Cinsiyet
Renk
"

Bahçe Malzemeleri

" araması için 27783 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Bahçe Malzemeleri

Bahçeler; çeşitli bitkiler, renkli çiçeklerle çok güzel olsa da farklı dekoratif ve işlevsel bahçe malzemeleri ürünleriyle çok daha göz alıcı ve keyifli bir hâle geliyor. Düzenleme için kullanılan bahçe peyzaj malzemeleri; sulama, zemin kaplama, süsleme gibi pek çok amaca hizmet eden ürünlerle yaşam alanınızı zenginleştiriyor.

Bahçenizi Masalsı Görünüme Kavuşturan Aksesuarlar 

Yaşayan ve huzur veren mekânlar olarak bahçeler, bahçe düzenleme malzemeleri ile ortamda göz alıcı değişiklikler yaratıyor. Işık ve aydınlatma; görünümü doğrudan etkileyen; bitkilere estetik bir hava katan bahçe süsleme malzemeleri arasında bulunuyor. Özellikle dekoratif LED ışıklı, farklı tasarımlarda sunulan aydınlatmalar, bahçenize masalsı bir dokunuşta bulunuyor. Evin her köşesinde kullanılabilen; ancak, bitki süslemesi amaçlı kullanıldığında yeşilin huzurunu ikiye katlayan ışıklandırmalar, kalem pille çalışan modelleriyle öne çıkıyor ve farklı renklerde tercih ediliyor. Sarkıt saçak, kar taneleri, top dizileri gibi farklı şekillerdeki aydınlatmalar, aynı zamanda farklı uzunluklarda üretiliyor.

Bahçe peyzaj malzemeleri arasında ise ahşap çitlikler öne çıkıyor. Toprağa saplanarak kullanılan; belirli bir alanı çevrelemek ve dekore etmek amacıyla uygulanan çitler, genellikle saplama alanıyla beraber 40 cm yüksekliğindeki modellerle tercih ediliyor. Bahçe zemin kaplama malzemeleri arasında bulunan kaplama çim halı da yapay ama yeşil görünümlü bir alan düzenlemek isteyenlerin tercihi oluyor. Alanın büyüklüğüne göre siparişi verilebilen çim halı kaplama, yemyeşil bir görünüm sunuyor. 

Çiçeklerin En Güzel Giysileri Tasarım Saksı Modelleri

Bahçeler farklı köşelerine yerleştirilen estetik süs eşyaları ve minyatür bahçe malzemeleri ile çok daha sempatik bir görünüm kazanıyor. Bahçe süsleme malzemeleri arasında Afrika’nın samimi dokunuşlarını taşıyan etnik biblolar da bulunuyor. Bunun yanında çiçeklerinize konmuş bir kuş görüntüsünü izlemek hoşunuza giderse toprağa batırarak kullanabileceğiniz yapay kuş da çok sevimli duruyor. Doğal kuru gürgen dalları, yapay saz bitkileri de yine bahçe dekorasyonunda kullanabileceğiniz ürünlerden oluyor. Bahçe dekorasyon malzemeleri arasında oldukça önemli yere sahip olan bir ürün grubu da saksılar ve saksılıklar şeklinde öne çıkıyor. Üzeri farklı motiflerle işlenmiş olan, son derece kaliteli ve estetik duran seramik saksı modelleri, farklı bitkilere göre farklı boyutlarda sunuluyor. Seramik saksılar; küçük boyutlu, renkli ve desenli olan kaktüs saksıları olarak tercih edilirken, daha sade görünümlü, kenarları kıvrımlı ve işlemeli tasarımlar da göze çarpıyor. Seramik malzemenin dışında farklı malzemelerle üretilen saksılar da bahçe dekorasyonu için en çok tercih edilen ürün grupları arasında yer alıyor. Saksıların yanında saksı stantları da ahşap dokularıyla bitkilerin şık birer taşıyıcısı oluyor. Raflı sisteme sahip olan, zemine ya da duvara yerleştirilebilen ahşap saksılık modelleri, bahçenizle mükemmel bir uyum oluşturuyor.

Bahçe Sulama Malzemeleri ile Konforlu Bahçe Bakımı

Bahçelerin göz alıcı görünümünü sürekli kılmak için sulama işlemi, hayati önem taşıyor. Düzenli olarak yapılması gereken bahçe sulamasının konforlu ve işlevsel şekilde devam ettirilmesi için çeşitli bahçe sulama malzemeleri bulunuyor. Kadmium ve kurşun içermeyen malzemeden üretilen; rahat ve taşınabilir özelliğe sahip bahçe hortumları, farklı uzunluklarla sunuluyor; sulama işleminizi kolaylaştırıyor. Bunun yanında hortumun ucuna takılarak sprey şeklinde nazik sulamayı sağlayan sprey tabancası da en çok ihtiyaç duyulan ürünlerden oluyor. Özellikle büyük alanlarda önemli derecede kolaylık sağlayan bir bahçe sulama malzemesi de tekerlekli hortum toplama arabası olarak kendini gösteriyor. Bir ucu arabanın içine sabitlenerek uzatılan hortum, işiniz bittikten sonra sarma koluyla çok pratik bir şekilde sarılabiliyor ve çok kısa süre içinde hortum, arabanın içinde toplanıyor. Böylece bahçeniz, dağılmış hortum görüntüsünden kurtulup, daha estetik görünüyor.

İhtiyacınız olan her türlü bahçe malzemeleri ürününü Trendyol'un oto bahçe ve yapı market kategorisi üzerinden inceleyebilir; uygun fiyat seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.