"

Bahçe Aydınlatması

" araması için 2019 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Bahçe Aydınlatması

Bahçelerinizde güvenlik, enerji tasarrufu ve dekorasyon amacıyla kullanabileceğiniz bahçe aydınlatma ürünleri, ürün çeşitliliği bakımından her ihtiyaca ve bütçeye uygun seçenekler sunmaktadır. Bahçe aydınlatması için kullanılan ürünler yağış, rüzgâr gibi mevsimsel ve çevresel dış faktörlere karşı dayanıklı malzemelerden üretilmiş olup uzun ömürlüdür. Elektrik kullanımı gerektirmeyen güneş enerjili, solar ürünler ile elektrik kullanımında en ekonomik LED ürünler, enerji tasarrufu sağlamaları sebebiyle tercih edilir. Her türlü dış mekân aydınlatmasında kullanabileceğiniz bahçe aydınlatma ürünlerine ‌Trendyol bahçe dekorasyonu kategorisinden ulaşabilir; bütçenize uygun fiyat ve kampanya seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Bahçe Aydınlatma Ürün Çeşitleri

Bahçe aydınlatmaları, kullanım alanı olarak geniş bir yelpazede ürün sunmaktadır. Hem işlevsellik hem de tasarım anlamında ihtiyaçlarınıza cevap verecek kadar çeşitlilik söz konusudur. Bahçe direkleri, fenerler, aplikler, duvar aydınlatmaları, set üstü aydınlatmalar ve yol aydınlatmaları olarak işlevsel özelliklerine göre gruplara ayrılan bahçe aydınlatmaları; klasik ve modern tasarımları, sayısız renk ve desen çeşitleriyle tarzınızı yansıtacak modellerden oluşur. 

Bahçe Aydınlatması Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bahçe aydınlatması satın alırken ürün seçimini doğru yapmanız önemlidir. Öncelikle hangi amaçla bahçe aydınlatması almak istiyorsanız buna karar vermelisiniz. Bahçelerinizdeki karanlık alanları aydınlatmak, güvenli hissetmek amacıyla bahçe aydınlatmaları arasından güçlü ışık veren bahçe ‌LED aydınlatma ürünleri ya da bahçe aydınlatma direkleri alternatiflerinden size uygun olanlarını seçebilirsiniz. Dekoratif amaçlı aydınlatma seçeneklerinde ise öncelikle nerelerde kullanmak istediğinizi belirlemeli, buna uygun alternatifler içerisinden seçimler yapmalısınız. Hangi amaçla kullanacak olursanız olun, genel olarak, alacağınız bahçe aydınlatmaları, binanızın mimari özellikleri ve bahçenizin genel yapısı ile bir bütün oluşturmalıdır. Aynı zamanda gece ışıl ışıl görüntülerinin yanında gündüz de şık ve güzel bir görüntü oluşturabilmeleri için renk ve model seçimlerinde bunu da göz önünde bulundurmalısınız.

Bahçe Aydınlatması Kullanım Alanları Nelerdir?

Bahçe aydınlatmaları; bahçeleriniz, teraslarınız, havuz başı, bina ve bahçe giriş kapılarınız, yollarınız, çim alanlarınız dâhil her alanda kullanılabilecek sayısız alternatiflerden oluşmaktadır.

 • Bahçe girişinden bina girişine kadar olan bölümde kapı girişleri ve yürüyüş yolunun aydınlatılmasında loş kalan alanlarda bahçe aydınlatmalarından faydalanabilirsiniz.
 • Bahçenizin tüm çevresinde, sınır çizgilerinde bahçe aydınlatma direkleri ile bahçenizin çevresini gece aydınlık hâle dönüştürebilirsiniz.
 • Binanızın dış cephesinde hem dekoratif hem güvenlik amaçlı hafif aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Bahçe duvar aydınlatma ürün çeşitlerinden duvarlarınızda dekoratif desenler oluşturabilir; binanızın dış cephesinde estetik bir hava yaratabilirsiniz.
 • Ağaçlarınıza asabileceğiniz renkli ve dekoratif fenerler, gece boyunca da bahçenizin ve ağaçlarınızın güzel görünmesini sağlar.
 • Balkonlarınızda, bahçelerdeki çardaklarda ve oturma gruplarınızda kullanabileceğiniz duvar aplikleri ve fenerler, akşamları dış mekân oturma alanlarınızı hem renkli hem güvenli bir hâle getirecektir.
 • Bahçelerinizde çiçeklerinizin etrafını çevirebileceğiniz, saksılarınızda kullanabileceğiniz renkli ve hafif ışıklı bahçe aydınlatmaları, hava karardığında çiçeklerinizin başka bir güzellikte görünmesini sağlar. 
 • Girişte bulunan merdivenleriniz varsa bu alanları aydınlatmak için kullanılabilecek bahçe aydınlatma seçenekleri de bulunmaktadır.
 • Bahçenizde bulunan bir havuzunuz varsa havuz çevresinde hem dekoratif bir hava hem aydınlık bir ortam oluşturan ‌LED aydınlatma ürünlerini kullanabilirsiniz.
 • Bahçenizde gündüz rahat gezebilmek için kullanılan yer döşemleri bulunan alanları, geceleri de rahatlıkla dolaşabilmek için bu alanlarda da yolunuzu belirleyecek güneş enerjili bahçe aydınlatma ya da solar bahçe aydınlatma ürünlerinden faydalanabilirsiniz.
 • Evinizin giriş kapısında karanlık bir alan varsa, bahçe aydınlatma aplikleri, bu sorunu çözmenizde yardımcı olacak bir alternatiftir.
 • Bahçe aydınlatma ürün çeşitleri içerisinde yer alan, aydınlatma özelliğinin yanında sivrisinekleri uzaklaştıran ürünleri de bahçenizde oturma alanlarında kullanabilirsiniz.

Bahçe aydınlatmaları için ‌Trendyol ‌online satış mağazasının uygun fiyat ve kampanyalarından faydalanabilirsiniz.