Marka
HP
ASUS
Samsung
LENOVO
Casper
Apple
Hometech
Huawei
Monster
Dell
ACER
Reeder
Alcatel
TURBOX
MSI
Sandisk
Rampage
Xiaomi
Everest
Philips
Canon
Gamepower
Zore
Universal
Platoon
Toshiba
Microsonic
S-Link
Kingston
Epson
Xerox
Baseus
Concord
Artikel
logitech
Frisby
Corsair
Brother
Sony
Seagate
A4 Tech
Sunix
WD
Arduino
Retro
Tp-Link
Inca
Intel
Pioneer
Mikado
Oppo
Soundmax
Microsoft
MF PRODUCT
Türksit
Crucial
Trust
Snopy
Zyxel
Subzero
ABC
Techmaster
Addison
Schneider
Zalman
Cooler Master
JBL
IZOLY
LG
Cyber
Duru
Delta
Jameson
Reiss
Panasonic
Piranha
GoldMaster
Cadence Boya
Hiper
Xigmatek
ViewSonic
AOC
XFLY Oyuncu Koltukları
Belkin
Kenwood
FLAXES
Arçelik
Ttec
Kaspersky
Alpine
Eset
Snowman
Bahar
Hertz
RAZER
Case Logic
Adata
Kodak
Planet
Hama
Oppo realme
Asia
BENQ
Bose
Sharp
Plm
SteelSeries
Ricoh
Targus
VİKO
Focal
Thule
Grundig
Anker
Molly
Dockers
Harman Kardon
3M
VESTEL
Omron
Remaks
S.T. Dupont
General Mobile
Kef
ZTE
Calitte
TREND
Lopard
HITACHI
XDrive
Polosmart
Carub
Mercedes
Miniso
Escom
Sunny
Lion
Motorola
Adore Mobilya
James Donkey
Apex
Amazon
Vision
Infinity
Mustang
Tribe
Teco
Kawai
Enjoy
Icon
Quantum
Mof Basics
Google
Haikon
Emay
Siemens
Bun Design
Genesis
Frisbee
Wacom
Protech
Thrustmaster
Marshall
Penguen
Meizu
Turkcell
Accessories
Silhouette
Energizer
Yamaha
Honor
Botech
Legrand
Beats
Interview
Jabra
Moonstar
Htc
Emotion
Cellular Line
Samsonite
Rider
Biggdesign
TURBO
Space
Creative
Polaroid
Uğur
UFO
Milestone
Anycast
Fakir
Tchibo
CVS
Zoom
Fujifilm
Xolo
Beurer
Dexter
Marley
CP
PREMIER
ModaCar
Zuzu
Roxy
Buffer
Luna
Nova
Boo
Sennheiser
Audioengine
Micro
Vivense
Umur
New Life
Ricardo
Bellona
Revello
Eastpak
Fabrika
King
ESCAPE
SR
DOĞRULAR
Raks
Transformacion
Beta
Emie
Nintendo
Panther
Polk
Nitecore
Regal
Knock Knock
Ista
Anka
Pegia
Troika
Bingo
Dolphin
Bufalo
YOYOSO
Driven
Melefoni
DJI
Akg
Kontorland
Pubg
Buffalo
Fortnite
TCL
Citizen
Casio
Seiko
Hello Kitty
Greyder
Beko
MINNIE MOUSE
Everest Yayınları
99
Remax
KR
Roland Mouret
Batman
8x4
NİCE
Flora
Recaro
FERRO
Jam
Trixie
PİLSAN
ŞİRİNLER
Duracell
Royal
Clementoni
Privacy
MARVEL
Shiffa Home
Tesa
Daisy
Frozen
Ubisoft
Plantronics
Profilo
Moleskine
Flame
Kevin
Erva
222 Concept
Multipower
EuroStar
Keskin Color
Strong
Noki
Atlanta
Vr Box
Ülker
Mito
Mosso
Dynamic
Gigaset
Spigen
Seg
Vaillant
IKEA
Herschel
English Home
Bosphorus
Fast Step
D'S Damat
Dreamcar
Lotus
Freecamp
Sea Color
Aden
Einhell
Automix
DBK
Amway
Türk Telekom
Eragon
And Outdoor
Powertec
Elpic
Anyast
Bulldozer
Network
Puma
Karaca
Arzum
Sunset
Agent Provocateur
Braun
Supra
Bosch
Electrolux
LC Waikiki
Mobilcadde
Nikon
Parrot
Oral-B
Renk
"

Bilgisayar Tablet

" araması için 443903 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Bilgisayar Tablet

Kullanıcıların hem özel yaşamlarında hem de iş yaşantılarında kullandıkları bilgisayar, birçok bileşenin bir araya gelmesiyle oluşuyor. Temel dahili donanım bileşenlerinin yanı sıra bilgisayar çevre birimleri de kullanım sürecinin bir parçası haline geliyor. Bilgisayar üreticilerinin, kullanıcıların gereksinimleri doğrultusunda ürettikleri modeller yapısal ve işlevsel açıdan farklılıklar gösterse de, sundukları kullanım deneyimi büyük oranda benzerlik gösteriyor. Bu noktada bilgisayarları; masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, tablet bilgisayar şeklinde sınıflandırmak mümkün oluyor.

Masaüstü Bilgisayarların Modası Geçmiyor

Teknoloji ve oyun meraklıları, üreticilerin sundukları hazır masaüstü bilgisayar modellerini edinebilecekleri gibi, kendi bilgisayarlarını kendileri de hazırlayabiliyor. Birbirleriyle uyumlu bilgisayar donanımları edinerek toplanabilen bilgisayarlar, parça bazında özelleştirme imkanı nedeniyle de tercih edilebiliyor. Kasa, güç kaynağı, anakart, işlemci, ekran kartı, sabit disk, SSD gibi bilgisayar parçaları, temel donanım bileşenleri arasında yer alıyor. Monitör, mouse ve bilgisayar klavye ise çevre birimleri olarak değerlendiriliyor.

Hazır masaüstü bilgisayarlar ise üreticilerin belirledikleri konfigürasyonlar çerçevesinde kullanıcılarla buluşuyor. Yüksek performans beklentisi olanlar, profesyonel amaçlarla hazırlanan ürünlere yönelirken yeni nesil oyunları, akıcı şekilde oynamayı arzu edenler ise oyun bilgisayarı modellerini alışveriş listelerine ekliyor. Son yıllarda yaygınlaşan oyuncu bilgisayarı modelleri, sahip olduğu işlem gücüyle video düzenleme gibi alanlarda da kullanılabiliyor.

Taşınabilirliğin Cazibesine Kapılanların Tercihi: Laptop

Çalışmalarını, projelerini ya da eğlenceye yönelik içeriklerini dilediği her yerde sürdürmeyi hedefleyenler, laptop modellerinden vazgeçemiyor. Masaüstü bilgisayarlardan en büyük farkı boyutları olan dizüstü bilgisayarlar; ekran, klavye ve TouchPad bölümleri sayesinde ek bir çevre birimi olmaksızın da değerlendirilebiliyor. Gereksinim duyulduğu takdirde USB, HDMI ve benzeri modern bağlantı arayüzleri aracılığıyla çevre birimleri de sorunsuz şekilde laptop modellerine bağlanabiliyor. Performans konusunda ise seçilen ürüne bağlı olarak masaüstü bilgisayarlarla rahatlıkla yarışabilen dizüstü bilgisayarlar, özel soğutma çözümlerini beraberinde getiriyor. Soğutma konusunda daha farklı ihtiyaçları olan teknoloji tutkunları, laptop soğutucu edinebiliyor. Dizüstü bilgisayarın altına konumlandırılan ve birden fazla fanla desteklenen çözümler, aktif kullanım esnasında beklenenden fazla ısınan laptop’ları kolayca soğutabiliyor.

Tek Modelde Birden Fazla İşlev Bir Arada

Ekran ve donanım teknolojilerinin gelişmesiyle bilgisayar üreticileri, kullanıcılara çok işlevli çözümler sunuyor. Aynı anda hem laptop hem de tablet olarak kullanılabilen bilgisayarlar, sıklıkla yolculuk eden profesyonellerin amaçladıkları verimliliğe ulaşmalarına katkıda bulunuyor. Laptop formunda kullanılmadığında katlanarak tam anlamıyla bir tablete dönüştürülebilen ürünler, yeni nesil işletim sistemlerinin dokunmatik ekran desteğine kavuşmalarıyla mükemmel biçimde kullanılabiliyor. Kimi markaların geliştirdikleri tablet bilgisayarlar, çadır moduna getiriliyor ve multimedya takip süreçlerinin daha etkileyici olması sağlanıyor. Ekran genişliği, donanım performansı gibi unsurlar tablet fiyatları üzerinde etkili oluyor. En yeni donanımlarla güçlendirilen modellerin fiyatları, temel donanım özelliklerine sahip ürünlerden daha farklı noktalarda seyrediyor. Cihazının güvenliğini sağlamak isteyenler ise eset nod32 gibi antivirüs programları kullanıyor.

Verimliliğini Arttırmak İsteyenler İçin Pek Çok Aksesuar Bulunuyor

Edindiği bilgisayarın tüm özelliklerinden yararlanmak, sesli ve görüntülü görüşme imkanlarını bilgisayarında da sürdürmek isteyenler, bilgisayar aksesuarlarına yöneliyor. Web kamera ve mikrofonlu bilgisayar kulaklığı modelleri, teknoloji ve oyun meraklıları tarafından tercih edilen aksesuarların başında geliyor. Sesli iletişim, müzik dinleme, oyun yayıncılığı yapma gibi birçok alanda değerlendirilebilen kulaklıklar, görsel ve fonksiyonel açıdan büyük farklılık gösteriyor. Benzer şekilde web kamera çeşitleri de çözünürlük başta olmak üzere birçok değişkeni beraberinde getiriyor. Bu nedenle kullanıcıların, kulaklıkları ve web kameraları hangi doğrultuda değerlendireceklerini belirlemeleri ve doğru modeli almaları önem kazanıyor.

Siz de dijital dünyaya açılan kapılardan biri olan bilgisayarlardan kendinize uygun modeli almayı planlıyorsanız, elektronik kategorisi üzerinden ürünleri inceleyebilir, Trendyol’un bütçe dostu bilgisayar fiyatları ile dilediğiniz modeli hemen satın alabilirsiniz.