"

Bilgisayar Kitabı

" araması için 1529 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Bilgisayar Kitabı

Teknolojinin getirdiği yenilikler ile birlikte kullandığınız telefonlar da artık birer bilgisayar olarak kabul edilmektedir. İçinde bulunduğumuz bilgisayar ve İnternet çağına dair bilgi sahibi olmak için temelden en üst seviyeye kadar öğretici bilgisayar kitapları bulunmaktadır. Bilgisayar kullanabilmek ve bilgisayar teknolojileri üzerinde uzmanlaşabilmek için yardımcı kaynak olarak Trendyol’un eğitim kitabı kategorisinde yer alan temel bilgisayar bilgilerinden yazılım programlarına kadar bilgisayar ve İnternet dünyası hakkında pek çok kitap bulabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin Bilgisayar Kitabı

Günlük hayatınızda veya iş yaşamınızda bilgisayarların sağladığı kolaylıklardan faydalanmak için bilgisayarları daha yakından tanımanız önemlidir. Yeni başlayacak olanlar, bu kitaplarda klavye ve mouse kullanımından başlayarak bilgisayarın işlevi, bilgisayar araçları, Windows işletim sistemi, Microsoft Office programları ve İnternet kullanımı hakkında bilgiler bulabilir. Öğretici ve uygulamalı açıklamaların yer aldığı; herkesin anlayabileceği yalın anlatımlarla hazırlanan bu kitaplar ile siz de bilgisayar kullanmayı öğrenebilirsiniz. Yeni başlayanlar için bilgisayar kitabı, aynı zamanda okullarda ders veren öğretmenler için de alternatif birer kaynak olabilir.

Yazılım ve Bilgisayar Programları ile İlgili Kitaplar

Yazılım ve kodlama konularına ilgi duyanlar ya da bu alanda eğitim görenler için hazırlanmış temel seviye, orta seviye ve üst seviye kitaplar bulunmaktadır. Tüm yazılım programlarının temeli olan algoritma kitabı, yazılım konusunda başlangıç seviyesinde kullanabileceğiniz kaynak kitap türüdür. Html5 kitabı, web teknolojileri için kullanılan yazılım dilini öğrenmek ve geliştirmek isteyenler için temelden en üst seviyeye kadar detaylı anlatımların yer aldığı; örneklemelerle pratik yapmanızı da sağlayan bir kitaptır. Mesleki anlamda web dünyasında olmak isteyenlerin tercih edebileceği bir kaynaktır. Web geliştiricisi olmanın aksine programlamaya da merak salanlar için algoritma kitaplarından sonra programlamaya başlangıç olarak Java programlama dili tercih edilebilir. Daha sonra C++, C#, PHP, Python dilleri ile devam edilebilir. Ayrıca, iOS ve Android tabanlı mobil uygulamalar, oyunlar, widget'lar ve işletim sistemi arayüzleri geliştirmek istiyorsanız ve bu konuda da yeni iseniz rahatlıkla anlayabileceğiniz sadelikte olan Objective-C programlama dilini öğrenebilirsiniz. Bunların dışında programlama dilleri ve teknikleri üzerine tercihinize, yeteneğinize ve seviyenize göre seçebileceğiniz pek çok bilgisayar kitabı bulunmaktadır.

Photoshop uygulamaları, Office uygulamaları, AutoCAD gibi mesleki bilgisayar programları ile ilgili hazırlanan kitaplar ile eğitim ve iş hayatınızda kendinizi bir adım öteye taşıyabilirsiniz. Bilgisayar programları kitabı seçenekleri içerisinde DVD formatında hazırlanan ve hem izleyerek hem okuyarak öğrenebileceğiniz ikisi bir arada sunulan kitapları da tercih edebilirsiniz.

Çocuklar İçin Bilgisayar Kitapları

Teknoloji çağının çocukları için geleceğin mesleklerinin temeli, bilgisayar, yazılım ve kodlama sistemlerine dayanmaktadır. Kodlama ya da diğer adıyla programlama eğitimleri, artık ilkokul çağındaki çocuklar için bile uygulanmaktadır. Çocuklar için kodlama öğrenimi, bir seçeneğin ötesinde; temel öğrenilecek dersler arasında yer almaktadır. Matematiksel bir temele dayanan kodlama sistemleri için küçük yaşta başlanan eğitimler, çocuklarınızın geleceği için avantaj sağlamaktadır.

Çocuklar için kodlama ile ilgili hazırlanan kitaplar sayesinde çocuklarınızın kodlama üzerine gelişmesine yardımcı olabildiğiniz gibi okul ya da özel kurslar dışında eğitici oyunlar ile de bu konuda kendilerini geliştirmelerini sağlayabilirsiniz. Erken yaşlarda kodlama sistemlerini öğrenen çocuklar, geleceğin teknolojilerine daha çabuk adapte olacaklardır.

Çocuklar, ayrıca, okullarda yeni yeni öğretilmeye başlanan Arduino robotik kodlama eğitimi ile yapay zekâlı robotları yönlendirmek için gerekli bütün kodları yazmayı öğrendiğinde analitik, eleştirel, sorgulayıcı bir şekilde düşünebilme ve özgün ürün tasarlama yetisi kazanabilecektir. Böylelikle robotik kodlama konusundaki kitaplar ile çocuklarınızın bu konudaki yeteneklerine hız kazandırabilirsiniz.

Sürekli yenilenen bilgisayar teknolojileri ile ilgili en güncel kitapları Trendyol uygun fiyat ve kampanya fırsatları ile temin edebilirsiniz.