"

Balenli Sütyen

" araması için 19052 sonuç listeleniyor

Balenli Sütyen ile Her Zaman Daha Çekici

Kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir iç giyim ürünü olan balenli sütyeni diğer sütyenlerden ayıran temel fark, göğüslerin alt kısmında yuvarlak şekilde iki adet tel veya plastik olmasıdır. Bunun amacı, sütyenlerin daha uzun süre kullanılmasını sağlamak ve göğüsleri daha iyi bir şekilde kavramasıdır. Bu balen desteği sayesinde, göğüs sarkması ve göğüs şeklinde oluşan bozukluklar en aza indirgenir. Aynı zamanda, sütyenlerin şekli de uzun süre kendini korur ve kendini bırakmaz. Kimi ürünlerde balen, teller konularak yapılırken kimi ürünlerde de plastik konularak gerçekleştirilir. Özellikle artan teknoloji ile birlikte, tellerin yerini plastiklerin aldığını söylemek de mümkün. Vücuda ve göğüs kafesine daha az baskı yaptığı için tercih edilme oranı gün geçtikçe artmaktadır. Ergenlik sonrası kullanılmaya başlanması tavsiye edilmektedir. Bunun nedeni göğüs gelişiminin, herhangi bir etken olmadan kendiliğinden devam etmesidir. Balenli sütyen tercih edilirken, çok sert maddelerden yapılmış ürünlerden uzak durulmalı, daha yumuşak ve birkaç kat olan ürünler tercih edilmelidir. Aksi takdirde fazla baskı yapıp nefes alma üzerinde bir etki yapabilir. Aynı zamanda, kullanılan malzemenin kalitesi de önemlidir. Zira balenler iyice gizlenmeli, kumaştan çıkmamalıdır. Yoksa cilde batarak rahatsız edebilirler. Her model için balenli sütyen seçeneği mevcuttur. Günlük hayatta da özel davetlerde de rahat şekilde kullanılmak için tasarlanan balenler, hem duruş konusunda kolaylık sağlıyor, hem de göğüs şekillendirme konusunda kişiye yardım ediyor. Gün içinde uzun saatlerce kullanılabilen balenli sütyenlerin, geceleri çıkarılmasının sağlık açısından daha yararlı olduğu söyleniyor. Askılı askısız, her tür modelde kullanılan balenler, özellikle straplez modellerde daha rahat bir kavrayış sağlayarak, gün boyu konforlu şekilde hareket etme imkânı sunuyor. Her beden ve göğüs ölçüsü düşünülerek hazırlanan birçok farklı model ve seçenek bulunuyor. Balen sayesinde, toparlayıcı etki sağladığı için birçok kadın tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Birçok farklı kumaştan üretilen modellerde balen kullanımı sıklıkla görülmektedir. Özellikle bu ürünleri, daha şekilli ve dik göğüslere sahip olmak isteyen kadınlar da tercih ediyor. Balenli sütyen kullananlar tarafından yapılan yorumlar, genellikle sağladığı dolgunluk ve kavrama açısından memnun oldukları yönünde. Sütyenin şeklinin uzun süre formunu koruması ise, kullanıcılar için başka bir artı oluyor.

Balenli Sütyen Modelleri

Balenli Sütyen Modelleri

Balenli sütyen ürünleri birçok farklı modelde ve şekilde tasarlanıyor. En çok tercih edilenler arasında olan dolgusuz balenli sütyendir. Bunun nedeni, hâlihazırda balenin sağladığı dolgunluk ve diklik olduğu için ekstra bir dolgu istenmiyor oluşudur. Bu şekilde günlük kullanımda oldukça rahat bir kullanım sunuyor. Aynı görevi gören desteksiz balenli sütyen de sık tercih edilen modeller arasında. Günlük hayatta olduğu kadar özel günlerde de tercih edilen bu iki model, daha doğal bir görünüm isteyen kadınlar için ilk sıralarda yer alıyor. Oldukça revaçta olan başka bir model ise balenli bralet sütyen. Hem rahat bir kullanım sunuyor, hem de tasarımı ile göze hitap ediyorlar. Birçok farklı renkte ve dizaynda tasarlanan bralet modeller, özellikle yaz aylarında çok tercih ediliyor. Genellikle önden ip detayları olan bu modellerin, kısa tişörtlerle, gömlekler veya v yaka üstler ile kullanıldığı çok sık görülüyor. Özel günlerde de tercih edilen bu modeller, şık bir görüntü sunmakla birlikte genellikle desteksiz ya da hafif destekli olarak tasarlandıkları için konfor da sağlıyor. Normal askılı modellerin yanı sıra, daha rahat bir kullanım sunmak amacı ile tasarlanan kalın askılı balenli sütyen modelleri de mevcut. Kalın askıya sahip olması nedeni ile daha çok kış aylarında tercih edilse de, uygun kıyafetler ile her mevsim tercih edilen ürünler arasında. Aynı zamanda, özellikle yaz aylarında en çok tercih edilen modellerden biri olan balenli straplez sütyen, özel günlerde ve davetlerde de kurtarıcı olarak görülüyor. Askılı modeller arasında da, askılar çıkartılıp straplez şeklinde kullanılabilen ürünler olsa da, tamamen straplez olarak üretilmiş olan modeller de var. Omzu açık kıyafetler giyildiğinde veya çapraz şekilde gelen üstler giyildiğinde tercih edilen bu modellerin, kişinin vücuduna tam oturması gerekiyor. Askı desteği olmadığı için, göğüsleri tamamen sarması, kullanılan süre zarfı içinde kişiye rahatlık sağlamak amacı ile düşünülüyor. Bu modellerin yanı sıra, göğüslerini daha dik ve şekilli göstermek isteyen kadınların yoğun olarak tercih ettiği bir model olan destekli balenli sütyen modeli de birçok seçenek sunuyor. Özellikle dekolteli bir kıyafet giyinildiği zaman daha çok tercih edilen bu modeller, göğüslerin daha dolgun gözükmesine yardımcı oluyor. Buna ek olarak, toparlayıcı balenli sütyen modelleri de hemen hemen aynı işlevi görmektedir. Kişiyi rahatsız etmeyecek düzeyde pedler ve destekler konularak tasarlanan bu modellerin amacı, göğüslerin daha yuvarlak ve kalkık şekilde görünmesini sağlamaktır.

Farklı Kumaşlarda Balenli Sütyen

Farklı Kumaşlarda Balenli Sütyen

Balenli sütyenler, modellerde olduğu kadar üretilen malzemelerde ve kullanılan materyal ve kumaşlarda da birçok faklı seçeneğe sahiplerdir. En sık rastlanılanlar arasında pamuklu balenli sütyen bulunmaktadır. Hem doğal oluşu, hem de rahat bir kullanım sağlaması sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir. Her mevsim rahat bir şekilde kullanıldığı için, terletme gibi bir problem yaratmamaktadır. Günlük kullanımda yoğun şekilde tercih edilirler. Hem kıyafetlerin altından iz yapmadıkları için, hem de sade tasarımları ile kolaylık sağladıkları için rağbet görmektedirler. Özellikle tişörtlerin içine veya bazen spor yaparken de tercih edilen bir model ise penye balenli sütyen modelleridir. Hafifliği ile kişiyi rahatsız etmeyen ve konforlu bir kullanım imkânı sunan bu ürünler, her yaşta kadının tercih ettiği modellerden biridir. Yumuşak bir kumaş yapısı olması nedeni ile yaşı ilerlemiş olan kadınlar tarafından da sıklıkla tercih edilirler. Örneğin; yeni doğum yapmış anneler de, bebeklerini emzirirken çoğunlukla penye sütyenleri tercih etmektedir. Dar kıyafetlerde de sık tercih edilmelerinin sebebi, iz yapmamaları ve kıyafetten belli olmamalarıdır. Ayrıca penye oldukları için, göğüsleri kavrayışları da daha kolay olmaktadır. Özellikle bralet modellerde göze çarpan balenli dantelli sütyen modelleri, giderek artmaktadır. Özellikle genç yetişkinler tarafından daha çok tercih edilen bu modeller, hem estetik olarak göze çarpmakta, hem de daha hareketli ve yenilikçi bir tasarım ortaya koymaktadır. Tamamı dantelden oluşan modeller olduğu gibi, göğüs kısımları pamuk olup, yanları dantel olan modeller de vardır. Aynı şekilde, içi pamuk kumaş olup, ek bir dantel kat olan modeller veya askı kısımları ile birlikte tamamen dantelden tasarlanan sütyenler de bulunuyor. Desenli şekilde dikilen dantel eklemeler de sütyene başka bir hava katıyor. Dantelli balenli sütyen modelleri, hemen hemen her renkte üretilmekte olup göğüs kısmı farklı şekillerde tasarlanabilmektedir. Üçgen modeller, düz yani balkonet şeklinde adlandırılan modeller, tişört sütyenleri ve braletlerde bu detaylar görülmektedir.

Diğer bir model ise balenli transparan sütyen modelleridir. Özellikle özel günler için fazlasıyla rağbet gören bu ürünler, tamamen transparan olarak üretildiği gibi, göğüs kısmı hariç kalan kısımlar transparan şekilde de üretilmektedir. Eklenen baskılar ile göğüs ucunu kapatıp, diğer kısımları transparan tül olarak tasarlanan ürünler de dikkat çekiyor. Hemen hemen birçok üründe olduğu gibi, balenli sütyen modelleri arasında da en çok göze çarpan renkler beyaz, ten rengi, siyah ve gridir. Öncelik kullanım rahatlığı, kıyafete uygunluğu ve kıyafetten belli olup olmaması gibi konular olduğu için bu temel renkler, her yıl ve her sezon çok sık tercih edilmektedir. Her kıyafet ile rahatça kullanılabilen ve açık renk kıyafetlerde bile belli olmayan ten rengi, daha çok yaz aylarında tercih edilen beyaz ve her dönem tercih edilme oranı yüksek olan siyah, bu renklerden sadece birkaçıdır. Fakat bunların yanı sıra, artan modeller ile birlikte renk çeşitliliği de artmış ve kişiler farklı renkleri de oldukça sık tercih etmeye başlamıştır. Örneğin; özellikle dantelli modellerde göze çarpan kırmızı, bordo, mor gibi renkler oldukça dikkat çekiyor. Straplez modellerde ise çoğu kadının dolabında bulunan beyaz, krem ve siyah renkleri listenin başını çekiyor. Balenli olmasının sağladığı bu yarar sonucu uzun zaman kullanılabilen bu ürünler, temel modellerde ve temel renklerde her sezon alıcı buluyor. Hem düz renk olarak, hem de dantel veya desenli şekillerde yeşil, mavi, lacivert, pembe, turuncu ve sarı gibi birçok farklı renkte ürün bulmak mümkün. Her yaştan kadına hitap eden desenler de tasarlanıp üretime geçiliyor. Meyve desenleri, geometrik desenler, çizimler, hayvan desenleri gibi pek çok türde baskı görebilirsiniz. Özellikle spor yaparken daha fazla tercih edilen tişört sütyeni modellerinde görülen, yazılı sütyenler oldukça revaçta. Tamamen aynı renkte üretildiği gibi, askıları farklı, göğüs kısmı farklı renkte tasarlanan sütyenler de dikkat çekmeye devam ediyor. Ayrı bir eğlence katan bu ürünlere ek olarak, çizgi film karakterleri ve hayvan resimleri ile de iç çamaşırı konusunu daha da zevkli bir noktaya getirebilirsiniz. Tüketiciye kimi zaman paket halinde ikili veya üçlü şekilde sunulan bu ürünleri, tekli şekilde de tercih edebilirsiniz. Bazı modellerde, tek renkli olan ürünlere farklı bir hava katmak amacı ile toka, zincir ve zımba gibi ufak detaylar eklenebilmektedir. Farklı sütyen askıları kullanarak daha dikkat çekici bir görünüm de sağlayabilirsiniz. Bu model ve renklerin dışında, saten kumaştan üretilen ürünler de bulunmaktadır. Bu ürünler genellikle temel renklerde olup, bazen gelin koleksiyonlarında bazen de tekli olarak sunulabilmektedir.

Balenli Sütyen Birçok Kıyafete Uygun

Balenli Sütyen Birçok Kıyafete Uygun

Sunulan bu geniş model yelpazesine ek olarak, kullanacağınız kıyafetlere özgü olarak da farklı kombinasyonlar ile değiştirebileceğiniz ürünler bulunmaktadır. Örneğin; boyundan geçen veya boyundan bağlamalı kıyafetler ile kullanırken, straplez sütyen kullanmak istemediğinizde, askılardan sadece birini boyundan geçer şekilde kullanarak kıyafetinize uyum sağlayabilirsiniz. Genellikle sporcu atleti tarzı ürünlerde kullanılan arkası çapraz modellerde, askıları çapraz şekilde takarak, askıların görünmesini engelleyebilirsiniz. Dekolte kıyafetlere uygun olarak, daha derin bir kesim ile üretilmiş olan balenli sütyenleri kullanarak, hem göğüslerinizin daha şekilli ve dolgun görünmesini sağlayıp, hem de kıyafetinizden belli olma derdinden uzaklaşmış olursunuz. Günlük kullanımlarda büyük rahatlık sağlayan toparlayıcı balenli sütyen modelleri, özellikle salaş kıyafetlerinizde veya hızlı hareketlerinizde göğüslerinizi daha sabit tutan bir kavrayış sağlayarak size kolaylık sunuyor. Özel günler ve davetler için ayrı, günlük kullanım için ayrı materyaller düşünülerek tasarlanan bu ürünler, kişiye geniş bir yelpaze sunuyor. Her amaç ve konsept için temel amaç kişiyi rahat ettirmektir. Bunun yanı sıra günlük kullanım için üretilen balenli sütyenler oldukça yumuşak bir yapıya sahip olup, genellikle pamuk tercih edilerek üretilmektedir. Bunun nedeni, kişinin gün boyu rahat hissetmesi ve herhangi bir baskı durumunun yaşanmamasıdır. Daha özel günler için veya herhangi bir davet ve etkinlik için kullanılacak olan ürünler ise, daha kalıpsal bir formda üretilmiş olup, giyilen kıyafetin bedene en iyi şekilde oturmasını ve kıyafetin kendini göstermesini sağlamaktadır. Hem uzun, hem de kısa formlarda üretilen balenli sütyenler, kullanılacak olan kıyafete göre tercih edilebilir. Genellikle kilosu daha fazla olan kişiler, uzun formda ve toparlayıcı özelliği olan ürünler tercih ederek, daha sıkı bir görünüm ortaya koyuyorlar. Gün geçtikçe sık görülen şekilde, kısa üstlerin içine giyilen uzun formdaki sütyenler, farklı ve trend bir görünüm ortaya koymaktadır.

Aynı zamanda, sütyenin gözükmemesini isteyen kişiler de kısa boyda üretilen sütyenleri tercih edebilirler. Sırt dekolteli kıyafet giyecek olan kişiler düşünülerek üretilen ürünler de bulunuyor. Kopça kısmının gözükmesini istemeyenler için, şeffaf kopçalar geliştirilerek bir çözüm sunuluyor. Aynı şekilde sırt kısmını şeffaf şekilde destekleyen şeritlere ek olarak, kopçasının önde olduğu modeller de mevcut. Hitap ettiği kesimin çok geniş olması nedeni ile yüzlerce farklı modelde ve şekilde tasarlanan balenli sütyenler, renk ve özellikleri ile de çok çeşitlilik sağlıyor. Temel özellikleri göğüsleri daha şekilli ve dik tutmak olsa da, göğüslere verdiği destek ile kıyafetlerin vücutla daha iyi bir şekilde bütünleşmesini de sağlıyorlar. Kullanılan balenlerin yapıldığı materyal, sütyenin kendisinde kullanılan kumaş, askıların dayanıklılığı, kopçanın sağlamlılığı gibi birçok farklı konunun etkisi olduğu için balenli sütyenler hakkında kesin bir fiyattan bahsedilemiyor. Elbette daha uzun süreli kullanılmak istenen sütyenler tercih edilecekse, kişi dayanıklılığa ve rahat olup olmamasına bakıyor. Bu gibi özellikler de, fiyatlar arasındaki değişikliğin sebebini gayet iyi şekilde açıklıyor. Balenli sütyen özellikleri değiştikçe, fiyat skalası da değişmektedir. Bazı sütyenler tek bir özellik sağlarken, bazı sütyenler birçok özelliği bir araya getirerek tasarlanmaktadır. Örneğin; sert bir kumaştan yapılan ve çok da dayanıklı olmayan bir baleni bulunan sütyen ile, daha yumuşak pedler eklenerek ve çift katlı şekilde tasarlanan, ayrıca daha sağlam bir baleni olan sütyen arasındaki fark hem kullanırken fark edilecek, hem de bu fiyatlara da yansıyacaktır. Özellikle iç giyim konusunda uzmanlar tarafından da söylenildiği şekilde, olabildiğince sağlıklı ve hijyenik materyallerden oluşan parçaları tercih etmek önemlidir. Kişiler, önce sağlıklarını düşünerek hareket etmeli, buna göre kullanışlılığını göz önünde bulundurarak model seçmelilerdir. Günümüzde moda ve teknolojinin de gelişmesi ile artan seçenek sayısı sayesinde, artık her bütçeye uygun sütyen bulmak mümkün. Kişiler, takım halinde satılan ürünleri takip edip, tercihlerini bu şekilde kullanabiliyorlar. Böylece aynı zamanda birden fazla ürünü de denemiş oluyorlar. Bilinçli bir şekilde hareket ederek, ürünün rahatlığı konusunda karar vermek ve kullanılabilecek olan kıyafetler ve yerler düşünülerek adım atılmalıdır. Her yeni eklenen özellik ve yeni oluşturulan model, fiyat skalasını genişletmekte ve alıcılara daha geniş bir seçenek havuzu sunmaktadır. Her model, kendi içinde farklı fiyatlandırmalara sahip olduğu gibi, kullanılan kumaş ve ürünün rengi de bu fiyatlandırma üzerinde etkili olmaktadır. Örneğin; günlük kullanım için tasarlanan bir ürün ile daha farklı detaylar eklenerek tasarlanmış bir ürünün fiyat kategorileri farklı olabilir. Bedeninize ve ihtiyacınıza uygun balenli sütyen modellerine Trendyol’dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.