"

Bebek Pijama

" araması için 8291 sonuç listeleniyor

Bebek Pijama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bebek Pijama Beden Seçenekleri Nelerdir?

Bebeklerin günün önemli bir bölümünü uyuyarak geçirir. Özellikle yenidoğan minikler için uyku, çok büyük önem arz eder. Bebeklerin uykuda rahat etmeleri huzurlu uyanmaları ve sağlıklı büyümeleri için elzemdir. Doğru pijama takımı seçmek bebeklerin uyku kalitesini etkiler. Doğru seçimde ise ilk kriter beden ölçüsüdür. Yenidoğan miniklerden birkaç yaşına ulaşan bebeklere kadar, her birey için farklı beden ölçülerinde pijama takımı görebilmek mümkündür. Bebek pijama takımları özellikle; 0-3, 3-6, 6-9, 9-12 aylık olarak beden grubuna ayrılır. Doğumdan itibaren hızlı büyüyen miniklere ilk iki yılın sonrasında daha uzun süre giyilebilecek ürünler satın almak mümkündür. Bebek pijama takımlarında görülen diğer beden aralıkları ise; 12-18, 18-24, 24-36 ay şeklindedir. Ayrıca ebeveynler; 1, 2 ve 3 yaş olarak beden gruplarına ayrılan pijama takımlarına da rastlayabilir. Söz konusu ürünlerin seçiminde miniklerin büyüme hızları ve pijamanın kullanım süresi dikkate alınmalıdır.

Bebek Pijama Kaç Aylıkken Giydirilir?

Bebek pijama takımın kullanımına dair sabit bir yaş aralığı bulunmaz. Bunun yanı sıra ebeveynler söz konusu ürünleri, yaklaşık 1 aylıktan itibaren giydirmeye başlayabilirler. Hatta bazı bebek pijamaları ilk günden itibaren giydirilebilir. Bu anne babaların miniklerin konforu için yapabilecekleri bir seçimdir. Yenidoğan bebekler için üretilen pijama takımları genellikle tek veya iki parçadır. Ayrıca bu dönemde hareketli olan bebekler için pijama takımlarının içine eldivenler de dâhil edilir. Böylece yenidoğan bebeklerin kontrolsüz hareketlerle; yanak, alın ve göz bölgelerini çizmelerinin önüne geçilir. 6-12 aylık bebeklerde ise daha rahat hareket etmeyi sağlayan bol kesimli pijama takımları tercih edilir. Bu yaş grubunda da tek parça zıbınların, tişörtlerin ve fermuarlı modellerin tasarlandığı görülür. Anne babaların giy-çıkar alışkanlıklarına göre her yaş grubu, kilo ve beden için bebek pijamasının kullanılması mümkündür.

Bebek Pijaması Makinede Yıkanır Mı?

Bebek pijamalarının makinede yıkanıp yıkanamayacakları, söz konusu ürünlerde kullanılan materyallere göre değişiklik gösterir. Çok hassas kumaşlarla üretilen pijamaların makinede değil elde yıkanması önerilir. Bunun yanı sıra klasik kumaşlar arasında sayılan; pamuk, keten ve bambu ürünlerin çamaşır makinesinde yıkanmasında bir sakınca yoktur. Bebek pijamaları miniklerin hassas ciltleri düşünülerek ağır kimyasallardan uzak tutulmalıdır. Yıkama esnasında; yumuşatıcı, çamaşır suyu, ağartıcı gibi ürünlerin kullanılmaması gerekir. Bu gibi maddeler miniklerin hassas ciltlerinde; kızarıklık, alerji ve tahriş gibi sorunlara neden olabilir. Bebek pijamaları çekme yapacak kumaşlardan imal edilmişse yıkama sıcaklıkları düşük tutulmalıdır. Yine sıkma işlemi sırasında da söz konusu hassas giysilerin zarar görmemesi için düşük devir tercih edilebilir. Bebek pijamalarını yıkama ve kurutma işleminin ardından ütülemek daha steril kıyafetler elde etmenizi sağlar. Çocuğunuz veya sevdiğiniz diğer minikler için şık ve sağlıklı bebek pijamalarını Trendyol'da bulabilir, dilediğiniz yaş grubu özelinde sipariş verebilirsiniz.