"

Bahçe Sulama

" araması için 3088 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Bahçe Sulama

Bahçelerin yemyeşil ve bakımlı kalabilmesi için düzenli bahçe sulama oldukça önemli rol oynuyor. Bitki çeşidine göre her gün ya da düzenli aralıklarla yapılan sulama işleminin verimli ve konforlu olması da hem zamandan hem de emekten kazandırıyor. Bahçe sulama sistemleri içinde yer alan bahçe sulama hortumu, bahçe sulama fıskiyesi, sulama başlıkları gibi aparatlar bahçenin büyüklüğüne ve ihtiyaç duyduğu sisteme göre farklılık gösteriyor. Yağmurlama, sağanak, koni gibi farklı sulama şekillerine sahip olan sulama başlıkları ve fıskiyeler çok tercih edilirken hortum kategorisinde uzun ömürlü ve dayanıklı olanlar öne çıkıyor. Bahçe sulama aparatları ne kadar kaliteli ve uzun ömürlü olursa tüketici memnuniyeti de o kadar artıyor, bahçeler uzun ömürlü oluyor.

Farklı Büyüklükteki Bahçeler İçin Bahçe Sulama Hortumu

Bahçe sulama hortumu çeşitleri kendi aralarında farklı özelliklerde sunuluyor. Kadmiyum ve kurşun içermeyen sulama hortumları aynı zamanda içme suyuna uygun olarak üretiliyor. Sağlığa zararlı herhangi bir madde barındırmayan bu hortumlar direkt olarak içme suyunuzun kanalları olabiliyor. Silikonlu olan hortumlar bahçenin ya da sulama alanınızın büyüklüğüne göre farklı uzunluklarda sunuluyor. Darbe dayanımı yüksek malzemeden üretilen hortumlar hava şartlarına ve aşınmalara karşı dayanıklı olup yüksek esneklik özelliğiyle öne çıkıyor. Yaz mevsiminde güneşe maruz kalmaktan dolayı meydana gelen deformasyonlar görülmüyor. Bahçelerin yanı sıra tarlalar, inşaatlar gibi sulama ihtiyacının olduğu her yerde kullanılabiliyor. Örgülü bahçe sulama hortumu çeşitleri ise yüksek esneklik özelliğiyle öne çıkıyor. Çapraz dokunmuş tekstil takviyesi sayesinde yüksek performans gösteren hortumlar, rahat ve taşınabilir olması özellikleriyle her alanda uzun süre kullanılabiliyor. Türk  Standartları Enstitüsü tarafından da onaylanan hortumlar çok tercih edilen modellerden oluyor. Spiralli yıkama hortumları ise uzayan yapısıyla bahçeleri olduğu kadar otomobilleri, tekneleri yıkarken de kullanılıyor. Yüksek kalite standartlarına sahip olan spiral bahçe sulama hortumu sabit aparatıyla; sağanak, koni, sis, merkezi, düz, jet, duş gibi farklı tiplerde fışkırtma seçeneklerine sahip. Tetik basıncını ayarlayan arka tabancası, konfor sağlayan yumuşak ve ergonomik sapı ile hortumlar çok tercih edilenler arasında yer alıyor. 

Kontrollü Sulama İçin Bahçe Sulama Fıskiyesi ve Sulama Başlıkları

Bahçe sulama aparatları arasında yer alan bahçe sulama başlıkları da konforlu bahçe sulama işlemleri için kullanılan ürünlerden. Başlıklar ihtiyaca göre birbirinden farklı sulama seçeneklerine sahip. Yağmurlama, yumuşak sprey, sprey jeti, duş, sis gibi 8 farklı püskürtme seçeneği bulunan başlıklar, akış kontrol ve sabitleme imkanıyla kontrolü size bırakıyor. Alüminyum malzemesiyle uzun ömürlü bir yapıya sahip olan ürünler bitkiler için en önemli yardımcılardan. Yağmurlama ve jet tabanca olarak da sunulan başlık çeşitleri su akışının sezgisel düzenlemesini sağlıyor. Safetouch sistemi konforlu ve ergonomik bir tutuş sunarak ürünü hasarlara karşı koruyor. Tabanca aynı zamanda sabit bir yere asılabiliyor. Bahçe sulama fıskiyesi ise düzenli sulama için diğer gerekliliklerden oluyor. Plastik ayarlı otomatik bahçe sulama fıskiye çeşitleri bahçenizde duraklatarak sulama yapmanıza izin veriyor. Su israfını önleyerek dengeli ve düzenli sulama için ideal olan ayarlı fıskiye çeşitleri, 0 - 360 derece arası ayarlanabilir su püskürtme mekanizmasına sahip. Üç kollu, tablalı, kazıklı dönerli yapıdaki yağmurlama fıskiyesi ise ergonomik üçgen tabanı ile mükemmel bir yüzey sulaması yapıyor. Yağmurlama alanını ayarlamak için üzerinde okunaklı işaretleri de bulunan fıskiye, toprağınızda yağmur etkisi yaratarak sizi yormadan her yerin mis gibi toprak kokmasını sağlıyor.

İhtiyacınız olan tüm bahçe sulama ürünlerine Trendyol'un ayrıcalıklı fiyatlarla sunduğu bahçe malzemeleri kategorisi üzerinden erişebilirsiniz.