"

Birkenstock

" araması için 398 sonuç listeleniyor

Birkenstock

Birkenstock, günlük hayatta konfor sağlayacak terlik, casual ayakkabı ve sandalet tasarımları ile tanınıyor. Marka, 200 yıldan fazla süredir erkek, kadın ve çocuk terlikleri ve ayakkabıları hazırlıyor. Ayak şeklini alan özel tabanları, deri, süet gibi kaliteli materyalleri ile sektörde fark yaratan Birkenstock'lar, dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Türkiye'de de tercih ediliyor. 

Birkenstock Tarihi

Alman Johann Adam Birkenstock'un 1774 yılında yarattığı marka, aile mirası olarak büyüyerek günümüze erişiyor. 1964 yılında ürettiği kendisine has modeldeki terlik ve sandaletlerle adını duyuran marka, ilk olarak Amerika'da popülerleşiyor. 80'lerde dünya çapında şöhrete ulaşan Birkenstock terlik modelleri, o yıllarda ev veya iş terliği olarak kullanılıyor. Takvimler 90'ları gösterdiğinde ise Birkenstock sandalet ve terlikler sokaklarda rahatlıkla giyiliyor. 90'larda kazandığı trendi günümüzde hala koruyan marka, tüm dünyada ve Türkiye'de sokak modasının parçası haline geliyor. 

Birkenstock Ürünlerinin Farkı 

Birkenstock bayan terlik ve ayakkabılarda rahatlık ön planda görülüyor. Hem unisex hem de cinsiyete özel modeller sunan marka, ayağın şeklini alan tabanları, uzun süre giyilse dahi ayakta ağırlık ve yorgunluk yapmayan özel dokusu ile fark yaratıyor. Sağlıklı ayakların rahat hareketini sağlayan Birkenstock erkek terlik modellerinin yanında çocuk tasarımları da bulunuyor. Doğal deri ve süet ile tasarlanan ayakkabıların materyalleri ortalama 3 mm kalınlıkta sunuluyor. Suni deri boyası olmadan tasarlanan materyaller sayesinde deri gözenekleri kapanmıyor ve hava geçirgenliği sürüyor. Terliklerde yer alan Birko-Flor üst materyal ayak hareketlerini özgürleştirirken kimi modellerde yer alan astar ise ayağın dış etkenlere karşı korunmasına yardım ediyor. %100 mantar taban anatomik destek sağlarken dayanıklı form, ürünlerin uzun süre kullanılmasına imkan veriyor.  Tabanların altı özel yapısı ile kaymayı önlüyor. Ürünlerin tabanlarının iç kısmında marka ismi yer alıyor. Vücut ağırlığını ayak tabanına eşit olarak yayan özel taban teknolojisi, markayı özellikle uzun süre ayakta çalışanların tercihi haline getiriyor. 

Ünlülerin Tercihi Birkenstock Modelleri 

Günümüzde birçok ünlü isim de Birkenstock ile imajını tamamlıyor. Heidi Klum, Roman Abramovich, Julia Roberts, Drew Barrymore, Jodie Foster ve Paul Mc Cartney gibi dünyaca ünlü kişiler, günlük hayatlarında Birkenstock giyerek kameralara takılıyor. Spor tasarımlı terlik, sandalet ve ayakkabılar jean'lerle, kapri, etek, elbise ve pantolonlarla rahatlıkla giyilebiliyor. Çift veya tek bantlı tasarlanabilen terlik modellerinde genellikle büyük tokalar göze çarpıyor. Parmak arası modellerin yanı sıra bilekten bantlı sandaletler de Birkenstock markası ile özdeşleşiyor. Casual ayakkabılarda ise cırt cırtlı sneaker modeller bulunuyor. 

Birkenstock Modellerin Bakımı 

Birkenstock ayakkabı ve terlikler düzenli bakımla kolaylıkla temizlenerek uzun süre kullanıcılara eşlik ediyor. Süetler yumuşak bir süet ayakkabı fırçasıyla temizlenirken deriler için de deri temizleyici kullanılması yeterli oluyor. Sentetik materyalli ayakkabılar sabunlu ve nemli bez ile silinerek temiz hale geliyor. Güneş ışığında kurutulmaması gereken terlik ve sandaletler bakımın ardından cilalanarak ilk günkü formunda uzun süre dayanabiliyor. Mantar tabanların da ortalama üç haftada bir, nemli bir bezle hafifçe silinmesi ve kurumaya bırakılması bakım için yeterli oluyor. 

Birkenstock İndirim Kampanyaları 

Birkenstock ürünlerinin fiyatları ürünlerin materyallerine, modellerine, sezon özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Birkenstock kampanya fiyatları ile özel etiketlerle satışa sunulabiliyor. Taban özellikleri, orijinal veya sentetik materyalleri ile ürünler arasında fiyat farkı gözlenebiliyor. Marka, özellikleri nedeniyle diğer markalar ile kıyaslandığında yüksek fiyatlı görülebilirken fiyat kalite dengesi gözetildiğinde kullanıcıları memnun ediyor. 

Birkenstock uygun fiyatlar ve ayrıcalıklı alışveriş deneyimi ile Trendyol'da sizleri bekliyor. 

 

Yukarı Çık