleri arasından bir tercih yaparken boyunuzu da göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin boyunuz 175-185 cm aralığında ise 400-420 cm uzunluğunda bir olta kamışı tercih etmelisiniz. Daha uzunsanız olta kamışı da 420 cm üzeri olmalıdır. 

Diğer Balıkçılık Malzemeleri

Balığın geldiğini anlayabilmek için şamandra oldukça işe yarar av malzemeleri arasında yer alır. Gece balık tutmak isteyenler içinse fosforlu balıkçılık malzemeleri gerekir. Fosforlu suni yem, balık için dikkat çekici bir özelliğe sahip olmasıyla bilinir. Uygun olta takımları, misina, iğne ve yem seçenekleri ile balıkların oltaya gelmesi kolaylaşır. Tutulacak balığa göre kullanılması gereken yem boyutları da değişir. Daha büyük balıklar için daha uzun ebatlarda yemler tercih edilirken, daha küçük balıklar için daha küçük yemler kullanılır. Balıkçılıkta su geçirmez yem çantaları da oldukça faydalı olur. Yemlerin dağılmadan bir arada durmasını sağlayan ve diğer malzemeleri de içine koymak için kullanılabilen yem çantası, su geçirmez özelliğiyle her türlü kötü hava şartlarında rahatlıkla kullanılır. Suni yem kutuları da yemleri koymak için oldukça kullanışlı olmalarıyla dikkat çeker. Balıkçılığı daha keyifli hâle getirmek için siz de kullanım amacınıza ve balık tutacağınız suyun şartlarına uygun olarak en doğru malzemeleri Trendyol'dan seçebilirsiniz. 

Balıkçılık Malzemeleri Fiyatları

Balık av malzemeleri, kullanım özelliklerine göre farklı fiyatlardan satışa sunulur. Yeni başlayanlar için daha hafif ve daha az özelliğe sahip olta makinesi çeşitlerini daha uygun fiyatlardan bulmak mümkün olur. Daha profesyonel olan olta makineleri, daha yüksek fiyatlardan kullanıcılara ulaşır. Olta kamışları da uzunluklarına ve kalınlıklarına, teleskobik ya da parçalı olmalarına göre farklı fiyatlara sahip olabilir. Sazan kamışı, bot kamışı, tekne kamışı, göl kamışı gibi modelleri bulunan olta kamışları, ihtiyaca uygun olarak tercih edilir. Farklı özelliklere sahip suni balık yemleri de farklı fiyatlardan alıcılarına ulaşır. Balık malzemeleri, farklı özelliklerinin yanı sıra markalarıyla da dikkat çeker. Daiwa, Remixon, Trabucco, Fladen, Shimano ve daha birçok seçkin marka, balıkçılık sporu için farklı özelliklere sahip malzemeleriyle balık avını keyifli bir hobiye dönüştürür. 

Trendyol, ihtiyaç duyulan balıkçılık malzemelerini ayrıcalıklı fiyatlardan profesyonel ve amatör balıkçılara sunar.