İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Boyut/Ebat
Materyal
Renk
Çarşaf Türü
Boyut/Ebat
Fiyat
Desen
Özellik
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Battal Boy Çarşaf Takımı

" araması için 1987 sonuç listeleniyor

Battal Boy Çarşaf Takımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Battal Boy Çarşaf Takımında Neler Bulunur?

Set olarak satılan çarşaf takımında, tek ya da çift kişilik yastık kılıfı yer alır. Yatakların boyutuna göre sunulan çarşaf setleri, lastikli ya da düz olacak şekilde seçeneklere sahiptir. Farklı renk ve kumaş çeşitliliğiyle ön plana çıkan çarşaf takımı, ekstra büyük tasarımıyla geniş yataklara uyum sağlar. Nevresim setiyle beraber ya da ayrı ayrı sunulan çarşaflar, tek parça hâlinde de tercih edilebilir. Volanlı ya da düz yastık kılıfıyla takım hâlinde gönderilen çarşaf takımları, birbirinden özgün desenleriyle dikkat çeker. Su geçirmeyen seçeneklerin de öne çıktığı çarşaf setleri, %100 pamuk içerikli kumaşlardan meydana gelir. Terlemeyi engelleyen ve cildin nefes almasını sağlayan pamuklu çarşaflar, aynı takım içindeki yumuşak yastık kılıflarıyla daha da özel hâle gelir. Pamuk ya da saten gibi seçeneklerle zenginleşen çarşaf takımları, günlük kullanım için idealdir.

Battal Boy Çarşaf Takımı Makinede Yıkanabilir Mi?

Çamaşır makinesinde yıkanmaya uygun olan çarşaf takımları, pamuklu ayarında ideal temizliğe ulaşır. Tercih edilen çarşafların içeriğine bağlı olarak yıkama şekli ve su sıcaklığı belirlenmelidir. Genellikle 30 derecede yıkanması gereken çarşaflar, çekme ya da renk atma gibi problemler oluşturmaz. Çamaşır makinesinde yıkandıktan sonra düz bir zemin üzerine asılması gereken çarşaflar, kurutma cihazlarına da girebilir. Hassas programda ütülenebilen çarşaflar için ağartıcı ya da farklı kimyasalların kullanılmamasına dikkat edilmesi gerekir. Tercih edilen çarşaf takımlarının kumaş detayına bağlı olarak yıkama özellikleri çeşitlilik gösterebilir. Yumuşak ve pamuksuz dokusunu doğal kumaş ayrıcalığıyla birleştiren battal boy çarşaflar, kendileriyle benzer renklerdeki kıyafetlerle yıkanmalıdır. Açık renkli ürünün koyu kumaşlarla yıkanması ürünün tonunun bozulmasına yol açabilir. Kendisiyle aynı özellikteki kumaşlarla yıkanması gereken çarşaflar, nevresimlere özel deterjan ve programlarla ideal temizliğe ulaşır.

Battal Boy Çarşaf Takımı Neden Tüylenir?

Battal boy seçeneğiyle tasarlanan çarşaf takımları, kumaş detayına bağlı olarak tüylenme yapabilir. Yıkanma teknikleri ve ürünün kullanım süresine bağlı olarak pamuklu kumaşlarda tüylenmeler meydana gelir. Özellikle yüksek sıcaklık ayarında yıkanan ve uzun süre kullanılan çarşaflar, pamuklu yapısı sebebiyle tiftik oluşumuna müsait hâle gelir. Kurutma makinesi ya da tiftik temizleyici cihazlar kullanılarak çarşafların üzerindeki tüyler kolaylıkla giderilebilir. Çarşaflarda tüylenme ve tiftik olmaması için nevresimlerin dönüşümlü şekilde kullanılmasına özen gösterilmelidir. Birkaç günde bir değiştirilen çarşaf ve yastık kılıfları, daha uzun süre pürüzsüz kalabilir. Kumaşın dokusunda elastan ve likra benzeri karışımların bulunması da tüylenme oluşumuna yol açar. Battal boy çarşaf takımları arasında seçim yaparken kumaşın içeriğine ve pamuk kalitesine dikkat ederek tüylenme sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Günlük kullanım için ideal olan lastikli çarşaf modelleri, tekrar tekrar düzeltme sorununu ortadan kaldırması sebebiyle ergonomik kullanım ayrıcalığı sunar.