"

Bileklik

" araması için 18654 sonuç listeleniyor

Bileklik

Kıyafetlerinizle uyumlu, tarzınızı tamamlayabilecek çok sayıda bileklik türü ve stili vardır. Altından pırlantaya, gümüşten çeliğe hemen hemen her malzemeden üretilmiş bileklik modellerini takı ve mücevher kategorisinde inceleyebilirsiniz. En iyi bileklik markaları tarafından üretilmiş, en zarif bileklikleri Trendyol'dan anında satın alabilirsiniz.

Bileklik Çeşitleri

Bilekliğin yapıldığı malzeme, hem bileklik fiyatları hem de bilekliğin görünümü üzerinde belirleyicidir. Özel günlerde takılan bileklik çeşitleri göz kamaştırmak için tasarlanmıştır. Bu bilek modelleri tipik olarak altın, gümüş veya pırlantadan yapılır. Ustalıkla hazırlanmış ve karmaşık bir şekilde tasarlanmış (genellikle el yapımı) bu bileklikler, aynı derecede etkileyici bir fiyat etiketine sahiptir. Her gün kullanılan bilekliklerde ise erişilebilir fiyatlar ve sağlamlık öne çıkar. Altın veya gümüşten yapılmış bileklikler günlük kullanım için idealdir. Tüm giysilere uyarlar ve klasik görünümleri ile özel bakım gerektirmeyen dayanıklı ürünlerdir. Altın ve gümüş dışında günlük bijuteri bileklik modellerinde bakır, nikel, kauçuk, bakalit, ahşap ve paslanmaz çelik gibi malzemeler sıkça kullanılır.

Bileklik Modelleri

Tarihin en eski çağlarından bu yana en popüler bileklik malzemelerinden biri altındır. Doğal parlaklığı, dayanıklılığı ve asla kararmaması gibi nedenlerden ötürü bileklik üretiminde yoğun olarak kullanılır. Ayrıca, değerli bir yatırım olduğu için de tercih edilir. Altın saflaştıkça yumuşaklığı artar. Bu nedenle günlük kullanım sırasında darbelere dayanıklı olması için ayarı düşülerek, altın alaşımına diğer dayanıklı metaller eklenir. 14 ayar bileklik modelleri, düşük altın ayarına sahip olmalarına rağmen dayanıklıdır.

Bileklik tasarımlarında sıkça kullanılan pırlanta ise ışıltısı ile dikkat çeker. Tek sıra taşlardan oluşan minimal tasarımlar bile zarif ve gösterişli bir takı olabilir. Pırlanta bilekliklerde tipik olarak sarı ve beyaz altın kullanılır. En iyi parlaklık için minimum ‘’1’’ pırlanta rengi ve S12 berraklık kalitesi önerilir.

Kolay işlenebilir yapısıyla altın kadar çok kullanılan gümüş, kolay işlenebilen yapısı ve kendine has parlaklığı nedeniyle tercih edilir. Gümüş bileklikler en az altın bileklikler kadar sağlamdır. Bununla birlikte marka ve kaliteden bağımsız olarak tüm gümüş eşyalar kararır. Oksidasyonu ve buna eşlik eden renk bozulmasını önlemek için, gümüş takılar düzenli olarak temizlenmelidir.

Bakır, bileklik yapmak için kullanılan metallerin en eskisidir. Bakırın estetik olarak güzelliği bir yana, vücuda takıldığında ortopedik şikayetlerin neden olduğu ağrıyı hafifletmeye yardımcı özelliklere sahip olduğuna inanılmaktadır.

Bileklik Ölçüsü Nasıl Alınır?

Bir bileklik satın almadan önce bileğinizin boyutunu belirlemek çok önemlidir. Olması gerekenden daha küçük bir bilekliği bileğinize takmanız zorlaşacaktır. Çok büyük bir bileklik ise bileğinizden kolayca kayabilir ve kaybolabilir.

Bileklik çapının doğru bir şekilde ölçüsünü almak için baş parmağınızı avuç içinin ortasına bastırın ve yumruk yapın. Bir ipi yumruğunuzun etrafına sarın. İplerin üst üste geldiği noktayı işaretleyin. Bu, bileklik iç çapı olacaktır. Örneğin, bu çap 8 cm ise, satın aldığınız bileklik 8 cm'lik bir iç çapa sahip olmalıdır.

Bileklik Nasıl Takılır?

Bilekliklerinizi kıyafetinizle uyum içinde birçok şekilde kullanabilirsiniz. Farklı bileklikleri karıştırıp eşleştirerek kendi kişisel stilinizi yansıtan kombinler oluşturabilirsiniz. Günlük kullanım için 4-6 bilekliği bir arada takabilirsiniz. Renkli bileklikler takmak istiyorsanız, çarpıcı bir görsel oluşturmak için aynı rengin farklı tonlarını ya da arka arkaya zıt renkleri kullanabilirsiniz. Renkleri eşitlemek için aralara nötr tonları karıştırabilirsiniz.

Tek bir bileklik ile güçlü bir ifade yaratabilirsiniz. Bir sıra pırlanta taşla döşenmiş, beyaz altından yapılmış bilekliğinizi saatinizle eşleştirebilirsiniz. İnce ya da ip bileklik modelleri diğer bilekliklerle ya da aksesuarlarla kolayca karıştırılabilirsiniz.

Kontrastı vurgulamanın en iyi yolu, çeşitli renklerde, dokularda ve kalınlıkta çok sayıda bileklik kullanmaktır. Kalın bileklikleri, ip bileklik modelleri işe eşleştirebilirsiniz. Zincir bağlantı ya da su yolu bileklik modellerini nazar boncuklu bileklik modelleriyle karıştırıp kullanabilirsiniz.

Renkli bilekliklerden oluşan bir set kullanmak istiyorsanız, bileklikleri sadece bir kolunuza takmayı ve diğer bileğinizi boş bırakmayı deneyebilirsiniz. En iyi ve ışıltılı bilekliği diğer bileklilerin ortasına, odak noktası oluşturacak şekilde takabilirsiniz.  Alternatif olarak farklı renklerde boncuk bileklik çeşitlerinin ortasına gösterişli bir saat takabilirsiniz.

Aradığınız bileklik modelleri ayrıcalıklı fiyatlarla Trendyol'da!

Yukarı Çık