"

Beyblade

" araması için 47 sonuç listeleniyor
BEYBLADE Shogun Savaşçıları
KARGO BEDAVA
BEYBLADEShogun Savaşçıları
149 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Beyblade

Beyblade

Oyun Dünyasına Damgasını Vuran Beyblade Oyuncakları

Beyblade, gelenekselleşmiş olan Japon kapışma topaçları ile oynanan bir oyundur. Topaçlar, Bei Goma’dan esinlenilerek dinamik bir yapıda tasarlanmıştır. Bu oyuncaklar, bir döneme damgasını vuran ve şu anda da oynanmaktan zevk alınan oyuncak kategorilerindendir. Oyuncakların birleştirilebilir ve sökülebilir yapıda olduğu söylenebilir. 3 parçadan oluşan ve bu parçaların çıkarılıp takılma gibi işlemleri rahatlıkla yapılabilir. Oyun içeriği ise iki kişinin Beyblade’dini fırlatıcı yardımı ile yerde döndürmek için atarak, kapışma gerçekleştirmesidir. Kapışmalarda ise patlama yaşayabilmek ve farklı parçaların birleştirilmesi ile özel tasarımlar oluşturulabilmektedir. Kişilerin bu oyuncakları kendilerine özel kişiselleştirebileceği söylenebilir. Bu durum için yeni özellikler sunularak, yeni bir oluşuma ortam hazırlanır. Çocuklar ve yetişkinlerin de oynayabileceği bu oyun için heyecan verici kapışmalar yapılmaktadır. Mücadele dolu oyunlar için meydan okuyarak, sevilen Beyblade’nin oyunlarından yararlanılabilir. Ayrıca materyal yapıları da üretilen modellere göre belirlenebilir. Beyblade metal yapıda tasarlanan oyuncaklar, sağlam dış yapı malzemeleri ile tasarlanmıştır. Metal dış yapı özelliklerinin yanı sıra tasarımları da oyuncağın dönerken, harika bir görünüme bürünmesine yardımcı olur. Oyuncakların genel özellikleri arasında yer alan; dayanıklılık, savunma, saldırı, denge yer almaktadır. Enerji katmanı, ağırlık diski, performans ucu ile kişisel Beyblade oluşturulabilir. Her bir oyuncak birleştirilirken, güçlü ve zayıf yanlarıyla farklı kombinasyonlarda oluşturulabilir. Oyuncaklar, kapışırken ve meydan okurken, büyük bir keyifle oynanacak niteliklerde tasarlanmıştır. Üstelik kişisel olarak hazırlanabilecek oyuncaklar, isteğe göre oluşturulan ve kişisel tasarımlar kapışıyormuş gibi bir his uyandıracaktır. Kapışmalardan kazanılacak turnuvalar, büyük bir zevk verir. Çünkü meydan okuma ve kapışma durumu sadece Beyblade’nin özelliklerine göre değil oyuncuların atma gücüne göre de değişkenlik gösterir. Oyuncakların figür oyuncağı, spor oyuncaklar, diğer oyun takımı şeklinde modelleri olduğu için isteğe göre oyuncak seçimi yapılabilir. Oyuncak modelleri arasında yer alan çizgi dizisindeki süper performansların sergileneceği üç parçadan oluşan oyuncaklar, oyun zevkini üst safhalara taşıyacaktır. Ayrıca parçalar oyuncuların kendi aralarında değiş tokuş yaparak, özel Beyblade’ler oluşturulabilir. Böylece yüzlerce kombinasyonda oyuncak ortaya çıkarılarak, farklı performanslar sergilenebilir. Oyuncakların özelliklerinden bir tanesi de çarpıştıkları andan itibaren patlama özellikleri olması, gerçekmiş gibi bir his uyandırır. Oyuncaklar, paket paket değişkenlik göstermektedir. Fırlatıcı kordon olarak sunulan başlangıç paketi genellikle yeni başlayanlar için sık tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra Beyblade’nin üstünde yer alan kod Beyblade Burst uygulaması ile taratılarak sanal koleksiyon da oluşturulacaktır.

Beyblade ile Meydan Okuyan Karşılaşmalar

Süper performansa sahip olan ve genellikle üç parçadan oluşan oyuncakların kapıştırılarak, parçaların değiş tokuş yapıldığı söylenebilir. Tekli paketlerin yanı sıra ikili paket içinde yer alan oyuncaklar, koleksiyonu güçlendirilebilecek ürünlerdir. İkili paket içinde yer alan modellerde, üç parça oluşumlu iki adet Beyblade Burst bulunmaktadır. Farklı renklerin birleştirilerek kombine edildiği farklı bir görsellik yakalanır. Böylece dönerken, muhteşem bir ahenkle döner. Beyblade oyuncakları çocukların oynarken rekabeti ve meydan okumayı öğrenmelerine yardımcı olur. Aynı zamanda kaybetme ve kazanma gibi durumlar iyice kavrandığı için çocukların gelişimlerini de olumlu anlamda etkiler. Farklı dış tasarım özelliklerine sahip olan oyuncakların, istenilen tondaki renklerde tercih yapılabileceği söylenebilir. Bu oyuncakların hikâyesi televizyon dizisi olarak da verildiği için hayallerinin peşinden koşan kişilerin öyküleri ile anlatılmıştır. Beyblade delisi olan bir kişinin çocukluktan beri en iyi arkadaşı ile ulusal turnuvalara çıktığı anlatılmıştır. Çizgi dizide geçen turnuvalar ve bu turnuvadaki kazanımlar ya da yenilgiler harika bir anlatımla çocuklar ile buluşturulmuştur. Bu nedenle oyuncak git gide popülaritesini yükseltmiştir. Oyun oynanırken, Beyblade arena üzerinde kapışmanın gerçekleştiği söylenebilir. İki oyuncağın bu platform üzerinde tam bir performansla kapışarak, meydan okuyuşu heyecan vericidir. Oyun sahaları oyuncaklara özel olarak tasarlanmış ve meydan okumanın uzun sürdüğü alanlar olarak imal edilmiştir. Böylece heyecan verici kapışmaların tadı daha da fazla çıkmaktadır. Beyblade nasıl oynanır sorusu az çok yanıtlanmış olsa da tırtıklı fırlatma kordonuna oyuncak yerleştirilerek, daha sonra hızlı bir şekilde çekilip platform üzerine atılması ile gerçekleşir. Fırlatma işleminin stratejik olarak yapılması oyunun sonucunun başarılı olmasına yardımcı olacaktır. Bu işlem iki oyuncu tarafından platform üzerinde gerçekleştirilen bir hamledir. Oyun oynama işlemi hamle uygulanarak devam ettirilebilir. Oyuncaklara takılacak olan ek aparatlar ve parçalar, kombinasyonların farklı güç özellikleri gösterdiği söylenebilir. Birçok kombinasyon ile ortaya çıkarılacak oyuncak modelleri, oyun oynama keyfini daha zevkli bir hale getirecektir. Oyuncuların kendini geliştirebilmesi için başlangıç paketi ya da ikili paketler, tercih edilebilmektedir. İkili paketlerde iki adet oyuncak bulunurken, başlangıç paketlerinde bir adet Beyblade bulunur. Renk ve dış tasarım özellikleri ise değişkenlik gösteren bir durumdur. Meydan okumaya hazır olunacak serinin bütün oyuncak modelleri ince detaylar düşünülerek tasarlanmıştır.

Beyblade ile Farklı Performans Özelliklerini Yakalayın

Oyuncak üretimleri, seri seri ayrılan ve paketlendirilen özellikler ile tasarlanmıştır. Beyblade modelleri arasında yer alan tekli paket ve çiftli paketler ile oyuncu sayılarına ve deneyime göre tercih yapılabilir. Performans özellikleri ise birbiri içinde farklılık göstermektedir. Basit topaç oyunu oynayan çocukların farklı işlevsel özelliklere sahip olan parçaları bir araya getirmesiyle özel topaç yaratılabilecek performanslar sergilerler. Turnuva oyunu olarak da ifade edilen ve çizgi dizisinde de her bölümde ayrı bir turnuva ile oyun severlerin karşısına çıkmıştır. Ayrıca oyuncuların kendine özel olan Beyblade’leri de bulunmaktadır. Tasarlanan oyuncaklar, çizgi dizide yer alan karakter isimleri ile anılmaktadır. Bunun aynı sıra farklı oyuncularda bulunan parçaların birleştirilmesi ile kişisel bir oyuncak ortaya çıkarılmış olur. Yepyeni bir Beyblade, kişisel stratejinin oyunda sergilenmesine yardımcı olacaktır. Oyuncaklar ile oynanan karşılaşmalar, tam bir çılgınlık haline gelen ve son zamanlarda da çok sık oynanan oyunlardan bir tanesidir. Meydan okuma mücadeleleri ile bilinen karşılaşmaların fanatikleri giderek artmaktadır. Oynanan oyunlar, Beyblade sahası üzerinde oynanarak, mücadele hırsını çocuklara kazandıran bir alt yapıya sahiptir. Kazanmanın ya da mağlup olmanın belli başlı stratejilere göre dayanmış olduğu oyunda önceden çalışmanın başarılı olmaya yardım ettiği bir oyundur. Oyunun değiştirilebilir parçalar ile oynandığı söylenebilir. Bu parçalara göre kurulum işlemi sağlanmaktadır. Beyblade nasıl kurulur denildiğinde ise şu yanıt verilebilir: topaçlar genellikle 5 ana parçadan kurulmaktadır. Blade omurga kısmı, topaç tabanı olarak ifade edilebilir. Bu kısım yere tabanı destekleyen alandır. Sivri uç olmasından dolayı sağlam dönmesine yardımcı olur. Köşeli uçlar ise farklı noktalardan rakibi şaşırtmaya yardımcı olmaktadır. Oyuncakların karakter başlıkları, topacın üst bölümüdür. Bu kısma başlık etiketi yapıştırılmaktadır ve etiket her oyuncağa özel kutsal canavar hayvanlar ile dizayn edilmiştir. Topacın gücünü ise canavar hayvanlar belirlemektedir. Ağırlık hissi olan ve demirden yapılan topaçların dengeyi sağlayan kısımları olarak ifade edilebilir. Renk, şekil gibi özellikler birbirinden ayrılabilir. Paket olarak satışa sunulan oyuncakların parçaları birleştirilerek, topaç kişiselleştirilebilmektedir. Kişisel özelliklere has stil yaratmaya yarayan parçaların, her birinin saldırganlığı ve hızı artırdığı söylenebilir. Bunun yanı sıra parça değişikliği ile stratejik davranılarak, rakipler karşısında müsabaka kazanılabilir. Sadece parça seçiminin doğru yapılması ve oyunda oynama stratejisinin kararları iyi verilmelidir.

Beyblade Burst Serisi ile Karşılaşmaların Keyfini Çıkarın

Burs serisi 2015 yılı itibari ile çıkan ve 3. seri olarak kapışmalarda parçalara ayrılarak patlama özelliği ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Beyblade çeşitleri, ağırlık hissi, dönüş mekanizması, taban kısmı gibi parçaları paketler halinde tasarlamaktadır. Bunun yanı sıra turnuva seti arasında yer alan Burst paketi içinde 3 parça bulunmaktadır. Turnuva setleri, tekli ya da ikili set olarak satıldığı için kullanım amacına göre tercih edilebilir. Burst serisi isimsel olarak; Wyvron, Horusood, Unicrest, Nepstirus, Odax, Valtrypek, Spryzen, Doomcizor, Betromoth, Evipero’dan oluşmaktadır. Bu seriler ile yaratıcılıkların konuşturulacağı yeni oluşumlar ortaya konmaktadır. Aynı zamanda rakipler ile çarpıştırılarak kapışmaların heyecan verici bir halde oynanmasına yardımcı olur. Paketlerin içinde yer alan Burst avatar turnuva set, 3 parçadan oluşurken; içeriğinde 2 Beyblade ve 2 Beyblade Burst fırlatıcı yer almaktadır. Üstelik Beyblade yapımı da bir hayli kolaydır. Yapım işlemi sağlanırken, yaratıcılıklar konuşturularak, paket içindeki parçalar değiş tokuş ile farklı oluşumlar sağlanabilir. Paketlerin içlerinde bulunan topaçların yanı sıra Beyblade fırlatıcı aparatı, tırtıklı ve sağlam bir yapıda imal edilmiştir. Tırtık kısmı oyuncağa geçirilerek, çek bırak yöntemi kullanılarak, zemine fırlatılır. Fırlatıcının üst üste kullanımından kaynaklı olarak herhangi bir aşınma durumu yoktur. Defalarca kullanılsa da sağlamlığını yitirmeyen bir yapıya sahiptir. Çekmeye yarayan ve parmak arasına geçirilerek, rahatlıkla çek fırlat işlemi yapılabilir. Yapılacak olan hamle böylece daha rahat bir şekilde sağlanır. Fırlatıcıların yanı sıra setlerde yer alan aparatların kapışma koşullarına göre tasarlandığı ve böylece oyunun daha da çekişmeli bir hal aldığı söylenebilir. Bütün aparatlar, oyunun tam anlamıyla verimli bir şekilde oynanması için özel olarak tasarlanmıştır. Fakat yine de paketteki aparatlar ve parçalar ile takas işlemi yapılarak farklı oyuncak güçleri ortaya çıkarılabilir. Oyuncakların böylece sahada daha da fazla performans sergilemeleri sağlanacaktır. Burst serisi, yeni başlayan kişiler için ya da deneyim sahibi olan kişilere paket halinde sunulmaktadır. Oyuncakların üzerinde bulunan armalar, güç düzeyini simgeler. Çünkü çeşitli canavar ve hayvan figürleri ile tasarlanmıştır. Her modelin kendi içinde farklı dış tasarım özellikleri vardır. İsteğe bağlı olarak oyuncak seçenekleri tercih edilebilir.

Beyblade’in Savunma Taktikli Oyuncaklarından Faydalanın

Farklı özelliklere sahip olan oyuncakların bazı savunma taktikleri uygulamaya yarayan niteliklere sahip olduğu söylenebilir. Oyuncakların genel özellikleri arasında yer alan dayanıklılık, denge, savunma, saldırı teknikleri, bazı parçaların eklenmesi ya da eklentisiz olarak oynanan oyunlar ile de mümkün olabiliyor. Hangi Beyblade sana uygun sorusunun cevabına modeller arasından deneyerek ulaşabilmek mümkündür. Çünkü dış tasarım özelliklerinin yanı sıra oyuncakların enerji katman gibi bazı detayları da değişkenlik göstermektedir. Burst serisinde ağırlık diskleri ve performans uçları kişisel olarak yaratılabildiği için hangi Beyblade’in uyumlu olduğu böylece anlaşılacaktır. Savunma taktiği özellikle oynanacak oyunda geliştirilen stratejilere bağlı olsa da paket içindeki parçalar ile farklı modeller ortaya koymaya da bağlıdır. Bu şekilde yeni özellikler sunularak, kişisel kullanımlara olanak sağlanır. Klasik topaç oyununun modernleşmiş ve özellik kazandırılmış hali olmasından dolayı, kullanıcı kitlesi gelişmiş olan bir oyundur. Burst serisi ise üçüncü nesil olarak imal edilen oyuncaklardır. Çünkü kullanıcıların kendi elleri ile birleştireceği şekilde tasarlanmıştır. Aynı zamanda 3 parçalı bir oluşuma sahip olduğu için takılabilir ve çıkarılabilir özelliktedir. Kapışmalarda kazandırılan patlama özellikleri oyuna heyecan katarak gerçekçilik kazandırmaktadır. Oyuna taktik kazandırabilmek için çeşitli parçaların birleşimi ile oyun oynanabilir. Meydan okuma işlemi, rakipten alınacak herhangi bir parça ile oyuncağın detay kazandırılmasıyla anlamlanacaktır. Oyuncakların getirileri arasında yer alan rekabet edebilme gücü ve meydan okuma gibi hamle etme yeteneği kazandıracaktır. Bu oyunu oynamayı düşünen kişiler var ise tereddüt etmeden tercih edebilir. Çünkü oyunun getirileri arasında birçok olumlu durum bulunmaktadır. Oyun oynanırken, rekabet edebilme, meydan okuma ve buna benzer durumlar geliştirilecektir. Burst serisi ya da normal Beyblade oyuncakları tercih edilerek oyunun her anlamda tadı çıkarılacaktır. Çocuklar tarafından ilgi toplayan oyuncağın, yetişkin kesim tarafından da ilgi topladığı söylenebilir. Tamamen şans ve stratejik bir oyun olarak ifade edilen Beyblade’in çocukların beyinsel gelişim gücüne yardımcı olacak bir oyundur. Şansın ve yapılan hamlelerin öneminin büyük olduğu oyunda, rakip tarafından atılan adımlara göre de paket içinde bulunan parçalardan yararlanılabilir. Oyuncak karşıdaki kişinin Beyblade’ine göre güçlendirilebilir. Böylece savunma taktiği karşıdaki rakibin mevcut durumuna göre ayarlanabildiği söylenebilir. Beyblade fiyatları ise seri isimleri, paket özellikleri, miktarı gibi durumlara göre değişkenlik göstermektedir.

Beyblade Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Japon çizgi film ile birlikte piyasalarda yerini alan oyuncakların, son teknolojik üretimler ile modern topaç haline getirildiği söylenebilir. Çizgi dizide oynanan oyunun bu oyuncaklar ile farklı işlevlere sahip olan parçaları birleştirerek, özel topaç yaratması ile oynanan bir oyundur. Modelleri ise figür oyunları, oyun takımları, spor oyuncakları olarak satışa sunulur. Ayrıca Burst serisi içinde yer alan turnuva setleri de vardır. Beyblade türleri arasında yer alan serinin yaratıcılığın kullanılarak yeni modellerin oluşturulması ile çeşitlenen modelleri vardır. Oyuncakların yaratıcılığının oyuncular tarafından yapılması, rakipler ile karşılaşılırken, yeni bir strateji oluşturmaya yardımcı olacaktır. Çarpışmaları iki katı heyecanlı kılan Avatar turnuva seti, 3 parçadan oluşmaktadır. Oyuncakların ekipmanları, omurga, karakter başlığı, ağırlık diski, saldırı çemberi, dönüş mekanizması gibi bölümlere ayrılır. Dönüş mekanizması, sağdan sola ya da soldan sağa dönebilen bir çalışma yapısı vardır. Topacın dönmesine yardımcı olan bölüm olarak ifade edilen dönüş mekanizması güçlendirilebilir bir sistemdir. Belli başlı parçalar birleştirilerek, yeni bir topaç elde edilebilir. Oyuncakların teknik özelliklerinin yanı sıra tarzı yansıtacak dış tasarım özelliklerinden de yararlanılabilir. Özel hayvan ve canavar figürlerinin üst kısımdaki görünümü stili yansıtacak modellere ayrıldığı söylenebilir. Topaçların dönme gücünün artırılması için parçalardan yararlanılmaktadır. Topaçların saldırganlığını, dönüşünü, hızını etkileyen parçalar, farklı farklı kullanıldığında yeni Beyblade’ler icat edilmiş gibi bir kullanım olanağı sağlanır. Ayrıca stratejik olarak parça takma gibi işlemler sağlanarak, rakiplerden bir adım önde olunabilir. Yalnızca rekabet oyunu değil, aynı zamanda strateji oyunu olarak da ifade edilen bir yapıya sahiptir. Çevirme işlemi sağlanırken, tamamen hamle yapma ve adım atma gibi oyun oynama yöntemleri konuşturulur. Oyuncakların yoğunluklu renk aralıkları, altın, beyaz, turuncu karışımlı olarak tasarlanmıştır. Üzerinde bulunan hayvan figürleri de bu renklere uyumlu ya da kontrast oluşturarak imal edilir. Tarzı yansıtacak olan oyuncak modelleri ile meydan okunurken, aynı zamanda stil yarışı da yapılacaktır. Çünkü geliştirilebilir ve değişkenlik gösterebilen bir oyun olarak ifade edilebilir. Oyun özelliklerinden bir tanesi de farklı çeşit oyuncaklar ile sanal koleksiyon oluşturulabilir. Koleksiyonları güçlendirerek, özel oluşumlar sağlanabilir. Aynı zamanda rakiplere turnuvalar hazırlayarak, online bir şekilde turnuvalar yapabilirsiniz. Oyuncak tercihini ise detaylı bir şekilde serilere ve paket özelliklerine uygun olarak Beyblade satın al kısmından sayfamız üzerinden kontrol edebilirsiniz.