Aytaç Unisex Siyah Hakiki Deri Fermuarlı Yanı Lastikli Içi Komple Kürklü Mest 0
Aytaç Unisex Siyah Hakiki Deri Fermuarlı Yanı Lastikli Içi Komple Kürklü Mest 1
Aytaç Unisex Siyah Hakiki Deri Fermuarlı Yanı Lastikli Içi Komple Kürklü Mest 2
Aytaç Unisex Siyah Hakiki Deri Fermuarlı Yanı Lastikli Içi Komple Kürklü Mest 3
Aytaç Unisex Siyah Hakiki Deri Fermuarlı Yanı Lastikli Içi Komple Kürklü Mest

Aytaç Unisex Siyah Hakiki Deri Fermuarlı Yanı Lastikli Içi Komple Kürklü Mest HRB.1

4.2Ortalama Puan
5
34
4
20
3
6
2
4
1
3
52,90 TL25 TL
%53
indirim
Satıcı:
i
Satıcı Puanı
9.5 /10
Satıcı puanı, müşteri geri bildirimleri ve satıcının sipariş sürecindeki performansı dikkate alınarak hesaplanmaktadır.
Beden: 36
36
37
39
41
43
44
38
40
Tahmini Teslimat Tarihi: 1 - 6 Nisan
379 kişinin favorisi
Ürün Bilgileri
Tüm Özellikleri Gör
  • 15 gün içinde ücretsiz iade.Detaylı bilgi için tıklayın
  • Satıcı: modabien Satıcı Ünvanı: FATİH AYTAÇ İletişim: Satıcının Trendyol tarafından teyit edilmiş e-posta ve iletişim adresi kayıt altındadır. Şehir: Aksaray
    Bu ürün modabien tarafından gönderilecektir.
  • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
  • Kampanya fiyatından satılmak üzere 100 adetten fazla stok sunulmuştur.
  • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
  • Bir ürün birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Ürün liste ve detay sayfalarında tüketici memnuniyeti göz önüne alınarak fiyat avantajı, teslimat hızı, iade oranları ve genel hizmet kalitesine göre belirlenmiş puanı en yüksek satıcı görünür satıcı olur. Diğer satıcılar, ürün detay sayfasında alternatif olarak listelenirler.

Ürünün Satıcısı

9.5

Ürünün Diğer Satıcıları

Ürün Değerlendirmeleri

4.2
4.2Ortalama Puan
5
34
4
20
3
6
2
4
1
3
67 Değerlendirme
50 Yorum
bir no büyük aldım,aslında buçuklu numara olsa daha iyi olurdu biraz büyük geldi ama çok kaliteli ve yumuşacık
**** ****|29 Mart 2021|modabien satıcısından alındı.
Ürünü satın aldı
Yorumu beğenmek için lütfen
Çok çabuk geldi kaliteli ürün annem çok beğendi
**** ****|9 Kasım 2020|modabien satıcısından alındı.
Ürünü satın aldı
Yorumu beğenmek için lütfen
esim için aldım cook beğendik ici yumuşacık sıcacık tutuyor .. kesinlikle tereddüt etmeden alabilirsiniz..
**** ****|4 Şubat 2021|modabien satıcısından alındı.
Ürünü satın aldı
Yorumu beğenmek için lütfen

Ürün Özellikleri

Kullanım Alanı:
Günlük
Materyal:
Hakiki Deri
Renk:
Siyah
Paket İçeriği:
2'li

Ürün Açıklaması
Mesh hakkında genel bilgi ve fıkhi yönü
Mestler üzerine meshedilebilmesi için şu şartlar bulunmalıdır; 


1. Mestler, ayağa abdest için ayaklar yıkandıktan sonra giyilmiş olmalıdır. Bir özür sebebiyle ayağa veya sargısına meshedilmiş olması da yıkama hükmündedir. Bu şekilde bir meshten sonra giyilen mestler üzerine de meshedilebilir.


2. Abdestin, cünüplük, hayız ve nifas dışında başka bir sebeple bozulmuş olması gerekir. Mestler ayakta iken cünüplük, hayız ve nifas hali olursa mesh bozulur ve gusül abdesti alındıktan sonra mestler yeniden giyilebilir.


3. Mestler topukları örtmelidir.


4. Mestlerde ayak parmaklarının en küçüğü itibariyle üç parmak sığacak kadar yırtık bulunursa mestler üzerine mesh caiz değildir. Yırtıkların mestin altında, üstünde veya kenarında olması hükmü değiştirmez. Farklı mestlerde ki yırtıklar toplanmayıp bir mestteki yırtıklar toplanır. Mestin birisinde iki parmak diğerinde bir parmak miktarı yırtık bulunması durumunda mesh caizdir. Mestlerden birisinin önünde bir parmak, arkasında bir parmak, kenarında bir parmak miktarı yırtık bulunsa mesh caiz değildir. Meshe engel olan yırtığın kaidesi şudur: Açılıp altını gösteren veya birarada olduğu halde yürüme sırasında açılıp ayağı gösteren yırtık meshe engeldir. Yırtık üç parmak miktarından fazla veya uzun bile olsa açılıp altını göstermiyorsa meshe engel değildir. Içinde deri astarı olan bir mestin yüzü açılırsa veya delik, yırtık dikilmiş ise meshe engel değildir.


5. Mesh mestin üzerine yapılmalıdır. Mestlerin altına mesh edilmez.


6. Mestler üzerine yapılacak meshin farz miktarı, her ayağın ön tarafına rastlayan mestin üzerindeki el parmaklarının en küçüğü ile üç parmaklık yerdir. Meshin ayak parmaklarının ucundan yukarıya doğru yapılması sünnete uygun bir meshtir. Ancak mestin üzerine su dökmek, mesti sünger, bez gibi bir şeyle ıslatmak, mestin üstüne, enine olarak veya meshe mestin koncundan başlamak da yeterli olur. Ancak bu şekildeki meshetmeler sünnete uygun düşmez.


7. Mestler onikibin adım kadar peşpeşe yol yürünebilecek derecede dayanıklı ve sağlam olmalıdır.


8. Ayakların ön kısmında en az üç parmak miktarının mevcut olması şarttır.


9. Mestler bağlanmaksızın ayaklar üzerinde kendi başlarına durabilmelidir.


10. Mestler suyu altına geçirmemelidir.


11. Mestler, içindeki ayakları gösterecek şekilde şeffaf olmamalıdır (es-Serahsî, a.G.E., ı, 99-101; el-Kâsânî,

A.G.E., ı, 9-12; ibnü%27l-Hümâm, a.G.E., ı, 128-134; tahtâvî, hâşiye alâ merâkıl-Felâh, istanbul 1985, s. 103-105; el-Fetâva%27l-Hindiyye, bulak 1315, ı, 32-34).

Mesh süresi mukîm olanlar için bir gün bir gece, yolcular için ise üç gün üç gecedir. Meste niyyet şartı yoktur. Mestler üzerine mesh eller ıslak bir şekilde sağ el parmaklarının sağ mest, sol el parmaklarının sol mest üzerine yatırılıp ve parmakların araları açık bir şekilde mestin ucundan ayak bileğine doğru çekilmek suretiyle yapılması sünnete uygun olanıdır. Mesh süresi abdestin bozulduğu andan itibaren başlar. Meselâ öğle namazı vakti şartlarına uygun olarak mest giyilmiş ve abdest ikindi vakti bozulmuş ise müddet ikindiden itibaren başlar. Soğuktan ayağının donacağından korkan kimse mesh süresi dolsa bile meshetmeye devam eder. Abdestli iken mesh süresi dolan kişinin mestlerini çıkarıp sadece ayaklarını yıkaması yeterli olup yeniden abdest şartı yoktur. Mukîm iken mesh müddeti tamamlanmadan sefere çıkan kişi sefer süresi tabi olur. Seferde olan kişi bir gün bir gecelik süresi doldurur ve mukîm olursa mesh süresi dolmuştur. Mesh süresi dolduktan sonra yolculuğa çıkan kişi mestlerini çıkarır ve abdest alarak mestlerini yeniden giyer (es-Serahsî, a.G.E., ı, 98-99,103-104; el-Kâsânî, a.G.E., ı, 8-9; ibnü%27l-Hümam, a.G.E., 130-131; el-Fetâvâ%27l-Hindiyye, ı, 33-34, 36; molla hüsrev, dürerü%27l-Hukkâm, istanbul 1979, ı, 35; tahtâvî, a.G.E., s. 105).

Meshi bozan şeyler;

Abdesti bozan her şey meshi de bozar. Bu yüzden, süre henüz bitmemiş ise, yeniden alınacak abdestte mestlere veya sargılara yeniden mesh yapılır.


Aşağıdaki durumlardan dolayı da mesh bozulur:


1. Mesh süresinin dolması. Süre dolduğunda abdest yoksa mestler çıkarılıp yeni bir abdestle giyilir. Eğer kişi abdestli olduğu halde mesh süresi dolmuş ise sadece ayaklarını yıkar ve mestleri giyer.


2. Mestlerin birisinin veya ikisinin ayaktan çıkması. Birisi çıktığında diğerini de çıkarıp abdest veya abdestli ise ayakları yıkayıp tekrar giymek gerekir. Ayağın mestin koncuna kadar çıkması tamamen çıkması demektir.


3. Mest içinde ayaklardan birine çoğu ıslanacak şekilde su isabet etmiş olması.


4. Guslü gerektiren cünüplük ve hayız, nifas hali.


5. Ayak parmaklarının en küçüğü itibariyle 3 parmak sığacak kadar yırtığın meydana gelmesi (el-Kâsânî, a.G.E., ı, 12-13; ibnü%27l-Hümâm, a.G.E., ı, 134-135; molla hüsrev, a.G.E., ı, 37; tahtâvî, a.G.E., s. 105-107; el-Fetâvâ%27l-Hindiyye, ı, 34-35).


Şikayet Et