placeholder
"

Aziz Nesin Kitapları

" araması için 496 sonuç listeleniyor
Aziz Gol Kralı
KARGO BEDAVA
AzizGol Kralı
77,56 TL
Sepete Git
Hkitap Benim Delilerim
HkitapBenim Delilerim
Sepette İndirimli
73,60 TL
Sepete Git
Nesin Yayınevi Istanbul'un Halleri
Nesin YayıneviIstanbul'un Halleri
70 TL
Sepete Git
Hkitap Büyük Grev
HkitapBüyük Grev
Sepette İndirimli
70,61 TL
Sepete Git
Hkitap Bir Dokun Bin Dinle
HkitapBir Dokun Bin Dinle
Sepette İndirimli
69,61 TL
Sepete Git
Hkitap Bir Vicdan Davası
HkitapBir Vicdan Davası
Sepette İndirimli
69,61 TL
Sepete Git
Hkitap Gol Kralı
HkitapGol Kralı
Sepette İndirimli
69,61 TL
Sepete Git
Hkitap Zübük
HkitapZübük
Sepette İndirimli
70,08 TL
Sepete Git
Hkitap Biz Adam Olamayız
HkitapBiz Adam Olamayız
Sepette İndirimli
66,01 TL
Sepete Git
Aziz Zübük
HIZLI TESLİMAT
AzizZübük
59 TL
Sepete Git
Hkitap Insanlar Uyanıyor
HkitapInsanlar Uyanıyor
Sepette İndirimli
67,02 TL
Sepete Git
Hkitap Az Gittik Uz Gittik
HkitapAz Gittik Uz Gittik
Sepette İndirimli
63,96 TL
Sepete Git

Aziz Nesin Kitapları ile Gerçekleri Öğren

Pek çok türde eserler veren Aziz Nesin, roman türünde eserleriyle de beğeni kazanmıştır. Pek çok ödüle layık görülmüş ve mizah ağırlıklı toplumsal mesajlar vermiştir. Aziz Nesin Şimdiki Çocuklar Harika isimli romanında iki çocuğun karşılıklı mektuplaşmasını anlatmıştır. Şartlar yüzünden iki yakın arkadaş ayrılmış ve farklı şehirlerden mektuplaşmak durumunda kalmışlardır. Aziz Nesin Zübük romanında aynı zamanda Türk sinemasına uyarlanmıştır. Siyasal eleştiri niteliği taşır. Çıkarcı ve yalancı siyasetçileri ve düştükleri durumu anlatır.

Aziz Nesin Romanları

Aziz Nesin Romanları

Aziz Nesin Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz romanıyla da ismini duyurmayı başarmıştır. Toplum ve bürokrasinin çarpık yanlarını iğneleyici bir şekilde ortaya koymuştur. Aziz Nesin öyküleri ve tiyatro eserleri ile de ön plana çıkmış ve Aziz Nesin Gol Kralı Sait Hopsait eseri farklı kişiler tarafından oyunlaştırılmıştır. Gol Kralı hem oyun hem de film olarak okuyucularla birlikte seyircilere de sunulmuştur. Ele aldığı konularda toplumun farklı sorunlarına değinmiş ve bunları mizahi bir şekilde anlatmıştır. İğneleyici dili, özellikle romanlarında oldukça dikkat çekicidir. Oldukça fazla sayıda kitap yazmış olan Aziz Nesin’in roman türündeki eserlerini kolaylıkla görebilirsiniz. Geniş bir çeşitlilik sunan bu kitapların tümünü bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Aziz Nesin Hikayeleri

Aziz Nesin Hikayeleri

Yazmış olduğu eserlerin çoğu hikaye türünde olan Aziz Nesin, 37 hikaye kitabına sahiptir. Aziz Nesin Yedek Parça adlı eserinde traktör alan bir köylünün yedek parça sorununu işleyerek teknolojiyi yabancı ülkelerden almayı eleştirmiştir. Toplumun sorunlarını dikkat çekici örneklerle vererek oldukça fazla okuyucuya hitap etmiştir. Yine çok sevilen bir diğer öykü kitabı, Aziz Nesin Damda Deli Var adlı eserdir. Bu kitabın içinde toplam 29 farklı öykü bulunur. Damda Deli Var öyküsü de bunlardan biridir. Toplumsal ahmaklıklar, boş inançlar, çıkar peşinde koşan uyanıklıklar güldürürken ağlatacak şekilde anlatılmıştır. Aziz Nesin Deliler Boşandı hikaye kitabı da 25 öyküden oluşur ve Deliler Boşandı hikayesi bunlardan ilkidir. Bu öykülerde çoğunlukla sistem, devlet, devlet adamı, toplumsal kuralların eleştirisi vardır. Akıllı ve deliye dair sorgulama yapılmıştır. Aziz Nesin Biz Adam Olmayız adlı hikaye kitabında ise terbiyesizlik, saygısızlık gibi konulara değinmiştir. Okuyuculara iğneleyici ve ironik bir dile sunar. Aziz Nesin Nah Kalkınırız öykü kitabında 20 farklı hikaye yer alır. Her biri oldukça düşündürücüdür. Öykülerin her birinde ülkenin sosyo-ekonomik durumuna göndermeler vardır. Aziz Nesin Tek Yol, Aziz Nesin Sizin Memlekette Eşek Yok mu, Aziz Nesin Böyle Gitmez, Aziz Nesin Gol Kralı yazarın diğer kitaplarıdır.

Aziz Nesin Eserleri

Aziz Nesin Eserleri

Öykü, roman, anı, masal, gezi, oyun, şiir, mektup, konuşma, antoloji, deneme gibi hemen her türde sayısız esere sahiptir. Aziz Nesin tüm kitapları ile oldukça fazla okuyucuya ulaşmıştır. Daha çok mizah ağırlıklı bir dile sahiptir. Bu yüzden okuyuculara akıcı bir okuma imkanı verir. Okurken güldüren, güldürürken düşündüren ve mesaj veren kitaplar yazmıştır. İlk kitabını 1947’de çıkarmış ve Bir Sürgünün Anıları adını vermiştir. Aziz Nesin yazdığı kitaplarla oldukça fazla ödüle layık görülmüştür. Aziz Nesin’in tüm eserlerini bulabilirsiniz. Aziz Nesin kitap seti çeşitleri sayesinde birden fazla kitaba sahip olabilirsiniz. Roman, hikaye veya oyun setlerini bir arada satın alarak daha avantajlı alışveriş yapabilirsiniz. Eğer birden fazla hikayeyi tek bir kitapta okumak istiyorsanız Aziz Nesin’in öykü derlemeleri kitaplarını tercih edebilirsiniz. Aziz Nesin eserleri okuyucuların ilgisini çekmiş ve pek çok kitabı sinema filmine çekilmiştir. Kimi eserlerinde sade bir dil kullanan Aziz Nesin, kimilerinde daha abartılı cümlelere yer vermiştir. Eserlerinin konuları ve içeriklerini okuyup satın alabilirsiniz.