placeholder
"

Aydınlatma Armatürleri

" araması için 2174 sonuç listeleniyor

Aydınlatma Armatürleri ile Evini Aydınlat

Bir ortamın ya da nesnenin daha net bir şekilde algılanması için aydınlatma oldukça önemlidir. Gün içerisinde neredeyse her alanda karşımıza çıkan aydınlatma armatürü, olmazsa olmaz ürünler arasında yer almaktadır. Armatürler, bir ya da birden fazla lambayı bünyesinde içeren, bazı alanlarda estetik amaçlı kullanılan ve bazı alanlarda da dekoratif bir görünüm sergilemesi için kullanılmaktadır. Ayrıca bu çevre aydınlatma armatürleri, lambaları olumsuz dış faktörlerden de korumaktadır. Tavan aydınlatma armatürü floresanlar, güç kaynağı ve avizeler ile beraber çalışmakta olan LED aydınlatma armatürler olarak kategorilere ayrılmaktadır. Bunun haricinde şekline göre de birçok farklılıkları bulunur. Sokak aydınlatma armatürü, diğer donanımlar ve ışık kaynağına gerekli olan korumayı sağlayarak ışık dağılımını kontrol eder. Aydınlatma armatürü seçiminde armatürün montaj edileceği yerin ihtiyacına ve o yerde bulunan insanların edindiği alışkanlığa uygun bir şekilde ürün seçilmelidir. Geçmişte yalnızca aydınlatma amacı ile kullanılan aydınlatma, günümüzde aydınlatmanın dışında dekoratif bir unsur olarak da kullanılmaktadır. Aydınlatmanın yanında artık estetik bir görüntüye ve farklı tasarımlara sahip aydınlatıcılar tercih edilmektedir. Bir ortamda aydınlatmanın iyi olmasını sağlarken aynı zamanda görsel olarak nasıl göründüğüne de önem vermek gerekir. İş yeriniz ya da eviniz için aydınlatma seçeceğiniz zaman karşınıza birçok çeşit çıkmaktadır. Bunu daha kolay bir hale getirmek için öncelikli olarak tercih edeceğiniz alana uygun olan modelde aydınlatmalara bakmanız gerekmektedir. Bu şekilde seçme şansınız daha yüksek olur. Bunun haricinde aydınlatma armatürünü hangi amaçla istediğiniz de önemlidir. Tercih edeceğiniz alanın büyüklüğü ile ihtiyacınız olabilecek aydınlatmanın gücüne de karar verebilirsiniz. Birbirinden farklı aydınlatma armatürü modelleri ile evinizi ya da iş yerinizi farklı bir havaya sokabilirsiniz. Havuz aydınlatma armatürleri, kolay bir şekilde monte edilme özelliğine sahip olması nedeniyle neredeyse herkes tarafından kolaylıkla takılıp çıkarılabilmektedir. Özellikle daha önce armatür takma yeri bulunuyorsa işiniz daha kolay bir hale gelecektir. Daha güvenli bir şekilde iş halletmek için montaja başlamadan önce sigortayı kapattığınızdan emin olmanız gerekir. Takılımı oldukça kolay olan çim aydınlatma armatürlerinin sökülmesi de kolaydır. Armatür aydınlatmayı çıkarmak istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken işlem, armatür kapağını çıkarmaktır. Daha sonrası için de takarken gerçekleştirdiğiniz işlemleri doğru sırayla sökmek için gerçekleştirebilirsiniz. Armatür aydınlatmalarından verimli bir performans görmek istiyorsanız belirli aralıklar ile aydınlatmanızı temizlemeniz gerekir. Bu sayede de daha net bir aydınlatmaya ulaşırsınız. Ancak aydınlatmanızı temizlemek için kullanacağınız temizlik ürününün yol aydınlatma armatürünüze zarar vermeyeceğinden emin olmanız gerekmektedir.

Aydınlatma Armatür Çeşitleri

Aydınlatma Armatür Çeşitleri

Aydınlatma armatür çeşitleri nelerdir? Gün içerisinde yaşadığınız, geçtiğiniz ya da uğradığınız alanlarda hem estetik, hem de işlevsel olması açısından aydınlatma oldukça sık kullanılır. Aydınlatma armatürleri kullanılan lambaya göre farklılık göstermektedir. Lambalar genel olarak floresan ampuller, akkor flamanlı ampuller ve LED lambalar olarak ayrılmaktadır. Akkor flamanlı ampul çeşidi diğer ampullere göre daha çok ısındığı için oldukça yüksek enerji tüketimi sağlar. Bunun karşısına da tasarruflu ampuller geliştirilmiştir. Aydınlatma armatürleri, model ve desen açısından birçok farklı tasarıma sahip olması sayesinde bulunduğu mekânı aydınlatmasının yanında estetik olarak da şık bir görüntü katar. Kullanıldıkları ortama ve yaymış oldukları ışığa göre farklı kategorilerde aydınlatma armatürü bulmak mümkündür. Aydınlatma armatür tipleri, montaj edilme şekline göre birçok farklı şekilde adlandırılır. Evlerde en sık kullanılan armatür çeşidi, sabit şekilde duranlardır. Sabit duran aydınlatma armatürleri, genellikle banyo ve yatak odalarında kullanılmaktadır. Banyo aydınlatma armatürü kubbe ya da düz şekilde bir ışık ile tavana monte edilmektedir. Sabit olan aydınlatma armatürleri, uzun süreli bir kullanım için uygundur. Bu armatür çeşidi karmaşık parçalara sahip olmaması sayesinde kolay bir şekilde monte edilmektedir. Bu armatür çeşidi bulunduğu mekânın geneline ışık yaydığı için yeterli bir aydınlatma sağlamayabilir. Bunun için de ek olarak masa lambası ya da abajur edinebilirsiniz. Gömme armatür çeşidi ise özellikle mutfak gibi alanlarda kullanılmaktadır. Bu aydınlatma armatürleri, hiçbir şekilde bir çıkıntıya sahip olmadığı için oldukça dekoratiftir. Ancak bu gömme aydınlatma armatürlerinin yeri değiştirilmemektedir. Sarkıt şeklinde olan aydınlatma armatürleri ise mutfak ya da salon gibi alanlarda spot ışığı görevini görebilmektedir. Aydınlatma armatürleri aynı zamanda ortam aydınlatması, görev aydınlatması ve vurgulu aydınlatma şeklinde de kategorilere ayrılmaktadır. Ortam aydınlatmaları, genellikle bulunulan ortamın her kısmına ışığın yayılması için tercih edilmektedir. Ayrıca kapılardan ya da camlardan gelen güneş ışığına ek olarak ortamın aydınlanmasında katkıda bulunmaktadır. Görev aydınlatması ise tek bir alanın daha aydınlık olmasına katkıda bulunur. Genel olarak görev aydınlatması, portatif lambalar ile sağlanmaktadır. Bilhassa bir ortamda yemek masası ya da çalışma masası gibi alanlar bulunuyor ise görev aydınlatma armatürleri, o alanın daha aydınlık olmasını sağlamaktadır. Son olarak vurgulu aydınlatma armatürleri, ortam aydınlatması ile görev aydınlatmasının karışımı bir aydınlatma armatürü çeşididir. Çoğunlukla geride kalan basamak aydınlatma armatürü ışığın küçük bir alanını vurgulamasını sağlamaktadır. Genellikle dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Vurgulu aydınlatma armatürlerine örnek verecek olursak gece lambaları oldukça uygun bir örnektir. Diğer ağaç aydınlatma armatürü çeşitlerine göre daha az yoğunluğa ve güce sahiptir.

İç Mekân Aydınlatma Armatürleri

İç Mekân Aydınlatma Armatürleri

Geçmişten günümüze kadar aydınlatma, her insan için büyük bir yere sahiptir. Ancak günümüzde aydınlatmanın dışında dekoratif bir görüntü olarak da aydınlatmalar insanlar için önemli bir yerdedir. Bundan dolayı her türlü zevk ve ihtiyacı karşılamak için birçok iç mekân aydınlatma armatürü bulunmaktadır. Bunlardan ilki avizelerdir. Avize, genel olarak tavandan bir zincir ile uzanmış halde duran aydınlatma armatürüdür. Büyük bir yapıya sahip olan avize, bulunduğu ortama büyük bir katkıda bulunacak ve çok dekoratif bir görünüme sahip olacaktır. Mutfak aydınlatma armatürü istediğiniz alan yüksek bir tavana sahip ise tercih edeceğiniz avize modeli, oldukça şık bir görüntü oluşmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca bu avize modelleri, yemek masasında ya da mutfak gibi alanlarda da kullanılabiliyor. Bir diğer iç mekân aydınlatma armatürü de sarkıt lambalardır. Bu sarkıt lambalar genellikle avizeden daha küçük bir yapıdadır. Yine tavandan bir zincir ya da kordon ile asılmaktadır. Bu sarkıt lambaların birçok boyutu ya da modeli bulunur. Ayrıca sarkıt lamba tercih etmek istiyorsanız tercih edeceğiniz alanda yeterli bir alanın olması gerekir. Özellikle sarkıt lambalar, oturma alanlarında ya da bir masa üzerinde oldukça şık görünecektir. Bir diğer aydınlatma armatürü gömme tavan aydınlatma armatürleridir. Bu aydınlatma armatürünün tasarımı sade ve basittir. Akülü aydınlatma türü koridorlarda, tuvaletlerde ya da yatak odası gibi alanlarda kullanılabilir. Işık ağızları oldukça dar ve gölgeli bir şarjlı aydınlatma armatürüdür. Ayrıca dekoratif bir aydınlatma armatürü de değildir. Bir başka tür de duvar armatürleridir. Bu aydınlatma armatürü duvara monte edilmektedir. Bu armatürler, oturma odasına monte edildiğinde kanepenin arkasından oldukça güzel bir aydınlatma sağlayabilmektedir. Aynı zamanda merdivenlerde ya da koridorlarda kullanmak için de sıklıkla tercih edilir. İç mekân aydınlatma armatürleri arasında görülen bir başka armatür çeşidi ise spot armatürleridir.

Bu armatür modeli, belirli bir yöne ayarlanabilecek şekilde döndürülebilmektedir. Belirli bir yöne odaklandığından dolayı dar bir ışık yaymaktadır. Bu aydınlatma armatürü, duvara ya da tavana monte edilmektedir. Bir alana dikkat çekmek istiyorsanız bu spot armatürler sizler için oldukça uygundur. Bir başka tente aydınlatma armatürü yukarı yönlü olan armatürlerdir. Bu armatürler, küçük silindirik lamba çeşitleridir. Işığı sadece yukarıya doğru olacak şekilde parlatır. Bundan dolayı da oldukça dar bir ışık yayılımı sağlar. Aydınlatma ürünleri gün içerisinde bulunduğumuz ortamların hemen hemen her yerinde yer almaktadır. Bunlardan birisi de bahçelerdir. Bir mekân ile ilgili ilk izlenimi yaratan ve kişide farklı bir his yaratan şey ışığın o ortamda nasıl göründüğüdür. Gündüzleri gün ışığında bahçeniz olağanüstü bir görünüme sahip olurken geceleri ise seçeceğiniz doğru bir aydınlatma ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Böylece hem bahçede yolunuzu kaybetmez, hem de güneş enerjili bahçe aydınlatma armatürü ile bahçenizi daha estetik bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Aydınlatma armatürünüz sahip olduğu detaylar ile de bahçenize farklı bir hava katacaktır. Bahçeniz için seçeceğiniz aydınlatma armatüründe dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Genel olarak bakıldığında iç mekân ile bahçe belirli bir uyumda olmalıdır. Eğer bulunduğunuz yerin iç mekânı sade bir şekilde bir şekilde dekore edilmişse bahçe aydınlatmanızda da buna uygun bir model tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda iç mekân kadar bahçenin kenarına yerleştireceğiniz aydınlatmalar da önemlidir. Bunun için de yolun taş çizgisine dikkat edilebilir. Ayrıca yine bahçenizi aydınlatma direği ile dekore edebilirsiniz. Yol aydınlatması oldukça önemli bir detaydır. Çünkü karanlık olduğunda önünüzü yeteri kadar iyi görmediğiniz takdirde birçok kaza meydana gelebilmektedir. Bahçede kullanacağınız aydınlatmalar, tüm gece açık kalacağından dolayı bazı kişiler için hem ekonomik açıdan, hem de güvenlik açısından fazla gelebilmektedir. Bunun için de LED ampulleri tercih edebilirsiniz. LED ampuller hem uzun süreli bir kullanım sağlar, hem de çabuk bir şekilde ısınmamaktadırlar. Aynı zamanda bu LED ampuller, sağlıklı bir ışık yaydıklarından dolayı gözlerinizi yormamaktadır. Bunun için bu ampuller, bahçe aydınlatmanızda kullanmanız için birebir bir üründür. Bu aydınlatmalardan farklı olarak bahçenizde ağaçlar bulunuyor ise bu durumu da dekoratif olması açısından tamamlayabilirsiniz. Bahçenizde bulunan ağaçlar gür ve sık ise bu ağaçlarınızı LED ışıklar ile süsleyerek bahçenize farklı bir hava katabilirsiniz. Ayrıca özel günleriniz için kullanabileceğiniz bir bahçeye sahipseniz bunun için de bahçe aydınlatma armatürleri, birbirinden farklı ve şık modeller ile sizlere güzel bir gün sunacaktır. Evinizin ya da iş yerinizin dışarıdan bakıldığında daha estetik ve daha şık bir görüntüye kavuşmasını istiyorsanız bahçe aydınlatma armatürleri sizler için birçok farklı modelde bulunuyor. Bu modeller arasında hem aydınlatma almak istediğiniz alanın dekorasyonuna, hem de kendi zevkinize uygun olanını seçerek farklı bir hava yaratabilirsiniz.

Bahçe Aydınlatma Armatürü Fiyatları

Bahçe Aydınlatma Armatürü Fiyatları

Her yönüyle iş yerlerinizde ya da evlerinizde farklı bir havanın oluşmasını sağlayacak olan bahçe aydınlatma armatürleri, sergilemiş oldukları duruş ile bahçe dekorasyonunuzda önemli bir yere sahiptir. Doğru bir aydınlatma seçimi, peşinde eşsiz bir görüntüyü de getirmektedir. Sizlere LED, aplik, direk gibi birçok aydınlatma modeli sunulmaktadır. Bunların içerisinden kendi zevkinize ve bahçenize uygun olanı seçebilirsiniz. Ayrıca birbirinden eşsiz detaylara sahip olan aydınlatma modellerinin yanı sıra daha minimal modeller de yer almaktadır. Bu aydınlatmalar sayesinde sevdiğiniz kişiler ile bahçenizde geçireceğiniz eğlenceli anları daha aydınlık ve eşsiz bir alanda gerçekleştirebilirsiniz. Dış aydınlatma armatürleri dış mekânda kullanıldığından dolayı dış faktörlere karşı dayanıklı olabilecek şekilde üretilmektedir. Dış aydınlatma armatür çeşitlerine göz atarak bahçenizi güzelleştirebilirsiniz. Sağlam malzemeler ile üretilen bu aydınlatma armatür modelleri, LED ve elektrikli olacak şekilde ikiye ayrılmaktadır. Bu modeller ihtiyaca göre seçilebilir. Ayrıca bahçenizin girişi için de tavana asılan ya da tavana monte edilebilecek modeller yer almaktadır. Bahçenizde yürüme yolu bulunuyorsa da aydınlatma direkleri sizler için oldukça uygundur. Sensörlü aydınlatma armatürleri ise herhangi bir düğmeye basmanıza gerek kalmadan bulunduğunuz ortamı aydınlatır. Bu bahçe aydınlatma armatürleri, her tarza uygun şekilde bulunduğu gibi her bütçeye uygun şekilde de bulunuyor. Bir aydınlatma armatürünün sahip olduğu özellikler o ürünün fiyatını da etkilemektedir. Çoğu kullanıcının memnun kaldığı bu aydınlatma armatürleri sahip olduğu fiyatın hakkını fazlasıyla vermektedir. Bundan dolayı bahçe aydınlatma armatürlerinin fiyatları, sahip olduğu özellikler ve etkili bir aydınlatma sunması bakımından oldukça uygun fiyatlıdır. Tasarruflu ampuller, LED ışıklar ve ampuller ile bahçenizin daha özgün bir görünüme kavuşmasını sağlayan bahçe aydınlatma armatürleri, hava koşulları göz önüne bulundurulacak şekilde tasarlanmıştır. Birbirinden kaliteli ürünleri ve tasarımları ile bahçe aydınlatma armatürleri, bahçe dekorasyonunuz için olmazsa olmaz ürünler arasında yer alacaktır.

Bu ürünler ile hem bahçenizin tarzına uygun bir aydınlatma modeli seçecek, hem de bütçenize uygun olması ile ekonomik açıdan zorlanmayacaksınız. Ürünün boyutu ile birlikte ürünün sağlamlığı ve ürünün üretiminde kullanılan malzeme, fiyat seçeneğini belirleyen önemli faktörlerden birisidir. Eşsiz tasarımları ve uygun fiyatlı olması ile sizlerin beğenisine sunulan bu modeller için bir adım atabilirsiniz. Birbirinden farklı model ve özelliklerde ürün seçeneğine sahip olan aydınlatma armatürleri, her alan için ayrı ayrı üretilmiştir. Aydınlatma armatürü satın almak istediğiniz zaman dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Bunlardan birisi kendi bütçenize uygun olan aydınlatma modelini seçmektir. En uygun fiyatlı armatür modelleri sabit armatürlerdir. Sarkıt armatürler ya da gömme armatürlerin fiyatları diğer modellere göre biraz daha yüksektir. Ancak bu modeller için tercih edeceğiniz LED armatürler ile elektrik açısından tasarruf yapabilirsiniz. Bir başka önemli nokta ise satın almak istediğiniz aydınlatma armatür fiyatları ve kalitesidir. Bu ürünleri satın aldıktan sonra elektrik işleri ile uğraşacağınız için güvenlik açısından da iyi bir ürün olmalıdır. Elektrik güvenliği açısından dikkat edilmediği takdirde birçok tehlikeye yol açılabilir. Bir başka önemli nokta da tercih edeceğiniz aydınlatma armatürünün iç mekânınıza ya da dış mekânınıza uygun olmasıdır. Banyonuz için bir aydınlatma armatürü seçmek istiyorsanız da dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Bunlardan biri banyonun ıslak ya da nemli bir alan olmasıdır. Bundan dolayı banyonuz için tercih edeceğiniz aydınlatma armatürünün IP korumasına sahip olması gerekmektedir. Ayrıca uzun süreli bir kullanım elde etmek istiyorsanız bunun için de metal olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bu alanda paslanmaya dayanıklı bir malzemeden üretilmiş olan modeli tercih etmek oldukça önemlidir. Çünkü bu durum sizlere daha uzun süreli bir kullanım sunmaktadır. Tam tersi bir şekilde banyoda meydana gelen buhar ya da su, aydınlatma ürününüzün kolay bir şekilde paslanmasına neden olmaktadır. Aydınlatma armatürü tercih ederken dikkat edilmesi gereken bir başka nokta, dış mekân için bir ürün almak istiyorsanız bu ürünün toza ve suya karşı dayanıklı olmasıdır. Yine bunun için de IP korumalı bir aydınlatma armatürü oldukça uygundur. Sizler de bu birbirinden farklı ve eşsiz aydınlatma armatürlerine sahip olmak istiyorsanız avantajlı alışverişin adresi Trenyol’dan istediğiniz modeli seçerek satın alabilirsiniz.