"

Beyblade

" araması için 18 sonuç listeleniyor

Beyblade

Japon çizgi film Beyblade ile aynı anda piyasaya sürülen Beyblade oyuncakları, son teknoloji ile üretilen modern topaçlara verilen isimdir. Yaşları 8 ile 13 arası değişen çocuklar tarafından oldukça ilgi gören Beyblade oyuncakları, basit bir topaç oyunu olmayıp çocukların farklı işlevlere sahip parçaları bir araya getirerek kendilerine özel topaçlar yaratabilecekleri bir turnuva oyunudur. Çizgi filmin her bir bölümünde ayrı bir turnuva gerçekleşir ve oynayan her bir karakterin kendine ait bir Beyblade'i vardır. Çizgi filmiyle eş zamanlı çıkan Beyblade oyuncakları da çizgi filmdeki karakterlerin isimleriyle anılır. Bunun dışında farklı oyunculara ait farklı parçaları birleştirerek kendinize özgü yepyeni bir Beyblade oluşturup kendi stratejilerinizi kullanarak yarışmanız da mümkündür. Tam bir çılgınlık haline gelen ve günümüzde hala yok satan Beyblade topaçlarının yarattığı heyecan dalgası, fanatikleri arasında artarak devam etmektedir. Sizlere mücadele hırsını aşılarken kazanmanın ya da kaybetmenin belli stratejilere dayandığını da gösteren oyun, önceden çalışmanın başarıya götüreceğini de uygulamalı olarak göstermektedir.

Beyblade Nasıl Oynanır?

Beyblade rekabete dayanan bir topaç oyunudur. Beyblade'ciler topaçlarını piyasada ayrıca satılan BeyStadyum içine atarlar. Tüm maçlar sadece BeyStadyum içinde gerçekleşir. '3, 2, 1, Hazır! Ateş!' komutuyla stadyumun içine atılan topaçlarla yarışma başlar. Maç başına sadece 1 fırlatma yapılabilir. Topaçlar, BeyStadyum içinde birbirlerine çarparak dönmeye başlar. Rakibin Beyblade'ini BeyStadyum dışına çıkarabilen oyuncu ya da Beyblade'ini rakibinden daha uzun süre döndüren oyuncu puan kazanır. Karşılaşma sırasında BeyStadyum' a ya da Beyblade'e dokunan oyuncu kaybeder ve raund sonlandırılır. Birden fazla karşılaşma sonucunda 7 ya da daha fazla puan toplayan oyuncu karşılaşmayı galip bitirir. Aksiyonu 3'e katlamak için oyunun 3'lü atış' adı verilen bir şekli de vardır. 2 oyuncu 3'er Beyblade topacı ile 3 raund karşılaşır. Topaçlar aynı anda fırlatılır ve oyun başlar. 3 bölümün 2'sini kazanan oyuncu oyunun galibi olur.

Beyblade Nasıl Kurulur?

Beyblade'ler değiştirilebilir parçalara sahiptir. Topaçlar 5 ana parçadan oluşur:

  • Blade Omurgası: Topacın tabanıdır, yere temasını sağlar. Sivri uçlu olması çok sağlam dönmesini sağlarken köşeli uçlu topaç farklı noktalardan rakibini şaşırtabilir.
  • Karakter Başlığı: Topacın üst kısmıdır. Buraya karakter başlığı etiketi yapıştırılır. Bu etiketlerde her bir topaca ait kutsal canavar hayvanlar bulunur ve o topacın gücünü bu canavar hayvanlar belirler.
  • Ağırlık Diski: Demirden yapılan bu kısım topacı ağırlaştıran kısımdır. Farklı şekil, renk ve özelliklerde bulunabilir.
  • Saldırı Çemberi: Topaçların çarpıştığı bölgedir. Değişik şekil, renk ve özelliklerde olur.
  • Dönüş Mekanizması: Topacın dönmesini sağlayan kısımdır. İki çeşit mekanizme sayesinde topaç sağdan sola ve soldan sağa dönebilir.

Bu parçalar birleştirilerek Beyblade topacınızı oluşturabilirsiniz. Böylece kendinize has bir stil yaratma şansını yakalarsınız. Topaç için kullanılan parçaların her birinin topacın dönüşüne, saldırganlığına ve hızına etkisi olduğu için parçalar arasında değişiklik yaparak farklı Beyblade'ler icat edebilirseniz stratejik davranarak rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Beyblade Burst Serisi

Beyblade oyuncaklarının 2015 yılında çıkan 3. serisi 'Burst', kapışmada çarpıştıkları zaman parçalara ayrılarak "patlama" özelliğine sahip Beyblade'lerden oluşur. Burst Paketi'nde 3 parça vardır; Taban, Ağırlık Diski ve Dönüş Mekanizması. Bunun dışında ikili paketler, tekli paketler ve turnuva seti de mevcuttur. Spryzen, Wyvron, Horusood, Kerbeus, Unicrest, Nepstrius, Noktavor, Odax, Valtryek, Doomscizor, Evipero ve Betromoth isimlerinden oluşan Burst serisi ile yaratıcılığınızı kullanarak yeni Beyblade'ler oluşturabilir, bunları rakiplerinizle çarpıştırabilirsiniz. Kapışmalarınızı çok daha heyecanlı kılan Beyblade Burst Avatar Turnuva Seti kutusunda, 3 parçadan oluşan 2 Beyblade Burst ve 2 Beyblade Burst Fırlatıcı bulabilirsiniz. Size sunulan ve 3 parçadan oluşan başlangıç paketleri, tekli paketler, ikili ve üçlü paketler ile parçalar arası değiş tokuş yapabilir, yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz.

Beyblade fiyatları, isimlerine ve paket içi miktarına göre değişiklik gösterir. Size en uygun Beyblade'i kolayca bulabilir ve stilinizi baştan yaratmaya başlayabilirsiniz. Farklı çeşitlerle koleksiyonunuzu güçlendirirken kendi özel koleksiyonunuzu oluşturabilir, rakiplerinizle turnuvalara mükemmel zemin hazırlayan BeyStadyum'da karşı karşıya gelebilirsiniz.

Yukarı Çık