"

Beyaz Ampul

" araması için 5960 sonuç listeleniyor

Beyaz Ampul Çeşitleri ile Sizleri Bekliyor

Ampuller evlerin, iş yerlerinin ve ofislerin aydınlatmalarında veya daha birçok alanda kullanılmaktadır. Müşteriler için oldukça önemli bir araç olan ampuller, ışıklandırmanın ana kaynağını oluşturmaktadır. Hem tasarruflu hem de göze hitap eden ürünleri ve modelleri incelemek isteyen müşteriler için birçok beyaz ampul çeşitleri bulunmaktadır. Eskiye göre ampul teknolojisinde büyük ilerlemeler yaşanmıştır. Akıllı, floresan ve halojen ampuller beyaz ampul modellerinden bazılarıdır. Örneğin rustik beyaz ampul yalnızca ihtiyaca yönelik değil estetik zevke de hitap eden modeller arasında yer almaktadır. Modern teknoloji ile nostaljik tasarımın birleşimiyle farklı görünüm kazanan ampuller arasındadır. Bu tip ampuller standart beyaz LED ampullerden farklı olarak yuvarlak, silindirik, elmas, kalp gibi birbirinden ilginç şekiller ve stillerde olan tasarımlarıyla ayrılmaktadırlar. Şeffaf ve cam görünüme sahip rustik beyaz ampul çeşitlerini kafelerde, mağaza ve restoranlarda sık sık görebilirsiniz.

Beyaz Ampul Özellikleri

Beyaz Ampul Özellikleri

Her boyutta ve şekilde üretilen ampuller oldukça uzun ömürlüdür. Led yapıları yüksek oranda tasarruf sağlamakta olduğu için oldukça fazla tercih edilen grupta yer almaktadır. Evlerde sağladığı şık görünümüyle avizeler için de tercih edilmektedir. Normal beyaz led ampulün sağladığı ışıkla karşılaştırıldığında daha sıcak ve zengin bir atmosfer sunmaktadır. Aydınlatma ve ışık aslında sizin ruh halinizi ve duygunuzu ortaya koymaktadır. Kimi insanlar daha loş ve karanlık ortamları severken kimileri ise daha aydınlık mekanları tercih etmektedir. Bu doğrultuda seçtiğiniz ışıkla hangi duyguyu ortaya çıkarmak istediğinizi bilmeniz gerekmektedir. Doğru renk sıcaklığı denilen kavramla bu çok kolay şekilde ifade edilebilir. Diğer beyaz ampul çeşitlerine kıyasla daha sıcak ışık yaymakta olan rüstik ampuller, 2000-7000 aralığındaki sıcak beyaz ampul rengi seçeneğini sunmaktadır.

Beyaz Ampul Modelleri

Beyaz Ampul Modelleri

Kelvin değeri düştükçe ışık sıcaklığı artmaktadır ve aydınlatma ürünleri tercih edilirken dikkat edilmesi gereken konulardan biri de ışığın gücüdür. Ortama göre değişiklik gösterebilse de 4W ile 8W arası ürün modelleri arasında seçim yapabilirsiniz. Ev, ofis, restoran gibi mekanların dışında otomotiv ve motosiklet gibi ürünlerin de far ve aydınlatması için ampuller tercih edilmektedir. Beyaz park ampulü bunlardan birini oluşturmaktadır. Beyaz ampul fiyatları ampulün cinsi, duy özelliği, watt aralığı, duy tipi ve tasarruflu olup olmamasına göre değişkenlik göstermektedir. Müşteriler enerji tasarrufuna dikkat etmekte ve artık bu özelliklere göre tasarruflu ampul beyaz ışık modelleri gibi ürünler arasından tercihlerini yapmaktadırlar. Beyaz tasarruflu ampullerin dışında avizelerde, armatürlerde, sarkıtma dekoratif aydınlatma sistemlerinde kullanıma uygun olan mum ampul beyaz ışık da tercih edilen aydınlatma türlerinden birini oluşturmaktadır. Yine yaşam alanlarında da sıklıkla kullanılan beyaz armut ampul ve beyaz spot ampul modelleri bulunabilmektedir.

Beyaz Ampul Fiyatları

Beyaz Ampul Fiyatları

LED beyaz ampuller geleneksel ampuller ile karşılaştırıldığında enerji tasarrufu açısından çok daha avantajlıdır. Bu karşılaştırma sonucunda %80 civarında bir oran gözlenmiştir. Farklı renk konseptleriyle de piyasada yer alan led ampuller son zamanlarda çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Güçlü bir görsellik sunan bu ürün hem maliyet olarak uygun hem de çeşitli reklam, fotoğraf çekimlerinde farklı bir görünüm elde etmek açısından oldukça yararlıdır. Bunun dışında otomotiv aydınlatmaları da oldukça sık tercih edilen ürünler arasındadır. Aracınızda kullandığınız far ve ampullerin kalitesi, yol görünürlüğünü ve sürüş kalitesini yakından etkilediği için önemli bir seçimdir. Tüm ampuller saat cinsinden belirtilen bir kullanım ömrüne sahiptir. Kullanım ömrünü doldurmuş ya da parlaklığını yitirmiş farlarınızı ve diğer araç içi ve araç dışı aydınlatmalarınızı, yüksek verimlilik sağlayan yeni nesil far ve ampuller ile değiştirebilirsiniz. Beyaz far ampulü tavsiye edilecek olursa H4 ampuller, uzun veya kısa far seçeneği sunan iki filament içermektedir ve ampul, kablo demetine üç dişli bir bağlantıya sahiptir. Aracınızın marka ve modeline uyumlu beyaz ampul modelleri ve diğer tüm beyaz ampul çeşitlerini Trendyol ile bulabilir ve kolayca sipariş verebilirsiniz.

Tasarruflu Beyaz Ampul Bulunur mu?

Geniş bir ürün yelpazesinde sunulan ampuller, farklı renk seçeneklerine sahiptir. Tasarruf etmenize olanak tanıyan ampullerin aynı zamanda şık ve güzel renkli olanları da mevcuttur. İş yerlerinin ve evlerin aydınlatılmasında kullanılabilecek olan tasarruflu beyaz ampuller, fonksiyonel ışıklandırma araçları arasında yer alır. Hoş bir görünüme sahip olan bu ampulleri evinizin herhangi bir bölgesinde kullanabilirsiniz. İster tavan ışıklandırması ister abajur için tercih edebileceğiniz tasarruflu beyaz ampuller, günümüz teknolojisine uygun olarak üretilir. Ayrıca bu ürünlerin floresan ve halojen dâhil olmak üzere alt tipleri de mevcuttur. İhtiyacınıza ve estetik zevklerinize göre farklı tasarımlara sahip olan tasarruflu beyaz ampuller arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca beyaz ampuller, farklı şekillerde de üretilir. Yuvarlak ve kalp şeklindeki tasarruflu beyaz ampuller, evinize değişik bir hava katmak için tercih edebileceğiniz aksesuarlar arasındadır.

Beyaz Ampul Kaç Watt Olmalı?

Kullanacağınız beyaz ampulün Watt değeri, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza göre değişiklik gösterebilir. Eğer beyaz ampulü metrekare olarak geniş bir odada kullanmak istiyorsanız bu doğrultuda bir ürün seçmeniz gerekir. Watt değeri yükseldikçe ampulün harcadığı enerji miktarı da artar. Büyük odaların aydınlatılması için bu alanların yüksek Watt değerine sahip ampullerle donatılması gerekir. Beyaz ampulü evin metrekare olarak küçük bir alanını aydınlatmak için temin etmeyi düşünüyorsanız, yüksek Watt değerine sahip bir ürün satın almayabilirsiniz. Enerji tasarrufu yapmak istiyorsanız beyaz ampulün Watt değerinin çok yüksek olmaması gerekir. Böylece lamba yanarken daha az enerji harcanır. Bu da elektrik faturasına olumlu olarak yansır. Beyaz ampuller; 8, 12, 14, 20 ve 30 da dâhil olmak üzere farklı Watt değerlerine sahip olabilir. Bu ürünler arasından görsel bakımdan size hitap eden ve ihtiyaçlarınızı karşılayan ampulü tercih edebilir, evinizin aydınlatmasını optimum hale getirebilirsiniz.

Beyaz Ampul En Yüksek Watt Nedir?

Beyaz ampullerin Watt değeri düşük veya yüksek olabilir. Bu ampul seçenekleri arasında 240 Watt değerinde alternatifler bulmak dahi mümkündür. 240 veya 300 Watt kamp çadır lambaları, özel kullanım için tasarlanmış ürünlerdir. Bununla beraber evde kullanılmak üzere üretilen beyaz ampullerin büyük bir çoğunluğunun Watt değerleri çok daha düşüktür. Siz de aydınlatmak istediğiniz alanın şartlarına ve maddi durumunuza göre en uygun Watt değerine sahip beyaz ampulü tercih edebilirsiniz. Birçok kişi enerji tasarrufuna dikkat ettiği için Watt değeri düşük olan beyaz ampuller kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Beyaz ampul modellerini detaylı bir şekilde inceledikten sonra hem beklentilerinizi karşılayan hem de tasarruf etmenize olanak tanıyan bir ürünü seçebilirsiniz. Model ve Watt faktörlerini belirledikten ve beyaz ampul tercihinizi yaptıktan sonra yeni ürününüzle evinizde kaliteli aydınlatma sağlamanın avantajlarından yararlanabilirsiniz.