"

Biblo

" araması için 12777 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Biblo

Evlerin ve ofislerin tarzını belirleyen aksesuarların başında biblolar geliyor. Hemen hemen her temanın işlendiği biblo modelleri ile konseptler zarif ve göz alıcı bir biçimde tamamlanabiliyor. Biblolar genel olarak büyük biblolar, küçük biblolar ve dekoratif biblolar olmak üzere 3 ana gruba ayrılıyor. Biblo çeşitlerine bakıldığında ise seramik, cam, ahşap, metal, porselen, kristal gibi malzemelerin tek başına ya da birlikte kullanıldığı tasarımlar göze çarpıyor. Çok çeşitli boyutlarda tasarlanmış biblolar; renkleri, işçilikleri ve estetik çizgileri ile kullanıldıkları ortamın karakteristik özelliklerini yansıtıyor.

Dekoratif Biblo Modelleri

Dekoratif biblo tasarımlarında ahşap, cam ve metal malzemeler daha ağırlıklı kullanılıyor. Bu malzemeler ile pek çok tema biblo modellerinde işlenebiliyor. En çok işlenen temalar arasında ise melek figürleri, hayvan figürleri ve insan figürleri yer alıyor. Melek biblo modelleri hemen hemen her konsepte uyum sağlaması ile dikkat çekiyor. Çeşitli renklerde ve ebatlarda tasarlanan fil biblo modelleri de ev, ofis ve iş yerlerinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Dekoratif biblolar arasında nazar boncuklu, kabartma camlı, taş işlemeli, çinili, kapaklı, standlı ve fonksiyonel tasarımlar oldukça dikkat çekiyor.

Ahşap Biblo Çeşitleri

Doğal ve otantik bir atmosfer yaratan ahşap biblo modellerinde hayvan ve insan temaları ön plana çıkıyor. İnsan yüzü, bebek, aile gibi temaların yansıtıldığı ahşap biblolar hem evlerde şık bir aksesuar olarak kullanılıyor hem de sevdiklerinize hediye edebileceğiniz alternatifler arasında yer alıyor. Baykuş ve at figürü tüm malzemeler ile tasarlanmasının yanı sıra ahşap biblo modellerinde de sıklıkla karşımıza çıkıyor. Baykuş biblo çeşitleri farklı renk seçenekleri ile dikkat çekiyor. Ahşap biblo modellerinde ahşap bazen doğal rengi ile kullanılıyor bazen de sade boyamalar ile renklendiriliyor. Ahşap, metal ile birlikte kullanıldığında son derece sıra dışı biblo tasarımları elde edilebiliyor.

Her Zevke Uygun Biblo Tasarımları

Biblo tasarımlarında kuş figürleri çok sık kullanılıyor. Baykuş, papağan, kartal, kuğu, pelikan, güvercin, horoz, tavuk, ördek, leylek, tavus kuşu, tukan kuşu ve flamingo biblo modelleri dekorasyon meraklıları tarafından yoğun ilgi görüyor. Deniz tutkunları ise kayık, tekne, deniz atı, deniz kaplumbağası, caretta caretta, mercan, deniz kabuğu, yunus, balina, deniz yıldızı ve yengeç bibloları ile evlerini ve ofislerini süslüyor. Kirpi, kurbağa, kaplumbağa, zebra gibi doğal türlerin yansıtıldığı biblo çeşitleri her ortama uyum sağladığı gibi ilgiyi de kendi üzerlerine çekiyor.

İnsan Figürlü Biblolar

İnsan figürlerinin yer aldığı biblolarda meslek grupları, etnik köken ve yaş grupları gibi detayların işlendiği görülüyor. Balerin, dansçı, eczacı, samuray, dedektif, garson, şef, kadın, erkek, cüce, bebek, yaşlı, gelin ve damat en sık rastlanan biblolar arasında yer alıyor. Kadın figürleri arasında modern kadını yansıtan figürler, flamenko dansçı figürleri gibi figürlere daha sık rastlanıyor. Başsız insan gövdesi, Buddha biblosu, Apollon büstü, iskelet ve kuru kafa da işlenen temalar arasında yer alıyor. Biblo meraklıları için tasarlanmış küçük ve dekoratif biblo modellerinde sıklıkla araba, motorsiklet, tramvay, koltuk, telefon, telefon kulübesi, salıncak, kafes, küvet, yel değirmeni, şemsiye, kupa, robot ve ayakkabı figürlerine rastlanıyor. Özellikle eskitilmiş metal arabalar yoğun talep görüyor. Müzik tutkunları için standlı nota ve sol anahtarı bibloları da göz kamaştırıyor.

Trendyol ev ve dekorasyon kategorisi; birbirinden şık meyve, çiçek, yaprak ve orkide bibloları, "görmedim duymadım bilmiyorum" temalı biblolar ve yılbaşı konulu biblolar ile evlerinize farklı bir hava katıyor. Siz de sunulan yüzlerce biblo modelinden tarzınıza en uygun olanı seçerek hemen satın alabilirsiniz.