"

Bone

" araması için 899 sonuç listeleniyor
AVESSA Lateks Bone Beyaz Havuz Bonesi
AVESSALateks Bone Beyaz Havuz Bonesi
17,90 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Bone

Yüzme boneleri çok sayıda malzeme, şekil, boyut ve renkte gelir. Her yüzücü için geçerli olan standart bir ‘’en iyi bone’’ modeli yoktur. Doğru bone modelini bulmak çoğu kez tecrübe gerektirir. Yüzücü bonesi, genellikle uygun fiyatlıdır ve en iyi modeli bulmak için birkaç tane edinmeniz gerekebilir. En iyi bone markaları tarafından üretilen, bone modellerini plaj giyim kategorisinde inceleyebilir, beğendiğiniz ürünleri avantajlı fiyatlarla Trendyol’dan anında satın alabilirsiniz.

Bone Modelleri

Bone modelleri form açısından birbirine oldukça benzerdir ve hemen hemen her baş büyüklüğüne uyum sağlamak için kolayca esneyebilir yapıya sahiptir. Bone rengi ise çoğunlukla kişisel bir tercih meselesidir. Ancak açık suda yüzüyorsanız, parlak renkli bir bone takmanız çok daha iyi olabilir. Bu, yakındaki teknelerin sizi kolayca fark etmesini sağlar ve çarpışmaları önlemeye yardımcı olur. Bone çeşitleri arasındaki en önemli farklılık kullanılan malzemeden kaynaklanır. Bone yapımında en çok kullanılan malzemeler; lateks, silikon, likra ve neoprendir. Her malzemenin kendi avantajları ve dezavantajları vardır.

Lateks Bone Modelleri

En eski yüzücü bonesi tipidir ve kauçuktan yapılır. Dayanıklı olması ve hız avantajı sağlamasından ötürü tercih edilir. Lateks bonelere bir logo uygulamak veya kalıcı bir kalemle yazmak kolaydır. Bu nedenle yarışmalarda da sıklıkla kullanılır. Saçları havuz kloruna karşı oldukça iyi bir şekilde korur. Bununla birlikte, giymesi ve çıkarması diğer bone modellerine kıyasla daha zordur. Ayrıca bazı insanların latekse alerjisi vardır.

Silikon Bone Modelleri

Silikon, günümüzde en popüler bone malzemesidir. Lateks boneye alerjisi olan insanlara alternatif olarak geliştirilmiştir ve latekse kıyasla biraz daha pahalıdır. Silikon boneler çok çeşitli renklerde gelir. Saçları suya karşı iyi korur ve kolayca takılıp çıkarılabilecek kadar esnektir. Bununla birlikte tutuculuğu lateks malzeme kadar yüksek değildir. Yüzme esnasında baştan çok daha kolay kayar.

Likra Bone Modelleri

Mayolarla aynı malzemeden yapılan likra boneler, diğer iki tip boneye kıyasla daha estetik bir görünüme sahiptir ve daha dayanıklıdır. Öte yandan, likra boneler suda çok daha fazla kayar ve su geçirmezlik özellikleri yok denecek kadar azdır. Bu nedenle saçları klordan iyi bir şekilde koruyamaz. Likra bonenin sürekli kayması sinir bozucu bir deneyim yaşatabileceğinden, profesyonel yüzücüler lateks veya silikon bone kullanır.

Neopren Bone Modelleri

Neopren bone modelleri sörfçüler veya triatletlerin kullandığı yüzme elbiselerinde kullanılan kumaşlardan yapılır. Bu bonelerin en önemli özelliği başınızı soğuk suda sıcak tutacak şekilde tasarlanmış olmasıdır. Neopren boneler, diğer malzemelerden yapılmış bonelere kıyasla daha kalındır. Genellikle koyu renklidir (siyah) ve dikişleri vardır. İç kısmı yastıklıdır ve belirgin bir kokuya sahiptir. Bone fiyatları açısından bakıldığında, tüm modeller arasında en pahalı bone modelidir.

Neden Bone Kullanmalısınız?

Yaygın kanının aksine, yüzücü bonelerinin temel amacı saçları kuru tutmak değildir. Bir bone saçı korur ancak çoğu zaman kuru tutmaz. Bone başınızın etrafında korumalı bir alan oluştursa da bir miktar su her zaman başınızdan içeri girebilir. Yüzerken saçları kuru tutmanın tek yolu, başınızı her zaman suyun üstünde tutmaktır.

Bone kullanmanın temel faydaları şöyle sıralanabilir:

  • Yüzme havuzunda saçları klorun zararlı etkilerinden korur.
  • Özellikle uzun saçlı kişilerde, saçların yüze gelmesini ve görüş alanını kısıtlamasını önler.
  • Soğuk veya açık suda yüzerken başı sıcak tutmaya yardımcı olur.
  • Özellikle açık sularda tekne gibi deniz araçlarıyla çarpışma riski varsa yüzücünün açık suda daha görünür olmasını sağlar.
  • Yüzme hızını artırır.
  • Su filtrelerinin saçla tıkanmasını önlemek için birçok yüzme havuzunda bone kullanılması zorunludur.

En iyi markaların bone modelleri, ayrıcalıklı fiyatlarla Trendyol'da!