"

Bianchi

" araması için 115 sonuç listeleniyor

Bianchi

İlk bisiklet 1690 yılında Fransız bir asilzade Sivrac tarafından ''Celefire'' adını verdiği iki tahta tekerlekten oluşan bir bisiklettir. Sonrasında çeşitli kişilerin yaptıkları katkılar ile günümüz bisikletleri ortaya çıkmıştır. Gün geçtikçe insanların ilgisinin artmasıyla daha fazla gelişir ve birbirinden farklı bisiklet modelleri üretilir.

Bisikletleri; eğlence, ulaşım ve yarışma gibi amaçlarla sürmenin yanında bisiklet sporu da gelişmiştir. Bu yaygınlaşma ile birlikte yaşanan gelişmeler bisikleti daha rahat ve kolay kullanılır bir araç haline getirir. Bisikletler kısa yolculuklar için özellikle oldukça kullanışlı ve ekonomik bir araçtır. Bisikletler ile yapılan birçok günlük gezi ve tatil turu vardır. Hollanda, Almanya, gibi pek çok Avrupa ülkesinde bisiklet, insanların toplu olarak kullanımda bulundukları bir araçtır. Bu tip ülkelerde bisikletin en çok tercih edilme unsuru; motorlu taşıtlara karşın doğayı desteklemesi, insanlara gün içinde ulaşımlarında spor imkanı sunması, trafik sorununa takılmaması ve trafik sorununu ortadan kaldırması gibi çeşitli sebepler sayılabilir. Bisiklet kültürü yerleşmiş bu ülkelerde, bisiklet sevenleri aynı çatı altında toplayan, sosyalleştiren, toplu bisiklet turları düzenleyen bisiklet kulüpleri de mevcuttur.

Bisiklet Türleri

Bisikletler kullanım alanlarına ve amaçlarına göre türlere ayrılır. Bunlar; şehir içi bisikletleri, dağ bisikletleri, yarış bisikletleri, bmx bisikletleri ve çocuk bisikletleridir.

Şehir İçi Bisikletleri: Daha çok gündelik yaşamda, kısa süreli mesafeler için kullanılır. Kullanım alanı asfalt yollardır.

Dağ Bisikletleri: Sağlamlığı diğer türlere göre arttırılmış, zor yol ve zor hava koşullarında kullanıma uygun bisikletlerdir.

Yarış Bisikletleri: Kullanım amacı sebebiyle sürüş konforundan ziyade hız odaklı bisikletlerdir.

BMX bisikletleri: Bir marka olan ve aynı zamanda tür olarak yer alan bu grup bisikletler, gençlerin gösteri amaçlı kullandığı bisikletlerdir.

Bisiklet Denince Akla Gelen Marka Bianchi

Bianchi, ilk olarak 1885 yılında kurulmuş en eski bisiklet markaları arasındadır. Kurucusu Edoardo Bianchi'dir ve soyadını markasına vermiştir. Avrupa'da birçok ülkede şubeleri olan Bianchi, dayanıklı oluşu ile alanında ön plana çıkmaktadır. Bianch;i markası altında dağ bisikletleri, şehir içi bisikletleri, yarış bisikletleri ve çocuk bisikletleri gibi bisiklet türlerini üretir. Her ana kategoriye ait çeşitli alt türler bulunur. Bianchi, her yaştan insana özgü üretilmiş bisikletleriyle çeşitli ülkelerden ve çeşitli yaşlardan müşterilere sahiptir.

Bianchi yıllar içerisinde teknolojik gelişmeleri yakından takip etmesi ve müşterilerinin beklenti, taleplerine özenle cevap araması bisiklet markaları arasında sıyrılmasını sağlayan husustur. Sektöründe öncü konumda bulunan Bianchi, zaman içerisinde sektörünün de ilham aldığı pek çok model geliştirmiştir. Geliştirdiği her modelde çeşitli özellikler sunan Bianchi, bisikletin yaygınlaşmasına katkısı olan önemli markalardandır.

Türkiye'de Bianchi Markası

Türkiye'de yer alan Bianchi modelleri ile İtalyan Bianchi modelleri arasında farklılıklar bulunur. Çünkü Türkiye'de üretimi yapılan Bianchi modelleri, İtalya'da üretilen ve bazıları el yapımı olan Bianchi modellerinden ayrılır. Türkiye'de üretilen Bianchi modelleri, İtalya menşeili fabrika ile değil, geçmiş dönemde distribütörlük alan bir Türk firma aracılığı ile yapılıyor. Bu sebeple bazı Bianchi modellerine Türkiye üretimi ile ulaşamayabilirsiniz ve yurt dışından sipariş ile edinmeniz gereken Bianchi modelleri olabilir.

Özel Bianchi Modelleri

İtalyan temelli Bianchi markası, İsviçreli Cycleurope markası tarafından satın alınmıştır. Bianchi markası, bu satıştan sonra da ürün çeşitliliğini ve kalitesini artırmaya devam ederek hala aynı marka altında üretim yapıyor. Günümüzde üretimi içerisinde yer alan kendi Bianchi modelleri arasında da fiyatı yüksek olsa da, el üretimi özelliğine sahip reparto corse serileri ve çelik lugged kadrosu dolomiti modeller bulunur. El yapımı olması sebebiyle fabrika üretimine göre farklılaşan bu Bianchi modelleri, sağlamlığı ile uzun ömür kullanım sunar. Diğer tüm Bianchi modelleri, seri üretim ile Asya, Avrupa gibi farklı yerlerde üretilir.

Bisikletin Diğer İsmi Bianchi

Bianchi bisiklet markası, pek çok bisikletsever için ürün tercihlerinde akla ilk gelen markalardandır. Sektöründe uzun yıllardır kaliteli hizmet vermesiyle zihinlerde bu konuma yerleşen Bianchi, çeşitli bisiklet türleri ve bu türlere ait modellerin üretimini yapar. Yarış bisikletleri, çocuklar için bisikletler, gündelik yaşama uygun bisikletler ve zorlu koşullara uygun dağ bisikletleri üretir. Dağ bisikleti modelleri olarak Bianchi Speed, Bianchi Buffalo, Bianchi Montana, Bianchi Aspid, Bianchi Scorpion gibi çeşitli modelleri ile hizmet vermeye devam ediyor.

Bianchi'den kendiniz için en uygun model olarak seçiminiz Bianchi Buffalo ise alüminyum mekanik disk özelliği ile sert arazi koşullarında güvenli bir kullanım yaşarsınız. Kendinize uygun model Bianchi Montana ise yüksek düzeyde amortisör özelliği, çift kat alüminyum disk jant özelliği ile adını aldığı dağ şartlarına sahip yollarda engebeli zeminleri konforlu bir şekilde aşabilirsiniz. Bianchi modellerinin çeşitli özelliklerini birbirine kıyas yaparak kendinize uygun modeli seçebilirsiniz.

Bianchi ile dağ bisikleti modelleri gibi ciddi kullanımlar için seçim yaparken ürün özelliklerini iyi incelemeniz gerekir. Ürün incelemesinde frenler, jantlar, oturma selesi gibi ürün aksamlarının nelerden yapıldığı ve dayanıklılık oranları önemlidir. Bianchi, tüm ürünlerinde müşterilerine vadettiği sağlamlık ve marka kalitesiyle yıllardır sektöründe öncü yapısını korumaya özen gösterir. Bianchi, Speed modeli ile zorlu zeminlerde hızla yol katetmek isteyen müşterilerine çözüm üretir. Hız vadeden bu Bianchi modeli, bir yandan da güveni elden bırakmadan fren sisteminde mıracla 350 mekanik disk kullanır.

Yukarı Çık