"

Barbie

" araması için 1117 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Barbie

Barbie Bebek

Portatif Barbie Bebek Evi

Çok uzun yıllardır oyuncak sektörünün değişmeyen oyuncaklarından bir tanesi olan Barbie bebek yıllardır kız çocuklarının vazgeçilmezidir. Ölçüleri belirli olan bu Barbie bebek ailesine yıllar geçtikçe yeni ürünler katılmıştır. Oyuncak sektörünün karakteri zamanla değişse de Barbie bebek değişmeyen kahramanlardan bir tanesidir. Çocukların dünyasının renkli olması oyuncaklarda da yenilikler getirilmesine sebep olmaktadır. Zamanında oynanan evcilik oyunları günümüz yaşam koşullarında azalmıştır. Bu nedenle çocukların kendi güvenli ortamlarında rahatça oynayabilmeleri için her türlü oyuncak üretilmeye başlanmıştır. Barbie evi de bunlardan bir tanesidir. İçerisine birçok ürün bulunan bu evler oldukça ilgi görmektedir. Çoklu katlarda olabilen evler, parçalar arttıkça evi zenginleştirebilecek özellikler ile donanmaktadır. Genel olarak ürünler pastel renklidir. Evlerin güzel olmasının yanı sıra sağlıklı ve çevreye uyumlu olması da oldukça önemlidir. Çocuklar söz konusu olduğunda hem ebeveynler hem de markalar çok daha hassas davranmaktadır. Barbie bebek evi portatif yapılıdır. Kız çocukları bu evlere bayılmaktadır. Taşınabilir olması da artılarından bir tanesidir. Böylece çocuklar evden farklı yerlerde de oyun oynayacakları zaman bu bebekleri gezdirebilir. Çocuklar bu evlerde yeni odalar kurdukları için hayal güçlerinde de büyük bir artış gözlenmektedir. Barbie portatif evi doğum günü, karne hediyesi gibi özel günlerde tercih edilebilecek en güzel çocuk hediyelerinden de bir tanesidir. Bu portatif ev yapılırken ilk kattan başlanılmakta ve kapıdan, duvara her yapı çocuk tarafından yapılabilmektedir. Garajdan, mutfağa, yatak odasından, oturma odalarına kadar her ekipman set içerisinde yer almaktadır. Tasarımlarında iki katlı ya da daha çok katlı evler bulunmaktadır. Çocuklar günlük hayatlarında gördükleri alanları buraya yansıtabildikleri için eğlenirken öğreniyorlar. Set içerisinde yalnızca minyatür ev araç ve gereçleri yok. Aynı zamanda Barbie bebek aksesuarları da bulunmaktadır. Paylaşım açısından da oyuncağın önemi büyüktür. Bu bebek evleri kardeş, arkadaş gibi farklı çocuklar ile oynamaya imkan vermektedir. Dolayısıyla çocuklar paylaşmayı öğrenmektedir. Bu gelişimleri için en büyük katkılardan bir tanesidir. Bebek evleri 2 yaşından13 yaşına kadar çocukların oynayabilmeleri için uygundur. Küçük yaşta çocukların ev kurmalarında anne ya da babanın yardımcı olması gerekmektedir. Kurma kısmı küçük bir çocuk için karmaşık olabilmektedir. Evin kurulumu çocukla birlikte yapıldığında anne, baba ve çocuk eğlenceli vakit geçirerek kurulumu da bir oyuna çevirebilir. Barbie evleri günümüz teknolojisinin oyuncak sektörüne yansımış olan en güzel örneklerinden bir tanesidir.

En Güzel Barbie Bebek Oyuncakları

60’lı yıllardan itibaren dünyanın en sevilen oyuncaklarından olan Barbie oyuncakları özellikle kız çocukları tarafından sevilen ve ilgi gören oyuncaklar arasında yer almaktadır. Nesilden nesile aktarılıyor demek yanlış olmaz. Çocukların hayal güçlerini geliştirebilecekleri birçok oyuncak bulunmaktadır. Barbie bebek oyuncakları içerisinde yalnızca bebek değil bin bir çeşit aksesuar da bulunmaktadır. Ev, araba, köpek, çanta, takılar, tarak, kıyafetler akla gelebilecek günlük hayatta ne varsa neredeyse hepsi Barbie oyuncaklarında yansıtılmıştır. Küçük yaşta çocuklara Barbie oyuncak alınırken bu aksesuarlara dikkat etmek gerekmektedir. Küçük yaşta çocuklar küçük objeleri ağızlarına götürmek isterler. Yutma tehlikesine karşın bu objelerin çocuk büyüyene kadar kaldırılması tavsiye edilmektedir. Barbie oyuncakları çocukların sadece eğlenmelerine değil aynı zamanda eğlenirken öğrenmelerine de yardımcı olmaktadır. Birçok oyuncak ince motor becerilerinin gelişmesinde önemli rol oynamaktadır. Spor malzemeleri bulunan Barbie oyuncakları ile çocuklar spor yapmaya karşı daha çok ilgi duyuyor. Masal kahramanlarından ilham alınan Barbie oyuncak bebek figürleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda hem spor giyinen hem de daha klasik giyinen bebekler bulunmaktadır. Çocuklar günlük hayatta gördükleri her şeyi bu bebeklerde de görmektedir. Doktor korkusu olan bir çocuğun doktor korkusunu yenmesi için doktor seti Barbie oyuncakları satın alınabilir. Hayvanlardan korkan ya da evcil hayvanları daha çok sevmesi istenen çocuklar için köpek tuvalet eğitimi öğreten Barbie oyuncakları tercih edilebilir. Bu setler taşınabilir oldukları için parkta, kreşte, bahçede, yazlıkta, kumsalda, tatilde her yerde çocuklar oyun setlerini de yanlarında götürebilir ve orada tanışacağı arkadaşlar ile Barbie oyuncaklarıyla oynayabilir. Barbie bebeklerde farklı ten rengine, saç rengine ve göz rengine sahip olanlar bulunmaktadır. Böylece çocuk farklı fiziksel özelliklere sahip bebekler ile tanışabilir. Ya da çocuk ile benzer özelliklere sahip bir Barbie bebek hediye alınarak çocuğun bebeği daha çok sevmesi sağlanabilir. Kız çocukları için Barbie bebeklerin her zaman farklı bir yeri bulunmaktadır. Günümüzde bir kız çocuğu Barbie bebeği ile oynarken, annesi, hatta anneannesi bile kendi çocukluğuna gitmekte ve kendi anılarını hatırlayabilmektedir. Barbie bebekler çok eski dönemlerden beri oldukları için nesilden nesile aktarılabilen nadir oyuncaklar arasında yer almaktadır.

Gerçek Hayattan Kesitlerin Yer Aldığı Barbie Bebek Setleri

Küçük kız çocuklarının oyun dünyasında önemli bir yere sahip olan Barbie, sürekli çıkarttığı yeni model bebekler ve aksesuarlar ile modası hiç geçmeyen oyuncaklar listesinde yer almaktadır. Kız çocuklarının en sevdikleri bebekler arasında yer alan Barbie bebeklerin de yeni ürünleri piyasaya çıkmaktadır. Eklemli Barbie bu ürünlerden bir tanesidir. Eklemli olması sebebi ile bebek ile istenilen her hareket yapılabilmektedir. Aynı zamanda Barbie eklemli bebek hareket sınırı olmadığı için kolu, bacağı kopmamakta ve özellikle küçük çocuklar için herhangi bir tehlike oluşturmamaktadır. Barbie bebekleri çocuklar televizyonlarda da gördükleri için, televizyonda gördüğü bir karaktere dokunmak ve onunla oynamak çocuklar için daha eğlenceli bir hal almaktadır. Aynı zamanda bu bebeklere kıyafet giydirmek, arabaya bindirip gezdirmek, saçlarını tarayıp yapmak, yemek yedirmek, uyutmak gibi oyunlar oynamak çocukların hem duygusal hem de sosyal anlamda gelişmelerine katkı sağlamaktadır. Kız çocuklarının en önemli rol modeli anneleri oldukları için, annelerinin kendileri için yaptıkları şeyleri bebeklere uygulamak hoşlarına gitmektedir. Gerçek hayattan kesitleri canlandırdıkları için çocukların gerçek hayata hazırlık yapmaları için de Barbie bebekler en güzel oyuncaklardan bir tanesidir. Gerçek hayatı oynayan çocukların kendi kimliklerini kazanmaları ve karakterlerini oturtmaları çok daha kolay olmaktadır. Bu nedenle bu tür oyunlar çocukların gelişimine önemli katkılar sağlamaktadır. Günlük hayatın her kesitinden bir parçanın bulunabileceği Barbie bebek setlerinde hamile Barbie bebek ürünleri de bulunmaktadır. Bu bebeğin karnının açıldığında içinde bebek çıkmaktadır. Anne karnına bebek geri koyulabilmektedir. Çocuklar bu şekilde doğum olayının oyununu tekrar tekrar oynayabilmektedir. Çocuk bu bebekler ile çok farklı oyunlar oynayabilmektedir. Anne bebek oyunu oynayan çocukların hamile Barbie’den doğan bebeği annesinin gezdirebilmesi için Barbie bebek arabası da bulunmaktadır. Oldukça tatlı bir ürün olan bu bebek arabası gerçek bebek arabalarının birebir minyatürüdür. Altındaki sepetinden, pusetine kadar, tekerleklerinden, tutulacak yerine kadar her detayı gerçek bir bebek arabasından esinlenerek yapılmıştır. Özellikle kardeşi doğacak olan kız çocuklarına böyle bir oyuncak seti alınarak, yeni doğacak bebek ile evde ne gibi değişiklikler olacağı, onunla neler yapabileceği konusunda da bilgilendirilmiş olunabilir.

Hareket Edebilen ve Spor Yapabilen Barbie Bebekler

Barbie oyuncak ve aksesuarlar ne kadar çok olursa olsun Barbie bebekler her zaman bir adım önde olmaktadır. Çocukların en çok dikkatini çeken ve bu markayı sevmesini sağlayan bebeklerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Barbie deniz kızı da bu bebeklerden bir tanesidir. Prenses olan bebek aynı zamanda deniz kızına dönüşebilmektedir. İster normal bir bebek olarak ister deniz kızı olarak kullanılabilecek olan deniz kızı Barbie pembe ve mor renkler ağırlıklı olarak tasarlamış kıyafetlere sahiptir. Deniz kızına dönüştükten sonra ise mavi renkli kıyafetler giydirilmektedir. Mavi kolyesi, yıldızları, parlayan ayakları ve yüzgeçli bir kuyruğu bulunmaktadır. Genel olarak set halinde satılan deniz kızı Barbie seti içerisinde hem normal kıyafetler hem de kuyruk bulunmaktadır. Hareketli Barbie bebeklerin ise 22 adet eklemi bulunmaktadır. Bu eklemler; üst kollarda, dirseklerde, boyunda, bileklerde, kalçalarda, üst bacaklarda, gövdelerde, dizlerde ve ayak bileklerindedir. Eklemler sayesinde inanılmaz hareketler yapabilen bebekler oyun içerisinde bisiklete de binebilir, bağdaş kurup oturabilir de. Aynı zamanda jimnastikçi Barbie bebeklerde eklemli bebeklerden oluşmaktadır. Bebeğin jimnastik hareketlerini yapabilmesi için eklemlerin hareket edebilmesi gerekmektedir. Çocuk tarafından yönlendirilen bebekler mükemmel hareketler ile hiçbir zarar görmeden her şekle girebilmektedir. Hareketli olan Barbie bebekleri de set halinde satılmakta ve konsepte göre içerisinde ekipmanlar ve kıyafetler bulunmaktadır. Gerçekçi hareketler yapabilen bu bebekler, gerçeğe daha yakın oldukları için çocukların dikkatini daha çok çekmektedir. Bu nedenle daha çok ilgi görmekte ve daha fazla satın alınmaktadır. Üstelik bebeklerin eklemleri sayesinde kırılma tehlikeleri bulunmamaktadır. Bilindiği üzere bebekler kırılarak gözden kaçtığında çocuklar için bazı zararları olabilir. Bu nedenle oyuncağın kalitesi kadar dayanıklı olması da çok önemlidir. Barbie bebekler standart ölçülere göre tasarlandıkları ve hep güzel oldukları için çocuğa onun gibi olmak zorunda olmadığı konusunda da telkinlerde bulunulmalıdır. Barbie bebek rol model alınan bir nesne değil, yalnızca bir oyuncaktır. Bu nedenle gerekli önlemler alındığında çocuklara zararı değil, aksine yararı bulunmaktadır. Ince motor becerilerinin gelişmesine katkıda bulunan oyunlar içerisinde oynanabilen bu bebekler, aynı zamanda gerçek hayatı yakından tanıma için de çocuklar için güzel bir fırsattır.

Çocukların Yaratıcılıklarını ve Hayal Gücünü Geliştiren Bebekler

Barbie bebeklerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Pizza yapan Barbie, gökkuşağı renkli saçlı, doğum günü prensesi, Barbie evi, karavanı, havalı arabası, güzel atı, deniz kızı, seyahat eden bebek, ağaç evi, kanatlı peri, meyveli bebek, sihirli saçlar, kıyafetler gibi sayılabilecek birçok Barbie bebek ve aksesuarları bulunmaktadır. Barbie sonsuz hareket bebeklerinin hareketleri olmamakta ve bu bebekler istenilen hareketi yapabilmektedir. Barbie bebek seti modelleri ile kız çocukları özellikle görsel yeteneklerini geliştirmektedir. Evcilik oynamanın en güzel hali olan bu bebekler ile hem eğlenmek hem de yetenekleri keşfetmek mümkün. Aynı zamanda bebek seti içerisindeki spor oyunları, müzik aletleri çocukların o spora ya da müzik aletine yönelmesine de destek oluyor. Bebekler genel olarak pembe renk ağırlıklıdır. Çünkü kız çocuklarının en sevdikleri renk hiç şüphesiz pembe rengidir. Çocuklara oyuncak alışverişi yapılırken ya da seçilirken eğer oyuncak kız çocuğuna alınacaksa ilk akla Barbie bebekler gelmektedir. Yalnızca çocuğun gelişimine ve oyun yeteneklerine yardımcı olmayan bu bebekler aynı zamanda sağlık açısından da çocuklara hiçbir zarar vermemektedir. Uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ile bu bebekler sağlıklı materyallerden üretilmekte ve boyaları da en sağlıklı boya türlerinden seçilmektedir. Bu nedenle bebeklerde genel olarak canlı renkler değil, pastel renkler görünmektedir. Hem bebekleri hem de aksesuarları sadece çocuklar değil, gördükleri zaman ebeveynler de almak istiyor. Hem geçmişten gelme alışkanlık hem de bu bebeklere olan güven bu satın alımların en büyük etkenidir. Hem çocuklar hem de ebeveynler bu oyuncaklar ile kendilerini masal dünyasının içerisinde hissetmektedir. Çocuklar Barbie bebekler ile evcilik oynarken aynı zamanda kendi tarzlarına uygun şekilde evler de tasarlayabilmektedir. Hem gördüklerini hem de hikayelerde duyduklarını oyuna yansıtma fırsatı bulan çocuklar bu alanda kendilerini oldukça geliştirebilirler. Yatak odasından mutfağa, banyodan çalışma odasına kadar ev dekoru konusunda akla gelebilecek her ayrıntı Barbie bebek setlerinde düşünülmüş ve set içerisine dahil edilmiştir. Özellikle bu setlerin içerisindeki bebeklerin eklemli olması setlere çok daha iyi uyum sağlamasına yardımcı olacaktır. Örneğin koltuğa Barbie bebeği oturtmak isteyen çocuk eklemsiz Barbie bebeği koltuğa oturtamaz. Bu küçük bir sorun gibi görünse de çocuğun gerçeği yaşatamamasından ötürü üzüntü duymasına neden olur. Bu nedenle set içerisinde bebek yoksa yanında alınacak olan bebeğin eklemli ve sonsuz hareketli olmasına özen gösterilmelidir. Ebeveynler de çocukların oyunlarına dahil olarak onların yaşantılarına katmak istedikleri davranışları ve edinmelerini istedikleri özellikleri aşılayabilirler. Spor yapmasını ve bunu severek yapmasını istediği çocuğuna anne ya da babalar tenis oynayan Barbie bebek aldıklarında, çocuk da çok yüksek ihtimal ile bebek ile oynarken tenis oyununu merak edecek ve kendi de gerçek hayatında oynamak isteyecektir. Bu çocuklara olumlu etki verebileceği gibi bazı olumsuz etkilerde verebilir. Bu nedenle bebeklerin imkanlar dahilinde çocuğun gerçek hayatta da ulaşabileceği şeylerden tercih edilmesi önemlidir.

Barbie Bebek Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Kız çocukları giyinmeyi ve süslenmeyi daha çok severler. Hem anneleri hem de televizyonda ya da etrafta gördükleri yetişkin kadınlar gibi giyinmeye bir dönem özenebilirler. Bu heveslerini Barbie bebekler üzerinde oynayarak alabilirler. Özellikle prenses elbiseler kız çocuklarının vazgeçilmezlerindendir. Bu nedenle Barbie büyüleyici parti bebekleri en sevdikleri bebekler arasında ön sıralarda gelmektedir. Bu bebekler son moda trendlere göre şık elbiseler ile giydirilmekte ve o şekilde satılmaktadır. Kıyafetlerinin yanı sıra havalı ayakkabılar ve aksesuarlarda bebek setlerinin içerisinde yer almaktadır. Kız çocukları bu güzel elbiseler ile bebekleri giydirerek topuklu ayakkabı, kolye, şık çanta gibi görerek özendikleri bu aksesuarları bebeklerine giydirebilirler. Barbie bebek fiyatları oldukça değişkendir. Çünkü bebekler tek başına satılabileceği gibi set halinde de satılabilmektedir. Fakat sayfalarımızda dönem dönem indirimler yapılmakta ve en çok ürün içeren Barbie setleri bile daha uygun fiyatlar ile satılabilmektedir. Bu nedenle takip etmek gerekmektedir. kız çocuklarınızın hayal güçlerinin, yeteneklerinin ve duygusal gelişimlerine katkı sağlamak için onlara Barbie bebek almak istiyorsanız Trendyol üzerinden tüm Barbie ürünlerini listeleyebilir ve dilediğiniz satın alabilirsiniz. Her kız çocuğunun beğendiği bu bebekler başkalarına hediye almak için de çok güzel bir seçenektir. Bu nedenle hediye için de sayfalarımıza göz gezdirebilir ve dilediğiniz hediyeyi satın alabilirsiniz. Bütçenize uygun olan bebekleri listeleyerek aralarından dilediğinizi tercih edebilir ve satın alabilirsiniz. Birbirinden güzel bebekler ve oyun setlerinin her biri hakkında gerçek kullanıcı yorumları da sayfalarımızda yer almaktadır.