"

Bisiklet Aksesuar

" araması için 2668 sonuç listeleniyor

Bisiklet aksesuarları

Güvenli, rahat ve konforlu bir bisiklet sürüşü için gerekli olan bazı bisiklet ekipmanları bulunur. Bisiklet eldiveninden kaska, suluktan dizliğe değin geniş bir yelpazesi bulunan bisiklet aksesuarları, gelişen teknoloji ile birlikte artık çok daha güvenli, estetik ve ergonomik bir yapı sunar. Sürüş keyfini ve güvenliği artırma amacına hizmet eden bisiklet ve aksesuar ürünleri arasından ihtiyaca uygun olanları almadan yola çıkmamak gerekir.

Güvenliği Artıran Bisiklet Ekipmanları

Ne kadar iyi bir sürüş kabiliyetiniz olduğu fark etmeksizin bazı bisiklet ekipmanlarına sahip olmanız ve onlar olmadan sürüşe çıkmamanız, hem sizin hem de etrafınızdakilerin can ve mal güvenliği açısından son derece önemlidir. Bisiklet kaskı, dizlik, bisiklet zinciri, gece sürüş gözlüğü, bisiklet kornası ve bisiklet kilidi, bunların başında gelir. Bisiklet kaskı, sürüş sırasında meydana gelebilecek olası kaza, çarpma ve düşmelerde kafa kısmının korunmasını sağlar. Profesyonel sürücülerden sahilde tur atmak isteyenlere ya da bisikletini trafikte kullananlara kadar herkesin kask takması gerekir. Dizlik ve dirseklik ise yeni öğrenmeye başlayanlar ya da arazide ve açık alanda hız yapmayı sevenler için bilhassa önemlidir. Antifar özellikli gece görüş gözlüğü modelleri, far ışıklarının ve sisin etkisini azaltarak sürüşü olumlu etkiler. Bisiklet farı da hava karardıktan sonra gece görüşü için gerekli bir ekipmandır. Flaşör ya da bisiklet farı, yeterli ışığın olmadığı yollarda hem bisiklet sürücülerinin önünü görebilmelerini hem de araç sürücülerinin ve yayaların bisikleti fark etmelerini kolaylaştırır.

Bisiklet aksesuar seti ve bisiklet tekerlek seti, aktif olarak bisiklet kullananlar ya da bisiklet ile uzun yola çıkacaklar için son derece önemlidir. İçerisinde ayna, yama, ön-arka far, çamurluk, sibop ve zil gibi aksesuarların bulunduğu bu set, hem olası sorunları önlemek hem de meydana gelen küçük kazaları gidermek noktasında son derece işlevseldir. Çalınma riskini önleyerek güvenliği artıran bisiklet kilidi de bisiklet kullananların mutlaka yanlarında bulundurması gereken temel ekipmanlardandır.

Konforu Artıran Bisiklet Aksesuarları

Bisikletle ister uzun bir seyahat planlıyor olun olun isterseniz kısa bir gezintiye çıkın, konforu ve rahatlığı artıran aksesuarlarla bu süreci çok daha keyifli hâle getirebilirsiniz. Bisiklet sepeti, suluk, bisiklet çantası, ayak pompası, bisiklet taşıyıcı, çamurluk, ön ve arka jantlar için reflektör setleri, bisiklet telefon tutucuları da dâhil pek çok ürün arasından ihtiyaca uygun olanları seçebilirsiniz. Bisiklet kullanımı sırasında harcanan enerji ve terlemenin sebep olduğu dehidrasyonu gidermek için suluk bulundurmak gerekir. Gelişen teknoloji sayesinde farklı özelliklerde pek çok suluk modeli bulmak mümkündür. Bisiklet suluk kafesi, matara ve suluk modelleri arasından bisikletinize uyumlu olanı ve tarzınıza hitap edeni seçebilirsiniz.

Klasik bir görüntü sunan bisiklet sepetlerinin hem çocuk hem de yetişkin bisiklet modellerine uyumlu versiyonları mevcuttur. Sürüşü kolaylaştıran bir diğer ürün de bisiklet çantaları ve bisiklet bagajlarıdır. Su geçirmez, telefon kılıflı, çok fonksiyonlu, geniş iç hacimli bisiklet çantası çeşitleri ile ihtiyaçlarınızı yanınıza alabilirsiniz. Bisiklet bagajları ise daha fazla yük taşımak isteyenlerin tercih ettiği bir depolama ürünüdür. Arka tekerlek üstü bölüme yerleştirilen bisiklet bagajı, çanta ve benzeri yükleri taşımaya yarar. Kullanım sırasında ağırlığın dengeli biçimde dağılmış olmasına dikkat etmek gerekir. Hem konforu hem de güvenliği artıran bisiklet koruyucu set çeşitleri de rağbet gören ürünlerdendir. Yetişkinler ve çocuklar için ayrı üretilen koruyucu setler içerisinde temel olarak iki adet dizlik, iki adet dirseklik ve iki adet bileklik yer alır. İçerisinde kask bulunan setler de mevcuttur. Koruyucu set içerisindeki ürünlerin üretim malzemeleri, bağlantı mekanizmaları, dizaynları ve ölçüleri farklılık gösterir. Bisiklet kullanırken ihtiyacınız olan ürünlere Trendyol online mağazasından ulaşabilirsiniz.

Yukarı Çık