placeholder
"

Bebek Fotoğraf Albümü

" araması için 1140 sonuç listeleniyor

Bebek Fotoğraf Albümü

bebek fotoğraf albümü

Bir bebeğin ilk fotoğrafları ultrason görüntüleri olur. Sonrasında ise bebek anne karnında iyice kendini belli ettiğinde hamilelik çekimi yapılır. Bu anları sonsuza kadar ölümsüzleştirmek için bebeklere özel fotoğraf albümleri kullanılabilir. Bebek dünyaya geldiğinde ise doğum ve yenidoğan çekimi yapılır. Sadece anne ve babalar için değil, aynı zamanda ailenin yakın çevresinde bulunan diğer insanlar da bu fotoğrafları görmek isteyebilirler. Bu hatıraları bir yerde toplamak ve her bakıldığında eski anıları hatırlamak için bebek fotoğraf albümü düzenlemesi önerilir. Tek bir albümde bebeğin onlarca farklı fotoğrafını bir araya getirmek mümkün olur. Aranılan tüm bebek albümleri ve daha fazlasını ‌Trendyol’da bulabilir, hem kendiniz hem de aile yakınları ve sevdikleriniz için farklı albümler hazırlayabilirsiniz.

Bebekler İçin Albüm Çeşitleri

Bebeğin anne karnında olduğunu anlaşıldığı ilk günden itibaren ebeveynler için farklı bir hayat başlar. Hayatın her adımında bebek düşünülmeye ve buna göre hareket edilmeye başlanır. Hamilelikten itibaren bebeğin büyüme aşamaları tüm ebeveynler için tekrarı olmayan zamanlardır. Bu nedenle bu anları ölümsüzleştirmek gerekir. Bebek büyüdüğü zaman geçmişi hakkında bilgi sahibi olmak ister. Aynı zamanda ebeveynler de dönem dönem eski zamanları hatırlamak isteyebilir. Çekilen bu kareler sayesinde eski günlere olan özlem ve merak giderilir. Bunun için derlenen bir ‌baby ‌shower albümü hem anne ve baba hem de bebek için oldukça önemlidir. Doğum ve bebek bakımı ile alakalı endişelerin iyiden iyiye arttığı bu dönemde düzenlenen bir partiyi ölümsüzleştirme fikri, çok güzel bir anı biriktirme yöntemidir. Bu ‌baby ‌shower partisinde yakın çevre ve akrabalar ile bir araya gelinir ve bebek foto albümü için çok güzel kareler yakalanır.

Bebek ultrason fotoğraf albümü çocukların göründüğü ilk karelerden oluşur. Bebekler daha küçücük bir nokta iken ultrasonda görünmeye başlar ve o andan itibaren çocuğun tüm görüntüleri saklanır. Bu kareler anne ve baba için güzel hatıralar olduğu gibi çocuklar için de daha anne karnında var olmaya başladığı andan itibaren bebekliğine kadar her anı görmesini sağlar. Ultrason fotoğraflarını kaybetmeden uzun yıllar saklamak amacıyla bu ürünlere özel bir ultrason albümü yapılabilir. Sadece bu fotoğrafların olduğu ayrı bir albüm yapmak istemeyenler bebeğin diğer albümleri ile birleştirilebilir. Piyasada bulunan kız ya da erkek bebek fotoğraf albümü gibi alternatiflerden yararlanarak tüm bebeklik fotoğrafları bir arada saklanabilir.

Henüz doğum yapmamış anneler için yenidoğan çekimleri ile alakalı mutlaka araştırma yapılmalıdır. Bebeklerin dünyaya ilk adım attığı zamanları ölümsüzleştirmek anne ve babalar için oldukça önemlidir. Kullanılan dekorasyon, kıyafetler, pozlar ve poz sayısı gibi farklı noktaları netleştirip sorunsuz bir çekim gerçekleştirilebilir. Bu çekim konusunda dikkat edilmesi gereken bir nokta da mutlaka bir fotoğraf albümü temin etmek olur. Standart özellikte fotoğrafçıdan tedarik edilen albüm yerine daha özel tasarımlara sahip farklı ürünler tercih etmek çok daha doğru bir seçim olur. Bebek için fotoğraf albümü çeşitleri oldukça geniş bir alana sahiptir. Bu alternatifler arasından beğenilen bir ürünü seçerek fotoğrafları yıllarca ilk günkü gibi saklamak mümkündür. Bu ürünler tüm alternatifleri ile ‌Trendyol’ da yer alır.

Bir Ömür Saklanacak Albüm Modelleri

Bebekler için farklı albümler arayanların bir alternatifi olarak el ve ayak izi albümleri gösterilebilir. Bebekler dünyaya ilk geldiğinde kalıplar yardımıyla el ve ayak izleri alınabilir. Alınan bu ayak izlerini özel albümler sayesinde ömür boyu saklamak mümkündür. Kalıplar ve içerisinde bulunan donabilir yapıdaki malzemeler ile bebeğin izleri birebir şekilde tam boyutlarında alınır. Alırken dikkat edilmesi gereken nokta sağlığa zararlı malzeme içermemesi konusudur. El ve ayak izinin alınmasını sağlayan malzeme hava ile temas ederek katılaşır ve donar. Cilt ile temas ettiği için tamamen sağlıklı olması gerekir. Malzeme kısa sürede donduktan sonra el ve ayak çıkartılarak istenen şekilde saklanabilir. İstenirse albüm kapaklarında ya da duvarda asılı halde sergilemek de mümkündür.

Bebekler ile ilgili unutulmayan anılardan biri her zaman ilk yaş günü olur. Doğumdan itibaren oldukça hızlı geçen bir yıl hafızalarda doğum günü organizasyonu ile var olur. Genellikle eksiksiz organizasyonların ardından tüm davetliler ile fotoğraf çekimi yapılır. Bu fotoğraflar bir insanın hayatında en fazla önem verdiği anılardan biridir. Bebeğin pastaya hayranlıkla bakışı, mumu üflerken olan heyecanı, pastayı yeme isteği gibi anlar hem ebeveynlerin hem de çocuğun ömür boyu hatırlamak istediği hatıralardır. Bunun için de fotoğrafları itinayla muhafaza etmek gerekir. Fotoğrafları ilk günkü gibi saklamak için fotoğraf albümleri içerisinden en uygun olanı seçmek gerekir. Yaş günü fotoğraflarını saklamak için çok fazla alternatif ürün bulmak mümkündür. Erkek ya da kız bebekler için ayrı ayrı tasarlanan ya da her ikisi için de kullanılabilen yaş günü albümleri en güzel modelleri ile ‌Trendyol’da bulunabilir.

Bebek büyüyüp okula başladığında başka bir heyecanla karşı karşıya kalınır. Artık çocuk büyümeye, anne ve babadan farklı ortamlarda bulunmaya başlar. Daha sonra tekrarı yaşanmayacak olan bu anları da ölümsüzleştirmek anne ve babanın en doğal hakkıdır. ‌Anasınıfı çağından itibaren okulda geçirdiği zaman içerisinde pek çok anı fotoğraflanabilir. Karne günü, özel günler, törenler, müsamereler ve bunun gibi pek çok özel anı olabilir. Bu özel zamanlarda çekilmiş fotoğrafları da albümler sayesinde saklayabilmek mümkündür. Bebekler için hazırlanan onlarca farklı albüm çeşidi içerisinden size en uygun model hızlı şekilde seçilebilir. Bebek büyüdüğü zaman onunla bu fotoğraflara bakarak anılar tazelenebilir.

En Güzel Anılarınız İçin Albümler

Aileler için doğum zamanları hiçbir özel zamanla mukayese edilmeyecek kadar önemli bir gündür. Daha varlığından haberdar olunan ilk günden itibaren heyecan başlar. Sonrasında ise doğumla birlikte gözlerin önünde bir canlının büyümesi mucizesi gerçekleşir. Onun her hareketi her adımı tek tek kontrol edilir. Gelişen teknolojinin etkisi ile de bu anları fotoğraflamak oldukça basittir. Çeşit çeşit fotoğraf makinaları, akıllı telefon modelleri ve kameralar yardımıyla bebeklerin her anı ölümsüzleştirilebilir. Bu cihazlar ile çekilen fotoğraflar telefonda ya da bilgisayarda yıllarca bekleyebilir. Ancak fotoğraflar bastırılıp bir bebek albümü ile saklandığında yakalanan pozlara bakarak geçmişi yad edilebilir. Çekilen fotoğrafları biriktirmek yerine bir fotoğraf albümünde sergilemek fotoğrafların kalitesini korumak, renklerinin solmamasını ve yıpranmamalarını sağlamak adına tavsiye edilir.

Bebeklerin büyüdüğü anı görmek isteyen ancak anne ve baba kadar yakında olamayan kişiler vardır. Bu kişiler daha sonraki zamanlarda dahi olsa bebeğin bazı anlarını görmek ve bilmek ister. Fotoğraf albümü oluşturmak bu kişileri mutlu etmek adına da güzel bir aktivitedir. Bebeğin ilk yürüdüğü an, düştüğü ya da kalktığı anlar, suratının yiyeceklerle kirlendiği zamanlar ve bunun gibi pek çok güzel hatıra, bu fotoğrafların yer aldığı albümler ile kalıcı olarak saklanabilir. Bu noktada kaç tane fotoğraf bulunduğu konusu yol göstericidir. Farklı sayılarda fotoğraf alabilen albümler sayesinde sergilenmek istenen fotoğraf sayısına göre seçim yapılabilir.

Son zamanların en güzel fotoğraf albümü alternatiflerinden biri de çerçeveli modellerdir. Ön yüze bebeğin birbirinden farklı pozları aile yakınlarının görmesi için yerleştirilebilir. Bebeğin cinsiyetine göre pembe ya da mavi gibi renk seçeneklerinin yanı sıra ‌unisex modeller de bulanabilir. Albümler içerisinde ön yüzünde hayvan figürleri olan ürünler de tercih edilebilir. Bu tarz ürünler yetişkinlerin sempatisini kazanmaya yararken aynı zamanda bebeklerin ya da çocukların da ilgisini çeker. Fil, kedi, aslan ve bunun dışında onlarca farklı hayvan figürünün bulunduğu albümler bulmak mümkündür.

En Fazla Tercih Edilen Albüm Çeşitleri

Albüm çeşitleri içerisinde herkesin zevk ve beğenisine uygun ürünler bulunur. Bu ürünlerin bazıları diğerlerine göre çok daha fazla şekilde talep görür. Bunların en başında kitap şeklinde olan karton kaplamalı albümler gelir. Kitap şeklinde tasarlanan bu albümler oldukça yaygın olan ve uzun yıllardır kullanılan ürünlerdir. En klasik albüm çeşitleri arasında yer alan bu ürüne bebeğin ilk doğduğu günden itibaren istenilen tüm fotoğraflar yerleştirilebilir. Albümün karton kaplama olarak yapılmış olması ile daha sağlam ve dayanıklı bir dış yapısı bulunur. Bu da albümün ömrünün uzun olmasında etkilidir.

Çok fazla tercih edilen bebek albümlerinden biri de kapağında bebek resmi ya da bebek fotoğrafı koymak için çerçeve bulunan modellerdir. Bu ürünleri farklı ebatlarda tasarlanmış olarak bulmak mümkündür. Bu ürünlerin bir kısmı bebek resimli olarak, bir kısmı fotoğraf konulması için, bir kısmı ise hazır bebek resminin bebek fotoğrafı ile değiştirilebilmesi özelliği ile tasarlanır. Arzu edilmesi halinde fotoğraf başka bir tanesiyle değiştirilebilir. Bu tür albümler yine kitap şeklindeki ürünlerdir. Dış kısmında kullanılan malzeme ve materyaller değişiklik gösterebilir. Bu değişiklikler her zevke uygun ürünlerin bulunmasını sağlar. Her tarza ve zevke uygun ürünlerin hepsi ve daha fazlası ‌Trendyol farkı ile kullanıcılara sunulur.

Bebek albümleri için genellikle ‌10x15 cm ya da ‌10x20 cm ölçüleri kullanılır. Bunun dışında da ürünler bulunmasına rağmen en fazla bu boyutlardaki ürünler talep görür. Bu ürünlerin içerisinde 50, 100, 150, 200 adet fotoğraf alabilen farklı modeller de bulunur. En fazla 100 adet fotoğraf konulabilen ürünlerin yanında bebeğinin her bir anını fotoğraflayıp saklamak isteyenler arasında 150 ya da 200’lük modeller de tercih edilebilir. Kitap şeklinde olan ürünlerin genel yapıları aynıdır. Genellikle aynı tarz malzemeden yapılan iç kısmı bir sayfaya iki adet fotoğraf konulabilmesi şeklinde tasarlanır. Sayfadaki fotoğraf sayısı albümün modeline göre değişiklik gösterebilir. Ancak albüm incelendiği sırada en güzel görüntüyü sağlayan model sayfada iki fotoğraf bulunan ürünler olduğu için talep buna yönelik olur.

Bebek Albümü Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çocuğun büyümesi sırasında istenilen her anı ölümsüzleştirerek fotoğraf albümlerinde saklamak mümkündür. Dijital ortamlarda yıllarca saklanarak sonrasında unutulan resimler yerine basılmış ve itinayla albüme yerleştirilmiş fotoğraflar anı tazelemek için en güzel yöntemdir. Dijital fotoğraflar sık sık çekildiği için zamanla sayıları artar ve çekilen fotoğraflar unutulabilir. Ancak fotoğraf albümüne konacak fotoğraflar bir kürasyon sonrasında seçildiklerinden her zaman önemlidir. En önemli, en eğlenceli, en duygusal anların karelerini fotoğraf albümünde saklayabilir; bir ömür boyunca elinizin altında tutabilirsiniz. Fakat albümleri seçerken istenen tüm amaçlara hizmet etmesi ve uzun yıllar saklanması için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Seçim yaparken önem verilen bu ayrıntılar sayesinde tüm anılar kaybolmadan sergilenmeye devam eder.

Albüm seçerken bebeğin cinsiyetini göz önünde bulundurmak ilk dikkat edilecek noktadır. Kız bebekler için genellikle pembe gibi daha sevimli ve çiçekleri anımsatan renkler, erkek bebekler için ise genellikle mavi tonlarında denizi ve gökyüzünü çağrıştıran renk ağırlıklı bir albüm çeşitlendirmesi mevcuttur. Bu alandan kız çocukları için pembe erkek çocukları için ise mavi renk bir bebek albümü seçmek atılabilecek doğru adımlardan biridir. Albüm çeşitleri arasında ‌unisex kullanıma uygun olan farklı renklerdeki ürünler de bulunabilir. Bu ürünler hem kız hem de erkek çocuklarının fotoğrafları için oldukça uygun modellerdir. Bu modeller arasından seçim yapan anne ve babalar genellikle hem kız hem de erkek bebeklerinin fotoğraflarına uygun olması açısından seçim yapar. İki farklı cinsiyette çocuk sahibi olan anne babalar ‌için unisex kullanımı olan albüm çeşitleri seçimi daha uygun bir tercihtir.

Bebeğin albümü seçilirken düşünülmesi gereken bir detay da fotoğraf sayısıdır. Albüm çeşitliliği diğer noktaların dışında bir de içerisindeki fotoğraf sayısı bakımından artar. Bu nedenle bebeğin hangi resimlerinin albüme konulmak istendiğini belirlemek anne ve baba için kolaylık sağlar. Böyle durumlarda önceliği bebeğin özel günlerine vermek işlemi hızlandırır. Doğum fotoğrafları, yaş günü fotoğrafları, ilk yürüdüğü ve konuştuğu zamanlar, ilk okula gittiği gün gibi anlar fotoğraflanmak ve albüme konmak için daha uygundur. Bu fotoğrafların sayısını belirleyerek buna uygun içeriğe sahip bir albüm satın alınabilir. Yeni doğan bebek fotoğraf albümü satın alırken fiyatlar da mutlaka gözden geçirilmelidir. En güzel bebek albümü çeşitlerini görüntülemek için ‌Trendyol ziyaret edilebilir.

Bebek Fotoğraf Albümü Fiyatları

Bebek albümleri oldukça fazla sayıda bir çeşitliliğe sahiptir. İhtiyaç ve beklentilerin artması albümlerin de her geçen gün farklı çeşitlerinin ortaya konmasını sağlar. Çeşitlilik arttıkça her üründe olduğu gibi fiyatlarda da bir değişim söz konusu olur. Ürünün boyutu, içeriği, kullanılan malzeme ve materyal değişimi gibi konular fiyatlarda geniş bir skala açılmasına sebep olur. En basit ürünlerden en konsept ürünlere kadar çok farklı ürünler ile hizmet veren bu alan fiyat aralığı bakımından da oldukça farklıdır.

Albüm bakımından fiyat çeşitliliği yaratan bir konu albümün içerisine konulabilecek fotoğraf sayısıdır. Albüm çeşitlerine bakıldığında 50, 100, 150, 200 gibi farklı sayılarda fotoğraf alabilen albümler görülebilir. Bunlar arasından herkes ihtiyacına uygun olan bir ürünü seçip alabilir. Ancak bu noktada artan maliyet ürünlerin fiyatlarında değişiklik yapılmasına neden olur. Aynı türde tasarlanan 50’lik bir albüm ile 200’lük bir albümün aynı fiyatta olması beklenmeyen bir durumdur. 50 ve 100 arasında fiyat farkı az olurken 50 ve 200 arasında fiyat farkı giderek açılmaktadır. Alışveriş yaparken bunu göz önünde bulundurmak gerekir.

Fotoğraf albümü konusunda fiyatta değişikliğe sebep olan bir nokta da fotoğraf albümün boyutlarıdır. Bebek albümleri söz konusu olduğunda genel olarak ölçüler bellidir. ‌10x20 ya da ‌10x15 santimetre olarak belirlenen bu albümler bunun dışında da farklı boyutlara sahip olabilir. Albümün boyutları büyüdüğü takdirde fiyatı da buna bağlı olarak değişir. Aynı zamanda albüm yapımında sarf edilen işçilik de yine fiyatta etkilidir. İşçiliği fazla olan ürünler için farklı bir fiyat politikası belirlenir. Fotoğraf albümlerinin çeşitlerinden biri olan çerçeveli modeller ise ön yüzündeki çerçeveye bağlı olarak fiyatlandırılan ürünlerdendir. Kullanılan çerçevenin büyüklüğü, adedi, yapımında kullanılan malzemesi değişebilir. Bu da yine ürünün fiyatının değişmesine sebep olur. Ürün seçimi yaparken bu temel farklara özellikle dikkat etmek kişiye fayda sağlar. Bebek fotoğraf albümü için ‌Trendyol'un geniş ürün gamını inceleyebilir, kolayca sipariş verebilirsiniz.